Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Gdzie na prawko? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5725 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 09/10/2008 18:43

  wilk napisał:  
pochwalę się! a co :D
za 1 razem zdane :)
szkoła: KURSOR
polecam! ;)



ja rowniez zdawalem w Kursorze i szczerze polecam bardzo dobra atmosfera a i nie tak drogo w koncu;)


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6102 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 12/10/2008 11:15
Witam chciałbym wybrać się na prawko, lecz nie jestem zbyt ogarniający w tych sprawach można wręcz rzec że zielony ;) A więc na razie na oku mam dwie szkoły : Igielski i Automaniak, którą bardziej byście mi polecili ? :)


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5725 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 12/10/2008 15:37
polecilbym automaniaka wiem ze dobrze ucza bo kilku kolesi uczylo sie jezdzic wlasnie tam


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7682 dni

*




Odp: Gdzie na prawko? - 12/10/2008 19:07
Ja zapisałem się do Tarczonia :D


Babilon Team
A..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7933 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 12/10/2008 23:34
Oj Orło Orło od tak dawna jesteś na forum i nie wiesz gdzie sie na prawko zapisywać :)
Pozdro


ST.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5675 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 13/10/2008 23:56
Wrocilem niedawno z saksow i postanowilem kontynuowac kurs prawka. Przenioslem sie do chwalonego tutaj Automaniaka i jestem rozczarowany.


Jezdzilem z instruktorkami i jednym instruktorem. Jedna sobie pisala smsy na komorce ( co z tego, ze dobrze jezdzilem - powinna patrzec i dawac jakies wskazowki), a kiedy manewrowalem na placu poszla sobie wpizdu pogadac z jakims innym instruktorem i zostawila mnie " na mam wyjebane". Nawet nie spojrzala co robie. Kiedy otworzylem maske, aby sobie przypomniec te wszystkie zbiorniki to wielkie oburzenie.


Nie wiem jak reszta, ale ta 3 z ktora mialem jest zdecydowanie za mloda. Jak moze mi ktos dawac dobre rady, kto zdal prawko niecale 3 lata temu, a jezdzi autkiem od roku, dwoch?


Wypierdalaly mnie teksty typu "Kiedy masz egzamin?"
(ja) - za 2 dni
"no to musisz sobie wykupic jeszcze z 10godzin, bo i tak oblejesz".



A najbardziej mnie wkurwialo to, ze dla mnie wykupiona godzina to 45zł i liczy sie kazda minuta jazdy. W rzeczywistości wygladalo to tak, ze w planie mialem jazdy np. o 12, a ruszalem 7 minut pozniej. Tak samo z powrotem - zawsze 5, 8 minut przed czasem.
Moze to i malo, ale takie 10 minut w plecy za kazdym razem, to przy 7 godzinach, jedna w plecy.
Podczas 10 godzin ZAWSZE mialem w plecy od 10 do 13 minut. Łacznie to daje od chuja godzin.
Wykupiona GODZINA jazdy, to GODZINA jazdy i ani minuty mniej.


Niestety nikomu nie polecam tej szkoly..


A..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7933 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 14/10/2008 11:06
Hmm... troche niespójności w tej Twojej wypowiedzi ST. No ale od początku postaram się odpowiedzieć. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce (chodzi o smsy) to jest kierownik ośrodka lub osoba w sekretariacie i zawsze można to zgłosić i zmienić instruktora, natomiast ja takiego instruktora zwolnie jeśli to nagminne u niego. Szkoda ze nikt mi tego nie zgłasza. Druga sprawa to wiek. Akurat musisz mi uwierzyć, że właśnie młodzi instruktorzy osiągają najlepsze wyniki i tu nie ma dyskusji, mogę Ci udostępnić materiały WORD potwierdzające to ze wlasnie mlodzi mają najwyższą zdawalność. Szkoda ze skoro miałeś okazje jeździć z kilkoma nie wybrałeś sobie tego który Ci najlepiej pasuje. Instruktorów mamy 9-ciu. Wiesz Nauka Jazdy to nie agencja towarzyska - wszystkim nie dogodzimy :) ale sie staramy. Generalnie jestem zaskoczony Twoja wypowiedzią bo to pierwsza taka od kiedy prowadzę tą szkołę.Nie będe tu bronił instruktorów, bo jeśli poczułeś się urażony to chyba sobie tego nie wyolbrzymiasz - przynajmniej tak myślę. Jeżeli chodzi o zbyt późne rozpoczynanie czy też wczesne kończenie jazd to idealnie co do minuty nie da się trafić z przyjazdem, więc prosze nie stosować sekundowego naliczania. Również tu nie bronie instruktorów, ale jeżeli taka sytuacja miała miejsce to zapraszam do naszego biura dostaniesz jazdy z naszym najlepszym instruktorem i dostaniesz od nas tyle godzin gratis, aż się nauczysz jeździć. Tylko przyjdz i powiedz co dokładnie Cie boli to ja też wyciągnę konsekwencje co do instruktorów, a Ty mam nadzieję odzyskasz zaufanie do Nas i zmienisz zdanie.
Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowany przez: A.., 14 października 2008, 11:14 [1 raz(y)]


