Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Aras Capone
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7656 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/12/2005 11:31
Obecnie czekam na zamówione dzieło "Powrót ojca chrzestnego" Marka Winegardnera,
czyli dalsze losy rodziny Corleone. Pewnie nie przebije mistrza Puzo, ale może być niezłe.


Życia nie traci się wraz ze śmiercią. Życie traci się minuta po minucie, godzina po godzinie w nieskończonej ilości wyrażeń bez miłości.
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7250 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 01/12/2005 12:00
"Malowany dom" Johna Grishama


Tym razem to nie kolejny thriller prawniczy, lecz liryczna opowieść o życiu ubogich farmerów w latach 50-ych.
Wszystkim, którzy lubią książki obyczajowe mogę spokojnie tę polecić.

Ja kilka dni temu zacząłem ją czytać o północy, to skończyłem o 8 rano :D Ale przeczytalem i nie zasnąłem... :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7440 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 02/12/2005 13:34
Paulo Coelho "Zahir"

Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Czy została porwana, zamordowana, czy uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jego Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. Musi ją odnaleźć, musi wyruszyć w długą podróż, która pozbawi go złudzeń i pozwoli na nowo narodzić się dla miłości.


  "Paulo Coelho" napisał:  

Większość zapewniała: „Mam się świetnie, osiągnąłem wszystko, co chciałem". Wtedy pytałam: „Co takiego czyni cię szczęśliwym?", i słyszałam w odpowiedzi: „Mam wszystko, co można sobie wymarzyć — rodzinę, dom, pracę, zdrowie". Drążyłam więc dalej: „Czy zatrzymałeś się kiedyś, żeby pomyśleć, czy o to tylko w życiu chodzi?". „Tak, tylko o to chodzi" — zapewniali. „A więc sens życia to praca, rodzina, dzieci, które urosną i pewnego dnia odejdą, żona czy mąż, którzy z biegiem lat stają się bardziej przyjaciółmi niż kochankami, praca, która skończy się pewnego dnia. I co wtedy zrobisz?". Odpowiedzi nie ma. Zmieniają temat.
Tak naprawdę odpowiadają: „Kiedy moje dzieci dorosną, kiedy moja żona czy mój mąż stanie się bardziej przyjacielem niż namiętnym kochankiem, kiedy przejdę na emeryturę, wreszcie będę miał czas, żeby robić to, o czym zawsze marzyłem: wyruszę w podróż".
Pytanie: „;Przecież powiedziałeś, że jesteś teraz szczęśliwy. Czy nie robisz tego, o czym zawsze marzyłeś?". Wtedy mówią, że są bardzo zajęci, i zmieniają temat.
Jeśli nie daję za wygraną, zawsze w końcu przyznają, że czegoś jednak im brak.



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Mateusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6754 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 17/12/2005 23:12
Przeczytał ktoś z was ''LIGA CHULIGANÓW '' ?
Czy można ją nabyć w Szczecinie w EMPIKU ... Jak tak to w jakich cenach ?


Obrazek gif wstawiony na forum
Cycek.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6910 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 17/12/2005 23:17

  Mateusz napisał:  
Przeczytał ktoś z was ''LIGA CHULIGANÓW '' ?
Czy można ją nabyć w Szczecinie w EMPIKU ... Jak tak to w jakich cenach ?



Jest na stronie Slaska Wroclaw na necie. Jesli chcesz nabyc ksiazke to poszukaj na allegro, bo w empiku raczej nie znajdziesz.


...spójrz na te dziurawe szosy, anonimowe blokowiska i stare kamienice, gdzie każdy zna wszystkich sąsiadów z nazwiska. Spójrz na podmiejskie oazy...
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7479 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 17/12/2005 23:32

  Mateusz napisał:  
Przeczytał ktoś z was ''LIGA CHULIGANÓW '' ?
Czy można ją nabyć w Szczecinie w EMPIKU ... Jak tak to w jakich cenach ?



pokop troche w tym temacie jest tylko 6 stron i znajdziesz link


Obrazek jpg wstawiony na forum
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 00:02
Ja dziś skończyłem czytać książke "Historia kultury hip-hop w Polsce 1977-2002" przyjemna książka :]


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 00:10
"Dziedzictwo" - Kazimierz Wybranowski -fantastyka polityczna z 20 - lecia międzywojennego. Bardzo ciekawa i polecam.


