Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Konto << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7163 dni

*




Odp: Konto - 30/01/2009 11:37

  Cytat:  
chyba ze chcesz konto dewizowe, czyli w usd albo euro


Obrazek gif wstawiony na forum
...

Ostatnio edytowany przez: 1973, 17 lutego 2012, 09:05 [2 raz(y)]


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7617 dni

**




Odp: Konto - 30/01/2009 12:26

  Junior napisał:  

  Metyl napisał:  
Potrzebne mi konto, dzięki któremu będe mógł odbierać przelewy z zagranicy w Euro i Dolarach.
Reszta mnie nie interesuje - potrzebuje tego konta tylko do tej czynności.
Czy ktoś może mi coś więcej na ten temat powiedzieć, doradzić bank, rodzaj konta.. ? Z góry dzięki.



Kazdy bank to robi :) nie problem bedzie wyslac do Ciebie przelew w euro i tak zostanie przewalutowane na pln i na koncie pojawi sie kwota wedle sredniego kursu euro




Robi, ale np w moim przypadku musialem podpisac aneks o otwarcie subkonta walutowego w euro. Nic mnie to nie kosztowalo.


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

****




Odp: Konto - 31/01/2009 21:53

  Pogoniarz73 napisał:  

  Cytat:  
chyba ze chcesz konto dewizowe, czyli w usd albo euro



Właśnie takie mnie interesuje; euro przychodzi na moje konto bez jakiegoś tam przewalutowywania bo domyślam się ze bank robi to na swoją korzyść... mbank odpada; nie można wybrać waluty w kraju!
Ktoś coś poleci...



Ja. GG masz


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6700 dni

**




Odp: Konto - 12/08/2011 15:21
Pytanko do forumowych ekonomistów. Gdzie obecnie najlatwiej/najszybciej/najlepiej zalozyć konto walutowe?


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7418 dni




Odp: Konto - 12/08/2011 16:44
^ Ja miałem w BZWBK, bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie wiem jak jest w przypadku, jeśli nie masz tam ROR, bo akurat wszystkie usługi mam w tym banku.

Na pewno konta walutowe mają w EUR i GBP.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7163 dni

*




Odp: Konto - 12/08/2011 16:55
Ekonomistą akurat nie jestem ale tak się składa że akurat w zeszłym tygodniu zakładałem konto w Aliorze i jako iż za prowadzenie nie ma dodatkowych opłat również zdecydowałem się na walutowe.Cała procedura trwała może z 30 - 40 minut a to dlatego iż lubię zadawać dużo pytań. ;)
Obrazek gif wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: 1973, 17 lutego 2012, 10:06 [2 raz(y)]


Bolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6103 dni




Odp: Konto - 13/08/2011 13:17

  Pogoniarz73 napisał:  
Ekonomistą akurat nie jestem ale tak się składa że akurat w zeszłym tygodniu zakładałem konto w Aliorze i jako iż za prowadzenie nie ma dodatkowych opłat również zdecydowałem się na walutowe.Cała procedura trwała może z 30 - 40 minut a to dlatego iż lubię zadawać dużo pytań. ;)
Przy okazji ja też mam pytanie; jak chcę zlikwidować konto w mBanku wystarczy infolinia czy jakieś pisemko trzeba "skrobnąć"..?



ja zakładałem konto walutowe w aliorze mając tam normalne konto to procedura trwała dosłownie 2 minuty.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7389 dni

*




Odp: Konto - 27/01/2014 21:09
Żeby nie zakładać nowego tematu.

Jeśli chodzi o sprawy oszczędnościowe i banki - czy warto w tym momencie zainteresować się jakąś lokatą/kontem oszczędnościowym? Czy gra niewarta świeczki i tylko jakieś psie pieniądze można z tego uzyskać? Interesuje mnie taka, gdzie nie będzie żadnych dodatkowych opłat (np. związanych z prowadzeniem konta) na maksimum 12 miesięcy.

Jeśli ktoś się orientuje proszę o przykłady. Przeglądam w internecie rankingi lokat oraz ich opisy, ale wciąż dużo tego - jak ktoś z autopsji wie prosiłbym o rady.


jw7
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8288 dni




Odp: Konto - 27/01/2014 22:48

  eF^ napisał:  
Żeby nie zakładać nowego tematu.

