Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7414 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 10/02/2007 12:54
Mam propozycje, może piszmy (chociaż w skrócie) o czym są ksiązki, a przynajmniej jaka tematyka - bo wszyscy piszą, że książka jest super i poleca a nie wiadomo w ogóle "z czym to się je".


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7299 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 10/02/2007 13:12
kiedys juz polecalem te ksiazki ale przypomne;) z opisem o co chodzi jak eF poprosil wyzej:)
Stephen King - Martwa Strefa (The Dead Zone)
Młody nauczyciel Johnny Smith pada ofiarą groźnego wypadku samochodowego. W stanie śpiączki pozostaje kilka lat w szpitalu w oczekiwaniu na cud. Kiedy wreszcie odzyskuje świadomość, jest bogatszy o niezwykły talent - zdolność jasnowidzenia. Dzięki niemu będzie mógł zdemaskować seryjnego mordercę, a także przewidzieć tragiczny w skutkach pożar. Dar jasnowidzenia popchnie go w końcu do dramatycznej konfrontacji z charyzmatycznym i bardzo niebezpiecznym kandydatem na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych...
Stephen King - Lśnienie (The Shining)
Jest to jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą.
Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.
Stephen King - Misery
Paul Sheldon jest poczytnym autorem tandetnych romansów. Jego cykl powieści o Misery Chastain czytelniczki wręcz uwielbiają. Paul ma jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmierca. Postanawia zająć się pisaniem poważniejszych książek. Pewnego razu, jadąc samochodem, ulega na odludziu poważnemu wypadkowi. Znajduje go była pielęgniarka Annie i zabiera do swego domu. Okazuje się wielką fanką Sheldona, zwłaszcza powieści o Misery. Nikogo nie informuje, że znalazła rannego pisarza. Sama się nim troskliwie zajmuje, ale powoli zaczynają się ujawniać jej psychopatyczne skłonności. Próbuje zmusić Paula do pisania bez mała pod dyktando. Coraz wyraźniejsze się staje, że Annie nie cofnie się przed niczym...
Stephen King - Christine
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi ona należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela ani swojej dziewczyny, która go w końcu opuściła, pokonana przez rywalkę. Rodzice, nauczyciele i wrogowie Arniego przekonali się, co znaczy stanąć na drodze mściwej i bezlitosnej Christine. Christine to nie kobieta. To siejący zło i śmierć samochód - widmo.
Mario Puzo - Śmierć Frajerom (Fools Die)
Barwna saga obyczajowa, która mówi wiele o miłości i seksie, o relacjach między kobietą a mężczyzną, a także o ciemnych stronach ludzkiej duszy - korupcji, zdradzie, żądzy bogactwa i sławy.Puzo portretuje środowiska zawodowych graczy, pisarzy, wydawców, a także najlepiej mu znane - hollywoodzkich filmowców: aktorów, reżyserów i producentów. Akcja książki przenosi się nieustannie pomiędzy Las Vegas, Nowym Jorkiem a słoneczną Kalifornią.
Wbrew powyzszemu opisowi ksiazka jest zajebista.
pozniej jeszcze kilka tytulow dorzuce.
edit:
kiedys dawno temu czytalem bardzo dobra ksiazke, niestety nie pamietam tytulu ani autora. cos tak na zasadzie Ojca Chrzestnego. saga rodziny. zalozyli oni bank czy jakas firme, dorobili sie niezlej fortuny i zaczely sie walki rodzinne zeby sie jak najwiecej kasy nachapac. i sie probuja wydymac na kazdym kroku, morduja, gwalca itp itd. i w koncowce 2 baby uciekaja statkiem do Europy, ktos je sciga wiec jedna sie w kufrze schowala i ja druga wyrzucila:D tyle pamietam. moze ktos tez tez czytal i pamieta tytul lub autora. chetnie bym jeszcze raz przeczytal bo to bylo dawno temu i nieprawda;) a teraz lookam na wypozyczenia moje archiwalne z ksiaznicy i dalej polecam:
Jeffery Deaver - Błękitna Pustka (autor Kolekcjonera Kości)
Siedzimy przed komputerem w domu i odpoczywamy, surfując po Internecie. Cieszymy się z ciszy i samotności. Ale czy naprawdę jesteśmy sami? Niekoniecznie, jeśli wziął nas na cel craker, a na dodatek socjopata. Śledzi nasze e-maile, podsłuchuje rozmowy na czacie; krok po kroku nas poznaje: czym się zajmujemy, co nas interesuje, kim są nasi znajomi, ile płacimy za dom, samochód itd. Kiedy już nas dobrze pozna, postara się podejść i zaatakować, a wówczas wątpliwe, czy ujdziemy z życiem.
Starzejemy się - świat jest pełen socjopatycznych morderców.
Umberto Eco - Imię Róży
William i Adso przybywają do opactwa by wziąć udział w debacie na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Opat Abbon prosi Williama o pomoc w rozwiązaniu tajemnicy śmierci iluminatora Adelmusa z Otrantu, którego znaleziono martwego u stóp opactwa. Ślady zdają się wykluczać samobójstwo lub nieszczęśliwy wypadek. Sytuacja komplikuje się, gdy giną kolejni mnisi. Kolejne wydarzenia zdają się wskazywać coraz bardziej, że wszystkim zależy na zdobyciu pewnej starożytnej księgi, a klucz do rozwiązania zagadki kryje się w tajemniczej bibliotece opactwa.
ksiazka nie jest latwostrawna ale bardzo dobra
James Lee Burke - Elektryczna Mgła
Detektyw David Robicheaux zatrzymuje pijanego kierowcę - aktora z ekipy kręcącej historyczny film w miasteczku na południu Stanów. Ten opowiada mu niewiarygodną historię o pojawiającym się w okolicy widmie młodego Murzyna spętanego łańcuchem. Detektyw wiele lat wcześniej rozwiązywał zagadkę tajemniczego zniknięcia zwłok zamordowanego czarnego mężczyzny. Ciała wówczas nie znaleziono. I oto przeszłość wraca, a policjant, zajmujący sie tropieniem sadystycznego mordercy prostytutek, staje oko w oko z... mroczną spuścizną wojny secesyjnej.
Jeffery Deaver - Modlitwa o Sen
Z zakładu dla umysłowo chorych ucieka Michael Hrubek, pacjent ze schizofrenią paranoidalną. I ma przed sobą ściśle określony cel: odnaleźć Lis Atcheson - to jej zeznania sprawiły, że uznano go za potwora i skazano na zamknięcie. Podczas burzy, sprzyjającej szaleńcowi, ścigają go teraz trzej ludzie: psychiatra Kohler - przekonany o niewinności swego pacjenta, zawodowy tropiciel Heck - liczący na nagrodę za schwytanie szaleńca, i Atcheson - mąż Lis, który musi dopaść Hrubeka, nim ten skrzywdzi jego żonę...

