Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6190 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/06/2013 01:06
Ja jak jeździłem swojego czasu kilka razy w tygodniu na Niemcy i nieraz byłem legitymowany, i dostałem też mandat za prędkość 200 euro i mimo to fotoradary zrobiły mi niezliczoną ilość zdjęć i nic nieprzyszło ani do firmy w PL ani do firmy w DE ani do mnie do domu. Z tego co rozmawiałem z ówczesną Autobahnpolizei to twierdzili że obcokrajowca tylko na gorącym, a fotoradarami sobie głowy nie zwracają. Mi jak dawali te 200 euro mandatu to zabrali całą kasę z portfela na poczet mandatu około 200 zł, ale mieliśmy dobrego prawnika i jedno pismo podwazajace działanie radaru w nocy i musiałem tylko dopłacić na wyprzedzeniem na zakazie kilka jurków. niestety pisma od osób prywatnych wogóle nie są rozpatrywane.


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
Przemek07
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4248 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/06/2013 11:59
pracuje za granica i fakt do niedawna nic nie przychodzilo,ale gdzies tak od zeszlej jesieni znam sporo osob z mojej firmy ktore dostaly na polski adres mandaty,oczywiscie zalezy to czy przekroczenie bylo duze miejscowej sluzbie sie chce i czy nasze psiaki podadza dane.Wiec poki co loteria,moze przyjsc ale nie musi.Znam tez niestety przypadki ze goscie nie placili niby luz a potem podczas zwyklej rutynowej kontroli w D muka i trzeba placic duzo wiecej bo nie puszcza.Albo gdy dobry faszysta to wezmie zadatek jak ktos wyzej pisal a potem z sadu przychodzi doplata.uffff ale sie rozpisalem i to w niedziele rano :-)


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7192 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 16/06/2013 15:27

  Maks napisał:  
nie wiem jak teraz to wyglada ale do niedawna bylo tak ze to co z widelek plus 15e za opracowanie zdjecia i 30e za wysylke stad ta suma,ja czekam wlasnie z trwoga na zdjecie spod hanoweru 37wiecej,podaj jak mozesz po jakim czasie dostales i jaki termin placenia



..u mnie sprawa wygląda w ten sposób iż jechałem czyimś autem na niemieckich "deskach". Przyszło na jego adres no i trzeba zapłacić bo akurat znajomy pracodawcy itd. Chodziło mi głównie o wysokość mandatu a dodając jeszcze koszta to w ogóle do zabecolawania mam 183,50. Fotkę wyłapałem w rejonach Bielefeldu na "dwójce" w kierunku Hannoveru dnia 25.04. a pismo przyszło z datą 5.06. nie jestem pewien ile czasu jest na zapłacenie ale coś na odwrocie jest o dwóch tygodniach. Dochodzi do tego jeszcze zakaz prowadzenia auta na miesiąc czasu tyle że tutaj już miesiąc minął..chociaż nie wiem jakby to wyglądało w kwestii zakazu prowadzenia bo chyba nie dotyczyło by samego właściciela jeżeli tego dnia nie prowadził..?


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7048 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 16/06/2013 20:39

  Dan Henderson napisał:  
Ja jak jeździłem swojego czasu kilka razy w tygodniu na Niemcy i nieraz byłem legitymowany, i dostałem też mandat za prędkość 200 euro i mimo to fotoradary zrobiły mi niezliczoną ilość zdjęć i nic nieprzyszło ani do firmy w PL ani do firmy w DE ani do mnie do domu. Z tego co rozmawiałem z ówczesną Autobahnpolizei to twierdzili że obcokrajowca tylko na gorącym, a fotoradarami sobie głowy nie zwracają. Mi jak dawali te 200 euro mandatu to zabrali całą kasę z portfela na poczet mandatu około 200 zł, ale mieliśmy dobrego prawnika i jedno pismo podwazajace działanie radaru w nocy i musiałem tylko dopłacić na wyprzedzeniem na zakazie kilka jurków. niestety pisma od osób prywatnych wogóle nie są rozpatrywane.



A to dziwne, że fotoradarami sobie dupy nie zawracają bo ojciec leciał z Holandii wypożyczoną furą, dostał fotkę, która została wysłana do firmy wypożyczającej auta, a oni przysłali ją do domu.


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5768 dni




Odp: Temat dla kierowców - 20/06/2013 15:22
tutaj macie cennik z Niemiec za przekroczenia km/h

w miejscowosciach zamieszkanych oraz z poza

http://www.bussgeldkataloge.de/
http://www.verkehrsanwaelte.de/bussgeldkatalog/geschwindigkeit/


informuje ze na A11 Berlin - Szczecin, w kierunku Szczecina, na kilometrze 20 lub 20,5 na wiadukcie jest zamocowany fotoradar. Jadac z Berlina nie widac go (fotoradaru) oczywiscie - bo jest z drugiej strony wiaduktu zamocowany (od Szczecina). A tam jest ograniczenie do 120 km/h gdzie 500 m przed tym wiaduktem konczy sie dozowolona predkosc!!

Uwazajcie!

Wogóle od tego odcinka az do Buckow stacji benzynowych dostosowywac sie do predkosci, tam w obie strony wala chetnie i czesto!!