Jeśli chodzi o sprawy oszczędnościowe i banki - czy warto w tym momencie zainteresować się jakąś lokatą/kontem oszczędnościowym? Czy gra niewarta świeczki i tylko jakieś psie pieniądze można z tego uzyskać? Interesuje mnie taka, gdzie nie będzie żadnych dodatkowych opłat (np. związanych z prowadzeniem konta) na maksimum 12 miesięcy.

Jeśli ktoś się orientuje proszę o przykłady. Przeglądam w internecie rankingi lokat oraz ich opisy, ale wciąż dużo tego - jak ktoś z autopsji wie prosiłbym o rady.



Oprocentowanie z lokat jest obecnie frajerskie, ale jeżeli nic lepszego nie znajdziesz to podpoowiem, że korzystałem z oferty Meritum Banku.
Lokatę zakładasz nie wychodząc z domu, bez dodatkowych kosztów, wymuszania zakładania konta czy kart. Sam wybierasz czy ma być odnawialna. Od ręki poznasz realną wypłatę i koszty podatku.
Po złożeniu dyspozycji dostajesz meila z numerem konta swojej lokaty i masz 5dni na wpłatę.
Nie wiem jak teraz wygląda ich oferta na tle innych banków, ale jeszcze parę miesięcy temu byli w czołówce ofert (oczywiście oprócz tych z ukrytymi niespodziankami).


TUTAJ możesz sprawdzić aktualną ofertę i zrobić symulację (oprócz tych z funduszem).


Tylko Pogoń...
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7389 dni

*




Odp: Konto - 03/02/2014 20:50
Dzięki jw7.

Jeszcze jedna sprawa - jeśli chodzi o doradztwo finansowe na terenie Szczecina, ktoś się orientuje w temacie? Mógłby polecić jakiś punkt?

Jak wyglądają takie doradztwa - czy płaci się coś za poradę/wizytę czy takie punkty 'żyją' z prowizji od banków i innych instytucji?


Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

****




Odp: Konto - 03/02/2014 21:22

  eF^ napisał:  
Dzięki jw7.

Jeszcze jedna sprawa - jeśli chodzi o doradztwo finansowe na terenie Szczecina, ktoś się orientuje w temacie? Mógłby polecić jakiś punkt?

Jak wyglądają takie doradztwa - czy płaci się coś za poradę/wizytę czy takie punkty 'żyją' z prowizji od banków i innych instytucji?



taki jak Open czy Expander żyją z prowizji banków. Ja przez Openfinanse załatwiłem kredyt mieszkaniowy i jestem zadowolony, zresztą poleciłem koledze który nie mógł dostać kredytu jako wojskowy i dostałem w sobotę sms, że zaprasza już do siebie. Tak więc polecam


Kropek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6374 dni




Odp: Konto - 03/02/2014 23:17

  eF^ napisał:  
Dzięki jw7.

Jeszcze jedna sprawa - jeśli chodzi o doradztwo finansowe na terenie Szczecina, ktoś się orientuje w temacie? Mógłby polecić jakiś punkt?

Jak wyglądają takie doradztwa - czy płaci się coś za poradę/wizytę czy takie punkty 'żyją' z prowizji od banków i innych instytucji?



A chcesz inwestować czy brać kredyt?
Bo jeżeli to pierwsze, to guzik się opłaca. Oni generalnie mają gdzieś czy zarobisz czy nie, liczy się jedynie prowizja :)


Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

****




Odp: Konto - 04/02/2014 08:37

  Kropek napisał:  

  eF^ napisał:  
Dzięki jw7.

Jeszcze jedna sprawa - jeśli chodzi o doradztwo finansowe na terenie Szczecina, ktoś się orientuje w temacie? Mógłby polecić jakiś punkt?

Jak wyglądają takie doradztwa - czy płaci się coś za poradę/wizytę czy takie punkty 'żyją' z prowizji od banków i innych instytucji?



A chcesz inwestować czy brać kredyt?
Bo jeżeli to pierwsze, to guzik się opłaca. Oni generalnie mają gdzieś czy zarobisz czy nie, liczy się jedynie prowizja :)



cholera nie pomyślałem że ktoś w tym Państwie ma jeszcze na inwestycje


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5739 dni




Odp: Konto - 04/02/2014 08:40

  eF^ napisał:  
Dzięki jw7.

Jeszcze jedna sprawa - jeśli chodzi o doradztwo finansowe na terenie Szczecina, ktoś się orientuje w temacie? Mógłby polecić jakiś punkt?

