Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Książki godne polecenia... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Marecky
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6427 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 23/09/2008 13:04

  Czarny napisał:  
Simon Beckett - Chemia Smierci-polecam.

kryminal z elementami psychologii, sporo ciekawych wnioskow o rozkladzie ludzkiego ciala.



Dobra książka również polecam. A z ostatnio przeczytanych mogę polecić:

Phillip Margolin - Śpiąca królewna
Miles Van Meter jest popularnym autorem opartego na faktach bestsellera Śpiąca królewna. Opisał w nim historię seryjnego mordercy, którego ofiarą padła między innymi jego siostra bliźniaczka, od lat pogrążona w śpiączce Casey Van Meter. Psychopata zamordował także ojca i przyjaciółkę siedemnastoletniej Ashley Spencer. Nawet po sześciu latach od tej brutalnej zbrodni dziewczyna nie czuje się bezpieczna. Wie, że zabójca nie dokończył jeszcze swego dzieła, a klucz do zagadki jest ukryty w książce, którą boi się przeczytać.

Dean Koontz - Zimny ogień
Młoda dziennikarka Holly Thorne jest przypadkowym świadkiem wypadku: nieznajomy mężczyzna z narażeniem życia wyciąga małe dziecko spod kół pędzącego samochodu. Holly postanawia przeprowadzić z nim wywiad, ale bohater znika bez śladu. Zaintrygowana podejmuje śledztwo na własną rękę. Szukając w archiwach prasowych, odkrywa, że nie po raz pierwszy tajemniczy wybawca ratuje ludzi przed pewną śmiercią. Dziewczyna wietrzy doskonały materiał na artykuł i postanawia odszukać człowieka, któremu udaje się przechytrzyć los. Rzeczywistość jednak …

Guy Sajer - Zapomniany żołnierz
Pamiętnik napisany przez Guya Sajera, który jako kilkunastoletni szeregowiec jesienią 1942 roku wyruszył w szeregach Wehrmachtu na front wschodni. Jest to relacja szczególna, o niezwykłej wartości historycznej, będąca zarazem wstrząsającym dokumentem osobistym. Ta jedyna w swoim rodzaju opowieść o froncie rosyjskim swym realizmem, ładunkiem grozy i patosu przerasta wszystko, co dotychczas napisano na ten temat, między innymi dlatego, że autor rzeczywiście przeżył opisywane przez siebie wydarzenia.
Wydarzenia widziane oczami drugiej strony czyli żołnierza wrogiej armii, książka godna polecenia dla tych których interesuje II wojna i nietylko.


" Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre "
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7950 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 23/09/2008 16:40

  Rudi87Sz-n napisał:  
Moja droga do Scapa Flow-Gunter Prien
Wspomnienia Priena pokazują drogę, jaką przeszedł on od chłopca okrętowego po jednego z najwiekszych asów Donitza. Prien napisał tę książkę po zatopieniu pancernika 'Royal Oak' w wyniku brawurowego wejścia do Scapa Flow. Niniejsza edycja jest reprintem wydania niemieckiego z 1942 roku, uzupełniona post scriptum ukazującym dalsze losy bohatera narodowego hitlerowskich Niemiec.




nie czytalem jeszcze, warto? bo patrzac na czasy kiedy powstala to moze byc zwykla propaganda i paplanina
co do jego dalszych losow to poszedl na dno niecale poltora roku
od czasu ataku w Scapa Flow ;)


Szlugi, wóda, gołe baby !
Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6324 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/09/2008 11:03

  U-96 napisał:  

nie czytalem jeszcze, warto?


Hmm. to okaże się dopiero po przeczytaniu;) ale mi się podobała. Ja jej nie odbierałem jako publikacji historycznej, a jako książkę sensacyjną z elementami wyciągniętymi z historii.
Mam pytanie czy ktoś czytał książkę „paragraf 22” (Catch 22)?