Ostatnio edytowany przez: tribu, 10 lutego 2007, 13:49 [1 raz(y)]


100% PD
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7414 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 10/02/2007 13:29
Polecam również te książki, które wyżej wymienił tribu. S. King to dla mnie jeden z najlepszych (współczesnych) pisarzy, bardzo podoba mi się jego twórczość. Dodam też coś od siebie :

Stephen King - " Sklepik z marzeniami "

Opis z jednej ze stron :


  Cytat:  
Tajemniczy przybysz z Europy otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Za zrealizowanie marzenia płaci się spłataniem niewinnego na pozór figla. Okazuje się, że nowy przedsiębiorca zniewala dusze swoich klientów. Czy szeryf, który również ma swoje marzenia zdoła przeciwstawić się czarnej magii?



Neil Gaiman - " Amerykańscy bogowie "

Opis z jednej ze stron :


  Cytat:  
Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską.

Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Środę, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym Amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki



Książke "Amerykańscy bogowie" czytałem 2x od deski do deski, z wielkim zaciekawieniem - miejscami trochę pogmatwana ale naprawdę bardzo wciąga i czyta się super.

Ostatnio edytowany przez: eF^, 10 lutego 2007, 13:35 [2 raz(y)]


Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7907 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 07/03/2007 00:43
w Empikach jak i nie tylko pojawila sie ciekawa pozycja ksiazkowa.

Biało - zielona Solidarność - to tytuł książki księdza Jarosława Wąsowicza, traktującej o roli jaką kibice Lechii Gdańsk odegrali w walce z komunistycznym ustrojem w latach 1981 - 89.


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
monter
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7181 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 19/03/2007 21:48
"Czarme słońce"
http://www.czarneslonce.com.pl/

Jeśli komuś wpadnie w ręce ta książka, to chętnie pożyczę. Im szybciej tym lepiej


MKS Pogoń Szczecin Polska
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7402 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/05/2007 17:53
jakie polecacie książki historyczne? (głównie II wojna światowa, ale nie tylko).


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Truszeg
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6479 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/05/2007 18:39

  Pit. napisał:  
jakie polecacie książki historyczne? (głównie II wojna światowa, ale nie tylko).



Polecam "Sprawę honoru" Lynne Olson i Stanleya Clouda. Jest to ksiązka o pilotach dywizjonu 303 "Kościuszkowskiego". Również książki Melchiora Wańkowicza "Monte Cassiono" oraz "Okręt" Lothara-Günthera Buchheima są warte przeczytnia. Ta ostatnia jest chyba najlepszą książką o II wojnie jaką czytałem.


"W życiu piękne są tylko chwile"
hornetq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6813 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/05/2007 19:03
Cajus Bekker "Przeklęte morze", zanim to przeczytałem, uważałem ze bitwa na lądzie była dużo ciekawsza :]


będę pamiętał.
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7402 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/05/2007 19:09
a Powstanie`44 Davies`a? co sądzicie?


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7253 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 14/05/2007 23:21
O wojnie i obozach (powieści):

* W.E.B. Griffin - Cykl "Korpus" Pierwsza część ośmiotomowego cyklu o amerykańskiej piechocie morskiej podczas II wojny światowej. Akcja skupia się tylko na wojnie na Pacyfiku. Jednak więcej jest tam "wojny tyłowej" niż działań frontowych. Jednak za kompleksowy (i podobno wierny) opis żołnierskiego życia należą się Griffinowi brawa. Wielowątkowość akcji pozwala zapoznać się ze specyfiką służby w lotnictwie, wywiadzie, piechocie, kwatermistrzostwie oraz sztabie w dość ciekawy, zbeletryzowany sposób.
1) Semper Fi!
2) Do Broni
3) Kontratak
4) Pole Bitwy
5) Rubież
6) Zwarcie
7) Za linią frontu
Cfaniak Gobi
9) Pod ostrzałem
10) Odwrót, do cholery!

Moim zdaniem ciekawe książki, choć nie da się ukryć, że po kilku pierwszych odczuwałem pewne znużenie cyklem. Najlepsza pierwsza powieść. Zalety to na pewno realne odwzorowanie wojennych czasów, dobrze opisane wszystko to, co działo się "na tyłach" - wiele postaci autentycznych wplecionych w książkę.
Pierwszych kilka części całkiem sporo w książnicy, z następnymi może być problem.


* James Clavell - "Król Szczurów"

Dla mnie jedna z najlepszych powieści wojennych, jakie czytałem. Choć samej wojny tam niewiele, bo akcja dzieje się od początku do końca w japońskim obozie jenieckim. Bardzo wciągająca i ciekawa.
W książnicy leży tego od groma.

* Winston Groom - "W lepszych czasach"

Moim zdaniem książka lepsza od słynnego "Forrest Gump" tego autora. O wojnie Wietnamie, wszystko pisane lekkim piórem z dużą dawką humoru i lekko groteskowymi postaciami.
W książnicy może odrobinę potrwać zanim się to dostanie.


