Autor
Wiadomość
   Kibice -> Flagi Pogoni i nie tylko... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 6466 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 20/05/2009 20:07
95r.


Better dead than red!
NR
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5628 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 21/05/2009 01:26
ma ktoś zdjęcie flagi "POMORSKA SIŁA"? może ktoś wie co z nią?


Życie i śmierć dla Narodu!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5212 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 22/07/2009 22:36

  Cytat:  
2009-07-22 08:55:39
PZPN wypowie wojnę flagom

Koniec flag na polskich stadionach? PZPN zamierza od nowego sezonu wypowiedzieć wojnę hasłom wywieszanym przez kibiców. Oficjalnie mówi się, że chodzi o usunięciu z trybun haseł chuligańskich oraz symboli rasistowskich i neonazistowskich.

Dwa lata temu na stadionach ekstraklasy po oczach bił gigantyczny napis "88". Pretekstem miały być 88. urodziny PZPN. Transparent "100 lat z okazji 88. urodzin życzy armia Białej Gwiazdy. Chłopaki... trzymajcie się" zajmował wielki sektor na stadionie Wisły. Kibole Górnika wywiesili napis: "Na białym torcie raca płonie, uniesiona nasza pięść na 88. rocznicę 14-krotni wam oddają cześć". Na stadionie Korony zawisła płachta z napisem "100 lat z okazji 88. urodzin życzą Kibice Korony Kielce" z czerwonymi literami KKK.

Nie jest tajemnicą, jakie są podteksty. Trzyliterowy skrót jest zakazany na europejskich stadionach jako kojarzący się z Ku-Klux-Klanem. "88" - ósme litery alfabetu - to zamaskowany znak hitlerowskiego pozdrowienia i symbol neonazistów.

Sprawą zająć ma się Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich. Czy oznacza to, że kibice muszą obawiać się bardzo surowych kar. - Po ludzku podejdziemy do sprawy - obiecuje Andrzej Bińkowski odpowiedzialny w PZPN za weryfikację kibicowskich transparentów.

Jak PZPN zamierza uregulować sprawę flag? Zapewne zostaną one "ziwentaryzowane" - kierownik ds. bezpieczeństwa na stadionie ma przed meczem otrzymać katalog zgłoszonych flag, a te, które na liście widnień nie będą, nie zostaną na obiekt wniesione.

Patryk Rogóski, źr. "Gazeta Wyborcza"Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
grzesiek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4776 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 22/07/2009 22:54
to by było przegięcie...
race, flagi, papierosy, płot na 4 metry wokół murawy ...

czyli możemy zapomnieć o czymś w tym stylu na naszym stadionie:


Obrazek jpg wstawiony na forum


Obrazek jpg wstawiony na forum

dodam jeszcze , że na stadionach Eredivisie, Serie A, Ligue1 dozwolone są wszelkie środki pirotechniczne, flagi itp.


Obrazek jpg wstawiony na forum
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6196 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 22/07/2009 23:31
Bzdura. Race są tam zakazane od lat.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4868 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 22/07/2009 23:58
Przeciez tylko niektore flagi maja zniknac ze stadionow. Moze to i lepiej...


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6150 dni

*
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 23/07/2009 07:13

  Cytat:  
Polski Związek Piłki nożnej za pośrednictwem Ekstraklasy SA przesłał do klubów nową uchwałę regulującą zasady wieszania przez kibiców flag w czasie trwania spotkań piłkarskich.

Uchwała zakazuje eksponowania flag o charakterze politycznym, jak również dotyczących działań jakichkolwiek ugrupowań politycznych. Zabroniona jest prezentacja symboliki totalitarnej, faszystowskiej, rasistowskiej nawołującej do nietolerancji, szowinizmu, ksenofobii, chuligaństwa. Wśród treści niepożądanych wymieniono również wulgaryzmy oraz transparenty zachęcające do zachowań agresywnych, obrażające jakikolwiek klub lub jego przedstawicieli niezwiązane z klubem lub rozgrywkami.

Uchwała upoważniła Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN do opracowania procedury weryfikacji klubowych flag. Już teraz jednak szczegółowo opisano weryfikację transparentów w dniu meczu. W uchwale czytamy m. in.: „W przypadku zgłoszenia przed rozpoczęciem zawodów możliwości eksponowania transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów nieposiadających akceptacji Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN, delegat PZPN jest uprawniony do wyrażenia zgody na ekspozycję takich transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów na danych zawodach jednocześnie zobowiązując zainteresowany klub do przedłożenia kopii zdjęć takich transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów Wydziałowi ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich celem ich zatwierdzenia…”

„…W przypadku zakwestionowania transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów przez delegata PZPN przed zawodami odbywa się spotkanie grupy, w której skład wchodzi delegat, kierownik ds. bezpieczeństwa oraz osoba odpowiedzialna za prawidłowe wieszanie transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów celem wyjaśnienia ewentualnych niejasności/symboliki itp…”

