Autor
Wiadomość
   Kibice -> Flagi Pogoni i nie tylko... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7130 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 26/02/2006 12:17

  niekompatybilny napisał:  

  narodowiec napisał:  

  Patyk napisał:  
[cytat=narodowiec][cytat=Patyk][cytat=narodowiec]Jesli ktos z bardziej kumatych osob tutaj sie zgodzi na to też moge zamieścić tutaj swoj projekt ktory juz niebawem ma byc zrealizowany - chociaż w zasadzie to raczej wolalbym juz pokazac gotowa flage. "Anty c" zajrzyj na swojego maila.


Zalezy...



Ja rozumiem że nie mowicie tutaj o tej ogromnej sektorówce?



pocztaj ;) ... Dobrze rozumiesz, to prywatna fana narodowca


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7208 dni

***




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 26/02/2006 13:04
Napisałem, że tak będzie lepiej mając na myśli to ze projekt były kiepskie, a projket stworzony w gronie MW będzie lepszy...


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni

**




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 26/02/2006 23:58
Oto Flaga Majowego dla tych co nie widzieli

Obrazek jpg wstawiony na forum


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
kibic24
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 07:53
nawet fajna ta flaga, pewnie w dziennym swietle lepiej sie bedzie prezentowac


Helmut
Moderator*
IP: zapisany
Na forum od 7619 dni

****




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 09:09
moim zdaniem troche niepotrzebnie pojawia sie tyle dzielnicówek...


Stoi przed nami ogrom zadań. To nasze wspólne brzemię, ale i porywające wyzwanie...
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7315 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 09:39

  Helmut napisał:  
moim zdaniem troche niepotrzebnie pojawia sie tyle dzielnicówek...



Może i masz racje,wiadomo lepiej żeby w tym temacie za dużego burdelu na stadionie nie było, ale z drugiej strony to chyba dobrze że lokalne społeczności jakos się organizują i coś tam robią, może z czasem urodzi cos się wiekszego z powodzeniem wcielanego w waszą działalność, najgorsze jest to jak się gada ale nic nierobi, stojac w miejscu też się cofamy,pozdrawiam


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
Thorgal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6776 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 09:47

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba


>cały stadion barwy w górę< Obrazek gif wstawiony na forum
kibic24
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 09:54
rozumiem ze chodzi o litere j w napisie majowe? tez jestem przeciwnikiem polityki na stadionach a szczegolnie radykalnego frontu narodowosciowego ala nopy, mw (nie mlode wilki:)), lpr i inne wynalazki, jestem zwolennikiem po ale nie zrobil bym na fladze znaku unii europejskiej


HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni

**




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 11:54

  Thorgal napisał:  

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba



A mnie się niepodoba SZCZECIN (panorama)...innym jakaś inna...jak tak będziemy myśleć to żadnej flagi by nie było sensu robić...a te co są wszystkie zdjąć


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
Thorgal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6776 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 12:35

  antyC napisał:  

  Thorgal napisał:  

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba



A mnie się niepodoba SZCZECIN (panorama)...innym jakaś inna...jak tak będziemy myśleć to żadnej flagi by nie było sensu robić...a te co są wszystkie zdjąć



Pisząc "nie spodoba" nie miałem myśli wrażeń estetycznych tylko treść którą niosłaby flaga z falangą. Dla wielu kibiców Pogoni byłoby to mówiąc delikatnie obraźliwe i niesmaczne. Nie wiem od ilu lat bywasz na Twardowskiego. Czy zdajesz sobie sprawę, że w Szczecinie NIGDY nie zawisła flaga w barwach Pogoni z krzyżem celtyckim? Jesli myślisz, że to przypadek to grubo się mylisz. Wszelkie ekstrema czy to prawicowe czy lewicowe, wszelkiej maści bagno polityczne nie powinno mieć żadnego związku z Pogonią Szczecin (a prywatne poglądy kibiców są ich sprawą). Pozdrawiam


>cały stadion barwy w górę< Obrazek gif wstawiony na forum
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 12:41
W barwach Pogoni flaga z celtykiem nie wisiala, aczkolwiek z barwach Polski sobie swobodnie powiewala.


elo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6965 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 14:16

  Marcin_ napisał:  
W barwach Pogoni flaga z celtykiem nie wisiala, aczkolwiek z barwach Polski sobie swobodnie powiewala.