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7080 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 14/10/2008 12:25
Przeciez to norma , ze instruktor je kanapki , pisze sms czy nawet smacznie spi jak widzi , ze idzie ci juz wmiare dobrze :) A zawsze jednak jednym okiem pilnuje czy nie rozwalisz samochodu .
A na placu to nie ma sie co dziwic , ze instruktor ma inne zajecia niz obserwowanie ciebie przez kilka godzin . Pokaze ci raz , drugi jak masz jechac , a pozniej sam musisz wyczuc jak pokonywac luk. Przynajmniej wg. mnie na placu najlepsza metoda jest metoda prob i bledow. Poprzewracasz pacholki , nie wyrobisz sie w zakrecie , ale za ktoryms tam razem juz automatycznie bedziesz wykonywal ten manewr.


bal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6812 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 14/10/2008 19:59
pewno nie zdal egzaminu, dlatego tak biadoli :) na cos trzeba zrzucic wine:)


Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7762 dni

****




Odp: Gdzie na prawko? - 14/10/2008 21:28
Ali pisze tutaj, bo widze, ze tu najczesciej zagladasz. uderz na Pogoń[email protected]. bez pl znakow, bo to badziewie poprawia.
pozdro.


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
ST.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5675 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 14/10/2008 23:27
Ali:
rozumiem, ze nie da rady wyjezdzic dokladnie 60 pelnych minut, no ale do jasnej cholery NIGDY nie zdarzylo mi sie, abym wyjezdzil chociaz 55 ( te 5, przeboleje). Jak juz napisalem podczas jednego jezdzenia bylem do tylu o 10 - 13 minut. Przy kilkudziesieciu godzinach, to jednak bardzo duza strata.

Nie jestem w typie konfidenta. Zamiast zglosic te nieprawidlowosci u instruktora (smsy itp), wolalem po prostu zmienic osobe mnie szkolaca. Wszyscy jednak "okradali" mnie z czasu. Podczas jednej jazdy poproszono mnie abym zaparkowal, po czym instruktor wyszedl z auta i powiedzial, ze idze kupic sobie cos do jedzenia. No i 8 minut poszlo sie dymac.

Co mnie jeszcze boli? Miedzy innymi, to ze nie powiedziano mi bardzo wielu cennych wskazowek. Przykladowo o tej ewentualnej jezdzie, po oblanym placu na egzaminie. Czy o poruszaniu sie na luku. Zamiast tego instruktor (forma bezosobowa) wolal sobie jarac, albo z kims rozmawiac.


Nie bede Ci pisal na forum publicznym dokladnych szczegolow, czy tez osobistych zarzutow. Jesli chcesz, to napisz mi e-mail na [email protected]

Nie mam w interesie nikogo obgadywac, czy ganic. Zycze Wam jak najlepiej.


M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7213 dni

****




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 00:18

  ST. napisał:  


Miedzy innymi, to ze nie powiedziano mi bardzo wielu cennych wskazowek. Przykladowo o tej ewentualnej jezdzie, po oblanym placu na egzaminie.
.



To, że możesz kontynuować jazdę po oblaniu na placu napewno powinien Ci powiedzieć egzaminator.Zresztą jak ja nie zdałem mojego pierwszego egzaminu to własnie się zapytał czy pomimo negatywnego wyniku egzaminu chcę kontynuować jazdę.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7418 dni

*




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 01:08
Co do instruktorów to chyba większość z nich podczas jazdy z kursantami, którzy już umieją jeździć zajmuje się swoimi sprawami, jeśli Ci to przeszkadzało to mogłeś zwrócić uwagę. Fakt że kończenie jazd wcześniej trochę nie fair, też mogłeś się dopominać w końcu to Ty płacisz za jazdy. Instruktor zrobił jakiś 10 min. postój w sklepie? Powiedz, że te 10 min. chcesz mieć odpracowane, chociaż taka rozmowa do przyjemnych raczej nie będzie należeć to masz prawo upominać się o swoje tyle w temacie.


