Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Przystanek PRACA << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 13:03
...wygląda to tak że na samej umowie nie ma słowa o odpowiedzialności materialnej ale podpisywałem ją na osobnym dokumencie także nie wiem czy to może nie przesądzać sprawy... oczy


kumpell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5691 dni




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 13:16

  TeHaCe napisał:  

  Pogoniarz73 napisał:  
Mam takie pytanko głównie do kogoś kto ma lub miał bliską styczność z kodeksem pracy lub ogarnia tego typu zagadnienia; czy pracodawca może mi na oświadczeniu o zarobkach wpisać legalnie obciążenie finansowe z powodu np. braków w inwentaryzacji aczkolwiek nic nie było rostrzygane sądownie i wydaję mi się że nie powinni czegoś takiego wpisywać... dzwoniąc do okręgowego inspektoratu pracy też gościu niewiele mi powiedział... Sparwa pilna jakby ktoś mógł cokolwiek pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny!




a czy w umowie o prace masz podpisaną odpowiedzialność finansową? jesli nie, to nie tylko nie moze ci wpisac zadnego obciązenia, ale i nie moze cie obciązyć



jezle podpisałes stany na których pracowałes to pracodawca moze obciążyć cie za ewentualne braki.Żeby jednak obciążyć cie z powodu braków mimo ze taką odpowiedzialność masz podpisaną musi miec na to wyrok sadowy-bo jak rozumiem ty nie wyrazasz zgody na pokrycie braków.


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 13:29
Obciazenie finansowe za braki w towarze moze nastapic wtedy, kiedy dostepu do magazynu nie ma nikt oprocz magazyniera i pracownikow magazynu. W mojej wczesniejszej pracy szefostwo wpadlo na taki pomysl, ale zrezygnowali, gdyz nie mogli by wpuszczac klientow na magazyn z towarem, a sami nie byli by upowaznieni do otwierania magazynu po godzinach pracy.

Nie recze, ze jest to w 100% wiarygodne, ale pisze na podstawie moich doswiadczen w pewnej hurtowni.


1948
Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6857 dni




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 14:37

  Pogoniarz73 napisał:  
Mam takie pytanko głównie do kogoś kto ma lub miał bliską styczność z kodeksem pracy lub ogarnia tego typu zagadnienia; czy pracodawca może mi na oświadczeniu o zarobkach wpisać legalnie obciążenie finansowe z powodu np. braków w inwentaryzacji aczkolwiek nic nie było rostrzygane sądownie i wydaję mi się że nie powinni czegoś takiego wpisywać... dzwoniąc do okręgowego inspektoratu pracy też gościu niewiele mi powiedział... Sparwa pilna jakby ktoś mógł cokolwiek pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny!



Rozumiem, że pracujesz na podstawie umowy o pracę...
Poczytaj sobie odpowiedzialność materialną pracowników w Kodeksie pracy art.114-127.
Generalnie sporo zależy od tego, czy było to mienie powierzone z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się czy nie.
Dziwne, że w inspektoracie pracy nie potrafili Ci pomóc, od tego właśnie są...


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 17:42
Generalnie troszkę to dziwnie wygląda gdyż po podpisaniu odpowiedzialności materialnej żadnego egzemplarza dla siebie nie dostaliśmy (ewentualnie gdzieś tam do wglądu)... wszystko idzie do głównej siedziby firmy.

Steryd prócz nas nikt nie ma dostępu (klucze mają dwie osoby) do magazynu,chociaż wiadomo jak to w hurtowni;klienci itd. ale jeśli nas cały dzień nie ma gdyż jesteśmy poza terenem to co wtedy,bo wydaję mi się że sprawa nabiera innego wymiaru...

Kuba L naturalnie jest to umowa o pracę, jeśli chodzi o inspektorat pracy to pytałem się tylko o wypisywanie na zaświadczeniu obciążenia i to mnie głównie interesowało ale temat ma niestety głębsze podłoże oczy
dzięki za pragrafy,poczytam co nieco,może czegoś się dowiem...


Luk Luk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7353 dni

**




Odp: Przystanek PRACA - 12/10/2008 21:04

  Pogoniarz73 napisał:  
...wygląda to tak że na samej umowie nie ma słowa o odpowiedzialności materialnej ale podpisywałem ją na osobnym dokumencie także nie wiem czy to może nie przesądzać sprawy... oczy




jesli podpisywales oddzielny papier to nie ma o czym gadac...moga Cie obciazyc


"Wierzę, że inteligencja i strach są nieodłączne. Goście którzy mówią: ja się nie boję niczego - są po prostu głupi!" - Rickson Gracie
Danton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5636 dni




Odp: Przystanek PRACA - 13/10/2008 16:20
zwolnił kogoś kiedyś szef przez sms-a?
dziś mi się tro przytrafiło:-)

ale mam to gdzieś, poztym gosciu pokazał klase nie ma co


Najlepszy Bukmacher w Sieci
Załóż własny sklep za darmo
Ograj Bukmachera
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Przystanek PRACA - 28/01/2009 14:52
ludzie kończą związki przez smsa wiec czemu nie wymówić pracę tą metodą lol

ostatnio przeglądam wszelakie ogłoszenia - najciekawsze są na infoludku:


  Cytat:  
Zatrudnie osobe do odbierania telefonow




  Cytat:  
Chętnie podejmę prace dodatkową popołudniami w domu. Doswiadczenie w prowadzeniu spraw pracowniczych , faktur , znajomosc offca z naciskiem na arkusze kalkulacyjne. Mam notebuca i wolne popołudnia :)




  Cytat:  
Pasji mam więcej niż Mel Gibson

Witam Państwa na Imie mam Waldemar mam 20lat
(...)
Ze względu na kontynułowanie edukacji,i treningów szukam pracy, od poniedziałku do piątku od rana do późnego popoludnia.
(...)
Rozważę każdą propozycje którą uznam za ciekawą,a przedewszystkim tą która pozwoli mi uczyć, i rozwijać się. Dzięki czemu będę mógł żyć godnie.



Dużo takich pajacyków :D


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 30/01/2009 11:28
Potrzebuję informacji jakie koszta wiążą się z wizytą u lekarza medycyny pracy,rzekomo na Staromłyńskiej jest taniej niż w "Medicusie" ?!


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Przystanek PRACA - 30/01/2009 12:38

  Pogoniarz73 napisał:  
Potrzebuję informacji jakie koszta wiążą się z wizytą u lekarza medycyny pracy,rzekomo na Staromłyńskiej jest taniej niż w "Medicusie" ?!



U mnie w firmie jak robią badania to płacą 30zł. Ale to są badania okresowe lub też stwierdzające(nie stwierdzające) przeciwwskazania do danego zawodu (przed podpisaniem umowy o pracę). Maksymalna kwota jaką widziałem na fakturze to było 50zł...


Mlody_86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7066 dni




Odp: Przystanek PRACA - 30/01/2009 13:07

  Pogoniarz73 napisał:  
Potrzebuję informacji jakie koszta wiążą się z wizytą u lekarza medycyny pracy,rzekomo na Staromłyńskiej jest taniej niż w "Medicusie" ?!



W Medicusie zawsze kolejki jak po chleb za komuny, polecam prywatnie Ankonmed - na przeciwko kina Kosmos. Szybko, bez kolejek, miła obsługa i 40 zł za wpis ;)


MKS !
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 30/01/2009 18:52
Załatwione; faktycznie szybko,miło i rzeczowo, koszt 45 pln. ;)
dzięki Młody...

Ostatnio edytowany przez: 1973, 4 lutego 2009, 10:06 [1 raz(y)]


Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7277 dni




Odp: Przystanek PRACA - 01/02/2009 15:56
Powiedzcie, jak to jest z dofinansowaniem nowej firmy od miasta dla osob bezrobotnych. Na stronie WUP znalazlam notke AKCJA DOTACJA 2008 pdf, ale na koncu pisze, ze planowane zakonczenie akcji to grudzien 08.


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 19/02/2009 13:29
Przeglądając oferty pracy... aaaa2

Obrazek jpg wstawiony na forum


Mt
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5961 dni




Odp: Przystanek PRACA - 04/03/2009 18:20
wiecie moze gdzie znajde dobre oferty pracy..jakies strony internetowe itp. z gory wielkie dzieki


'na pierwszym planie zaufanie,szczerośc,prawda, wysoko garda dla frajerów jazda!'
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7009 dni

**




Odp: Przystanek PRACA - 05/03/2009 20:24

  mateeo napisał:  
wiecie moze gdzie znajde dobre oferty pracy..jakies strony internetowe itp. z gory wielkie dzieki



infoludek ? klik

ja mam pytanie jak z pracą w MC w weekendy ? jest sens?

jakaś praca mercha czy cos?

i ogólnie z pracą na weekendy [roznoszenie ulotek nie wchodzi w grę]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Przystanek PRACA - 05/03/2009 20:33

  mateeo napisał:  
wiecie moze gdzie znajde dobre oferty pracy..jakies strony internetowe itp. z gory wielkie dzieki



www.gazetapraca.pl
www.praca.pl
www.pracuj.pl
www.pupszczecin.pl
www.wup.pl


Mt
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5961 dni




Odp: Przystanek PRACA - 05/03/2009 21:21
wielkie dzieki za pomoc:)


'na pierwszym planie zaufanie,szczerośc,prawda, wysoko garda dla frajerów jazda!'
WujekDobraRada
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5535 dni




Odp: Przystanek PRACA - 05/03/2009 22:30
a może tu
http://infobot.pl/r/17fs
http://infobot.pl/r/17fr


MofM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6604 dni




Odp: Przystanek PRACA - 05/03/2009 22:48

  eM napisał:  

  mateeo napisał:  
wiecie moze gdzie znajde dobre oferty pracy..jakies strony internetowe itp. z gory wielkie dzieki



www.gazetapraca.pl
www.praca.pl
www.pracuj.pl
www.pupszczecin.pl
www.wup.pl



Na tej stronie www.wup.pl za bardzo nie ma chyba ofert, albo zle przeszukalem ta strone.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005