Wisiała, ostatnio na meczu z Arką w sektorze 1. Ta flaga to Forza Pogoń, która w Szczecinie jest od dawna.


Obrazek jpg wstawiony na forum
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 14:20
To zwracam honor. :)


HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni

**




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 16:24

  Thorgal napisał:  

  antyC napisał:  

  Thorgal napisał:  

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba



A mnie się niepodoba SZCZECIN (panorama)...innym jakaś inna...jak tak będziemy myśleć to żadnej flagi by nie było sensu robić...a te co są wszystkie zdjąć



Pisząc "nie spodoba" nie miałem myśli wrażeń estetycznych tylko treść którą niosłaby flaga z falangą. Dla wielu kibiców Pogoni byłoby to mówiąc delikatnie obraźliwe i niesmaczne. Nie wiem od ilu lat bywasz na Twardowskiego. Czy zdajesz sobie sprawę, że w Szczecinie NIGDY nie zawisła flaga w barwach Pogoni z krzyżem celtyckim? Jesli myślisz, że to przypadek to grubo się mylisz. Wszelkie ekstrema czy to prawicowe czy lewicowe, wszelkiej maści bagno polityczne nie powinno mieć żadnego związku z Pogonią Szczecin (a prywatne poglądy kibiców są ich sprawą). Pozdrawiam



Tak samo wielu mogło by być wkurwionych, że na KASTA MAJOWE jest klamka...przecież dobrze wiadomo, że jako jedni z nielicznych nieużywamy żadnego sprzetu, o klamkach niewspomne
Inna kwestia to LADS...tez wielu sie niepodoba bo mają inne poglądy...i co z tego

Mo ja opinia w stosunku do Twojego sposobu rozumowanie...jeśli coś analizujesz rób to obietywnie biorąc wszelkie za i przeciw oraz nigdy nie bazuj na jednym przykładzie...Jeśli następnym razem wezmiesz sie za wypowiedz przemyśl to, bo może nie z flagą, ale z mysleniem masz problemy :)


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7315 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 16:30

  antyC napisał:  

  Thorgal napisał:  

  antyC napisał:  

  Thorgal napisał:  

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba



A mnie się niepodoba SZCZECIN (panorama)...innym jakaś inna...jak tak będziemy myśleć to żadnej flagi by nie było sensu robić...a te co są wszystkie zdjąć



Pisząc "nie spodoba" nie miałem myśli wrażeń estetycznych tylko treść którą niosłaby flaga z falangą. Dla wielu kibiców Pogoni byłoby to mówiąc delikatnie obraźliwe i niesmaczne. Nie wiem od ilu lat bywasz na Twardowskiego. Czy zdajesz sobie sprawę, że w Szczecinie NIGDY nie zawisła flaga w barwach Pogoni z krzyżem celtyckim? Jesli myślisz, że to przypadek to grubo się mylisz. Wszelkie ekstrema czy to prawicowe czy lewicowe, wszelkiej maści bagno polityczne nie powinno mieć żadnego związku z Pogonią Szczecin (a prywatne poglądy kibiców są ich sprawą). Pozdrawiam



Tak samo wielu mogło by być wkurwionych, że na KASTA MAJOWE jest klamka...przecież dobrze wiadomo, że jako jedni z nielicznych nieużywamy żadnego sprzetu, o klamkach niewspomne
Inna kwestia to LADS...tez wielu sie niepodoba bo mają inne poglądy...i co z tego