* William Wharton - W księżycową jasną noc
* William Wharton - Szrapnel

Obie książki na podstawie prawdziwych przeżyć autora. Pierwsza opisuje działania z Arden w roku 1944 i jest okraszona trochę filozoficznymi przemyśleniami autora na temat wojny. Druga bardziej utrzymana w konwencji "W lepszych czasach" - czyli lekko, łatwo i przyjemnie o wojnie.
Nie powinno być problemów z dostaniem tego w książnicy.


* Colin Forbes - Pancerna ucieczka

Taka trochę książka "klasy b", ale mi się podobała. Opowiada o kilku żołnierzach, którzy wraz ze swoim czołgiem znaleźli się we Francji daleko za liniami wroga, gdy hitlerowskie wojska przetoczyły się przez Francję. I próbują wrócić do swoich, co łatwe nie będzie.
Nie powinno być problemów z dostaniem tego w książnicy.

* Gunther Lothar Buchheim - "Okręt"

Książka jest o II wojnie światowej. Autor był marynarzem na niemieckim u-boocie w czasach wojny i to też opisuje w swojej książce.
Nie jest to więc powieść sensacyjna z intrygami itp. Bardziej dokumentalna powieść z akcentem na codzienne życie w łodzi podwodnej i realizm.
A co najważniejsze - działania wojenne widziane są oczami "drugiej strony" - tak więc nie ma tu (jak w większości) "żółtków" i "szwabów" - są za to "tomki" (alianci). I choćby dlatego warto przeczytać.
Nie powinno być problemów z dostaniem tego w książnicy.


* Kurt Vonnegut - "Rzeźnia numer pięć"

Jedna z książek wyraźnie utrzymana w tonie antywojennym. Zresztą nic w tym dziwnego, skoro autor przeżył niewolę u Niemców i bombardowanie Drezna.
Po niedawnej śmierci autora ciężko będzie tą książkę dostać w książnicy.


* Stanisław Grzesiuk - "5 lat kacetu"

Co tu dużo pisać - prawdziwe i "z jajem" napisane wspomnienia autora z 5 lat pobytu w niemieckich obozach pracy. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się tematyką wojenną i obozową.
Powinna być w książnicy.


* "Cień wschodzącego słońca" - Antologia

Zbiór pięciu opowiadań o II wojnie światowej widzianej oczami prostych Japończyków. Najciekawszym z nich jest pierwsze opowiadanie, które pokazuje oczyma dziecka pojmanie czarnoskórego pilota i jego traktowanie, które nie przypomina niczego znanego z obozów jenieckich... I pozwala zrozumieć, dlaczego tak jest.
Wszystkie opowiadania napisane zostały przez różnych pisarzy japońskich, w tym laureata nagrody Nobla - Oe Kenzaburo. Książka odrobinę bardziej ambitna od poprzednich.
Bardzo ciekawa książka, niedługa, do połknięcia w jeden wieczór. Powinna być w ksiąznicy.


Inne książki:

* Imre Kertesz - Los utracony
* Gustaw Herling-Grudziński - "Inny świat"
* Aleksander Sołżenicyn - "Archipelag Gułag"
* James Graham Ballard - "Imperium Słońca"
* Ernest Hemingway - "Komu bije dzwon"
* Ken Follett - "Igła"
* Ken Follett - "Klucz do Rebeki"
* Michael Ondaatje - "Angielski pacjent"
* Joseph Heller - "Paragraf 22"
* Thomas Keneally - "Lista Schindlera"
* Ian McEwan - "Pokuta"
* Philip Kindreck Dick - "Człowiek z wysokiego zamku"
* George Orwell - "W hołdzie Katalonii"

Oraz inne, których nie czytałem lub o których chwilowo nie pamiętam ;)


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7402 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/08/2007 15:01
byłem dzisiaj w Galaxy w Empiku i i ku mojemu wielkiem zdziwieniu zobaczyłem, że wkońcu wyszła kontynuacja Ojca Chrzestnego, "Zemsta Ojca Chrzestnego" Marka Winegardnera.
Napewno świetna wiadomość dla fanów całej serii. Cena - 32 zł.


