Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Muzyka << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
dewu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6771 dni




Odp: Muzyka - 22/06/2008 16:17
Gural jest nie do wyjebania..najlepsze flow w Polsce!Wiadomo nie robi rapu dobrego do roznego rodzaju refleksji,ale i tak muzyke robi na najwyzszym poziomie:)
El Polako-według mnie póki co najlepsza produkcja 2008

Osobiście nie moge sie doczekać:
Pono feat. Sokół - Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy
Hemp Gru - Droga


W oczach społeczeństwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji dla pedalstwa i kurestwa!
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6963 dni




Odp: Muzyka - 22/06/2008 19:13
El Polako słabe w chuj. Nawet te niby mega bity nie ratują albumu.
Oczywistą rzeczą jest, że Gurala od pewnego czasu się słucha dla samego słuchania. Nie dla głebszych rozkmin. Ale płyta naprawdę niespodziewanie słaba.

Ep Łony za to standardowo na poziomie, chociaż słabsze niż myślałem. Smarki nawinał świetnie.

Cóż.. kolejne legalne produkcje, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że rap schodzi do podziemia.
Oczywiście w naszym kraju.


Wojtas.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7252 dni




Odp: Muzyka - 22/06/2008 20:24
A wiecie coś może o datach premier płyt: Fundacji ,Jurasa z Korasem ,Piha albo Deluksów?
Zapowiedzi tych płyt słyszałem dosyć dawno ,ale premiery coś się przesuwają...


Tylko Pogoń!
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7306 dni

*




Odp: Muzyka - 22/06/2008 20:44
no wlasnie. co z tego ze gural ma dobry flow jak pierdoli glupoty(nie znam dobrze jego tworczosci ale to co slyszalem to wiekszego sensu nie ma). nawet ostry pieprzy od rzeczy od jakiegos czasu. spojrzcie na "masz to jak w banku" a na to co teraz nagral. zacytuje "hip hop sie skonczyl - umarl przekaz":) nie jestem jakims tam wielkim znawca ale jak slucham "swiatel miasta" grammatika i dzisiejszych produkcji to ta pierwsza bije wszystkie na glowe razem wziete i podniesione do kwadratu. jedynie Eldo trzyma poziom (w koncu czlowiek z grammatika - bardzo podobaja mi sie jego solowe albumy), Łone i wczesnego Fisza lubie za optymizm i tematyke (szczegolnie bla bla bla - niesamowicie prawdziwy utwor)


100% PD
DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Muzyka - 22/06/2008 20:50

  dewu napisał:  

Osobiście nie moge sie doczekać:
Pono feat. Sokół - Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy
Hemp Gru - Droga



Jeszcze Moleste bym dodał ;)


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7172 dni

***




Odp: Muzyka - 23/06/2008 09:01
El Polako nic nadzwyczajnego, ciekawe czy dalej z arafatka biega.. :|


www.sectorshop.net
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7306 dni

*




Odp: Muzyka - 23/06/2008 20:16
dla fanow ciezszego: punkowo-metalowego grania:
Death by Stereo - Into the Valley of Death
goraco polecam;)


100% PD
Marian Dziędziel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6647 dni




Odp: Muzyka - 23/06/2008 20:44

  Wojtas. napisał:  
A wiecie coś może o datach premier płyt: Fundacji ,Jurasa z Korasem ,Piha albo Deluksów?
Zapowiedzi tych płyt słyszałem dosyć dawno ,ale premiery coś się przesuwają...


Fundacji płyta :D kiedyś wyjdzie terminu nie ma podobno jeszcze w tym roku...ma po tym wyjść nowy Zip Skład
Pih ma problemy pewne i czas się wydłuża być może jego ostatnia płyta
Juras i Koras termin nieznany


cokolwiek czynisz, czyń to rozważnie
L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7406 dni

****




Odp: Muzyka - 24/06/2008 01:24

  Cytat:  
co do plyty - el polako jest taka jak sie spodziewalem, w niezmiennym stylu gurala. wg mnie, mozna ją posłuchać(momentami bez kitu fajnie sie jej słucha), spalić przy niej bletke, posmiac sie z niektorych zestawien. ale napewno nie powiem o niej plyta 2008, pozdrawiam!


Tak jak napisałeś ;) Są gusta i guściki. Mimo to uważam jak Dewu - póki co płyta na podium 2008.