Mo ja opinia w stosunku do Twojego sposobu rozumowanie...jeśli coś analizujesz rób to obietywnie biorąc wszelkie za i przeciw oraz nigdy nie bazuj na jednym przykładzie...Jeśli następnym razem wezmiesz sie za wypowiedz przemyśl to, bo może nie z flagą, ale z mysleniem masz problemy :)



No patrz a nawet nikt w ten sposób nie pomyślał jak flaga powstawała:D no ale jesli komuś to przeszkadza zawsze może podejść i zapytac dlaczego tak jest, przecież nikt nie bedzie ukrywał flagi ;)


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6700 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 16:30

  Thorgal napisał:  

  antyC napisał:  

  Thorgal napisał:  

  narodowiec napisał:  
Falanga jest symbolem Polskich narodowców o pogladach radykalnych (jest to tez symbol wojskowy) jednoczesnie jest to tez logo partii NOP oraz logo ONR - i moim zdaniem ta druga organizacja ma prawo do stosowania tego znaku - ale to juz tak na marginesie. Co do flagi to raczej nie ma takiej opcji żeby ktoś ją ściągnął, chociaż zdaje sobie sprawe że symbol na tej fladze jest zakazany co jest dla mnie śmieszne bo rozumiem że można zakazać wywieszania krzyżu celtyckiego itd. ale falanga!



Falanga na fladze Pogoni? Bez sensu!!! Zachowaj swoje skrajne poglądy polityczne dla siebie.
1. Falanga to symbol radykalnego nacjonalizmu (czyli mowiac wprost faszyzmu i rasizmu).
2. Polityka precz ze stadionów.
3. Znajdzie się niejedna osoba której się taka flaga nie spodoba



A mnie się niepodoba SZCZECIN (panorama)...innym jakaś inna...jak tak będziemy myśleć to żadnej flagi by nie było sensu robić...a te co są wszystkie zdjąć



Pisząc "nie spodoba" nie miałem myśli wrażeń estetycznych tylko treść którą niosłaby flaga z falangą. Dla wielu kibiców Pogoni byłoby to mówiąc delikatnie obraźliwe i niesmaczne. Nie wiem od ilu lat bywasz na Twardowskiego. Czy zdajesz sobie sprawę, że w Szczecinie NIGDY nie zawisła flaga w barwach Pogoni z krzyżem celtyckim? Jesli myślisz, że to przypadek to grubo się mylisz. Wszelkie ekstrema czy to prawicowe czy lewicowe, wszelkiej maści bagno polityczne nie powinno mieć żadnego związku z Pogonią Szczecin (a prywatne poglądy kibiców są ich sprawą). Pozdrawiam



Nie sądze żeby dla wielu kibiców było to obraźliwe, skoro jest taka grupa na stadionie ( dosyć spora ) która identyfikuje się z takimi a nie innymi poglądami to mają oni prawo wywiesić swoją flagę, a szczególnie ze jest to grupa o poglądach NR, bo w przypadku lewackich flag byloby to niemożliwe. Flaga będzie i tyle a jak z ciebie taki kozak to mozesz spróbować ściągnąć tą flagę, tylko że wtedy nie będe odpowiadal za twój stan zdrowia mówiąc łagodnie. W Szczecinie zawisła flaga z krzyzem celtyckim a niegdyś nawet pojawiała się regularnie na naszym stadionie i nikomu to nieprzeszkadzało, tak samo jak wilczy hak na fladze FC Police. Poza tym falanga to nie symbol rasistowski - coś ci się juz popieprzylo w tej głupiej główce.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7208 dni

***




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 18:45
Ja (chyba nie jestem osamtniony w tym poglądzie) uznaje RNR i ORN za orgaznizacje typowo faszystowskie, czy delikatniej mówiąć skranie prawicowo-narodowe.
Nie ważane jak to się nazywa ale z poglądami głoszynymi przez te organizacje nie zgadzam się i nie widzę powodu żeby je propagować.
Flaga może się doskonale prezentować bez jakiś symboli.

