Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Aras Capone
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7661 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 10:27
Mario Puzo "Ojciec chrzestny" - mówi o tym co w życiu istotne (rodzina,przyjaciele,honor,szacunek itd.)

Henry David Thoreau "Walden, albo życie w lesie" - świetne eseje dotyczące sensu życia, miejsca człowieka w świecie
Autor opisuje m.in. swoje dwa lata spędzone żyjąc na łonie natury, żywił się tylko tym co sam wytworzył
To krytyka Pogońi za sukcesem. Jego słowa " Zamieszkałem w lesie, ponieważ chciałem żyć świadomie.
Chciałem czerpać ze źródeł życia całą jego istotę.
Odrzucić wszystko, co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem." jak i cała filozofia Thoreau to podstawa
Stowarzyszenia Umarłych Poetów.

Wszystkie książki Harlana Cobena, a przede wszystkim "Nie mów nikomu" to świetne dreszczowce
zawsze zakończenie jest ogromnie zaskakujące. Poza tym świetny styl, niesamowita erudycja, dlatego
ciężko się od jego książęk oderwać.

Istną perełką wśród thrillerów to "Na linii wzroku" Davida Ellisa, narrator i główny bohater zarazem oszukuje nas czytelników

"Wyspa skazańców" Dennisa Lehane'a też jest świetną pozycją.


Życia nie traci się wraz ze śmiercią. Życie traci się minuta po minucie, godzina po godzinie w nieskończonej ilości wyrażeń bez miłości.
mikka
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7185 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 11:46
pogoniarz 74 - to jest tylko sarkazm....nie masz sie co niepokoic - ze mną jeszcze wszystko wporządku :)

a Ojca Chrzestnego czytałem juz dwa razy , co sie u mnie rzadko zdarza. Szczególnie dobra jest pewna wypowiedz , pózniej jak ją znajde to wrzuce .a poza tym Mario Puzo napisał tez "Omerte " i "Rodzine Borgiów "- jeszcze nie przeczytałem...a ponoc sa dobre


"Lecz zaklinam - niechaj żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 13:24

  mikka napisał:  
pogoniarz 74 - to jest tylko sarkazm....nie masz sie co niepokoic - ze mną jeszcze wszystko wporządku :)

a Ojca Chrzestnego czytałem juz dwa razy , co sie u mnie rzadko zdarza. Szczególnie dobra jest pewna wypowiedz , pózniej jak ją znajde to wrzuce .a poza tym Mario Puzo napisał tez "Omerte " i "Rodzine Borgiów "- jeszcze nie przeczytałem...a ponoc sa dobre



No tak wszystko fajnie ale strasznie kluje w oczy szczegolnie po ostatnich wydarzeniach..
..od razu lepiej :)

Ostatnio edytowany przez: 1973, 1 września 2005, 11:52 [1 raz(y)]


Aras Capone
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7661 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 15:21

  mikka napisał:  

a Ojca Chrzestnego czytałem juz dwa razy , co sie u mnie rzadko zdarza. Szczególnie dobra jest pewna wypowiedz , pózniej jak ją znajde to wrzuce .a poza tym Mario Puzo napisał tez "Omerte " i "Rodzine Borgiów "- jeszcze nie przeczytałem...a ponoc sa dobre



Mafijne książki Puzo to prócz Ojca chrzestnego, Omerty i Rodziny Borgiów to jeszcze Ostatni don i Sycylijczyk. Wszystkie przeczytałem i polecam.
Z dala od gangsterskiego tematu są Głupcy umierają, Szczęśliwy pielgrzym, Czwarty K i Mroczna arena.

Świetna książka już najbardziej w tematach mafii, to Nicolasa Pileggi "Chłopcy z ferajny", na podstawie którego powstał świetny film.