  Cytat:  
Osobiście nie moge sie doczekać:
Pono feat. Sokół - Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy
Hemp Gru - Droga


HG ma być po wakacjach, natomiast TPWC2 miało być na kwiecień czyli można się spodziewać, zę będzie także na jesień. Ogólnie chyba większość produkcji przesunie się wrzesień -listopad (Molesta, Małolat/Pezet, HG, ZIP, PIH )


  Cytat:  
El Polako słabe w chuj. Nawet te niby mega bity nie ratują albumu.
Oczywistą rzeczą jest, że Gurala od pewnego czasu się słucha dla samego słuchania. Nie dla głebszych rozkmin. Ale płyta naprawdę niespodziewanie słaba.


Słaba pod względem? Bity nie ratują? Liryka jak to u Gurala, mnie bardzo podchodzi. Bity jak sam mówi "tłuste" i są tak naprawde w 60% napędem dla tej płyty.


  Cytat:  
Ep Łony za to standardowo na poziomie, chociaż słabsze niż myślałem. Smarki nawinał świetnie.


EP Łony jest eleganckie i nie wiem czego Ty się spodziewałeś, że odczuwasz niedosyt ;)


  Cytat:  
Cóż.. kolejne legalne produkcje, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że rap schodzi do podziemia.


Podziemie hmm... temat długi jak rzeka. Po ostatnich Twoich postach i pogawędkach postanowiłem przesluchac tego Jimsona(chyba dobrze napisałem) i musze stwierdzić, że many strasznie ciężko mi podchodzi. Ma kilka kawałków ok ale tak to bez kitu podziemie. Peerzet ? Nie przemawia i nie przekonuje mnie. Jedynie co moge pochwalić z podziemia to szczeciński akcent Roki, Kontext. Do tego moża jeszcze dopisac Orzeu i Falkir(ostatnio ktoś mi podesłał jakis track i nawet elegancki). No i Dwora ;)


MW'03
borsuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8325 dni

**




Odp: Muzyka - 24/06/2008 11:08
Sluchajcie nie ma co gadac tylko trzeba przyznac jedno...Gural jest, byl i bedzie mistrzem w rymowaniu o niczym:) i nie mowie tego zlosliwie ale tak jest...moja ocena plyty w skali 1-5 to 4+...jest zajebista ale jednak czegos mi tam brakuje.


"Badz uprzejmy miec watpliwosc"
DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 11:26
DonGuralEsko - El Polako teledysk ;)


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6770 dni

****




Odp: Muzyka - 24/06/2008 13:00

  Lsk napisał:  

  Cytat:  
co do plyty - el polako jest taka jak sie spodziewalem, w niezmiennym stylu gurala. wg mnie, mozna ją posłuchać(momentami bez kitu fajnie sie jej słucha), spalić przy niej bletke, posmiac sie z niektorych zestawien. ale napewno nie powiem o niej plyta 2008, pozdrawiam!


Tak jak napisałeś ;) Są gusta i guściki. Mimo to uważam jak Dewu - póki co płyta na podium 2008.


  Cytat:  
Osobiście nie moge sie doczekać:
Pono feat. Sokół - Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy
Hemp Gru - Droga


HG ma być po wakacjach, natomiast TPWC2 miało być na kwiecień czyli można się spodziewać, zę będzie także na jesień. Ogólnie chyba większość produkcji przesunie się wrzesień -listopad (Molesta, Małolat/Pezet, HG, ZIP, PIH )


  Cytat:  
El Polako słabe w chuj. Nawet te niby mega bity nie ratują albumu.
Oczywistą rzeczą jest, że Gurala od pewnego czasu się słucha dla samego słuchania. Nie dla głebszych rozkmin. Ale płyta naprawdę niespodziewanie słaba.


Słaba pod względem? Bity nie ratują? Liryka jak to u Gurala, mnie bardzo podchodzi. Bity jak sam mówi "tłuste" i są tak naprawde w 60% napędem dla tej płyty.


  Cytat:  
Ep Łony za to standardowo na poziomie, chociaż słabsze niż myślałem. Smarki nawinał świetnie.


EP Łony jest eleganckie i nie wiem czego Ty się spodziewałeś, że odczuwasz niedosyt ;)


  Cytat:  
Cóż.. kolejne legalne produkcje, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że rap schodzi do podziemia.