Odbiegając od tematu
Trochę mnie to drażni kiedy widzę kilkunastoleynich chłopaków zafasynowanych nazizmem czy faszyysem, malujących sfastyki na murach, ławkach, nie wiedzac, lub co gorsza mając świadomość wyadzreń historycznych...

Drażni mnie też popularność Młodzieży Wszechpolskiej, ale o tym można by pisac i pisać.

Ciekawe jak to będzie wyglądac kiedy flaga z falangą, sfastyką lub jakim kolwiek innym symbolem nizistowskim czy faszystowskim obok flagi Pogoni Walczącej...(chodzi mi o to stylizowane P -symbol Polski Wlaczącej w okupowanej Polsce...

Nie mi oceniać i wpływac na decyzje czy flaga będzie wisieć, ale polityce w takim wydaniu na stadionie serdecznie podziękuje.
Nie chcę zeby ogólnie kibic Pogoni był utożsamiany z jaką kolwiek organizacją faszysytowską, ale na stadionie wisi wiele flag, min wspomniana Pogon wlacząca, z której pogladami też częśc kibiców się nie zgadza...

Ps; z ciekawości otworzyłem słownik wyarzó obcych Kopalińskiego i to co znalazłem;

  Cytat:  
nazwa org. faszystowskich w Hiszpanii i w Polsce (1934-39)


Encyklopedia PWN

  Cytat:  
FALANGA, ONR „Falanga”, Ruch Narodowo-Radykalny, pol. organizacja faszyst. 1934–39; powstała (podczas kryzysu polit. Narodowej Demokracji) w wyniku rozłamu w Obozie Narodowo-Radykalnym; działała gł. na wyższych uczelniach, głosiła hasła nacjonalistyczne, antysemickie i prokatol.; od 1936 współpracowała z Obozem Zjednoczenia Nar.; liczyła ok. 5 tys. czł.; przywódca B. Piasecki; organy prasowe: „Ruch Młodych” i „Falanga”; w czasie okupacji niem. działalność F. kontynuowała Konfederacja Narodu.



Jak mówie skoro to prywatna flaga to nie mój interes, ale jest to łamanie prawa...
Wikipedia-Faszyzm-Sytuacja_prawna_w_Polsce

Ostatnio edytowany przez: Plum, 27 lutego 2006, 19:00 [5 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6700 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 19:03

  Plum napisał:  
Ja (chyba nie jestem osamtniony w tym poglądzie) uznaje RNR i ORN za orgaznizacje typowo faszystowskie, czy delikatniej mówiąć skranie prawicowo-narodowe.
Nie ważane jak to się nazywa ale z poglądami głoszynymi przez te organizacje nie zgadzam się i nie widzę powodu żeby je propagować.
Flaga może się doskonale prezentować bez jakiś symboli.

Odbiegając od tematu
Trochę mnie to drażni kiedy widzę kilkunastoleynich chłopaków zafasynowanych nazizmem czy faszyysem, malujących sfastyki na murach, ławkach, nie wiedzac, lub co gorsza mając świadomość wyadzreń historycznych...

Drażni mnie też popularność Młodzieży Wszechpolskiej, ale o tym można by pisac i pisać.

Ciekawe jak to będzie wyglądac kiedy flaga z falangą, sfastyką lub jakim kolwiek innym symbolem nizistowskim czy faszystowskim obok flagi Pogoni Walczącej...(chodzi mi o to stylizowane P -symbol Polski Wlaczącej w okupowanej Polsce...