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7414 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 00:34
Temat trochę ucichł.

Michael Crespy - " Łowcy głów " - dla mnie świetna książka, czyta się jednym tchem.


  Cytat:  
„ Pański profil zawodowy mógłby nas zainteresować. Czy zechciałby pan nawiązać z nami kontakt?”

Jak można się oprzeć takiemu e-mailowi, zwłaszcza gdy jego nadawcą jest jedna z najbardziej prestiżowych agencji łowców głów? Jérôme Carceville, chwilowo bezrobotny menedżer wysokiego szczebla, po licznych testach zostaje zakwalifikowany do ostatniego etapu rekrutacji: tygodniowego stażu na wyspie pośrodku alpejskiego jeziora. Tam, razem z piętnastką innych kandydatów, weźmie udział w symulacji wojny ekonomicznej. Przydzieleni do trzech fikcyjnych firm będą musieli wyeliminować konkurentów. Ich bronią będzie komputer i garść informacji o strategicznym znaczeniu...
W napiętej atmosferze osaczenia przekonają się, że walka o stanowisko może stać się sytuacją ekstremalną. A w sytuacji ekstremalnej człowiek zdolny jest do wszystkiego. Pod rosnącą presją pękają i kruszą się charaktery, znikają skrupuły, a wirtualna gra przekształca się w walkę na śmierć i życie...



Stuart Macbride - " Zamierające światło " - bardzo fajnie się czyta, polecam.


  Cytat:  
Zabite drzwi i okna, żadnej drogi ucieczki, sześcioro ludzi uwięzionych w płonącym domu. Sześć śmiertelnych ofiar szaleńca, który podłożył ogień. To nie jedyna zbrodnia popełniona tej nocy w Aberdeen. W dzielnicy portowej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki prostytutki. Od czasu wydarzeń z Chłodu granitu gwiazda sierżanta Logana McRae przygasła. Przeniesiony po niefortunnej akcji do oddziału nieudaczników teraz ma szansę się zrehabilitować. Ale Granitowe Miasto zalewa nowa fala przemocy ? giną kolejne prostytutki, wybuchają kolejne pożary. A Logan musi przewidzieć następny ruch dwóch seryjnych morderców...



Jeffery Deaver - " Modlitwa o sen " - ktoś już wyżej polecał, oryginalna książka, również polecam.


  Cytat:  
W pewną noc, podczas szalejącej burzy, Michael Hrubek - pacjent ze schizofrenią paranoidalną - ucieka ze szpitala psychiatrycznego dla "osobników niebezpiecznych dla otoczenia". Ma do spełnienia misję: chce odnaleźć Lis Atcheson, której zeznania stały się podstawą uznania go za Potwora z Parku Stanowego Indian Leap. W Pogoń za nim puszczają się: jego psychiatra Richard Kohler, doskonały lekarz, mający jednak własne tajemnice, Trenton Heck, fenomenalny zawodowy tropiciel, rozpaczliwie pragnący zdobyć nagrodę wyznaczoną za złapanie Hrubeka, oraz mąż Lis, Owen Atcheson, człowiek niezwykle inteligentny i zdeterminowany, który musi złapać Hrubeka, zanim ten skrzywdzi jego żonę. Szaleństwo Michaela jest nierozerwalnie złączone z jego geniuszem i inteligencją: zna on lepiej Lis Atcheson niż ona samą siebie. Doścignąwszy ją, ujawnia straszliwą tajemnicę.



tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7299 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 10:20
Jeffery Deaver - Dar Języków

