Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7376 dni




Książki godne polecenia... - 02/06/2005 19:38
Ostatnio jakoś nudno w tym dziale, dlatego założyłem ten topik.
Fajnie by było, gdybyście w tym temacie polecali innym książki, które są wg. Was godne przeczytania, które dobrze wspominacie, które są poprostu fajne:)
Proponował bym, podawać autora + tytuł + krótki, (zachęcający do przeczytania) opis o czym dana książka jest:)

Jedziem...

1. Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec" - pewnie większość z nas kiedyś stykneła się z tą pozycją. Bardzo dobra książka "z przekazem", opowiadająca o przyjaźni trójki młodych chłopaków, podczas II wojny światowej, ich "przygody", niebezpieczne akcje dywersyjne itp. Pisana bardzo zrozumiałym językiem, trzyma w napięciu do samego końca. Pozycja godna polecenia.

2. Nick Hornby - "Futbolowa gorączka" - Hornby to mój ulubiony autor. Książka jest wg. mnie naprawde świetna, pisana bardzo fajnym, świetnie przyswajanym językiem. Hornby pisze o sobie, jako o kibicu Arsenalu Londyn. Nie jest to książka tylko i wyłącznie o piłce nożnej, nie jest pisana "suchym" językiem, nie znajdziecie w niej jakiś statystyk czy czegoś w tym stylu. Jest to książka o życiu kibica, o jego zachowaniach w normalnym świecie, kontakcie z normalnymi ludźmi i z tymi którzy tak jak on mają "świra" na punkcie swojego klubu. Poprostu obowiązkowa pozycja, każdy chyba znajdzie w niej coś dla siebie...;)
Planuje niedługo kupno nowej książki Hornby`ego "Długa droga w dół" - czytałem opis, fragmenty i komenty tych którzy ją czytali, i utwierdziło mnie to w przekonaniu że warto ją przeczytać.

Jak będzie czas, to polece jeszcze pare książek, choć musze przyznać, że nie czytałem ich (w całości) zbyt wielu;).
Na razie zapraszam Was do polecania dobrych książek. Mam nadzieje, że jest tu ktoś, kto oprócz czytania "newsów" na onecie i Przeglądu Sportowego, czyta w wolnych chwilach jakieś książki, nie tylko o tematyce kibicowskiej/sportowej:)...Pozdro.

Ostatnio edytowany przez: Pit., 3 czerwca 2005, 14:04 [1 raz(y)]


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni

****




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:02
Polecam "Kod Leonarda da Vinci" D. Browna:)

Ksiazka naprawdę wciaga, opisuje tajemnice świętego gralla, myślałem, że mnie nie wciągnie a przeczytałem ja w 2-3 dni. Jeszcze arz gorąco polecam:D:d


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
loker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7285 dni

*




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:09
Osobiście niewiele czytam ale od siebie mogę polecic zapewne większości znanego mistrza sensacji Roberta Ludluma. Każda jego książka którą miałem przyjemność przeczytać mnie strasznie wciągneła i trzyma bardzo dobry poziom dlatego gorąco polecam wszystkie bez wyjątku.


Po prostu kumam schemat, jak wszyscy liżą się po dupach, to progresu nie ma.
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7273 dni

*




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:17
wszystkie ksiazki Ludluma, Higginsa, MacLeana (chyba tak sie pisalo:)) a tak z pojedynczych tytulow tych i innych autorow to:
- Stacja Arktyczna Zebra
- Stephen King "Dead Zone" (to sie po polsku Strefa Śmierci chyba zwie chociaz na 100% nie jestem pewien bo w oryginale czytalem), "Christine" Kinga tez fajna jest, Miasteczko Salem, Lśnienie, Cujo, Chudszy, Zielona Mila
- Ludlum - wszystkie częsci Bourne'a (czyli Tożsamość..., Krucjata... i Ultimatum...)
- Mechaniczna Pomarańcza
- tez jest fajna ksiazka o rodzinie ktora bank zalozyla i sie fortuny dorobila przez pokolenia i sie zdradzaja pozniej, zabijaja miedzy soba itp itd. tylko za cholere autora i tytulu nie pamietam wlasnie. wiem ze sie to konczy tym ze 2 typiary plyna statkiem i pozniej jedna zamyka w kufrze druga i ja za burte wyrzuca:D jak ktos tytul pamieta to prosze napisac bo bym chetnie jeszcze raz przeczytal:)
- jak bylem maly to wszystkie czesci Trzech Detektywow przemaglowalem:P

jak mi sie przypomni cos wiecej to dopisze:)


100% PD
Adriano
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7458 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:20
Paulo Coelho ..wszytskie jego książki :D ...i Harlan Coben "Bez Skrupułów"


"To że nie mam dresu jest powodem wielkiego stresu mojego superego..."