Nie mi oceniać i wpływac na decyzje czy flaga będzie wisieć, ale polityce w takim wydaniu na stadionie serdecznie podziękuje.
Nie chcę zeby kibic Pogoni był utożsamiany z jaką kolwiek organizacją faszysytowską, ale na stadionie wisi wiele flag, min wspomniana Pogon wlacząca, z której pogladami też częśc kibiców się nie zgadza...



Poprostu śmiech na sali jak czytam takie posty ( nie moge sie powstrzymać od głośnego brechtania jak czytam takie rzeczy ). Zestawianie Falangi i swastyki juz nie tyle zakrawa o brak wiedzy na ten temat ale przedewszystkim albo o twojej inercji historycznej i umyslowej albo jest swiadomym naginaniem historii do faktów które ci pasują, albo które uwazasz za jedynie faktyczne. Dowiedz się jaki jest rodowód falangi bo nie pochodzi ona od faszystow tylko od Hiszpańskich narodowców z obozu generała Franco. Po drugie oświadczam na tym forum że nie jestem przedstawicielem ONRu i NOPu - nie utożsamiam sie formalnie z tymi organizacjami jedynie poza pewna fascynacja ONRem ( duzą fascynacja ), środowisko NOP jest mi całkowicie obce ale z jakich powodów tego nie będę tłumaczył. Po trzecie przypominam że to właśnie ci co uzywali znaku Polski Walczącej też się wywodzili z Obozu Narodowo Radykalnego. Czy mam wymieniać znane postacie historyczne które były w ONR i utożsamiały się z znakiem POlski Walczacej - lista tych narodowców jest bardzo długa pozatym jak mozna zestawiać swastyke z falangą jak przecież to właśnie działacze spod znaku falangi gineli w hitlerowskich obozach koncentracyjnych - widzisz tutaj swoją obłude czy jeszcze dalej mam ci tłumaczyć.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7208 dni

***




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 19:06
Z ztym zestawienim to przekolryzowam takie, no ale jest tendencja wsród młodziezy do zacgwacanie się faszysznem czy nazisem i mnie to wkurza.<nie mówie tu o NOP i RNR, o których wiem mało, a całą swoja wiedzę opieram na encyklopedi PWN czy wwikipedii>
Prosty tok rozuwowania. Faszyszm>zabronione prawnie> coś nie tak jest, i chyba nie jest ok.
Skoro ty się tym fascynujesz to ok, jak chcesz chętnie wysyłucham tego co masz do poweidzenia na ten temat, zawsze lepiej wysłuchać dwóch stron wetdy moja wiedza sie powiększy, będe mądrzejszy a to przekłąda się w dobro społeczenstwa ;P

Ostatnio edytowany przez: Plum, 27 lutego 2006, 19:12 [1 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6700 dni




Odp: Flagi Pogoni i nie tylko... - 27/02/2006 19:13
Po drugie moge wskazac inne źródla ktore różnia się znacząco od nazywania ONR organizacją faszystowską, co innego gdybyś nazwal tą organizacje faszyzującą w poglądach społecznych, ale nie do końca. Po drugie w pewnym okresie w ONR nastapil rozlam na ONR ABC i ONR FALANGA - wcale te srodowiska w przeciwienstwie do Stronnictwa Narodowego nie byly tak antysemickie a wprost przeciwnie - w manifeście z 1936 roku ( manifest - deklaracja ideowa ONR - możemy przeczytać o odżegnywaniu się od pogładow antysemickich i nawiazaniu do do tradycji Polskiego Ruchu Narodowego i organizacji struktur na wzor hiszpanskiej falangi ) - źródło B. Grott - "Nacjonalizm Chrześcijański". nastepna sprawa to taka czy Hiszpański obóz narodowy był faszystowski, otóż ten temat był wielokrotnie poruszony np. przy okazji wizyt papieża w hiszpanii, gdzie Papiez jednoznacznie podkreslil słuszność krucjaty katolickiej jako reakcji na ówczesna lewice wspomaganą w Hiszpanii przez żołnierzy radzieckich.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005