A..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7933 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 08:58
"Co do instruktorów to chyba większość z nich podczas jazdy z kursantami, którzy już umieją jeździć zajmuje się swoimi sprawami, jeśli Ci to przeszkadzało to mogłeś zwrócić uwagę"

No nie wiem czemu w Waszym przekonaniu tak jest :) Ja jak ucze ludzi jeździć to zajmuję się tylko i wyłącznie kursantem. I tak powinno być i tak też w naszej szkole jest u większości instruktorów. A co do tych którzy w pracy się relaksują to ja sobie z ST. wyjaśnię i mam nadzieje że uda mi sie to wyeliminować.

Aha i co do kanapek...cóż też jesteśmy tylko ludźmi i ja też jeździłem po 8 h jako instruktor przez kilka lat i to jest naprawdę cięzki kawałek chleba i bardzo duża odpowiedzialność. Więc jeśli ktoś na 5 min wyjdzie do sklepu po kanapkę czy jogurt to chyba nie jest to taki wielki problem dla nikogo. Bynajmniej ja się z takim sekundowym naliczaniem często nie spotykam, raczej kursanci są wyrozumiali, a zajmuję sie nauką jazdy od prawie 5 lat. Zresztą wiem, że osoby które się u nasz szkoliły przeglądają to forum, więc wywołuje do tablicy i proszę aby ktoś napisał jak to faktycznie u nas jest.
Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez: A.., 15 października 2008, 09:09 [2 raz(y)]


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7418 dni

*




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 11:16

  Cytat:  
No nie wiem czemu w Waszym przekonaniu tak jest :)



Z własnych doświadczeń ;)

W szkole w której robiłem prawko (nie był to Automaniak, żeby nie było) jeździłem z 3-4 instruktorami i każdy w końcu zaczynał zajmować się swoimi sprawami (komórka, fajki etc) - co de facto mi nie przeszkadzało więc nie narzekałem.


Macias
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 12:09
ST. - w identycznej sytuacji jak Ty są wszyscy. Jeżeli masz jazdy rozpisane dajmy na to na godzinę 17 to osoba, która jeździła samochodem przed Tobą również nie wyjeździ pełnej godziny bo musi wracać aby Tobie oddać samochód. 2 lub 3 minuty nic nie zmieniają a bardzo często po jazdach kończyłem pod domem, oddawałem instruktorowi te 10 minut na powrót pod 'Automaniaka' ażeby skrócić sobie czas powrotu do domu i jakoś niespecjalnie ubolewałem nad tym faktem.
W moim przekonaniu telefony czy jedzenie podczas jazdy też nie jest czymś nadzwyczajnym- jeżeli siedzisz w biurze to nie możesz sobie zrobić przerwy na jedzenie?

Kiedyś słyszałem od jakiegoś znajomego, że kurstant pojechał z instruktorem na jego działkę i przez 30 minut zbierali owoce lol


ST.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5675 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 12:12
Moim zdaniem instruktor powinien miec jakas przerwe na posilek, ale nie kosztem kienta.

Wiadomo, wszystko ma swoje granice i jestesmy tylko ludzmi, ale jeszcze raz powtorze, ze sytuacje takie zdarzaly sie nagminnie. Klient wykupujac "godzine" jazd, ma nadzieje ze przejezdzi pelne 60 minut.
Podczas moich kilkunastu godzin jazdowych stracilem ponad godzine.


Jak chcesz zobaczyc to na wlasne oczy, to sam zobacz o ktorej intruktor wyjezdza i o ktorej przyjezdza.

W innej szkole jazdy nie wygladaja tak, ze jeden kursant ma jazdy od 10 do 11, a drugi od 11 do 12, tylko miedzy tymi dwoma kursantami jest 5 minut przerwy. Troszke to nieekonomiczne dla firmy, ale bardzo uczciwe w stosunku do klienta.

Raz zglosilem swoje uwagi instruktorowi ( bardzo delikatnie i taktownie). Zostalem lekko mowiac wysmiany i olany.

Zwroc uwage na moje uwagi. Ja zycze Wam jak najlepiej, ale niestety nie polece Was nikomu.


Zen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6710 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 18:27
pytanko. żeby zacząć kurs trzeba mieć skończone 17 lat i 9 mies a zeby zdawać państwowy egzamin trzeba juz mieć 18 lat?


pablo_mks
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8173 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 18:31
Dokładnie tak. W dniu egzaminu musisz mieć skończone 18 lat.


FLN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7465 dni




Odp: Gdzie na prawko? - 15/10/2008 19:22
ST. moim zdaniem przesadzasz. Jak instruktor ma wyliczyć co do minuty powrót pod szkołe z kursantem przy korkach czy też światłach. Wiadomo że musi mieć zapas kilku minut na wypadek nieprzewidzianych sytuacji by inny kursant nie czekał na swoje jazdy. Jeśli instruktor jeździ np kilka godzin bez przerwy to wiadomo że coś musi zjeść.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.28 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005