Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7520 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 24/12/2005 16:12
ma ktos moze wersje e-book "Paragraf 22" Josepha Hellera albo "5 lat kacetu" Grzesiuka ??


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7404 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/12/2005 10:24
Czytał ktoś z Was "American Psycho" Bret`a Easton`a Ellis`a? Jeśli tak, to niech napisze, czy warto zainwestować w tą książke 35 złotych;)

A pod choineczką znalazłęm wczoraj "Uwierzyć w siebie" Dudka i "Cień Wiatru" Zafon`a. Będzie co czytać...;)


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Mateusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6759 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/12/2005 11:38
Czytal ktoś '' KOD LEONARDA DA VINVCI '' ? Dostałem od Mikołaja :D i to ma ponad 500 stra .. :) I nie wiem czy zabierać się za czytanie ... Warto czytać czy nie ?


Obrazek gif wstawiony na forum
galerro87
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6854 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/12/2005 11:50

  Mateusz napisał:  
Czytal ktoś '' KOD LEONARDA DA VINVCI '' ? Dostałem od Mikołaja :D i to ma ponad 500 stra .. :) I nie wiem czy zabierać się za czytanie ... Warto czytać czy nie ?



Warto :)


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7255 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 25/12/2005 12:03

  Cinek84 napisał:  
ma ktos moze wersje e-book "Paragraf 22" Josepha Hellera albo "5 lat kacetu" Grzesiuka ??



ja mam, ale tylko jako "eye-book" czyli wersję papierową :D

a na poważnie, poproś tu:

FORUM O EBOOKACH

może ktoś Ci podeśle jak ma...


Praga Płd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 27/12/2005 12:20

  PiteRski napisał:  
Czytał ktoś z Was "American Psycho" Bret`a Easton`a Ellis`a? Jeśli tak, to niech napisze, czy warto zainwestować w tą książke 35 złotych;)

A pod choineczką znalazłęm wczoraj "Uwierzyć w siebie" Dudka i "Cień Wiatru" Zafon`a. Będzie co czytać...;)



Cien Wiatru - swietna ksiazka. Polecam. Wciagnalem ja w trzy dni :)


WYCHOWANY NA POGONI
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7255 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 04/01/2006 22:40
a mi się udało wreszcie w książnicy złapać na raz wszystkie 3 części Shoguna , Jamesa Clavella

Książka długa, ale znakomita :)
Już 3 raz ją przerabiam heh


Adriano
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7486 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 04/01/2006 22:57

  Mateusz napisał:  
Czytal ktoś '' KOD LEONARDA DA VINVCI '' ? Dostałem od Mikołaja :D i to ma ponad 500 stra .. :) I nie wiem czy zabierać się za czytanie ... Warto czytać czy nie ?



Bardzo WARTO.. wkrótce ma powstać film na podstawie książki... chyba nawet już powstaje


"To że nie mam dresu jest powodem wielkiego stresu mojego superego..."

"Pijmy piwo, jedzmy Śledzie, będziem silni jak niedźwiedzie"

"Życie jest bardzo niebezpiecznym zajęciem. Śmiertelność sięga stu procent"
Shee
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6879 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 05/01/2006 00:20

  Praga Płd napisał:  

  PiteRski napisał:  
Czytał ktoś z Was "American Psycho" Bret`a Easton`a Ellis`a? Jeśli tak, to niech napisze, czy warto zainwestować w tą książke 35 złotych;)

A pod choineczką znalazłęm wczoraj "Uwierzyć w siebie" Dudka i "Cień Wiatru" Zafon`a. Będzie co czytać...;)



Cien Wiatru - swietna ksiazka. Polecam. Wciagnalem ja w trzy dni :)



...przeczytalam w moim zyciu wiele ksiazek (nawet bardzo wiele), ale Cien Wiatru wbil mnie w podloge... Czytalam do 4 rano i nie moglam sie oderwac... Ksiazka napisana niczym melodia... Jak ktos jest wrazliwy na "dzwieki literatury" i ma sluch jezykowy, moze zatracic sie w tej lekturze... POLECAM!


„ Płynie się zawsze do źródeł pod prąd. Z prądem płyną śmiecie ” - Z. H.
er_carlos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7116 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 05/01/2006 01:34
Prześledzilem tak na szybciutko temacik i poza "Kodem Leonarda..." Dan Brown'a nikt nie wspomnial o jego 3 pozostalych powieściach. Moim zdaniem rewlacyjny jest "Zwodniczy punkt", w "mini-rankingu" na pierwszym miejscu razem z "Kodem Leonarda DaVinci"... następnie również bardzo fajna książeczka to "Anioly i Demony", no i na samym końcu w tej czwórce "Cyfrowa twierdza". Jedno co warto podkreślic to to, że wszystkie te książki napisane są w rewelacyjnej formie i naprawde bardzo fajnie i szybciutko się czyta. :) Polecam, naprawdę warto po nie sięgnąć.