Podziemie hmm... temat długi jak rzeka. Po ostatnich Twoich postach i pogawędkach postanowiłem przesluchac tego Jimsona(chyba dobrze napisałem) i musze stwierdzić, że many strasznie ciężko mi podchodzi. Ma kilka kawałków ok ale tak to bez kitu podziemie. Peerzet ? Nie przemawia i nie przekonuje mnie. Jedynie co moge pochwalić z podziemia to szczeciński akcent Roki, Kontext. Do tego moża jeszcze dopisac Orzeu i Falkir(ostatnio ktoś mi podesłał jakis track i nawet elegancki). No i Dwora ;)





zostałem zaczepiony, wiec tez się odniosę:)
a wiec, moge uzyc stwierdzenia ze gurala sie fajnie słucha, moge sie nawet z tym zgodzić. natomiast, jesli się zagłębić dalej, okazuje się ze ta jego technika w glownej mierze przejawia sie czasownikowymi, przytoczę rymy z tytlułowego utworu: piją, chwilą, biją, wiją wyją, tyją, oszczędzają, żyją, palą, mulą... i wlasnie tu sie pojawia moj pierwszy zarzut do niego, a gdy zdamy sobie sprawe ze z tych co chwilke rymowanych zestawien nic konkretnego nie wynika, obraz zaczyna bardzo blednąć. bynajmniej w moim odbiorze, bo ja, jak powiedzialem wczesniej, w hh szukam czegoś więcej. nie powiem jednak ze typ jest chujowy bo bym byl hipokryta do kwadratu, mozna powiedzieć ze on chociaż coś robi a ja sie tylko na necie spinam:P mimo wszystko uznanie mu sie nalezy.

teraz 3 slowa o tedziku. po pierwszym przesluchaniu sciezki moge stwierdzic ze to wszystko juz bylo. juz na samym początku mamy jakby odgrzanie to jeszcze nie koniec z esende. cała płyta z reszta bardzo nawiązuje do esende. moze i by to nie było jeszcze takie złe, gdyby tylko nawiązywałą, natomiast wg mnie to jest to samo co na esende tlyko w inny TROSZKE sposob przedstawione. niesmak wywołał u mnie tez kawalek made in china..moze jest coś w tym racji ze jest moda na tybet,itp, ale jednak on sie zdecydowanie opowiada po stronie hajsu. i to mi wlasnie bardzo nie pasi, bo jednak chiny są skurwiałe a świat nie powiien byc wobec nich taki jaki jest. dodając do tego show jaki zrobił z plakatu filmu karol - człowiek ktory zostala papiezem, przemieniając to na swoją jape i podpisując tede - czlowiek ktory zostal raperem, sprawia tylko ze znielubiam go jeszcze bardziej:P. co prawda pare razy wyszly mu fajne piosenki, jednak dla mnie to nie pure HH.

co do Łony: nie dziwie sie ze on sie może komuś niepodobać. ale to tylko dlatego ze on w przeciwieństwie do gurala i tedzika zmusza do głębszego wsłuchania się w text, do refleksji... a wiadomo jakie mamy społeczeństwo, niestety ludzie wolą to co łatwe i przyjemne. Adam piątka dla ciebie, koncercik na dniach morza wlasnie dokladnie taki jakiego cchiałem:)!!

co do jimsona...tez mialem polemike z TYMONEM na jego temat i wg mnie typek jest bardzo sredni i to delikatnie mowiąc:P! texty typu ''wyrucham cie w dupe jak roman polko'' sprawiają ze nie mam juz ochoty siegac do jego twórczosci.

troche sie rozpisalem, ale to juz chyba wszystko puki co, takze pozdro FOXIK od SNS-u;] elo!

Ostatnio edytowany przez: TradycjaZobowiązuje!, 24 czerwca 2008, 13:19 [1 raz(y)]


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7306 dni

*




Odp: Muzyka - 24/06/2008 14:04

  TeHaCe napisał:  
co do Łony: nie dziwie sie ze on sie może komuś niepodobać. ale to tylko dlatego ze on w przeciwieństwie do gurala i tedzika zmusza do głębszego wsłuchania się w text, do refleksji... a wiadomo jakie mamy społeczeństwo, niestety ludzie wolą to co łatwe i przyjemne. Adam piątka dla ciebie, koncercik na dniach morza wlasnie dokladnie taki jakiego cchiałem:)!!


