Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Praca zagranicą << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8105 dni




Odp: Praca zagranicą - 11/02/2013 04:51
Scarface - czy moglbys napisac jaka to jest praca za ktora dostaniesz 3500/euro na m-c? Ile za te sama prace mozna zarobic w Irlandii?


NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8286 dni

**




Odp: Praca zagranicą - 11/02/2013 15:08

  Scarface napisał:  

  NLx napisał:  

  Scarface napisał:  
Zastanawiam sie nad przeprowadzka z Irlandii do Holandii bo mam juz dosc wiatru i deszczu czuje sie jakbym mieszkal na pokladzie statku zeglujacego na otwartym oceanie, byl ktos w Holandii na dluzej i pracowal tam, jak wyglada zycie bo ponoc w sklepach jest bardzo drogo, podatki wysokie, Polacy sa niebardzo lubiani a klimat jest deszczowy i chlodny tak samo jak w Irlandii.



W sklepach wcale nie jest tak drogo jak się wydaje. Zależy jak się stołujesz ale myślę, że 50 euro tygodniowo spokojnie wystarczy. Nie wiem ile teraz wynosi stawka minimalna za godzinę pracy ale pracując przez agencję, która zapewni Ci mieszkanie, ponad 200 euro na rękę przy 40 godzinach pracy będziesz miał (już po odjęciu przez agencję opłaty za mieszkanie). Co do tego, że Polacy są nielubiani to powiem szczerze, że ja nie spotkałem się z niczym takim. Holendrzy, przynajmniej według mnie, są mili i pomocni (wiadomo, że jakaś kurwa czasami się trafi). A jeżeli chodzi o klimat to faktycznie pamiętam, że dość często padało i było chłodno jednak to nie to samo co na wyspach :) Jakbyś coś jeszcze potrzebował to pisz, postaram się coś doradzić.



Ile kosztuje wynajecie 3-4 pokojowego domu wolnostojacego w sredniej miejscowosci, gdzie na necie znalesc domy - jaki jest tam glowny serwis cos jak w Irlandii daft.ie, prace mam zapewniona chodzi mi o to ile zostaje na reke przy zarobkach powiedzmy 3500 euro/miesiac bo ponoc podatki sa bardzo wysokie i czy placi sie dodatkowe podatki jezeli sie wiecej zarabia albo podatek kryzysowy jak w Irlandii



Wynajęcie domu to koszt 1000-1500 euro (miejscowość około 70 tys. ludzi). Niestety nie pamiętam strony ale jak mi się przypomni to dam znać. Możesz spróbować na www.niedziela.nl to jest portal Polaków w NL. A co do podatku przy zarobkach jakie podałeś to niestety nie wiem bo nie dane mi było tyle zarabiać :) Mogę Ci podać przykład przy pracy przez agencję: stawka brutto 10,11 euro/h - po odjęciu kosztów mieszkania i ubezpieczenia zostaje na rękę 7 euro. Tak przynajmniej było jeszcze rok temu. Jeżeli chcesz to mogę się kogoś znajomego stamtąd podpytać.


za plecami psów myśliwskich cała masa
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7220 dni

*




Odp: Praca zagranicą - 11/02/2013 20:55

  NLx napisał:  

  Scarface napisał:  

  NLx napisał:  

  Scarface napisał:  
Zastanawiam sie nad przeprowadzka z Irlandii do Holandii bo mam juz dosc wiatru i deszczu czuje sie jakbym mieszkal na pokladzie statku zeglujacego na otwartym oceanie, byl ktos w Holandii na dluzej i pracowal tam, jak wyglada zycie bo ponoc w sklepach jest bardzo drogo, podatki wysokie, Polacy sa niebardzo lubiani a klimat jest deszczowy i chlodny tak samo jak w Irlandii.



W sklepach wcale nie jest tak drogo jak się wydaje. Zależy jak się stołujesz ale myślę, że 50 euro tygodniowo spokojnie wystarczy. Nie wiem ile teraz wynosi stawka minimalna za godzinę pracy ale pracując przez agencję, która zapewni Ci mieszkanie, ponad 200 euro na rękę przy 40 godzinach pracy będziesz miał (już po odjęciu przez agencję opłaty za mieszkanie). Co do tego, że Polacy są nielubiani to powiem szczerze, że ja nie spotkałem się z niczym takim. Holendrzy, przynajmniej według mnie, są mili i pomocni (wiadomo, że jakaś kurwa czasami się trafi). A jeżeli chodzi o klimat to faktycznie pamiętam, że dość często padało i było chłodno jednak to nie to samo co na wyspach :) Jakbyś coś jeszcze potrzebował to pisz, postaram się coś doradzić.



Ile kosztuje wynajecie 3-4 pokojowego domu wolnostojacego w sredniej miejscowosci, gdzie na necie znalesc domy - jaki jest tam glowny serwis cos jak w Irlandii daft.ie, prace mam zapewniona chodzi mi o to ile zostaje na reke przy zarobkach powiedzmy 3500 euro/miesiac bo ponoc podatki sa bardzo wysokie i czy placi sie dodatkowe podatki jezeli sie wiecej zarabia albo podatek kryzysowy jak w Irlandii



Wynajęcie domu to koszt 1000-1500 euro (miejscowość około 70 tys. ludzi). Niestety nie pamiętam strony ale jak mi się przypomni to dam znać. Możesz spróbować na www.niedziela.nl to jest portal Polaków w NL. A co do podatku przy zarobkach jakie podałeś to niestety nie wiem bo nie dane mi było tyle zarabiać :) Mogę Ci podać przykład przy pracy przez agencję: stawka brutto 10,11 euro/h - po odjęciu kosztów mieszkania i ubezpieczenia zostaje na rękę 7 euro. Tak przynajmniej było jeszcze rok temu. Jeżeli chcesz to mogę się kogoś znajomego stamtąd podpytać.



Wychodzi na to ze podatki duzo wyzsze, domy 2 razy drozsze i do tego trzeba by sie bylo uczyc kolejnego jezyka czyli w sumie nie warto tam jechac a w Irlandii wystarczy kupic parasolke i tez da sie zyc.

PS
Dzieki za wszystkie info
PS2
Gryfsz - dokladnie tyle mam w Irlandii za ta sama prace wiec sie zastanawialem czy warto jechac do Holandii za ta sama kase ale tam koszty sa zbyt duze


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6813 dni

**




Odp: Praca zagranicą - 23/07/2013 22:00
Poleci ktoś konto w polskim banku dla osoby udającej się do pracy zagranicę? Chodzi o to, aby nie było problemu z wpłatami w Holandii w Euro i wypłatą później tutaj w Polsce. Jak najmniejsze opłaty itd. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś na podstawie własnych doświadczeń, z góry dzięki.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8286 dni

**




Odp: Praca zagranicą - 24/07/2013 13:12

  PoGo napisał:  
Poleci ktoś konto w polskim banku dla osoby udającej się do pracy zagranicę? Chodzi o to, aby nie było problemu z wpłatami w Holandii w Euro i wypłatą później tutaj w Polsce. Jak najmniejsze opłaty itd. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś na podstawie własnych doświadczeń, z góry dzięki.



Ja Ci mogę polecić konto walutowe w Citi Bank, żadnych problemów nie zauważyłem. Kartę do bankomatu dostajesz od ręki (przynajmniej tak było kilka lat temu :) ), kasa na koncie zawsze była na czas a w Polsce po prostu idziesz do banku i wypłacasz w okienku pieniądze (możesz w euro albo w złotówkach, ale lepiej w euro bo kursy w bankach fajne nie są).


za plecami psów myśliwskich cała masa
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.03 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005