Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7494 dni

*****




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 13:42

  Ambasador napisał:  

  K.PS napisał:  
Ambasador - da rade gdzieś w Szczecinie dostać ją po takiej cenie?


w szczecińskim oddziale IPN'u podobno nie ma(info od Jerana).

  oczko82 napisał:  
Bardzo dobra książka! Dobrze się czyta - a jakimś wielkim czytelnikiem nie jestem.
A propos ładnie na mnie przycięli ;) W tamtym roku jak zamawiałem (tuż po publikacji) zapłaciłem coś około 20 zł plus wysyłka...


Heh, patrz niżej.

  Bengoro napisał:  

Ambasador na pewno taka cena? Za taką książkę?

Na stronie IPN jest za 21zł. To gdzie ją można w takiej cenie zamówić.


Na pewno, bo sam byłem przygotowany na wydatek 21 złotych za książkę, a kobitka w kasie mówi 8,60. Nie zastanawiając się poprosiłem o drugą:) Kupowałem w księgarni w siedzibie IPN - Towarowa 38. Dostępna także w Centrum Edukacyjnym IPN na Marszałkowskiej.

To nie jest strona IPN'u tylko jakaś podstrona jakiejś drukarni(tam gdzie sprawdzałeś) - dlatego taka cena.

Jak ktoś chce nabyć za taką cenę, to dawać znać. Do odbioru będzie przy okazji meczu w Ząbkach.



Wez mi ta ksiazke.Odbiore albo w Zabkach albo dasz kuzynowi.


Sami przeciw wszystkim!!!
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6054 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 13:51
Ambasador mogę prosić o kontakt do Ciebie? Jestem zainteresowany książką, prosiłbym o kupno i wysyłkę.


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 13:54

  Bengoro napisał:  
Ambasador mogę prosić o kontakt do Ciebie? Jestem zainteresowany książką, prosiłbym o kupno i wysyłkę.



Podbij na maila [email protected]

P. - ok.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 14:34
Sporo książek do sprzedania (większość używana) - może kogoś coś zainteresuje, nie wklejam tu, żeby nie brudzić, spis w Pchli targ.


AMS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7040 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 30/01/2012 12:35
„Blechhammer“ to historia
amerykañskiego bombowca,
który 13 wrzeœnia 1944 roku
rozbil siê na torach kolejowych
w poblizu Koniówki na Podhalu.
Ksiazka opisuje szkolenie zalogi,
pierwsze misje bombowe,
ostatni lot i losy poszczegól-nych czlonków zalogi.
Tresc opiera siê na dokumentach
z czasów wojny, relacjach
piêciu czlonków zalogi, a takze
relacjacjach ówczesnych swiadków
z Polski i Slowacji.
Pierwsze wydanie mialo miejsce
w 2009 roku w USA, drugie w
grudniu 2011 w Polsce.
Ksiazkê mozna zamówic bezposrednio u mnie pod
[email protected]
Boguslaw Zieba (adres kolegi i nazwisko)

Ksiazke te napisal moj kolega z Zakopanego jezeli kogos interesuje temat to polecam
Na haslo Pogon Szczecin 10 procent znizki :)
cena 50 zl plus koszt wysylki

naklad ograniczony

Ostatnio edytowany przez: AMS, 30 stycznia 2012, 12:49 [1 raz(y)]


A ja i tak wierzyc nie przestane...
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 08/03/2012 20:46
Książki do sprzedania - wszystko praktycznie nówki, jeszcze sprzedawane w Empiku - stan b. dobry / dobry. Wszędzie ceny niższe niż w sklepie, wszędzie do negocjacji. Kontakt (gg) w profilu.