Poza Brown'em polecilbym M. Pearla "Klub Dantego" (fajna książeczka z nieco nudnawym początkiem, bardzo fajnym rozwinięciem i "nieco za szybkim" zakończeniem- w tym sensie że na okolo 40 stron przed końcem juz wszystko wiadomo :D)
"Imprimatur" R.Monaldiego, F.Sorti- ogólnie książeczka niezla, chociaż nie porywająca. Moim zdaniem za dlugie i nudnawe historyczne opisy. Cheć poznania powiązań wszystkich bohaterów i autentyczności tej "opowiastki" powoduje, że czyta się calkiem nieźle... polecam :)

Ostatnio edytowany przez: er_carlos, 24 stycznia 2006, 17:48 [1 raz(y)]


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7404 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 24/01/2006 15:19
przeczytałem "Cień wiatru" Zafon`a... - świetna książka. Troche się zastanawiałem czy zaczynać czytanie jakiejś następnej, żeby nie "zatrzeć" świetnego wrażenia po tej...Polecam każdemu, a gwarantuje się się nieźle wciągnie;)

Po niej, zabrałem się za biografie Dudka "Uwierzyć w siebie, 0:3 do przerwy". Jeśli ktoś lubi ksiażki "tego typu" to powinna mu się podobać. Przeczytałem ją w 4 dni...jakoś książki o tematyce sportowej szybko mi wchodzą;) Porównując ją do biografii W.Kowalczyka, ta Dudka jest troche inna. Ale wiadomo, że Kowalczyk to zupełnie inna osobowość niż Dudek, dlatego w książce Dudka jest poruszanych dużo więcej spraw typu: rodzina, samochody czy przyjaciele. Biografie Kowalczyka czytałem już dawno (odrazu po ukazaniu się na rynku) więc za dużo nie pamiętam, ale napewno było w niej opowiedziane więcej "ciekawych przygód" (m.in. alkoholowych;))...wiecie o co chodzi:)

Ciągle szukam "Ojca Chrzestnego" Maria Puzo...Nie ma już możliwości kupienia jej w sklepie (wyczerpane nakłady), nawet w Internecie (chyba że na allegro.pl., ale tam ceny przekraczają moje "książkowe" możliwości...np. przykładowa cena do ok.45 zł za jeden egzemplarz np. z 1980 roku w nienajlepszym stanie). Byłem też w dwóch antykwariatach i również nie ma.
Dlatego, gdyby ktoś był w posiadaniu "Ojca Chrzestnego" (niekoniecznie jakieś nowe wydanie) i chciałby się go pozbyć za rozsądną cene, to byłbym zainteresowany kupnem;)

Teraz zabieram się za "Weronika postanawia umrzeń" Coelho, a później za "Omerte" M.Puzo (wkońcu mam ferie to trzeba nadrobić zaległości;)).Jak przeczytam to napisze jak wrażenia.

P.S: Czytał ktoś z Was "Samotność w sieci" albo "My, dzieci z dworca zoo"? Jak wrażenia, bo nie wiem czy się za nie brać...


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
qbajag
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7765 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 24/01/2006 16:07

  Adriano napisał:  

  Mateusz napisał:  
Czytal ktoś '' KOD LEONARDA DA VINVCI '' ? Dostałem od Mikołaja :D i to ma ponad 500 stra .. :) I nie wiem czy zabierać się za czytanie ... Warto czytać czy nie ?



Bardzo WARTO.. wkrótce ma powstać film na podstawie książki... chyba nawet już powstaje



Film już jest i w Polsce już protestują, żeby go nie dopuścić do kin...powtórka z "Dogmy" :D


Czarna e(L)ka w kółeczku się mieni!!!
Visca el Barca!!!
er_carlos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7116 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 24/01/2006 17:39
Nawet mnie nie straszcie, że nie puszczą "Kodu Da Vinci" w Polsce :)... delikatnie mówiąc bym sie wkur... :D. Poniżej link do zwiastunu, ekranizacji tej wspanialej książeczki :D Niestety premiera w kinach dopiero 19 maja... :|
P.S.Jakoś nie pasuje mi Tom Hanks w roli Langdona :D... ale co tam
"Kod Da Vinci" zwiastun


Radoslavik77
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 24/01/2006 18:34
Polecam wszystkie książki P.Coelho. Najbardziej przypadła mi do gustu książka "Weronika postanawia umrzeć", ale reszta też jest niczego sobie. Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na czytanie książek , które są ciekawe i mają jakąś oryginalną fabułę, bo w szkole przerabiam Romantyzm (beznadziejne lektury). Na półeczce czekaja za to takie tytuły jak "Cyfrowa Twierdza", "Pielgrzym" i "imię Róży".