  Cytat:  
Bett i Tate jakiś czas temu się rozwiedli; ich córka Megan nie najlepiej sobie radzi z rzeczywistością, toteż szuka pomocy u psychiatry. I tu jej ślad się urywa - dziewczyna znika. Zaniepokojeni rodzice rozpoczynają poszukiwania. Wypytywany psychiatra twierdzi, że do jego gabinetu nigdy nie dotarła. Gdzie w takim razie podziała się Megan? Trzeba działać szybko, bo dziewczynie może zagrażać śmiertelne niebezpieczeństwo.



ogolnie autor ten pisze bardzo fajne ksiazki ktore sie swietnie czyta. zainteresowanym polecam jego"książkografię:)"


100% PD
Mayday
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8002 dni

***




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 13:11

  Shivan napisał:  
w Empikach jak i nie tylko pojawila sie ciekawa pozycja ksiazkowa.

Biało - zielona Solidarność - to tytuł książki księdza Jarosława Wąsowicza, traktującej o roli jaką kibice Lechii Gdańsk odegrali w walce z komunistycznym ustrojem w latach 1981 - 89.



Warto wspomniec iz autor byl przez 2 lata nauczycielem religii w Zespole Szkol Lacznosci w Szczecinie. Gosciu zna sie na rzeczy wiec ksiazka jak najbardziej godna polecenia. Pozdrawiam


Życie nie składa się z oddychania...Tylko z chwil które zapierają dech w piersiach
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7165 dni

***




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 20:21
Simon Beckett - Chemia Smierci-polecam.

kryminal z elementami psychologii, sporo ciekawych wnioskow o rozkladzie ludzkiego ciala.


www.sectorshop.net
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7947 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 20:29
Polecam ksiazki Wiktora Suworowa np Akwarium, Zolnierze Wolnosci czy Lodołamacz


Szlugi, wóda, gołe baby !
x-pack
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7127 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 16/09/2008 21:02

  U-96 napisał:  
Polecam ksiazki Wiktora Suworowa np Akwarium, Zolnierze Wolnosci czy Lodołamacz



To ja do tego dodam jeszcze ksiazke tego samego autora pt "Specnaz"


Szczecińska albo Zadna
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7402 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 17/09/2008 07:12
"Czuły barbarzyńca", "Różowy kawaler", "Zbyt głośna samotność" Hrabala.


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
JuStyNa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6813 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 17/09/2008 07:47

  Czarny napisał:  
Simon Beckett - Chemia Smierci-polecam.

kryminal z elementami psychologii, sporo ciekawych wnioskow o rozkladzie ludzkiego ciala.



Bardzo fajna książka również ją polecam, a zarazem zachęcam też do przeczytania drugiej części - "Zapisane w kościach" ;)


Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6321 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 23/09/2008 12:32
Moja droga do Scapa Flow-Gunter Prien
Wspomnienia Priena pokazują drogę, jaką przeszedł on od chłopca okrętowego po jednego z najwiekszych asów Donitza. Prien napisał tę książkę po zatopieniu pancernika 'Royal Oak' w wyniku brawurowego wejścia do Scapa Flow. Niniejsza edycja jest reprintem wydania niemieckiego z 1942 roku, uzupełniona post scriptum ukazującym dalsze losy bohatera narodowego hitlerowskich Niemiec.

Amerykańscy chłopcy-Smith Steven Phillis
"Amerykańscy chłopcy" to powieść o wojennych losach czwórki przyjaciół, dwudziestolatków z różnych środowisk i regionów Stanów. Zaciągnęli się do wojska z powodów rozmaitych, a następnie, znudzeni koszarowym życiem w jednostce stacjonującej w RFN, zgłosili się na wyjazd do Wietnamu, gdzie kazano im zabijać albo umierać.

Thomas Harris
przedstawiać chyba nie trzeba:
Czarna niedziela (1975)
Czerwony smok (1981)
Milczenie owiec (1988 )
Hannibal (1999)
Hannibal: Po drugiej stronie maski (2006)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.18 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005