1. John Grisham - "Prawnik" - Link do opisu

2. Jacek Piekara - "Przenajświętsza Rzeczpospolita" - Link do opisu

3. Stephen King - "Czarna bezgwiezdna noc" - Link do opisu

4. John Verdon - "Wyliczanka" - Link do opisu

5. Jo Nesbo - "Pierwszy śnieg" - Link do opisu

6. Jo Nesbo - "Łowcy głów" - Link do opisu

7. Jo Nesbo - "Karaluchy" - Link do opisu


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 08/03/2012 22:58
Polecam książki Roberta Craisa, ciekawe połączenie sensacji i kryminału, przeczytałem wszystkie książki przetłumaczone na język polski i wszystkie mi się podobały.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7909 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 30/05/2012 22:23
temat wykopałem bo zbliża się premiera książki, która dzieje się w środowisku kibicowskim, z tego co można się dowiedzieć jest pisana przez osobę która zna to z autopsji, a nie jakiegoś marnego dziennikarzynę
cena będzie 39 zł, ma być dostępna w wielu sieciach jak i w internecie
Jestem Kibolem
Jestem Kibolem


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 17/07/2012 20:43
Recenzja kibica: "Jestem kibolem"


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
loker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7313 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 18/07/2012 09:27
Co do tej książki to osobiście nie zgadzam się do końca z twórcą opinii. W szczególności :

" Walorem pozycji jest przede wszystkim zgrabny, bardzo ciekawy język, którego używa narrator, a także mnogość opisów, które nie są przerysowane"

Fakt - język jest prosty i nawet fajnie płynnie się to czyta ale jeśli opis śmierdzącego kibla na pol strony, albo beknięcia wujka nie jest przerysowany - to nie chciałbym czytać opisu który ''naprawdę' by był - zajął by chyba pol książki ;)
Ogólnie wiadomo gusta są różne, ale dla mnie język jest nieraz tak jakby za prostacki i czasem miałem wrażenie ze czytam dzieło jakiegoś 15 latka. Tym bardziej ze narrator/ bohater jest niby nauczycielem. Jest kilka fajnych motywów jak np. rozmowa przy stole rodzinnym i tłumaczenia - życia kibola ( takie życiowe ;) i kilka momentów ze można się zaśmiać ale podejrzewam ze raczej zajara się ta książką młodzież, która w życiu jeszcze mało przeżyła. Czym bliżej końca książki, tym większa miałem ochotę - ominąć niektóre fragmenty - bo już nudziła. Podsumowując osobiście się zawiodłem, spodziewałem się czegoś lepszego.. Dałbym 4/10 i to chyba tylko dlatego ze jest o naszym środowisku ;)


Po prostu kumam schemat, jak wszyscy liżą się po dupach, to progresu nie ma.
Tobb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5369 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 18/07/2012 12:52

  loker napisał:  

dla mnie język jest nieraz tak jakby za prostacki i czasem miałem wrażenie ze czytam dzieło jakiegoś 15 latka.



Akurat w tego typu książce raczej niedobrze wyglądał by wyszukany język. A moim zdaniem metafory są trafne i ciekawe :)


Pietras
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6621 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 09/08/2012 13:28
po przeczytaniu daje jej co najwyżej 3+


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 15:49
W filmach/serialach się udzieliłem, wypadałoby i tutaj. Książki przeczytane mniej więcej podczas ostatniego roku.

Zacznę od Fredericka Forsyth'a.Genialny autor. Pozycji trochę jest, ale dalej nie znalazłem nigdzie np. Psy Wojny, które są podobno na prawdę zajebiste.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Dzień Szakala - Bardzo dobra książką, wciąga niesamowicie, opisy jak i sama akcja przednia. Film dużo gorszy i pierw radzę czytać książkę...:)

Obrazek jpg wstawiony na forum
Weteran . Książka składa się z 5 opowiadań. Każde z nich muszę przyznać ciekawe i bardzo fajnie napisane. Czyta się szybko, przyjemnie, wszystkie wciągały i do samego końca trzymały w napięciu.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Czwarty protokół - kupiony za piątaka podczas pobytu w Szczecinie przy kładce koło Manhattanu. Bardzo fajna lektura, nie wiem czy nie lepsza niż Dzień Szakala, jednak to był Forsyth w najlepszym wydaniu!!!