Życia nie traci się wraz ze śmiercią. Życie traci się minuta po minucie, godzina po godzinie w nieskończonej ilości wyrażeń bez miłości.
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7949 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 18:41
Ostatnio na nowo wciagnely mnie ksiazki Boguslawa Woloszanskiego, teraz czytam "Stracency" czyli o akcjach komandosow z II wojny swiatowej. Warto !!


Szlugi, wóda, gołe baby !
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 20:23

  mikka napisał:  
[..]Szczególnie dobra jest pewna wypowiedz , pózniej jak ją znajde to wrzuce .



chodzi Ci moze o mowe Dona Carleone przy zawieraniu zgody z 5 nowojorskimi rodzinami??

jak tak to naprawde dobra jest :) ja ze swojej strony równiez polecam ta ksiązke,
no i jakbyscie mieli w reku jedna z ksiazek Dan'a Brown'a to nie wachajcie sie jej czytac! (przypominam ze on napisal m.in. Kod Leonarda da Vinci)


Obrazek jpg wstawiony na forum
mikka
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7185 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 31/08/2005 22:23

  Mick napisał:  
[cytat=mikka][..]Szczególnie dobra jest pewna wypowiedz , pózniej jak ją znajde to wrzuce .



Chodzi Ci moze o mowe Dona Carleone przy zawieraniu zgody z 5 nowojorskimi rodzinami??


Chodzi mi o mowe do prawej ręki Dona Gionca Abbandando(nie pamiętam jak sie to pisze)gdy leży w szpitalu i prosi Dona o pomoc w uniknięciu spotkania z Bogiem . Jak znajde to wrzuce :) jest naprawde dobra .

Jak już jestesmy przy Ojcu Chrzestnym to w Polsce napewno nigdy nie bedzie tak dobrze zorganizowanej mafii .przynajmniej ja sobie tego nie wyobrazam...


"Lecz zaklinam - niechaj żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/09/2005 14:50

  mikka napisał:  
Jak znajde to wrzuce



chyba znalazlem pierwszy:
-Stary przyjacielu. Nie mam takiej władzy. wierz mi, gdybym ją mial, byłbym miłosierniejszy od Boga. Ale nie bój się śmierci i nie bój sie piekła. Każę odprawiać mszę za twoją duszę kazdego wieczora i kazdego rana. Twoja żona i dzieci będą się modlić za ciebie. Jakże Bóg mógłby cie ukarac przy tylu błaganiach o miłosierdzie?


Obrazek jpg wstawiony na forum
Endless Vibe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7922 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/09/2005 15:13
a Omerte czytaliscie>?


Po życia kres!
mikka
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7185 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/09/2005 15:14
Mick - trafiłes w dziesiątke ! ta wypowiedz jest najlepsza z chyba całej ksiazki...
Omerte mam ale nie raczyłem jej jeszcze ruszyc- wakacje mnie rozleniwiły
a dobra jest ta ksiazka?


"Lecz zaklinam - niechaj żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
Endless Vibe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7922 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/09/2005 15:25

  mikka napisał:  
Mick - trafiłes w dziesiątke ! ta wypowiedz jest najlepsza z chyba całej ksiazki...
Omerte mam ale nie raczyłem jej jeszcze ruszyc- wakacje mnie rozleniwiły
a dobra jest ta ksiazka?



dokladnie to samo :) wlasnie sam pytam ;) bo jakos zaczac nie moge :) ale teraz szkola bedzie co robic na lekcjach :D
Od znajomego slyszalem ze ponoc lepsza niz Ojciec Chrzestny :)


Po życia kres!
Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 21/09/2005 16:09
ja obecnie czytam Sycylijczyka Mario Puzo - jest to rozwiniecie epizodu kiedy Mike musial wyjechac do Sycylii i ma tam do wykonania pewne zadanie :) [wlaciwie to pare dni z koncowki jego pobytu co w samym Ojcu Chrzestnym bylo przeskoczone]

a Ojciec Chrzestny to klasyka. Bylo tam wiele cytatow ktore warto zapamietac, polecam kazdemu do przeczytania.