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 12:16
Sven Hassel. Seria powieści wojennych weterana karnego pułku Wehrmachtu. Tytuły: "Koła Terroru", "Monte Cassino". Nie lada gratka dla fanów okresu II wojny światowej. Mocne i świetnie napisane. Polecam


lol
Rosa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7048 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 12:48
Niewiem czy było ale książka Kamienie Na Szaniec A.Kamińskiego jest nawet bardzo fajną ksiązką , jedyna książka jaką w życiu przeczytałem całą :]


Walczyć, Trenować Pogoń musi panować!
RaGall
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6742 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 13:48

  Kryniu567 napisał:  
Niewiem czy było ale książka Kamienie Na Szaniec A.Kamińskiego jest nawet bardzo fajną ksiązką , jedyna książka jaką w życiu przeczytałem całą :]



No tez czytalem....pamietam ze podobala mi sie ksiazka Chlopcy z placu broni...


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7945 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 14:38

  Kryniu567 napisał:  
Niewiem czy było ale książka Kamienie Na Szaniec A.Kamińskiego jest nawet bardzo fajną ksiązką , jedyna książka jaką w życiu przeczytałem całą :]




To się nie ma czym chwalić...;) Książka naprawdę fajna choć czytałem ją już jakieś 9-10 lat temu.
Ja polecam "Jasność" S. Kinga jak zresztą większość jego książek. Ostatnio przeczytałem "Talizman", a teraz biorę się za drugą jego część pt. "Czarny dom".


Dziękuję :)
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 15:32

  Kryniu567 napisał:  
Niewiem czy było ale książka Kamienie Na Szaniec A.Kamińskiego jest nawet bardzo fajną ksiązką , jedyna książka jaką w życiu przeczytałem całą :]



To moja ulubiona książka tym bardziej że dla mnie występują w niej ulubieni bohaterowie z ONR.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7296 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 15:44

  christoph napisał:  
Ja polecam "Jasność" S. Kinga



a nie "Lśnienie"(The Shining) przypadkiem??


100% PD
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6912 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 21:11

  trib napisał:  

  christoph napisał:  
Ja polecam "Jasność" S. Kinga



a nie "Lśnienie"(The Shining) przypadkiem??



chyba wlasnie chodzi o ``The Shining``(Lśnienie) , na podstawie ktorej w 1980r. powstal film o tym samym tytule nakrecony przez Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem w roli glownej ,kapitalny film jak i ksiazka.


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Mateusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6754 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 21:54
Mam zamiar kupić sobie jakąś książkę ale nie wiem jaką kto doradzi ?:)


Obrazek gif wstawiony na forum
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 22:59

  Mateusz napisał:  
Mam zamiar kupić sobie jakąś książkę ale nie wiem jaką kto doradzi ?:)



polecam coś z serii Sensacje XX Wieku Bogusława Wołoszańskiego. Czytałem "Drogę na Wschód" i "Tajną wojnę Stalina" jego autorstwa - warto przeczytać i mieć na półce, a dać komuś w prezencie - klasa! :)

W tej chwili mam do przeczytania 750-stronowe "Ostatnie 100 dni" Johna Tolanda (wyd. Wołoszański), ktore dostalem na imieniny, zapowiada sie niezle...

Jak coś to zajrzyj sobie na stronkę:
http://www.woloszanski.pl/

Miłej lektury! :)


lol
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/12/2005 23:03
W tej chwili jest promocja na stronce, za 55zł mozna kupic 2 ksiazeczki: Twierdza Szyfrów i Baza 43
Wlasnie wysylam zamowienie! :)

Pozdro


lol
PKU !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7024 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 19/12/2005 01:25

  mccnex napisał:  
W tej chwili jest promocja na stronce, za 55zł mozna kupic 2 ksiazeczki: Twierdza Szyfrów i Baza 43
Wlasnie wysylam zamowienie! :)

Pozdro



a w Empiku czy gdzies indizej na terenie Szczecina nie da rady wciągnąc tych ksiązek, bo bez kitu wszystkie za mocne!!! ???


PKU !
Z.I.P
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6702 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 19/12/2005 12:05
Wiem, że ta książka już była wymieniana ale jeszcze raz napisze jej tytuł"Kamienie Na Szaniec".A Kamiński. Superowa książka, można wiele się z niej dowiedzieć np. jak walczyli nasi przodkowie za nasz kraj.


Wszystkie Harde Bandy Zjednoczone W Siłe Anty policyjnej Propagandy Nie Zabijaj Prawdy...HG ZIP
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005