„…W przypadku ostatecznego zakwestionowania przez delegata PZPN transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów taki transparent, flaga, baner lub inny podobny przedmiot nie może być wywieszony. Niedostosowanie się do decyzji delegata PZPN stanowi podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego oraz wymierzenia sankcji określonych w regulaminie dyscyplinarnym PZPN oraz niniejszej uchwale. Klubowi przysługuje prawo do złożenia wniosku do Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich…”

„…W przypadku niedostosowania się do decyzji delegata PZPN lub innego naruszenia niniejszej uchwały, a w szczególności ekspozycji transparentów, flag, banerów lub innych podobnych przedmiotów, zawierających treści, o których mowa w pkt 1 b) i 2 a) – d) niniejszej uchwały delegat PZPN upoważniony jest do przerwania zawodów i/lub podjęcia decyzji o ich zakończeniu…”źródło http://kibole.wroclaw.pl/

Ostatnio edytowany przez: 1973, 28 maja 2014, 12:31 [2 raz(y)]


MKS 78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6011 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 16/08/2009 21:07
Z racji tego, iz mieszkam obecnie pod Wawa nie mam czesto mozliwosci bywac na Twardowskiego jednak podczas urlopu wybralem sie na ostatni mecz z Podbeskidziem i mam jedno spostrzezenie ktorym chcialbym sie podzielic.
zastanawia mnie tylko dlaczego na plotach jest tak malo flag klubowych plot okalajacy pierwsze sektory calkowicie pusty, brak sektorowek- wydaje mi sie ze jak nie ma specjalnej oprawy sektorowki sa idealne zeby uatrakcyjnic mecz. Mamy ich kilka i przeciez mozna je wszystkie rozwoniac w czasie meczu napewno dadza fajny efekt.

Wracajac do plotow- naprawde nie zebym narzekal ale nie wyglada to najlepiej.
Za to duzym plusem jest ze wiekszosc szalikow jest granatowo-bordowych i to fajnie wyglada lepiej od niebiesko czerwonych itd, duzo ludzi tez w koszulkach widac ze cos sie zmienia na lepsze.


Fanatycy ze stolicy
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5354 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 18/08/2009 01:08
Po co wieszać milon flag na mecz z takim rywalem jak Podbeskidzie? Gdybyś był na meczu z Gieksą, to byś się przekonał, że wiesza się dużo więcej flag (nawet czasami nie starcza płotu). Co do sektorówek. Wyciąganie je na każdym meczu mija się z celem. Nie liczy się ilość opraw ale ich jakość. Lepiej wg mnie jest zrobić 2,3 dobre oprawy w rundzie przeciwko atrakcyjnym rywalą niż 7,8 opraw polegających na rozciągnieciu sektorówki.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Msz..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5060 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 18/08/2009 08:49
Wracajac do plotow- naprawde nie zebym narzekal ale nie wyglada to najlepiej.
Za to duzym plusem jest ze wiekszosc szalikow jest granatowo-bordowych i to fajnie wyglada lepiej od niebiesko czerwonych itd, duzo ludzi tez w koszulkach widac ze cos sie zmienia na lepsze.[/cytat]

Czy ja wiem czy te nasze szaliki tak wspaniale wyglądają...każdy szalik ma zupełnie inny odcień barw granatowo bordowych ,ale najgorsze jest to że na szalikach jest za dużo żółtego . Dla mnie najlepsze są pasiaki bo takie mamy barwy a ktoś kto widzi nasz szalik to myśli sobie że mamy barwy żółte z jakimś tam ciemnym . Oczywiście żółty musi być w szalikach z napisami ale bez przesady .


PRAWOBRZEŻE !!!
MKS 78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6011 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 18/08/2009 09:35
no tak zoltego jest duzo ale najwazniejsze ze wiecej jest szali granatowo bordowych


Fanatycy ze stolicy
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5687 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 20/08/2009 18:06

  NR napisał:  
ma ktoś zdjęcie flagi "POMORSKA SIŁA"? może ktoś wie co z nią?Flaga ma swoje lata i już nie będzie wywieszana, są lepsze flagi na stadionie, a ta w dodatku nie jest w odpowiednich barwach (niebieski i czerwony).


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6150 dni

*
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/08/2009 20:32

  Cytat:  
Ekstraklasa SA znów atakuje trybuny. Po ostatnim absurdzie - ukaraniem Arki Gdynia za wpuszczenie osób dopingujących Legię - teraz przedmiotem zainteresowań oficjeli znajdują się wszyscy kibice.

