Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Maciek_MKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6880 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 03/06/2005 21:21
Ja polecam książkę "Kowal-prawdziwa historia" Bardzo mi się spodobała i mocno mnie wciągnęła:)
Przeczytałem ją w jeden dzień!!:D Z innych książek lubie też "Kamienie na szaniec" albo "Engel na tak"
Pozdro dla Tomka z Choszczna


Cynik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6882 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 04/06/2005 14:00
No co wy najlepsza jest "Nad Niemnem" <lol> Przeczytałem aż 3 strony :D:D


Kocham Pogoń i browar :)
Daiman
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7094 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 04/06/2005 16:01

  Cynik napisał:  
No co wy najlepsza jest "Nad Niemnem" <lol> Przeczytałem aż 3 strony :D:D


Ja byłem lepszy bo aż pół strony :D:D:D


No Pain, No Glory
FLN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7436 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 04/06/2005 17:25

  daiman napisał:  

  Cynik napisał:  
No co wy najlepsza jest "Nad Niemnem" <lol> Przeczytałem aż 3 strony :D:D


Ja byłem lepszy bo aż pół strony :D:D:D



A ja jeszcze lepszy bo wogole nie przeczytalem:D


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7228 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 04/06/2005 20:51
a potem się dziwią, że czytelnictwo w polsce upada :)

ja oprócz wcześniej tu wymienionych: Alchemika, Folwarku Zwierzęcego, Roku 1984 i książek Stanisława Grzesiuka poleciłbym jeszcze:

"Ptasiek" - Williama Whartona - o tym jakie piętno odcisnęła II wojna na psychice bohatera

Ze wspomnianego Stephena Kinga ja najbardziej uwielbiam dwie jego ksiązki, które nie są horrorami ani thrillerami, a mianowicie "Zielona Mila" i "Cztery pory roku" (znane również jako "Skazani na Shawshank")

no i jeszcze "Pachnidło" Suskinda - bardzo ciekawa ze względu na styl pisarstwa :)

i jeszcze duzo inych książek, których sobie cwilowo nie przypominam


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7923 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 05/06/2005 22:05

  Bzyku napisał:  
Ze wspomnianego Stephena Kinga ja najbardziej uwielbiam dwie jego ksiązki, które nie są horrorami ani thrillerami, a mianowicie "Zielona Mila" i "Cztery pory roku" (znane również jako "Skazani na Shawshank")



"Skazani na Shawshank" jest jedną z opowieści znajdujących się w zbiorze pt. "Cztery pory roku", a tak poza tym to naprawdę świetna książka i dość zdecydowanie różni się od filmu...


Dziękuję :)
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7274 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 05/06/2005 22:36

  christoph napisał:  

  Bzyku napisał:  
Ze wspomnianego Stephena Kinga ja najbardziej uwielbiam dwie jego ksiązki, które nie są horrorami ani thrillerami, a mianowicie "Zielona Mila" i "Cztery pory roku" (znane również jako "Skazani na Shawshank")



"Skazani na Shawshank" jest jedną z opowieści znajdujących się w zbiorze pt. "Cztery pory roku", a tak poza tym to naprawdę świetna książka i dość zdecydowanie różni się od filmu...



ale co by nie bylo to i ksiazka i film sa wybitne:D i tak samo jest z Zielona Mila


100% PD
crls
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7129 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 06/06/2005 00:07

  trib napisał:  

  christoph napisał:  

  Bzyku napisał:  
Ze wspomnianego Stephena Kinga ja najbardziej uwielbiam dwie jego ksiązki, które nie są horrorami ani thrillerami, a mianowicie "Zielona Mila" i "Cztery pory roku" (znane również jako "Skazani na Shawshank")



"Skazani na Shawshank" jest jedną z opowieści znajdujących się w zbiorze pt. "Cztery pory roku", a tak poza tym to naprawdę świetna książka i dość zdecydowanie różni się od filmu...



ale co by nie bylo to i ksiazka i film sa wybitne:D i tak samo jest z Zielona Mila



"Green mile" wyjebane jest, ale mowie o filmie bo ksiazki nie widzialem

a tak jeszcze nie w temacie, to polecam film "Ong bak" o tajskim bokserze, film made in thajland, ale zajebiste akcje sa, ogolnie warto obejrzec

PS. moze temat zmienic na:" ksiazki i filmy..."


