Odp: Książki godne polecenia... - 30/01/2012 12:35
„Blechhammer“ to historia
amerykañskiego bombowca,
który 13 wrzeœnia 1944 roku
rozbil siê na torach kolejowych
w poblizu Koniówki na Podhalu.
Ksiazka opisuje szkolenie zalogi,
pierwsze misje bombowe,
ostatni lot i losy poszczegól-nych czlonków zalogi.
Tresc opiera siê na dokumentach
z czasów wojny, relacjach
piêciu czlonków zalogi, a takze
relacjacjach ówczesnych swiadków
z Polski i Slowacji.
Pierwsze wydanie mialo miejsce
w 2009 roku w USA, drugie w
grudniu 2011 w Polsce.
Ksiazkê mozna zamówic bezposrednio u mnie pod [email protected]
Boguslaw Zieba (adres kolegi i nazwisko)
Ksiazke te napisal moj kolega z Zakopanego jezeli kogos interesuje temat to polecam
Na haslo Pogon Szczecin 10 procent znizki
cena 50 zl plus koszt wysylki
naklad ograniczony
Ostatnio edytowany przez: AMS, 30 stycznia 2012, 12:49 [1 raz(y)]
Odp: Książki godne polecenia... - 08/03/2012 20:46
Książki do sprzedania - wszystko praktycznie nówki, jeszcze sprzedawane w Empiku - stan b. dobry / dobry. Wszędzie ceny niższe niż w sklepie, wszędzie do negocjacji. Kontakt (gg) w profilu.
Odp: Książki godne polecenia... - 08/03/2012 22:58
Polecam książki Roberta Craisa, ciekawe połączenie sensacji i kryminału, przeczytałem wszystkie książki przetłumaczone na język polski i wszystkie mi się podobały.
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Odp: Książki godne polecenia... - 30/05/2012 22:23
temat wykopałem bo zbliża się premiera książki, która dzieje się w środowisku kibicowskim, z tego co można się dowiedzieć jest pisana przez osobę która zna to z autopsji, a nie jakiegoś marnego dziennikarzynę
cena będzie 39 zł, ma być dostępna w wielu sieciach jak i w internecie Jestem Kibolem Jestem Kibolem
Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
" Walorem pozycji jest przede wszystkim zgrabny, bardzo ciekawy język, którego używa narrator, a także mnogość opisów, które nie są przerysowane"
Fakt - język jest prosty i nawet fajnie płynnie się to czyta ale jeśli opis śmierdzącego kibla na pol strony, albo beknięcia wujka nie jest przerysowany - to nie chciałbym czytać opisu który ''naprawdę' by był - zajął by chyba pol książki
Ogólnie wiadomo gusta są różne, ale dla mnie język jest nieraz tak jakby za prostacki i czasem miałem wrażenie ze czytam dzieło jakiegoś 15 latka. Tym bardziej ze narrator/ bohater jest niby nauczycielem. Jest kilka fajnych motywów jak np. rozmowa przy stole rodzinnym i tłumaczenia - życia kibola ( takie życiowe i kilka momentów ze można się zaśmiać ale podejrzewam ze raczej zajara się ta książką młodzież, która w życiu jeszcze mało przeżyła. Czym bliżej końca książki, tym większa miałem ochotę - ominąć niektóre fragmenty - bo już nudziła. Podsumowując osobiście się zawiodłem, spodziewałem się czegoś lepszego.. Dałbym 4/10 i to chyba tylko dlatego ze jest o naszym środowisku
Po prostu kumam schemat, jak wszyscy liżą się po dupach, to progresu nie ma.
Zacznę od Fredericka Forsyth'a.Genialny autor. Pozycji trochę jest, ale dalej nie znalazłem nigdzie np. Psy Wojny, które są podobno na prawdę zajebiste.
Dzień Szakala - Bardzo dobra książką, wciąga niesamowicie, opisy jak i sama akcja przednia. Film dużo gorszy i pierw radzę czytać książkę...
Weteran . Książka składa się z 5 opowiadań. Każde z nich muszę przyznać ciekawe i bardzo fajnie napisane. Czyta się szybko, przyjemnie, wszystkie wciągały i do samego końca trzymały w napięciu.
Czwarty protokół - kupiony za piątaka podczas pobytu w Szczecinie przy kładce koło Manhattanu. Bardzo fajna lektura, nie wiem czy nie lepsza niż Dzień Szakala, jednak to był Forsyth w najlepszym wydaniu
Mściciel - ciekawy pomysł zahaczający o dawną Jugosławię. Kolejna konkretna pozycja do przeczytania.
Diabelska Alternatywa - Początek niemrawy, środek diabelsko ciekawy, zakończenie w sumie troszkę mnie zawiodło, ale może spodziewałem się jakiejś innej bomby heh. Ogólnie bardzo fajna książka i ilość scenariuszy w trakcie książki po prostu przerażająca.
Negocjator - Początek książki w sumie taki jakiś monotonny i nieporywający, zastanawiałem się, czy całość będzie taka słaba. Natomiast z biegiem czasu akcja nabierała tempa, i powiem szczerze ostatnie dwa dni siedziałem i czytałem z zapartym tchem do 2 w nocy. Po przeczytaniu ostatniej strony - mówię Wam, zajebista i godna polecenia jak poprzednie książki Forsytha.
Fałszerz - bardzo fajna sensacja, która wciąga i pokazuje jak działają mniej więcej asy brytyjskiego wywiadu.