ManU
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/09/2008 13:53

  Rudi87Sz-n napisał:  

  U-96 napisał:  

nie czytalem jeszcze, warto?


Hmm. to okaże się dopiero po przeczytaniu;) ale mi się podobała. Ja jej nie odbierałem jako publikacji historycznej, a jako książkę sensacyjną z elementami wyciągniętymi z historii.
Mam pytanie czy ktoś czytał książkę „paragraf 22” (Catch 22)?



ksiazka wybitna. kto wie czy nie najlepsza jaka czytalem w zyciu. a na pewno najsmiesznijesza :) powiesc o przeslaniu gleboko antywojennym i pacyfistycznym - choc mam co do niektorcyh aspektow ine poglady niz te ktore propaguje haller przez ta ksiazke (postac pewnego starca oportunisty - kto cyztal ten wie) ale ogolnie ksiazke trzeba interpretowac majac na uwadze ze wsyztsko tam jest przerysowane. A ze wojna jest czyms zlym to chyba kazdy normalny wie.
Reasumujac powiesc antywojenna, ale bezsens wojny pokazujaca w ironiczny sposob w stylu Forresta Gumpa. Ironia i czarny humor niemal na kazdej stronie - malo jest stron ktore da sie przecyztac jednym tchem bo ...smiech przeszkadza :)


"Bo jest wśród Sopliców taka choroba,
że nic prócz Pogoni im się nie podoba".
Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" ks. VII
Musiek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6123 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 25/09/2008 16:58
Andrzej Stasiuk "Mury Hebronu" bardzo ciekawa książka.


Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6324 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 26/09/2008 08:20

  ManU napisał:  

ksiazka wybitna. kto wie czy nie najlepsza jaka czytalem w zyciu. a na pewno najsmiesznijesza :) powiesc o przeslaniu gleboko antywojennym i pacyfistycznym - choc mam co do niektorcyh aspektow ine poglady niz te ktore propaguje haller przez ta ksiazke (postac pewnego starca oportunisty - kto cyztal ten wie) ale ogolnie ksiazke trzeba interpretowac majac na uwadze ze wsyztsko tam jest przerysowane. A ze wojna jest czyms zlym to chyba kazdy normalny wie.
Reasumujac powiesc antywojenna, ale bezsens wojny pokazujaca w ironiczny sposob w stylu Forresta Gumpa. Ironia i czarny humor niemal na kazdej stronie - malo jest stron ktore da sie przecyztac jednym tchem bo ...smiech przeszkadza :)


No to widzę co będe czytał w najbliszym czasie.


U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7950 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 04/03/2009 21:11
w przyszly wtorek o 18.00 w empiku w galaxy bedzie mozna porozmawiac z Wiktorem Suworowem ;) dzien pozniej ma wyklad na US.


Szlugi, wóda, gołe baby !
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7446 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 11/06/2009 23:04
Obrazek JPG wstawiony na forum

Kiedy Sara Wilby zaczyna opowiadać nam swoją historię jest już martwa. Pamięta tylko jak zginęła: pracowała w hotelu sieci Global Hotels i założyła się z kolegą, że zmieści się w maleńkiej windzie towarowej; zmieściła się, ale nie wytrzymały liny i winda spadła. Od tej pory jej duch błąka się po świecie i pragnie przypomnieć sobie coś z czasów, gdy jeszcze żyła. Na jaw wychodzą dziwne tajemnice. Otóż pracująca w hotelu Lise, w nieprzepisowym geście dobrej woli, zaproponowała darmowy nocleg żebraczce Else. W hotelu mieszkała też wtedy, w ramach eksperymentu, dziennikarka Penny; chciała sprawdzić w ten sposób jakość sieci Global Hotels, by móc ją potem opisać. Pewnego wieczoru Penny usłyszała hałas na korytarzu. Wyszła z pokoju i spotkała młodą dziewczynę, która próbowała odśrubować metalową zaślepkę w ścianie korytarza. Hałasem zainteresowała się również Else. Trzy kobiety odśrubowały wreszcie zaślepkę i ich oczom ukazał się szyb. Wówczas nieznajoma dziewczyna zaczęła rzucać na dno szybu różne przedmioty chcąc zorientować się jak długo one spadają... W tej powieści liczy się przede wszystkim niesamowita atmosfera; napisana jest w niezwykły i chwilami trudny sposób; pojedyncze zdania, obserwacje, momenty, refleksje, drobne gesty, myśli i ulotne uczucia budują ów fantastyczny nastrój i potęgują nieprzewidywalność akcji.