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7404 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 27/11/2005 13:46
"Zahir" Paul`a Coelho - właśnie kończe czytać i polecam...


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Cycek.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6915 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 27/11/2005 14:47
Ojciec chrzestny, Ostatni Don, Omerta - Mario Puzo
Rok 1984' Orwella
Książki Grishama, Kinga, Koontza, Cooka, Sapkowskigo , G.R.R. Martina;]

Ostatnio edytowany przez: Cycek., 27 listopada 2005, 14:54 [1 raz(y)]


...spójrz na te dziurawe szosy, anonimowe blokowiska i stare kamienice, gdzie każdy zna wszystkich sąsiadów z nazwiska. Spójrz na podmiejskie oazy...
Shee
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6879 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 27/11/2005 17:08

  PiteRski napisał:  
"Zahir" Paul`a Coelho - właśnie kończe czytać i polecam...



wszystko, co Paulo Coelho- zdecydowanie na tak!!! ZWLASZCZA goraco polecam ww Zahir...
+ William Golding "Władca Much"; Salvador Dali "Dziennik Geniusza" (ciekawa dawka surrealistycznej psychodeli ;) )


„ Płynie się zawsze do źródeł pod prąd. Z prądem płyną śmiecie ” - Z. H.
Macias
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7156 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 27/11/2005 18:22

  Shee napisał:  

  PiteRski napisał:  
"Zahir" Paul`a Coelho - właśnie kończe czytać i polecam...



wszystko, co Paulo Coelho- zdecydowanie na tak!!! ZWLASZCZA goraco polecam ww Zahir...
+ William Golding "Władca Much"; Salvador Dali "Dziennik Geniusza" (ciekawa dawka surrealistycznej psychodeli ;) )



Jakieś trzy tygodnie temu czytałem ''Władcę Much'' i przyznam, że ksiażka bardzo mi się podobała, bo ukazuje prawdziwe oblicze człowieka, który jest gotowy na wszystko w sytuacjach ekstremalnych(a to były dzieci)... Polecam :)


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6727 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 27/11/2005 19:35
Waldemar Łysiak
-"Stulecie kłamców"
-"Salon - Rzeczposolita kłamców"
-"Dobry"
-"Konkwista"
i dosłownie wszystkie ksiązki tego autora.
Polecam!


Mateusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6759 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 29/11/2005 17:28
Polcecam książkę ''Wojna Lance'a Armstronga '' Chyba każdy wie o co chodzi ? :) POLECAM !!!


Obrazek gif wstawiony na forum
Praga Płd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/12/2005 10:28
"Niewidzialny człowiek" - Ralph Ellison - polecam kazdemu.


WYCHOWANY NA POGONI
Aras Capone
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7661 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 01/12/2005 11:09
Trylogia "Rozmów z Bogiem" Neala Donalda Walscha dała mi odpowiedzi na chyba wszystkie pytania
na które odpowiedzi szukałem.
"Tako rzecze Zaratustra" Nietzschego niesamowity styl, wysoki artyzm, bardzo poetyckie
"Natura" Waldo Emersona to książka, która mówi o tym jak jest wokół nas wiele piękna
i należy umieć je dostrzegać.
"Co to wszystko znaczy" Thomasa Nagla to niezłe rozkminki na temat rzeczywistości,
dają dużo do myślenia.
"Przebudzenie" de Mello mówi jak lepiej cieszyć się dniem dzisiejszym, jak żyć świadomie
"101 zabaw filozoficznych" ćwiczenia na odczuwanie codzienności, każdego dnia i każdej rzeczy
jako coś wyjątkowego.

Ostatnio edytowany przez: Aras Capone, 1 grudnia 2005, 11:30 [1 raz(y)]


Życia nie traci się wraz ze śmiercią. Życie traci się minuta po minucie, godzina po godzinie w nieskończonej ilości wyrażeń bez miłości.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005