Jak wyglądają takie doradztwa - czy płaci się coś za poradę/wizytę czy takie punkty 'żyją' z prowizji od banków i innych instytucji?



obejrzyj wpierw Wilk z Wall Street :D


abstrakcja!
DPSM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7921 dni




Odp: Konto - 06/06/2017 15:08
Odkopuje temat. Potrzebuje założyć konto osobiste (ROR). Który bank obecnie oferuje korzystne warunki prowadzenia konta. Głównie konto będzie potrzebne do bieżących operacji wpłaty wynagrodzenia, przelewy, wypłata pieniędzy w bankomacie.

A jeszcze dobrze by było, żeby karta płatnicza była wypukła (płatności internetowe).


http://www.facebook.com/Dąbie-PS-443206229084765
[email protected]
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4206 dni




Odp: Konto - 06/06/2017 19:08

  DPSM napisał:  
Odkopuje temat. Potrzebuje założyć konto osobiste (ROR). Który bank obecnie oferuje korzystne warunki prowadzenia konta. Głównie konto będzie potrzebne do bieżących operacji wpłaty wynagrodzenia, przelewy, wypłata pieniędzy w bankomacie.

A jeszcze dobrze by było, żeby karta płatnicza była wypukła (płatności internetowe).



T-mobile bankowy.Rok to testuje i na razie ok.Karta wypukła (debetowa) walutowa za darmo Złotówkowa 200zl trzeba wydać miesięcznie by było free.Dodatkowo doładowanie +l 20% jak masz t-mobila na karte.I chyba bankomaty wszystkie gratis do 4 wypłat w miesiącu.
Przelwy prowadzenie etc. free oczywiście.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
netoper
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4483 dni




Odp: Konto - 06/06/2017 21:50

  EPSON napisał:  

  DPSM napisał:  
Odkopuje temat. Potrzebuje założyć konto osobiste (ROR). Który bank obecnie oferuje korzystne warunki prowadzenia konta. Głównie konto będzie potrzebne do bieżących operacji wpłaty wynagrodzenia, przelewy, wypłata pieniędzy w bankomacie.

A jeszcze dobrze by było, żeby karta płatnicza była wypukła (płatności internetowe).



T-mobile bankowy.Rok to testuje i na razie ok.Karta wypukła (debetowa) walutowa za darmo Złotówkowa 200zl trzeba wydać miesięcznie by było free.Dodatkowo doładowanie +l 20% jak masz t-mobila na karte.I chyba bankomaty wszystkie gratis do 4 wypłat w miesiącu.
Przelwy prowadzenie etc. free oczywiście.



Też posiadam u nich rachunek i jestem zadowolony, popatrz na konto premium - przy płatnościach bezgotówkowych na kwotę 5 stówek masz bankomaty do bólu W Polsce i na świecie bez opłat.


POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5799 dni




Odp: Konto - 07/06/2017 16:14

  DPSM napisał:  
Odkopuje temat. Potrzebuje założyć konto osobiste (ROR). Który bank obecnie oferuje korzystne warunki prowadzenia konta. Głównie konto będzie potrzebne do bieżących operacji wpłaty wynagrodzenia, przelewy, wypłata pieniędzy w bankomacie.

A jeszcze dobrze by było, żeby karta płatnicza była wypukła (płatności internetowe).



tutaj masz stronę

KLIK ustawiasz sobie jakie wpływy ile wypłat z bankomatów i pokaże Ci konta i ile kosztuje. W Nest Banku i BGŻ BNP Paribas Konto Optymalne wszystko jest darmowe.


Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni




Odp: Konto - 26/02/2020 13:08
Odkopuje. Potrzebuje konta walutowego, najlepiej z jedną kartą do płatności w złotówkach i euro, jak najniższa prowizja za bankomaty za granicą, sensowne kursy przewalutowanie itd.. Jest ktoś w temacie i może coś poradzić?


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7159 dni

****




Odp: Konto - 14/03/2020 13:20

  Porcja Piwa napisał:  
Odkopuje. Potrzebuje konta walutowego, najlepiej z jedną kartą do płatności w złotówkach i euro, jak najniższa prowizja za bankomaty za granicą, sensowne kursy przewalutowanie itd.. Jest ktoś w temacie i może coś poradzić?



W jakim banku masz konto???

Obecnie wiele banków daje Ci możliwość usługi wielowalutowej.

Mam w mBanku i działa nieźle. Kupujesz euro bezpośrednio w apce, płacisz swoją kartą i ściąga Ci zakupione euro.

Bankomaty za granicą za free są jak weźmiesz dodatkową kartę pod konkretną walutę bodajze.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005