Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
max_dal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7473 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 14/08/2006 14:44
Polecam całą twórczość Waldemara Łysiaka (Baldheada) jak kto woli


Mówicie że jesteśmy rasistami, mówicie że jesteśmy faszystami, to dlaczego nie dajecie swych córek arabom a synów nie żenicie z murzynkami, czy chciał byś by twój syn chodził w turbanie? czy chciał byś by twa córka zasłaniała twarz? czy chciał byś by w twym bloku mieszkali cyganie? spójrz mi prosto w oczy nim odpowiesz tak!!!
Mati.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7476 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 15/08/2006 12:41
Polecam książki z serii Sensacje XX wieku, poprostu cud miód i orzeszki:)


Jedno brzmienie tysiąca serc - Pogoń Szczecin MKS
JamroH MKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 11:48
A ja poza Alchemikiem o którym już było pare razy w topicu to polecam

"Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a

"McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby się wykpić od odsiadywania wyroku. Pobyt w szpitalu psychiatrycznym jawi mu się jako dobry żart do chwili, kiedy się dowiaduje, że nie odzyska wolności, dopóki nie uznają go za "wyleczonego". Decyzja należy do Wielkiej Oddziałowej, z pozoru uosobienia słodyczy i dobroci, w rzeczywistości sadystki znęcającej się nad pacjentami. McMurphy, który dotąd buntował przeciwko niej chorych, nagle zaczyna rozumieć, że musi ukorzyć się przed nią, jeśli chce opuścić szpital. Ale czy gotów jest dać się pokonać bezdusznemu Kombinatowi, który złamał tyle istnień ludzkich?

Genialny debiut Keseya rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy, a film nakręcony na jego podstawie przez Milosa Formana (z niezapomnianą kreacją Jacka Nicholsona w roli McMurphy'ego) zdobył pięć Oskarów i wszedł do klasyki kina."

PS autor,żeby realistyczniej opisać akcję książki to zatrudnił się w szpitalu psychiatrycznym,a tam w tajemnicy przed personelem poddawał się elektrowstrząsom i brał psychotropy :] Chorzy są alegorią społeczeństwa,a Oddziałowa symbolem władzy.Książka pochwala asertywność i bunt
POLECAM


Prosta liryka dla prostych ludzi, prostota nie snobstwo szacunek budzi...
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6555 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 12:05

  JamroH MKS napisał:  

"Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a

"McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby się wykpić od odsiadywania wyroku. Pobyt w szpitalu psychiatrycznym jawi mu się jako dobry żart do chwili, kiedy się dowiaduje, że nie odzyska wolności, dopóki nie uznają go za "wyleczonego". Decyzja należy do Wielkiej Oddziałowej, z pozoru uosobienia słodyczy i dobroci, w rzeczywistości sadystki znęcającej się nad pacjentami. McMurphy, który dotąd buntował przeciwko niej chorych, nagle zaczyna rozumieć, że musi ukorzyć się przed nią, jeśli chce opuścić szpital. Ale czy gotów jest dać się pokonać bezdusznemu Kombinatowi, który złamał tyle istnień ludzkich?

Genialny debiut Keseya rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy, a film nakręcony na jego podstawie przez Milosa Formana (z niezapomnianą kreacją Jacka Nicholsona w roli McMurphy'ego) zdobył pięć Oskarów i wszedł do klasyki kina."




Ksiazki nie czytalem ale film godny polecenia> naprwde warto obejrzec. Pozdro


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7388 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 12:44
Oleg Diwow - "Wybrakówka"


Heaton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7175 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 13:16
Tom Clancy - Czerwony sztorm, wizja III wojny światowej, już dawno żadna książka tak mnie nie wciągnęła. Polecam :]


100% PD
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7273 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 15:03
Mario Puzo - Fools Die (Śmierć frajerom) - zajebista:D Clancy'ego Czerwony Sztorm tez dobry


100% PD
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7921 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 07/09/2006 17:12
Larry Bond "Kociol" - w skrocie = UE upada na poczatku lat 90tych zmiana rzadow w RFN i Francji i oba te kraje atakuja razem Polske, bardzo wciagajaca i do pozyczenia w wiekszosci bibliotek

Lothar Gunther Buchheim "Okret" oraz Herbert Werner "Zelazne trumny" - moze nie kazdego interesuja okrety podwodne z II WS ale akurat te 2 ksiazki naprawde wciagaja jak chodzenie po bagnach


Szlugi, wóda, gołe baby !
Greg_Haas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6530 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 29/09/2006 17:00
Polecam trylogie Stanislawa Grzesiuka: Boso, ale w ostrogach. Piec lat kacetu i Na marginesie zycia. Ogolnie z humorem jego biografia.