"Pijmy piwo, jedzmy Śledzie, będziem silni jak niedźwiedzie"

"Życie jest bardzo niebezpiecznym zajęciem. Śmiertelność sięga stu procent"

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7289 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:22
"Kowal - Prawdziwa historia" :D Ogólnie mało czytam, ale jeżeli już to np: tematyka historyczma: "Kamienie na szaniec" albo "Folwark Zwierzęcy" oraz "Rok 1984" Orwella (ale dwie ostatnie czytałem tylko frgamenty).


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Jarasija
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8112 dni

*




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:24
A ja ze swojej strony polecam książkę Umberto Eco pt. Imię róży - Najprawdę fajna książeczka, wciąga ale wiele osób poległo podczas czytania i nie doczekało końca :]


"Przed wojną żydzi a dzisiaj cyganie, wkrótce z tego kraju nic nam nie zostanie..."
ManU
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:31
Ta - Trzej Detektywi Hitchcocka wymiataja :D Ja cala serie przeczytalem 3 razy - czyli w sumie 180 ksiazek :P. Swietne ksiazki dla ludzi w wieku 12-16 lat - ucza logicznego myslenia - przynajmniej ja zawsze staralem sie rozwiazac zagadke nim fabula to wyjasniala ;) - i prawie zawsze sie mi to udawalo
Dla mlodych rowniez cykl pana samochodzika -rowniez genialne ksiazki, seria o Mikolajku - czytalo sie to swietnie :D
Z powazniejszych ksiazek polecam Imie Rozy U. Eco- bodaj najlepsza ksiazka jaka czytalem. Poza tym klasyka - przygodowe J. Verne'a czy najnowsze bestsellery - sensacja Ledluma, Kinga, Grishama czy Browna - mam tu spore zaleglosci - ale coz - osattnio musialem czytac glownie streszczenia ksiazek typu Wesele (skadinad tez smieszna :P) czy inne takie ;)
Ale i tak najlepsze sa ksiazki historyczne ;) - monografie czy biografie - jak ktos sie tym interesuje to sa swietne. Szkoda tylko ze ksiazki te sa takie drogie - Powstanie 44 czy Sprawa Honoru troche kosztuja - no ale sa inne starsze ksiazki - nie mniej ciekawe. Ale tylko dla tych ktorych to interesuje ;)


"Bo jest wśród Sopliców taka choroba,
że nic prócz Pogoni im się nie podoba".
Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" ks. VII
Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7286 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:37
- Pamiętnik narkomanki - Świetna książka, zmienia poglądy na niektóre sprawy.
- Mały Książe - to już chyba klasyka :)


MaT
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7359 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:45
" Kamienie na szaniec " naprawde bardzo interesujaca ksiazka to moja jedna z nielicznych lektur jakich przeczytalem z zainsteresowaniem i do konca :P:P Polecam :)


neon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7418 dni

**




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 20:54
George Orwell - 1984 jak dla mnie książka rewelacyjna...dobry też jest "Folwark zwierzęcy" tego samego autora.A z lektur to "Dżuma" i połowa współczesności o tematyce wojennej...


Braci sie nie traci...

Obrazek gif wstawiony na forum
Zalayeta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6881 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 21:10
dla mnie najlepsza jest trylogia ludluma czyli wszystkieczęści bourna


PS do końca życia !
RUDY 20
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7164 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 21:11
ja teraz czytam i polecam "Pamiec i tozsamosc" Jana Pawła II


na zawsze w moim sercu POGOŃ gool SZCZECIN
Małolatos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7880 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 21:15
"Dzienniki Turnera" - Andrew Macdonald
"Nordic Front: Gniew ulicy" - Jonh Murdoch
"Krucjata łysogłowych" - Ewa Wilk
"Myśli nowoczesnego Polaka" - Roman Dmowski
"Mein kampf" - Adolf Hitler
"Pochodzenie i rasa Słowian" - Lubomir Czubkiewicz
"Mity Skandynawskie" - Rafał Maciszewski
"Kto wykiwał kibiców?" - David Yallop
"Deyna" - Stefan Szczepłek

Poza tym polecam całą twórczość Waldemara Łysiaka.