Kobra - fajne nawiązanie do Mściciela. Spotkałem się z negatywnymi opiniami co do tej pozycji - moim zdaniem niesłusznie tak osądzona. Wartka akcja, czyta się przyjemnie, solidny Forsyth.
Kolejnym autorem będzie Jeffrey Archer.
Co do grosza - Szybciutka wchłonięta, przyjemna książka, aczkolwiek troszkę przekoloryzowana. Fabuła fajna i zwroty akcji bardzo fajne. Przeczytawszy tę pozycję,sięgnałem po "Czas pokaże" i powiem Wam, że mega wciągająca. Lubię takie klimaty, a samą książkę strach bać, bo człowiek traci rachubę czasu.
Czas pokaże - Czas pokazał, ze na prawdę pozycja godna przeczytania. Po pierwszej części kroniki rodziny Cliftonów, wziąłem się za drugą: "Za grzechy Ojca". Moim zdaniem troszkę słabsza od pierwszej części, ale całość jest na prawdę bardzo dobra. Dobrze, ze sięgnąłem po kolejną książkę, bo złapałem się na tym, iż nie mogę doczekać się trzeciej, ostatniej części przygód rodziny Cliftonów. Czekając na trzecią cześć sagi, postanowiłem przeczytać poniższą pozycję.
Kane i Abel -Skończyłem jakieś 3-4 miesiące temu i... żałowałem, że tak szybko przeczytałem. Do książki podchodziłem dość emocjonalnie, ponieważ tytułowy Abel, to na prawdę Władek Koskiewicz, polak pochodzący z ubogiej rodziny. Szczególnie jego losy wprowadzały mnie w takie nostalgiczne i melancholijne nastroje. Niesamowicie zżyłem się z bohaterami i ciężko było oderwać się od tej książki. Polecam z czystym sumieniem
Synowie Fortuny - kolejna saga rodzinna i kolejna przekozacka pozycja. Jak ktoś chce coś, co go pochłonie to polecam tę i powyższą pozycję...
Marian Bernaciak "Orlik" - "Dowiecie się z niej o życiorysie Orlika, Jego pochodzeniu, wojennych ścieżkach, brawurowej napaści na więzienie UB w Puławach (i wielu innych potyczkach z okupantem), nieudanej próbie pomocy powstańczej Warszawie, największej bitwie (zakończonej niespodziewanie zwycięstwem Wojska Polskiego) w historii walk z UB, NKWD oraz KBW oraz śmierci będącej wynikiem donosu . "
Archipelag Gułag - potężna praca, która porusza wiele trudnych spraw i problemów. Ciężko się czyta, ale o takich rzeczach łatwo po prostu tego robić nie można.
Boże Igrzysko. Historia Polski - Davies'a chyba przedstawiać nie trzeba. Jest to historia Polski od samego początku do współczesności. Czasem dobrze przeczytać "obiektywne" stanowisko na pewne sprawy. Dosyć ciężko się czyta, jednak polecam.
Grzesiuk i jego "Pięć lat kacetu" widziałem stronę wcześniej. Dodam do tego "Boso, ale w ostrogach" i "Na marginesie życia"
Teraz czytam...
Chyba tyle z mojego czytania, wydaje mi się, że wymieniłem wszystkie ciekawe i godne polecenia pozycje, które w ostatnim czasie przeczytałem.
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 18:02
[cytat=ManeS]Nie określiłeś gatunków książek Fosytha i Archera ale domyślam się, że kryminały? [
Forsyth to thriller polityczny/sensacje, a Archer w sumie powiesci umieszczone w koncowce XIX/XX w. Jedno i drugie wciaga niesamowicie.
Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 23:07
Ja polecę tylko jedną książkę, ale za to prawdziwą perełkę coś co powinien przeczytać każdy. Pamiętniki kogoś bez kogo nie byłoby cichociemnych i zrzutów nad Polską w czasie II WŚ. Kogoś kto na rok przed wybuchem wojny przewidział miejsca koncentracji i kierunki uderzeń Niemiec na Polskę. Kogoś kogo powinni znać wszyscy, a zna tylko garstka bo komu mówi coś imię i nazwisko: JAN JAŹWIŃSKI?
Pamiętnik Jana Jaźwińskiego różni się od wszystkich pamiętników przede wszystkim tematem – przerzutem lotniczym do kraju podczas drugiej wojny światowej – który przez wiele lat otoczony był tajemnicą.
Autor pamiętnika odkrył kulisy paryskiej Reginy i londyńskiego Rubensa siedzib polskiego Sztabu. Rzuca światło na destruktywną działalność Mikołajczyka, Kota, Modelskiego, Retingera, Litauera, Tatara et consortes. Poza tym od najmłodszych lat prowadził dziennik przez całe życie. Tomy tych dzienników, począwszy od 1918 roku do kampanii wrześniowej włącznie, udało mu się wywieźć z płonącej Warszawy najpierw do Paryża a następnie do Londynu, gdzie je złożył w skrytce bankowej aż do roku 1952. Dzięki temu Pamiętnik pisał na podstawie tych dzienników, a nie z pamięci.
Kim był autor tego rewelacyjnego i wyjątkowego dokumentu historycznego jakim jest jego Pamiętnik?
Synem Ziemi Łomżyńskiej, wielkim patriotą, o mocnym charakterze, człowiekiem szlachetnym, po żołniersku twardym, utalentowanym operacyjnie, oczytanym, ogromnie inteligentnym, wykształconym, o wszechstronnych zainteresowaniach.
Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi. Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.