i wlasnie na tym polega fenomen tego czlowieka. na blyskotliwych tekstach i nietuzinkowych rymach:) paru moich znajomych go nie lubi bo: "a do dupy bity ma" itp itd. a wydaje mi sie ze w hh to glownie o tekst chodzi a podklad jest tylko dodatkiem, otoczka do tego. jak sie poslucha wczesnego gangstarra czy public enemy to bity sa biedne ze az caly tapczan chodzi a i tak jako calosc wszystko swietnie sie przedstawia. o wiele lepiej od dzisiejszych produkcji.
a gural jest dla mnie grubym burakiem i swoje rymy w stylu:
"Jestem hardcorowym typem, mam hardcorowy styl
Do hardcorowych bitów gram hardcorowy rym "
czy
"Liryczna maszyna znowu podcina
Ścina skurwysynów jak gilotyna
Rymem gorącym jak Sudan
Celnym jak strzała Robin Hooda
A do tego szybkim jak barakuda
Wali w łeb jak wóda
Gadka ma nie chuda
Cuda za mikrofonem jak młody Budda"
może sobie w dupe wsadzic:) hh sie juz dawno temu zepsul i ten czlowiek + np nastepny idiota - tede sa tego najlepszym przykladem:) tyle w temacie;)
a propo Insertu. dobrze wylowilem w jednym z utworow motyw z "całuskowymi" frytkami??:D


cos dla fanow @440 i stop the rock: kliku kliku;)

Ostatnio edytowany przez: tribu, 24 czerwca 2008, 16:15 [2 raz(y)]


100% PD
Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6864 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 16:46

  tribu napisał:  

  TeHaCe napisał:  
co do Łony: nie dziwie sie ze on sie może komuś niepodobać. ale to tylko dlatego ze on w przeciwieństwie do gurala i tedzika zmusza do głębszego wsłuchania się w text, do refleksji... a wiadomo jakie mamy społeczeństwo, niestety ludzie wolą to co łatwe i przyjemne. Adam piątka dla ciebie, koncercik na dniach morza wlasnie dokladnie taki jakiego cchiałem:)!!


i wlasnie na tym polega fenomen tego czlowieka. na blyskotliwych tekstach i nietuzinkowych rymach:) paru moich znajomych go nie lubi bo: "a do dupy bity ma" itp itd. a wydaje mi sie ze w hh to glownie o tekst chodzi a podklad jest tylko dodatkiem, otoczka do tego. jak sie poslucha wczesnego gangstarra czy public enemy to bity sa biedne ze az caly tapczan chodzi a i tak jako calosc wszystko swietnie sie przedstawia. o wiele lepiej od dzisiejszych produkcji.
a gural jest dla mnie grubym burakiem i swoje rymy w stylu:
"Jestem hardcorowym typem, mam hardcorowy styl
Do hardcorowych bitów gram hardcorowy rym "
czy
"Liryczna maszyna znowu podcina
Ścina skurwysynów jak gilotyna
Rymem gorącym jak Sudan
Celnym jak strzała Robin Hooda
A do tego szybkim jak barakuda
Wali w łeb jak wóda
Gadka ma nie chuda
Cuda za mikrofonem jak młody Budda"
może sobie w dupe wsadzic:) hh sie juz dawno temu zepsul i ten czlowiek + np nastepny idiota - tede sa tego najlepszym przykladem:) tyle w temacie;)
a propo Insertu. dobrze wylowilem w jednym z utworow motyw z "całuskowymi" frytkami??:D


cos dla fanow @440 i stop the rock: kliku kliku;)



ja chciałem się odnieść jeszcze do płytki Łony
kto powiedział że ma kiepski bit? ja tego nie rozumiem on ma bit pasujący do tekstu, ale robi tak by bit nie zagłuszał przesłania tekstu a tak jaki inni dają bit jakiś głośny i jak najbardziej nabrzdękany a do tego kiepski tekst w którego przez bity nie idzie się wsłuchać.
a i jeszcze chciałem powiedzieć że danie płytki z kielonikiem jako gratis lub kilonika z płytką gratis (jak kto woli) było bardzo dobrym pomysłem, a i teks na opakowaniu edycji limitowanej jest świetny. jakby chciał ktoś wiedzieć co jest napisane to moge wrzucić tekst.


E.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 16:52
Zacząłem właśnie słuchać tej nowej płytki INSERT. Dla mnie jest genialna. Zgadzam się z kolegą wyżej:)


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7306 dni

*




Odp: Muzyka - 24/06/2008 17:00

  johny.o napisał:  
ja chciałem się odnieść jeszcze do płytki Łony
1.kto powiedział że ma kiepski bit? ja tego nie rozumiem on ma bit pasujący do tekstu, ale robi tak by bit nie zagłuszał przesłania tekstu
2.a tak jaki inni dają bit jakiś głośny i jak najbardziej nabrzdękany a do tego kiepski tekst w którego przez bity nie idzie się wsłuchać.