"Wśród pięknych kwiatów rosną te chwasty, popularnie to pedały i lewe niewiasty..."
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7922 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 09/06/2005 15:58
Larry Bond - "Kocioł" - wciaga jak cholera, alternatywna historia koncowki XX w kiedy to rozpada sie UE, Nimecy zawiazuja sojusz z Francja po czym wspolnie atakuja Polske...

polecam


Szlugi, wóda, gołe baby !
seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7425 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 09/06/2005 16:30
Sapkowski - Wiedźmin - cała saga - wciąga strasznie, wiadomo nie kazdego fanatsy bawi ale warto przeczytac chocby dla dialogow, ktore to Sapkowski naprawde potrafi tworzyc, i nie sugerowac sie filmem ktory strasznie wszystko splycal :D

Nie wiem czy było ale "Rozmowy z katem" za moich czasow :D byla to ksiazka obowiazkowa, cale zycie grupenfurhera (czy jak on tam stopien na koncu mial juz nie pamietam) der wafen SS Jurgena Stroopa - ta ksiazka wciaga strasznie gleboko, az zaczalem czytac inne opowiesci o wojnie itp.


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7228 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 09/06/2005 18:55

  Cytat:  
"Green mile" wyjebane jest, ale mowie o filmie bo ksiazki nie widzialem



Szczerze mówiąc to ksiązka jest lepsza. Film był niezły - ale jednak w filmie jest mniej wątków które tworzyły całą tę historię.

Sorki Wasyl, że się nie odzywałem, ale przez kilka dni nie zaglądałem tu :)


Pik Nik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7005 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 19/06/2005 11:57
Lynne Olson i Stanley Cloud "Sprawa Honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski: Zapomniani bohaterowie II wojny światowej". Świetnie napisany (styl podobny do Wołoszańskiego, lub "Kompanii Braci" Stephena Ambrose (też godne polecenia)) opis jednego z największych skurwysyństw II w.ś.


-PaveL-
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7076 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 19/06/2005 16:50
Joseph Heller "Paragraf 22"
Jeszcze tego nie przeczytalem, ale jak bede mial wiecej wolnego czasu to sie za to zabiore. Podobno jedna z najlepszych powiesci o IIwojne swiatowej...


To nasza desperacja powoduje, że nasi wrogowie muszą się z nami liczyć.
Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6867 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 20/06/2005 22:30

  corsten napisał:  
Joseph Heller "Paragraf 22"
Jeszcze tego nie przeczytalem, ale jak bede mial wiecej wolnego czasu to sie za to zabiore. Podobno jedna z najlepszych powiesci o IIwojne swiatowej...



potwierdzam, ksiazka dobra, a do tego smieszna. Z wojennych polecam tez "Cienką, czerwoną linię" Jamesa Jonesa - troche mniej smieszna ale tez dobra (tyle, ze o Wietnamie).
Z innych rzeczy ja lubie literature rosyjska, szczegolnie Dostojewskiego "Zbrodnia i Kara" , "Idiota"; "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa mi tez sie b. podobala. No i jeszcze rewelacyjna trylogia "Obcy" "Dżuma" "Upadek" A. Camus - goraco polecam.

Z rzeczy lzejszych :"Wiedzmin" jest swietnie napisany podobnie jak "Narrenturm" i "Boży bojownicy". Oczywiscie wszystko A. Sapkowskiego.

Dobra, na dzisiaj wystarczy:)


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
Pyzaty Niuniuś
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6856 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2005 08:35
Polecam książke pt. "Konie wśród nas" autorstwa Iwony C. Naprawdę interesująca książka o bogatej szacie graficznej oraz ciekawych zdjęciach.

PS: Mam nadzieje że ktoś skorzysta :)

Pozdrawiam Iwonka :******


elo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6965 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2005 08:44

  Pyzaty Niuniuś napisał:  
Polecam książke pt. "Konie wśród nas" autorstwa Iwony C. Naprawdę interesująca książka o bogatej szacie graficznej oraz ciekawych zdjęciach.