Obrazek jpg wstawiony na forum
Mściciel - ciekawy pomysł zahaczający o dawną Jugosławię. Kolejna konkretna pozycja do przeczytania.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Diabelska Alternatywa - Początek niemrawy, środek diabelsko ciekawy, zakończenie w sumie troszkę mnie zawiodło, ale może spodziewałem się jakiejś innej bomby heh. Ogólnie bardzo fajna książka i ilość scenariuszy w trakcie książki po prostu przerażająca.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Negocjator - Początek książki w sumie taki jakiś monotonny i nieporywający, zastanawiałem się, czy całość będzie taka słaba. Natomiast z biegiem czasu akcja nabierała tempa, i powiem szczerze ostatnie dwa dni siedziałem i czytałem z zapartym tchem do 2 w nocy. Po przeczytaniu ostatniej strony - mówię Wam, zajebista i godna polecenia jak poprzednie książki Forsytha.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Fałszerz - bardzo fajna sensacja, która wciąga i pokazuje jak działają mniej więcej asy brytyjskiego wywiadu.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Kobra - fajne nawiązanie do Mściciela. Spotkałem się z negatywnymi opiniami co do tej pozycji - moim zdaniem niesłusznie tak osądzona. Wartka akcja, czyta się przyjemnie, solidny Forsyth.

Kolejnym autorem będzie Jeffrey Archer.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Co do grosza - Szybciutka wchłonięta, przyjemna książka, aczkolwiek troszkę przekoloryzowana. Fabuła fajna i zwroty akcji bardzo fajne. Przeczytawszy tę pozycję,sięgnałem po "Czas pokaże" i powiem Wam, że mega wciągająca. Lubię takie klimaty, a samą książkę strach bać, bo człowiek traci rachubę czasu.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Czas pokaże - Czas pokazał, ze na prawdę pozycja godna przeczytania. Po pierwszej części kroniki rodziny Cliftonów, wziąłem się za drugą: "Za grzechy Ojca". Moim zdaniem troszkę słabsza od pierwszej części, ale całość jest na prawdę bardzo dobra. Dobrze, ze sięgnąłem po kolejną książkę, bo złapałem się na tym, iż nie mogę doczekać się trzeciej, ostatniej części przygód rodziny Cliftonów. Czekając na trzecią cześć sagi, postanowiłem przeczytać poniższą pozycję.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Kane i Abel -Skończyłem jakieś 3-4 miesiące temu i... żałowałem, że tak szybko przeczytałem. Do książki podchodziłem dość emocjonalnie, ponieważ tytułowy Abel, to na prawdę Władek Koskiewicz, polak pochodzący z ubogiej rodziny. Szczególnie jego losy wprowadzały mnie w takie nostalgiczne i melancholijne nastroje. Niesamowicie zżyłem się z bohaterami i ciężko było oderwać się od tej książki. Polecam z czystym sumieniem!!!

Obrazek jpg wstawiony na forum
Synowie Fortuny - kolejna saga rodzinna i kolejna przekozacka pozycja. Jak ktoś chce coś, co go pochłonie to polecam tę i powyższą pozycję...:)

Obrazek jpg wstawiony na forum
Marian Bernaciak "Orlik" - "Dowiecie się z niej o życiorysie Orlika, Jego pochodzeniu, wojennych ścieżkach, brawurowej napaści na więzienie UB w Puławach (i wielu innych potyczkach z okupantem), nieudanej próbie pomocy powstańczej Warszawie, największej bitwie (zakończonej niespodziewanie zwycięstwem Wojska Polskiego) w historii walk z UB, NKWD oraz KBW oraz śmierci będącej wynikiem donosu . "

Obrazek jpg wstawiony na forum
Archipelag Gułag - potężna praca, która porusza wiele trudnych spraw i problemów. Ciężko się czyta, ale o takich rzeczach łatwo po prostu tego robić nie można.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Boże Igrzysko. Historia Polski - Davies'a chyba przedstawiać nie trzeba. Jest to historia Polski od samego początku do współczesności. Czasem dobrze przeczytać "obiektywne" stanowisko na pewne sprawy. Dosyć ciężko się czyta, jednak polecam.