1.kilka osob ktore nie znaja sie na muzyce - moi znajomi:P
2.i tu najlepszym przykladem moze byc Fu ktorego w niektorych kawalkach np. na Futurum nie idzie w ogole zrozumiec, taki belkot trzy po trzy

co tam ciekawego na limitowanym insercie wypisali??


100% PD
Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6864 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 17:04

  Łona i Webber z opakowania wersji limitowanej epki Insert napisał:  
Skoro porwałaś/porwałeś się już na zakup tego ściśle limitowanego kuriozum, należy Ci się parę słów wyjaśnienia. To nie jest zwykła epka. To eksperyment z pogranicza artystycznej (sic!) prowokacji i szatańskich sztuczek marketingowych. To w załozeniu płyta z bezpłatnym dodatkiem, ale, jeśli spojrzeć na to bez pretensjonalnej hipokryzji, równie celny będzie wnoisek, że jest to w istocie dodatek z bezpłatną płytą. To żywy, a jakże, dowód na działanie biznesu w służbie muzyki i nie mniej żywy przykład na na działanie zgoła odwrotne. To wreszcie próba postawienia pytania o granice kompromisu przy sprzedawaniu muzyki. Bez zuchwałych ambicji udzielania odpowiedzi.
Jeśli chodzi o płytę - miłego słuchania.
Co do reszty - na zdrowie!

Łona i Webber



dają nawet numerek zestawu mój to 121


kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6492 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 17:06
Mam nadzieję że Molesta Ewenement i HG pokażą dobrą muzykę :-) Juz nie mogę się doczekac na ich płyty !

Pzdr AVE Molesta !


Obrazek gif wstawiony na forum
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6963 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 17:41
TeHaCe: O pojedyńczych cytatach Jimsona już pisałem. Mogę Ci napisać wers każdego rapera, który go ośmieszy. Więc uważam to za zwyczajne pierdolenie. Typ, nagrał spokojnie kilkadziesiąt przyzwoitych tracków, z czego kilkanaście jest na naprawdę dobrym poziomie.

Lsk: Gural ma napierdalać hity - wiadomo. Pod takim kątem zresztą patrzę na tę płytę, ale mimo to. Lubie typa, ale niektóre rymy ma naprawdę kretyńskie. WIEM, że nie to w tej chwili jest najważniejsze oceniając jego twórczość, ale mimo wszystko na pewnym poziomie nie wypada.

Łone uważam za osobowość polskiego rapu, obok Mesa. Raczej nie powiem o nim złego słowa, bo tak elokwentnej postaci na naszej scenie nie znajdziemy.
I dlatego pewnie czekałem na niewiadomo co. Ep'ka solidna, ale Adam przyzwyczaił do łapania się za głowe przy swoich puentach czy pojedyńczych wersach.
Ep na 4 z plusem.

Jeśli mówisz, że Roka czy Kontext(z całym szacunkiem oczywiście) są ok, ale do Peerzeta już masz zastrzeżenia, to nie wiem czego szukasz. Może należałoby się troche bardziej otworzyć i sprawdzić nasz underground.
A taki skład jak Dinal? Wankej - po prostu mistrz.
Wudoe - klimatem pewnie Ci się spodoba, a przy okazji typ robi to z jajem

I to już raczej nie powinno być gadanie, że musi być PRZEKAZ, PRZEKAZ. Żeby nagrać coś z PRZEKAZEM, wystarczy nie być idiotą. Chodzi o to, żeby przy okazji to było dopracowane technicznie. Sokół np. stał się monotonny.
Sztuką jest przy okazji dopierdolić dobre pancze, follow upy czy co tam jeszcze chcecie.
Tak, żeby słuchajać jednego wersu kilka razy, łapać się za każdym razem za głowe.
Jak ten skurwiel to zrobił.

Na dzień dzisiejszy uważam, że więcej talentów jest w podziemiu niż na legalnej scenie.
Imo mam nadzieje, że to się kiedyś zmieni.


Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6864 dni




Odp: Muzyka - 24/06/2008 17:53
a tak zmieniając temat z tych znańszych raperów co sadzicie o Efebium?
www.myspace.com/efebium link do piosenki


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005