PS: Mam nadzieje że ktoś skorzysta :)

Pozdrawiam Iwonka :******



Umieram z ciekawości... Iwona C., konie...hmmm


Obrazek jpg wstawiony na forum
Krool Paprykarzu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7115 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2005 13:04
Poleciłbym te książki:
1. Sławomir Shuty, "Zwał". Jest to historia bardzo dzisiejsza, o chłopaku który pracuje w banku. Od początku zastanawiałem się, kiedy wreszcie wyleci z tego banku, bo nie pasuje tam zupełnie, tylko musi grać, udawać że WSZYSTKO JEST OK. Bankowiec ten w pracy jest do czasu grzeczny i usłużny, bo inaczej nie może, ale w weekendy ćpa i ma różne wizje, które też opisuje. W końcu kupuje spluwę... reszty nie mówię, jakby ktoś był ciekawy niech przeczyta, polecam. Ta książka pokazuje chamówę polskiego kapitalizmu - jest tam o "kulturalnych" szefach straszących zwolnieniem za byle co, o wulgarności nowych "elit", lizaniu tyłków, o pustce takiego życia w kieracie, a także o beznadziejnym szukaniu pracy w Polsce.
2. Anne Applebaum "Gułag". Dla zainteresowanych historią. Wielka rozmiarami, w całości przeczytać trudno, ale fragmenty i tak robią wrażenie. Jest też sporo zdjęć. "Gułag" jest o tym, jak stalinowcy zorganizowali system wyniszczania ludzi (było to niegorsze zło i nie mniej wymyślne jak niemieckie obozy koncentracyjne). Przydałoby się niektórym naszym politykom radykałom, żeby nabrali umiaru w słowach gdy krzyczą dzisiaj o "biologicznej zagładzie narodu".
3. Szczur biurowy. Tytułu nie pamiętam, ale jak ktoś zapyta w porządnej księgarni o Szczura biurowego, to powinni wiedzieć o co chodzi. Facet pisał najpierw bloga w internecie, a potem wydał to w książce. Opisuje swoje przeżycia z lat 80-tych i chyba też z początku 90-tych, pierwsze próby jak tu zarobić w komunie kasę. Dużo śmiesznych przygód (np. jak pojechał do Reichu 20 lat temu i kręcił się koło budki z hot-dogami, bo nie wiedział jak i co zamówić). Czyta się lekko, i nie można wyjść z podziwu nad naszymi polskimi wrodzonymi zdolnościami do kombinatorstwa. Polecam.


Rzeznik
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 6895 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 30/08/2005 23:02
ja polecam Paulo Coelho ''Alchemik'' , ''Demon i panna Prym'' (zajebiste) ''Zahir'' a tych autora nie pamiętam ''Pamiętnik narkomanki '' '' My dzieci z dworca Zoo'' i spowiedź narkomanki naprawde zajebiste książki !!


mikka
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 30/08/2005 23:17
Godne polecenia wydaje sie chyba nie taka stara książka Frederica Forsytha "Psy Wojny" , oraz nie dawno ukazana "GROM.PL" - ukazuje ona jakie trudne zadania wykonuja nasi komandosi oraz jak to MON rzuca tej formacji kłody pod nogi .Ta ksiązka została napisana przez dziennikarza który skonczył selekcje do tej specjednostki , wiec napewno zna sie na rzeczy ...

A ostatnio poszukuje ksiązki "Afrykanskie podróże z Legią Cudzoziemską" : jakiegos polskiego autora - szukałem juz w kilku ksiegarniach i antykwariatach i nie ma jej nigdzie.
Ciekawa książka jest tez " Rambo :Pierwsza Krew" film to przy tej powiesci to po prostu kpina ! Prawie nic w tym filmie sie nie zgadza z rzeczywstoscią


"Lecz zaklinam - niechaj żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7163 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 09:58
Sorki ze nie w temacie,ty ale twoj podpis troche mnie niepokoi!!!

Ostatnio edytowany przez: 1973, 31 sierpnia 2005, 10:34 [1 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005