REWELACJA!!


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2010 12:25
Temat lekko się zapuścił:), ale odpowiadając na post Sampaio w temacie o historii przypomniał mi się, że taki istnieje:)

Obrazek jpg wstawiony na forum

Opisuję dzieje polskich lotników z Dywizjonu 303 Kościuszkowskiego, walczących pod skrzydłami RAF-u.
Książka niesamowicie wciąga, ma 2 części; pierwsza opisuje głównie dzieje polskich lotników, gdzie początkowo się uczyli, jak wyglądało ich życie i późniejsze przeżycia z powietrznych walk. Część druga bardziej skupia się na sytuacji geopolitycznej, tworzeniu nowego "ładu" i o tym jak po prostu nas okradziono... gorąco polecam!!!

A przy okazji ostatnio też przeczytałem:
Obrazek jpg wstawiony na forum
Pzyjemnie się czytało, opisuje głównie android, za pomocą którego chcieli podmienić Napoleona i całą operację, jak to miało być wykonane:)

Obecnie czytam
Obrazek jpg wstawiony na forum
ale jako, że jeszcze nie skończyłem, to nie będę oceniał.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2010 12:43
Ambasador - dwie ostatnie ksiązki - bardzo dobry wybór ;) Polecam wszystkie inne pozycje Łysiaka!

Jeśli Szachista Ci się spodobał to teraz proponuję sięgnąć po Konkwiste lub Ostatnią Kohortę.


BOSSMAN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7496 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 21/06/2010 16:58
Pięć lat kacetu - książka autobiograficzna autorstwa Stanisława Grzesiuka, wydana po raz pierwszy w 1958 roku.

Główny bohater przedstawia swoje losy podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen. Książka pełna jest opisów trudów życia codziennego i problemów, z jakimi musieli radzić sobie więźniowie. Problemy takie, jak głód, chłód, bicie, choroby czy ciężka praca zostały opisane w prostym języku, przez co łatwo trafiają do odbiorcy.

Zajebista książka i zajebiście polecam :))

Obrazek jpg wstawiony na forum


Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6225 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 03/10/2010 00:17
Szukam jakis ciekawych książek o mafii w Ameryce, szczególnie tych z Nowego Jorku. Jest ktoś w temacie i coś poleci? z góry dzieki ;)


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7302 dni

*




Odp: Książki godne polecenia... - 03/10/2010 02:05

  F. napisał:  
Szukam jakis ciekawych książek o mafii w Ameryce, szczególnie tych z Nowego Jorku. Jest ktoś w temacie i coś poleci? z góry dzieki ;)


Moze to nie jest bezposrednio to o co prosisz ale polecam Ci ksiazke Mario Puzo "fools die".roznie to na polski tlumaczyli:"glupcy umieraja" czy"smierc frajerom".co by nie bylo ksiazka niesamowita.