Wiosną Ekstraklasa przedstawiła projekt cenzury flag i transparentów, który po usilnej presji przyjął ostatecznie PZPN. Dziś egzekwuje te postanowienia. Do wszystkich klubów ze spółki przyszło zawiadomienie o konieczności natychmiastowego przesłania zdjęć wszystkich stadionowych flag do Wydziału Bezpieczeństwa PZPN w celu ich zatwierdzenia do wywieszenia. Żaden transparent, banner ani flaga, która nie zostanie przesłana i zaakceptowana przez gremium, nie będzie mógł zawisnąć odtąd na trybunach. Co więcej, choć stroną kontrolującą jest PZPN, to jednak Ekstraklasa czuje się w obowiązku pilotować sprawę!

Ponieważ nakaz nie spotkał się z odzewem, Ekstraklasa zapowiada konsekwencje. Niewykluczone, że kibice Lecha w związku z tym zaprotestują. Na następnym meczu we Wronkach nie ma być wywieszona żadna flaga i być może nie będzie prowadzony zorganizowany doping. Ma być to strajk ostrzegawczy, pokazujący jak będzie prezentował się produkt medialny "ekstraklasa" po wprowadzeniu wszystkich zamysłów władz piłkarski. Potwierdzenia strajku ostrzegawczego należy spodziewać się wkrótce.źródło; polscykibice.com

Ostatnio edytowany przez: 1973, 15 lutego 2012, 15:28 [1 raz(y)]


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6481 dni

**
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/08/2009 20:40
W sumie zajebisty protest Lecha, każą nam wysyłać fotki flag, jeśli nie wyślesz masz kare to co Lech robi, nie wiesza flag pod przykrywa protestu. No prześmieszni są....

Zero spontaniczności wszystko przeliczane kalkulowane o to wielki Lech.


Z daleka nie będzie widać.
Sz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4831 dni

*
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 29/08/2009 20:06
Kolega po szalu na forum Legii zarzucił temat ze starymi zdjęciami z meczów i powstaje od razu prośba o jakieś informacje na temat flagi Pogoni widocznej na tych zdjęciach:

http://img196.imageshack.us/img196/4695/akladak3.jpg
http://img53.imageshack.us/img53/9221/569k.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/6607/legiagks95.jpg


KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6322 dni

****
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 29/08/2009 22:23

  Tur napisał:  
Kolega po szalu na forum Legii zarzucił temat ze starymi zdjęciami z meczów i powstaje od razu prośba o jakieś informacje na temat flagi Pogoni widocznej na tych zdjęciach:

http://img196.imageshack.us/img196/4695/akladak3.jpg
http://img53.imageshack.us/img53/9221/569k.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/6607/legiagks95.jpgto chyba jest flaga Portowcy w szachownicy...


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 6466 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 29/08/2009 22:27
Pogoń Szczecin gotykiem stara flaga w swoich czasach jedna z wiekszych flag na płot w Polsce.Pózniej trafiła do Stolicy i była wieszana przy Łazienkowskiej.Jakis czas temu pozbyła sie kilku bocznych szachownic flage skrocono do napisów.ogólnie bardzo zniszczona flaga i lezy pewnie juz na emeryturze choc jeszcze jakis czas temu była wieszana u Nas.


Better dead than red!
PoGoniarz78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5414 dni
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 29/08/2009 22:30

  Kasztaniak napisał:  

  Tur napisał:  
Kolega po szalu na forum Legii zarzucił temat ze starymi zdjęciami z meczów i powstaje od razu prośba o jakieś informacje na temat flagi Pogoni widocznej na tych zdjęciach:

http://img196.imageshack.us/img196/4695/akladak3.jpg
http://img53.imageshack.us/img53/9221/569k.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/6607/legiagks95.jpgto chyba jest flaga Portowcy w szachownicy...


To jest flaga Pogoń Szczecin (gotyk) na szachownicy.
Wydaje mi się że flaga ta powstała jakoś około 95 roku. Swego czasu często wisiała w Warszawie (GKS,Górnik).
Jest w galerii na tej stronie.


PRECZ Z KOMUNĄ !
L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6361 dni

****
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 29/08/2009 22:52

  lub_czasopisma napisał:  
Pogoń Szczecin gotykiem stara flaga w swoich czasach jedna z wiekszych flag na płot w Polsce.Pózniej trafiła do Stolicy i była wieszana przy Łazienkowskiej.Jakis czas temu pozbyła sie kilku bocznych szachownic flage skrocono do napisów.ogólnie bardzo zniszczona flaga i lezy pewnie juz na emeryturze choc jeszcze jakis czas temu była wieszana u Nas.Fakt ma parę zniszczeń czasowych ale do emerytury jej daleko :) Ma się dobrze :)


MW'03
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 6302 dni

****
Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 30/08/2009 00:11
Flaga klasyk tak jak MKS Pogoń Szczecin czy tez Duma Pomorza to 3 flagi które od zawsze na zawsz epowinny wisieć :)


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005