Ostatnio edytowany przez: Q., 20 czerwca 2013, 15:28 [1 raz(y)]


abstrakcja!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7840 dni




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2013 12:23
poleci ktoś jakiś serwis klimatyzacji? Nie chodzi o "nabijaczy" klimy ;]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6922 dni




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2013 14:15

  avelyn napisał:  
poleci ktoś jakiś serwis klimatyzacji? Nie chodzi o "nabijaczy" klimy ;]



TUTAJ Jeśli coś więcej niż nabijanie to podjedź do nich ;)


POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5828 dni




Odp: Temat dla kierowców - 25/06/2013 19:31
Panowie gdzie w Szczecinie mogę kupić jakieś opony używki w miarę tanio i żeby dało się na nich jeszcze troche pojeździć. Może ma ktoś na sprzedać 2 sztuki 175/ 65 / R14


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6780 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 25/06/2013 20:47

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie gdzie w Szczecinie mogę kupić jakieś opony używki w miarę tanio i żeby dało się na nich jeszcze troche pojeździć. Może ma ktoś na sprzedać 2 sztuki 175/ 65 / R14


RS Opony


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Kaczmar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5418 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 26/06/2013 10:14

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie gdzie w Szczecinie mogę kupić jakieś opony używki w miarę tanio i żeby dało się na nich jeszcze troche pojeździć. Może ma ktoś na sprzedać 2 sztuki 175/ 65 / R14



osobiście polecam na Tamie Pomorzańskiej , za komplet uzywanych Michelina dalem 350 zł razem z wymiana , a że ty masz 14' to na pewno taniej bedzie :)


Obrazek gif wstawiony na forum
Pietras
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6624 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 26/06/2013 21:54
przegląd tirów co gdzie i za ile?? można jak coś @: [email protected]


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6780 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 27/06/2013 21:58

  Cytat:  
W związku z wykryciem niewybuchu z czasów II wojny światowej w dniu 30 czerwca br. odbędzie się operacja usunięcia znaleziska. Wiąże się z tym konieczność ewakuowania mieszkańców i wprowadzenia zmian w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Opis zdarzenia
Niewybuch znajduje się w Odrze w pobliżu Urzędu Celnego. Jest to najprawdopodobniej bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Jej masę szacuje się na ok. tonę. Wagę materiału wybuchowego szacuje się na ok. 540 kg.


Ogólnie w niedziele zapowiada się gruba akcja, zamknięty od 10:00 do 15:00 będzie Most Długi i Trasa Zamkowa, wjazd do centrum tylko przez Autostradę Poznańską.

Więcej info: www.szczecin.pl

Ostatnio edytowany przez: PoGo, 27 czerwca 2013, 22:05 [1 raz(y)]


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7192 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 29/06/2013 10:33

  Bralin napisał:  
tutaj macie cennik z Niemiec za przekroczenia km/h

w miejscowosciach zamieszkanych oraz z poza

http://www.bussgeldkataloge.de/
http://www.verkehrsanwaelte.de/bussgeldkatalog/geschwindigkeit/



..no i właśnie patrząc na aktualny cennik gdzie mieszczę się w widełkach 26-30 powinien to być mandat w wysokości 80 "jurków" a nie 160 czym byłem niemile zaskoczony. Tak przy okazji zapytam jak to jest że ktoś w Niemczech może przepisać na mnie mandat i wysłać do kraju,czy nie jest potrzebne do tego moje potwierdzenie bądź podpis?


Mazik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5835 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 29/06/2013 22:00
Orientuje się ktoś czy gdzieś dałoby radę kupić jedną konkretną felgę aluminiową nową?

Chodzi dokładnie o taką felgę http://allegro.pl/enzo-r-15-5x100-niemieckie-montaz-i3311341549.html


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6922 dni




Odp: Temat dla kierowców - 29/06/2013 22:25

  Mazik napisał:  
Orientuje się ktoś czy gdzieś dałoby radę kupić jedną konkretną felgę aluminiową nową?

Chodzi dokładnie o taką felgę http://allegro.pl/enzo-r-15-5x100-niemieckie-montaz-i3311341549.html


Podjedź T U T A J. Gość zna się na tym co robi i sprzedaje tylko firmowy towar - żadnych chińczyków itp. Ja polecam, kupuje u niego od 7 lat (felgi i opony).


Mazik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5835 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 29/06/2013 22:54
Dzięki. Już na pierwszej stronie widać że da radę 1 sztukę kupić, a wszędzie gdzie patrzyłem tylko komplety. Podjadę i się dowiem czy zamówi :)


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5768 dni




Odp: Temat dla kierowców - 01/07/2013 09:25
wynajem kampera, jest pare w Szczecinie
wynajmowal ktos juz ?
moze istnieja jeszcze jakies, które nie maja swoich stron www


abstrakcja!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6922 dni




Odp: Temat dla kierowców - 01/07/2013 21:26

  Mazik napisał:  
Dzięki. Już na pierwszej stronie widać że da radę 1 sztukę kupić, a wszędzie gdzie patrzyłem tylko komplety. Podjadę i się dowiem czy zamówi :)


I jak efekty? Daj znać co załatwiłeś.


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4867 dni




Odp: Temat dla kierowców - 02/07/2013 05:03
Oto taka mała zagadka. Jedziesz ul.Krzywoustego w stronę Bramy Portowej, dojeżdzasz do końca na róg z Kopernika, masz znak "ustąp pierwszeństwa" , jadącym od strony Bramy (kościołów) to proste i zrozumiałe. Ale co z samochodami jadącymi z Woj.Polskiego w Kopernika? :)
Oczywiście w nocy jak nie działa sygnalizacja. Aż zaczepiłem dzisiaj drogówkę i odpowiedz Ich mnie zszokowała że popełniałem błąd. Ale czekam na wypowiedzi forumowiczów.


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
serdi
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4504 dni




Odp: Temat dla kierowców - 02/07/2013 08:23
stawiam, że im też trzeba ustąpić...


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005