Grzesiuk i jego "Pięć lat kacetu" widziałem stronę wcześniej. Dodam do tego "Boso, ale w ostrogach" i "Na marginesie życia"

Teraz czytam... :D
Obrazek jpg wstawiony na forum

Chyba tyle z mojego czytania, wydaje mi się, że wymieniłem wszystkie ciekawe i godne polecenia pozycje, które w ostatnim czasie przeczytałem.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 17:04
Nie określiłeś gatunków książek Fosytha i Archera ale domyślam się, że kryminały? :)


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6054 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 17:29
Ja polecam nową książkę Marcina Ogdowskiego - Ostatni świadek. Dobra książka o naszych w Afganie
Obrazek jpg wstawiony na forum

Jarosław Grzędowicz - Wypychacz zwierząt, zbiór opowiadań. Jak ktoś czyta Pilipiuka i jego opowiadania, to te poniżej tez mu będą pasować
Obrazek jpg wstawiony na forum


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7186 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 18:02
[cytat=ManeS]Nie określiłeś gatunków książek Fosytha i Archera ale domyślam się, że kryminały? :)[
Forsyth to thriller polityczny/sensacje, a Archer w sumie powiesci umieszczone w koncowce XIX/XX w. Jedno i drugie wciaga niesamowicie.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7045 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 21:20
Z tym filmem o Szakalu to zależy, bo ten z Willisem jest tragiczny, natomiast "Dzień szakala" jest świetny.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 02/11/2013 23:07
Ja polecę tylko jedną książkę, ale za to prawdziwą perełkę coś co powinien przeczytać każdy. Pamiętniki kogoś bez kogo nie byłoby cichociemnych i zrzutów nad Polską w czasie II WŚ. Kogoś kto na rok przed wybuchem wojny przewidział miejsca koncentracji i kierunki uderzeń Niemiec na Polskę. Kogoś kogo powinni znać wszyscy, a zna tylko garstka bo komu mówi coś imię i nazwisko: JAN JAŹWIŃSKI?

Obrazek jpg wstawiony na forum

Pamiętnik Jana Jaźwińskiego różni się od wszystkich pamiętników przede wszystkim tematem – przerzutem lotniczym do kraju podczas drugiej wojny światowej – który przez wiele lat otoczony był tajemnicą.

Autor pamiętnika odkrył kulisy paryskiej Reginy i londyńskiego Rubensa siedzib polskiego Sztabu. Rzuca światło na destruktywną działalność Mikołajczyka, Kota, Modelskiego, Retingera, Litauera, Tatara et consortes. Poza tym od najmłodszych lat prowadził dziennik przez całe życie. Tomy tych dzienników, począwszy od 1918 roku do kampanii wrześniowej włącznie, udało mu się wywieźć z płonącej Warszawy najpierw do Paryża a następnie do Londynu, gdzie je złożył w skrytce bankowej aż do roku 1952. Dzięki temu Pamiętnik pisał na podstawie tych dzienników, a nie z pamięci.

Kim był autor tego rewelacyjnego i wyjątkowego dokumentu historycznego jakim jest jego Pamiętnik?

Synem Ziemi Łomżyńskiej, wielkim patriotą, o mocnym charakterze, człowiekiem szlachetnym, po żołniersku twardym, utalentowanym operacyjnie, oczytanym, ogromnie inteligentnym, wykształconym, o wszechstronnych zainteresowaniach.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
abc
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6141 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 03/11/2013 13:55
Można w jakikolwiek sposób zdobyć książkę Archipelag GUŁag?


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 03/11/2013 14:03

  John Q. napisał:  
Można w jakikolwiek sposób zdobyć książkę Archipelag GUŁag?



Na samym allegro tego jest cała masa.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005