100% PD
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7405 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 03/10/2010 10:45

  tribu napisał:  

  F. napisał:  
Szukam jakis ciekawych książek o mafii w Ameryce, szczególnie tych z Nowego Jorku. Jest ktoś w temacie i coś poleci? z góry dzieki ;)


Moze to nie jest bezposrednio to o co prosisz ale polecam Ci ksiazke Mario Puzo "fools die".roznie to na polski tlumaczyli:"glupcy umieraja" czy"smierc frajerom".co by nie bylo ksiazka niesamowita.



dokładnie, może nie jest o mafii, ale świetnie się czyta. U nas wydane jako "głupcy umierają". Polecam również:)
A o mafii dokładniej to wiadomo Ojciec Chrzestny wszystkie 3 części, może jeszcze "Ostatni Don" i "Omerta", wszystko Puzo (II i III część Ojca - Winegardner)


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 12:43
Czyta się ją wartko, wzbudzi też ona zainteresowanie nie tylko maturzysty, ale i profesjonalnego historyka. Jest inna aniżeli charakterystyczny dla współczesnej doby szkolny podręcznik. Inna nie tyle przez sam dobór faktów, co ich wyrazistą interpretację.
Prof. dr hab. W. Suleja


Obrazek jpg wstawiony na forum

Bardzo dobra książka do uzupełnienia wiedzy z zakresu, który jest bestialsko zapominany, przez program nauczania w szkole.

Cena : 8,60

PS. Ogólnie jestem pod wrażeniem działania IPN'u brawa


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
K.PSM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5379 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 12:52
Ambasador - da rade gdzieś w Szczecinie dostać ją po takiej cenie?


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 12:52
Bardzo dobra książka! Dobrze się czyta - a jakimś wielkim czytelnikiem nie jestem.
A propos ładnie na mnie przycięli ;) W tamtym roku jak zamawiałem (tuż po publikacji) zapłaciłem coś około 20 zł plus wysyłka...


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6055 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 12:52

  Ambasador napisał:  
Czyta się ją wartko, wzbudzi też ona zainteresowanie nie tylko maturzysty, ale i profesjonalnego historyka. Jest inna aniżeli charakterystyczny dla współczesnej doby szkolny podręcznik. Inna nie tyle przez sam dobór faktów, co ich wyrazistą interpretację.
Prof. dr hab. W. Suleja


Obrazek jpg wstawiony na forum

Bardzo dobra książka do uzupełnienia wiedzy z zakresu, który jest bestialsko zapominany, przez program nauczania w szkole.

Cena : 8,60
PS. Ogólnie jestem pod wrażeniem działania IPN'u brawa


Ambasador na pewno taka cena? Za taką książkę?

Na stronie IPN jest za 21zł. To gdzie ją można w takiej cenie zamówić.


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

****




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 13:11

  K.PS napisał:  
Ambasador - da rade gdzieś w Szczecinie dostać ją po takiej cenie?


w szczecińskim oddziale IPN'u podobno nie ma(info od Jerana).

  oczko82 napisał:  
Bardzo dobra książka! Dobrze się czyta - a jakimś wielkim czytelnikiem nie jestem.
A propos ładnie na mnie przycięli ;) W tamtym roku jak zamawiałem (tuż po publikacji) zapłaciłem coś około 20 zł plus wysyłka...


Heh, patrz niżej.

  Bengoro napisał:  

Ambasador na pewno taka cena? Za taką książkę?

Na stronie IPN jest za 21zł. To gdzie ją można w takiej cenie zamówić.


Na pewno, bo sam byłem przygotowany na wydatek 21 złotych za książkę, a kobitka w kasie mówi 8,60. Nie zastanawiając się poprosiłem o drugą:) Kupowałem w księgarni w siedzibie IPN - Towarowa 38. Dostępna także w Centrum Edukacyjnym IPN na Marszałkowskiej.

To nie jest strona IPN'u tylko jakaś podstrona jakiejś drukarni(tam gdzie sprawdzałeś) - dlatego taka cena.

Jak ktoś chce nabyć za taką cenę, to dawać znać. Do odbioru będzie przy okazji meczu w Ząbkach.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5373 dni




Odp: Książki godne polecenia... - 18/03/2011 13:35
Bardzo ciekawa pozycja i po "studenckiej" cenie, też sobie zakupię :)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005