Poza tym Stephen King :) mi osobiscie najbardziej z jego ksiazek podoba sie Wielki marsz.


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7376 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 29/09/2006 17:49

  trib napisał:  
Mario Puzo - Fools Die (Śmierć frajerom) - zajebista:D



zbierałem sie troche do tej pozycji (tak samo jak do Kompanii Braci), ale jak jeszcze ją polecasz to w wolnych chwilach się za nią wezmę;]


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
BeJot
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7373 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 29/09/2006 20:37
A ja polece coś z innej bajki : "Biegiem przez życie","Biegiem po zdrowie","Biego maratońskie" Jerzego Skarżyńskiego szczególnie dla osób biegających lub uprwiających inne sporty wytrzymałościowe :D


"Jaka jest różnica pomiędzy demokracją, a demokracją ludową? Taka sama jak pomiędzy krzesłem, a krzesłem elektrycznym"
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7376 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 09:16

  Pit. napisał:  

  trib napisał:  
Mario Puzo - Fools Die (Śmierć frajerom) - zajebista:D



zbierałem sie troche do tej pozycji (tak samo jak do Kompanii Braci), ale jak jeszcze ją polecasz to w wolnych chwilach się za nią wezmę;]



potwierdzam. dobra pozycja;)

A co myślicie o nowej książce Lisa "Polska, głupcze"? Jak 'wrażenia' ?;>


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6889 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 10:54

  Pit. napisał:  

  Pit. napisał:  

  trib napisał:  
Mario Puzo - Fools Die (Śmierć frajerom) - zajebista:D



zbierałem sie troche do tej pozycji (tak samo jak do Kompanii Braci), ale jak jeszcze ją polecasz to w wolnych chwilach się za nią wezmę;]



potwierdzam. dobra pozycja;)

A co myślicie o nowej książce Lisa "Polska, głupcze"? Jak 'wrażenia' ?;>



Niedawno skonczylem i doscy ciekawa,fajnie ze bo kazdym wydarzeniu ktore mialo miejsce opisuje ze swojego punkt widzenia dlaczego tak sie stalo,ogolnie bardzo lubie Lisa,duzo czasu poswieca poslom Samoobrony jaki Pisu:] Ksiazka jak najbardziej do polecenia.


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
bal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6782 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 11:38

  Greg_Haas napisał:  
Polecam trylogie Stanislawa Grzesiuka: Boso, ale w ostrogach. Piec lat kacetu i Na marginesie zycia. Ogolnie z humorem jego biografia.

Poza tym Stephen King :) mi osobiscie najbardziej z jego ksiazek podoba sie Wielki marsz.



Właśnie przeczytałem "Pięć lat kacetu" i musze powiedzieć, że książka jest z rodzaju tych, których nie czytamy beznamiętnie. W dalszym ciągu jestem pod dużym wrażeniem i jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy potrafili żyć z dnia na dzień w takich obozach. Od jutra zabieram się za "Boso ale w ostrogach"...:)


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7388 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 12:17
Polecam twórczość Jacka Piekary np. " Sługa boży " czy " Młot na czarownice " - świetne książki, wciągają bez reszty.


Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7456 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 12:22

  JamroH MKS napisał:  
"Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a
[..]
POLECAM



jestem w połowie i ściagam film właśnie :D naprawde dobra książka sądze że jak ściagne z rapidshara film to akurat zdąże ją przeczytać :D btw. mam zamiar ją do pracy maturalnej wykorzystać :D:D:D


Obrazek jpg wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6699 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 12:22
Salon 2 "Alfabet szulerów" Waldemara Łysiaka - warto przeczytać!


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6889 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 12:42

  Mick napisał:  

  JamroH MKS napisał:  
"Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a
[..]
POLECAM



jestem w połowie i ściagam film właśnie :D naprawde dobra książka sądze że jak ściagne z rapidshara film to akurat zdąże ją przeczytać :D btw. mam zamiar ją do pracy maturalnej wykorzystać :D:D:D



wszystko idealna,choc bardziej podobal mi sie film Formana,opuscili duzo szczegolow z ksiazki ale wyszlo na dobre zreszta...Randall:]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Mayday
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7976 dni

***




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 13:39
Graham Masterton-"Rytuał" zajebista książeczka


W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a to ucha, a to palca, czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni...

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez: Mayday, 19 lutego 2007, 13:37 [1 raz(y)]


Życie nie składa się z oddychania...Tylko z chwil które zapierają dech w piersiach
Truszeg
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6453 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 09/02/2007 16:47
Bracia Stugaccy a w szczególniści "Piknik na skraju drogi" i "Żuk w mrowisku"- fantasyczne książki


"W życiu piękne są tylko chwile"
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005