Obrazek gif wstawiony na forum
Azrael
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7074 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 21:31
Orzeł odleciał
Orzel wylądował- kontynuacja
Konfesjonał
Lot orłów
Milczenie owiec
Bractwo nocy i mgły
jak cos mi sie przypomni to dopisze

PS Drops Ona ty moja sąsiadka musisz być bo pamietam że ktoś pisal w temacie o dzielnicach o bloku na łuczniczej 62 w którym mieszkam i teraz skojarzyłem że to ty byłas :P


Wszystkie żywioły mają moc tworzenia i niszczenia. Ale tylko w wodzie, która stała się twarda jak skała, wszystko stanie się słupem soli, na którym życie jest
niemożliwe.
Iskra życia płonie w huczącym ogniu tego świata. A przecież ogień spala całe życie, pozostawiając po nim ledwie garstkę popiołu.
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7456 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 21:54

  pogonfan napisał:  
Polecam "Kod Leonarda da Vinci" D. Browna:)

Ksiazka naprawdę wciaga, opisuje tajemnice świętego gralla, myślałem, że mnie nie wciągnie a przeczytałem ja w 2-3 dni. Jeszcze arz gorąco polecam:D:d



osobiscie tez ja polecam, kończe ją właśnie czytac, przez 3 tyg. przeczytali to wszyscy moim domownicy ;] (4 osoby ;])

naprawde nie pozałujecie kupujac ją, albo chociaż czytajac bo do najtańszych ona nie należy

ważne: kupujcie ilustrowaną wersje :>

-------------------------------------------------------------------------------------

a z klasyków polecam Ojca Chrzestnego ;]


Obrazek jpg wstawiony na forum
crls
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7128 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 22:08

  ManU napisał:  
Ta - Trzej Detektywi Hitchcocka wymiataja :D Ja cala serie przeczytalem 3 razy - czyli w sumie 180 ksiazek :P. Swietne ksiazki dla ludzi w wieku 12-16 lat - ucza logicznego myslenia - przynajmniej ja zawsze staralem sie rozwiazac zagadke nim fabula to wyjasniala ;) - i prawie zawsze sie mi to udawalo
Dla mlodych rowniez cykl pana samochodzika -rowniez genialne ksiazki, seria o Mikolajku - czytalo sie to swietnie :D



co prawda to prawda ;) dawno temu to bylo, ale tez przeczytalem wiekszosc z serii. kazda ksiazke czytalem w jeden dzien bo wciagajace byly. A tak poza tym to pamietam jeszcze ze strasznie podobala mi sie ' Chlopcy z placu broni ' ( kiedy to bylo ;)) na koncu plakalem jak Nemeczek umieral :D
Fajne jeszcze sa ' Sesnsacje XX wieku ' Wołoszanskiego, tyle ze to czyste fakty historyczne


"Wśród pięknych kwiatów rosną te chwasty, popularnie to pedały i lewe niewiasty..."
Endless Vibe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7894 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 22:19

  Mick napisał:  

  pogonfan napisał:  
Polecam "Kod Leonarda da Vinci" D. Browna:)

Ksiazka naprawdę wciaga, opisuje tajemnice świętego gralla, myślałem, że mnie nie wciągnie a przeczytałem ja w 2-3 dni. Jeszcze arz gorąco polecam:D:d



osobiscie tez ja polecam, kończe ją właśnie czytac, przez 3 tyg. przeczytali to wszyscy moim domownicy ;] (4 osoby ;])

naprawde nie pozałujecie kupujac ją, albo chociaż czytajac bo do najtańszych ona nie należy

ważne: kupujcie ilustrowaną wersje :>

-------------------------------------------------------------------------------------

a z klasyków polecam Ojca Chrzestnego ;]


zgadzam sie rowniez ;) a co do ilustrowanej wersji to co tam jest ciekawego bo czytalem zwykłą ? :)


Po życia kres!
christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7922 dni

**




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 23:00
Ja czytam i polecam książki dwóch autorów, a mianowicie Stephen'a Kinga i Grahama Mastertona. Większość z nich to horrory ale także thillery, sensacje, a czasem polityczne....


Dziękuję :)
RosSi
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7492 dni




Odp: Ksiązki godne polecenia... - 02/06/2005 23:00

  MaT napisał:  
" Kamienie na szaniec " naprawde bardzo interesujaca ksiazka to moja jedna z nielicznych lektur jakich przeczytalem z zainsteresowaniem i do konca :P:P Polecam :)



heh ja też ją przeczytałem, tak książka tez cos znaczy dla mojej rodziny, ponieważ moj dziadek przeprowadzil kilka akcji z batalionem tego Zośki:P

Ja dostalem ksiazke "My,dzieci z dworca ZOO.", czy cos takiego. Zamierzam ja przeczytac. Wiem tylko, ze ta ksiazka jest o nieletniej narkomance, ktora zostala prostytutka...


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005