  Cytat:  
Film już jest i w Polsce już protestują, żeby go nie dopuścić do kin...powtórka z "Dogmy"


W końcu Polska będzie państwem wyznaniowym, a elektorat Radia Maryja nie może dopuścić do takiej herezji

Ostatnio edytowany przez: Radoslavik77, 24 stycznia 2006, 18:40 [1 raz(y)]


www.iskierka.info
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 24/01/2006 21:26
Na chwile obecna czytam "Inny świat" Grudzińskiego...:)

Jeśli interesuję Cię okres miedzywojenny, jak działały obozy sowieckie, itp. to gorąco polecam:)

Następne w kolejce są opowiadania Borowskiego:
"Pożegnianie z Marią"
"U nas w Auschwitz"
"Proszę PAństwa do gazu"
"Bitwa pod Grunwaldem"


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7838 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/01/2006 00:51

  Cinek84 napisał:  
ma ktos moze wersje e-book "Paragraf 22" Josepha Hellera albo "5 lat kacetu" Grzesiuka ??



ja mam: Piec lat Kacetu,Boso,ale w ostrogach,Na marginesie zycia. podbij na gg jak cchesz........3428595


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Daiman
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7121 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 25/01/2006 01:20

  PogonFan napisał:  
Na chwile obecna czytam "Inny świat" Grudzińskiego...:)

Jeśli interesuję Cię okres miedzywojenny, jak działały obozy sowieckie, itp. to gorąco polecam:)

Następne w kolejce są opowiadania Borowskiego:
"Pożegnianie z Marią"
"U nas w Auschwitz"
"Proszę PAństwa do gazu"
"Bitwa pod Grunwaldem"


Również polecam "Inny Świat" jedna z nielicznych moim zdaniem ciekawych lektur, "Opowiadania Borowskiego", też dobre ale moim zdanim propozycja Grudzińskiego lepsza. Obecnie czytam lektury w których występuje motyw przemiany wewnęrznej do tematu maturalnego i kończę "Zbrodnie i Karę" Dostojewskiego. Również gorąco polecam bardzo ciekawa chociaż ma prawie 600 str. co może niektórych straszyć tak jak mnie wystraszyło rok temu kiedy miałem to przeczytać na polski :P


No Pain, No Glory
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 25/01/2006 01:26

  daiman napisał:  

  PogonFan napisał:  
Na chwile obecna czytam "Inny świat" Grudzińskiego...:)

Jeśli interesuję Cię okres miedzywojenny, jak działały obozy sowieckie, itp. to gorąco polecam:)

Następne w kolejce są opowiadania Borowskiego:
"Pożegnianie z Marią"
"U nas w Auschwitz"
"Proszę PAństwa do gazu"
"Bitwa pod Grunwaldem"


Również polecam "Inny Świat" jedna z nielicznych moim zdaniem ciekawych lektur, "Opowiadania Borowskiego", też dobre ale moim zdanim propozycja Grudzińskiego lepsza. Obecnie czytam lektury w których występuje motyw przemiany wewnęrznej do tematu maturalnego i kończę "Zbrodnie i Karę" Dostojewskiego. Również gorąco polecam bardzo ciekawa chociaż ma prawie 600 str. co może niektórych straszyć tak jak mnie wystraszyło rok temu kiedy miałem to przeczytać na polski :P



HHmm... moje wydanie mialo 450:P ale jakos nie wciagnela mnie ta ksiazka...:P:)

Ps.Wie ktoś czy jest moze adaptacja filmowa "Innego świata"???

Pozdro


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7504 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 25/01/2006 03:29
Adaptacja watpie,bynajmniej nigdy nie slyszalem.Ale ksiazka swietna


,,Vi är överallt,,- POGON
krzysieek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/01/2006 13:11

  PogonFan napisał:  
Na chwile obecna czytam "Inny świat" Grudzińskiego...:)

Jeśli interesuję Cię okres miedzywojenny, jak działały obozy sowieckie, itp. to gorąco polecam:)

Następne w kolejce są opowiadania Borowskiego:
"Pożegnianie z Marią"
"U nas w Auschwitz"
"Proszę PAństwa do gazu"
"Bitwa pod Grunwaldem"



Dodałbym jeszcze "Rozmowy z katem" Kazimierza Moczarskiego bardzo świetnie napisany dokument :D


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005