Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
BTR
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7047 dni

***




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 09/11/2009 19:14
O godzinie 16 na słonecznym pod Pomnikiem Niepodległości, odbędą się uroczystości w których kibice Pogoni będą brali oficjalnie udział. Zapraszamy zainteresowanych.


''...A jesli ktoś nasz Polski dom zapali
to każdy z nas gotowym musi być,
bo lepiej byśmy stojąc umierali
niż mieli klęcząc, na kolanach żyć.''
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7350 dni

****




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 09/11/2009 19:33

  Ekipant napisał:  
poniekąd PSMKS masz racje ale...Święto Niepodleglosci jest zwiazne z tym ,ze mozesz mowic po Polsku, pracowac lub nie itp...a ze nie jestesmy tak niepodlegli jakbysmy chcieli to fakt, tez jestem nastawiony na anty w stosunku do UE i chuj mnie obchodzi kto sobie na ten temat mysli.dlatego uwazam ze Święto NIepodleglosci obchodzmy po Polsku bez jebanych flag UE(, ktora kojarzy sie coraz bardziej ZSRR ) ale nie powinnismy uzywac tego święta do celow politycznych,zarobkowych itp.



Napisałem tamtego posta pod wpływem emocji . Dzień może nie powinien wygladac na demonstracji anty lecz nad refleksją gdzie to wszytko zmierza i czy o to przelewali krew nasi przodkowie. Smutne to lecz prawdziwe...
Pozdrawiam


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
Elle
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6521 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 09/11/2009 23:14

  PSMKS napisał:  

  Ekipant napisał:  
poniekąd PSMKS masz racje ale...Święto Niepodleglosci jest zwiazne z tym ,ze mozesz mowic po Polsku, pracowac lub nie itp...a ze nie jestesmy tak niepodlegli jakbysmy chcieli to fakt, tez jestem nastawiony na anty w stosunku do UE i chuj mnie obchodzi kto sobie na ten temat mysli.dlatego uwazam ze Święto NIepodleglosci obchodzmy po Polsku bez jebanych flag UE(, ktora kojarzy sie coraz bardziej ZSRR ) ale nie powinnismy uzywac tego święta do celow politycznych,zarobkowych itp.



Napisałem tamtego posta pod wpływem emocji . Dzień może nie powinien wygladac na demonstracji anty lecz nad refleksją gdzie to wszytko zmierza i czy o to przelewali krew nasi przodkowie. Smutne to lecz prawdziwe...
Pozdrawiam



z jednej strony masz racje, jednak z drugiej strony powinniśmy się cieszyć, że dzięki tej perzelanej krwi możemy mowic we własnym języku a przede wszystkim, że mamy wolny wybór czy być za czy przeciwko czemuś i chyba właśnie po to jest ten dzień przybajmniej w moim rozumieniu, więc zamiast rozdrabniać się kto za kim itd. pomyślmy o tych któlrzy kilkadziesiąt lay=t temu wkąłdali serce i wszystkie siły w walkę.


s_portowiec
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7193 dni

*




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:23
Pospacerowałem dzisiaj po Pogodnie i taka refleksja-na podstawie ilości wywieszonych flag to kiepsko z tym naszym patriotyzmem. Może w 10% domów wywieszone flagi. A jest to jeden z elementów okazywania patriotyzmu. A najgorzej jak przypomni się czasy komuny gdy flagi na 22-go Lipca czy 1-szego Maja wisiały prawie w każdym oknie, bo kto nie wywiesił mógł podpaść władzy.
Rozumiem, że wielu ludzi może być rozczarowanych dzisiejszą sytuacją, nie tak wyobrażali sobie swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Wielu ma dość władzy mającej na celu nie służenie ogółowi ale tylko partykularne, partyjne interesy, skorumpowanych, chciwych, głupich itp. (i nie mam tu na myśli tylko PO ale również wszystkie poprzednie rządy SLD, PIS-u itd).
Ale przecież nie świętujemy dla władzy ale dziękujemy za wolną Ojczyznę, za to, że możemy bez obawy myśleć i mówić co chcemy, że po latach niewoli obcych i zniewolenia komunizmem jest jest to o co walczyło wiele pokoleń-wolna Polska. Nieważne, że nie do końca taka jaką może sobie wyobrażaliśmy ale teraz tylko od nas zależy, jak ją sami sobie urządzimy. I z tego należy się cieszyć.
Trochę patetyczny ton ale w taki dzień naszły mnie te refleksje oglądając tylko gdzie niegdzie wiszące nasze symbole narodowe. Smutne.


Kocham Szczecin=kocham Pogoń
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:24
http://www.wykop.pl/ramka/257652/polacy-nie-chca-swietowac-11-listopada


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7243 dni

***




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:46

  s_portowiec napisał:  
Pospacerowałem dzisiaj po Pogodnie i taka refleksja-na podstawie ilości wywieszonych flag to kiepsko z tym naszym patriotyzmem. Może w 10% domów wywieszone flagi. A jest to jeden z elementów okazywania patriotyzmu. A najgorzej jak przypomni się czasy komuny gdy flagi na 22-go Lipca czy 1-szego Maja wisiały prawie w każdym oknie, bo kto nie wywiesił mógł podpaść władzy.
Rozumiem, że wielu ludzi może być rozczarowanych dzisiejszą sytuacją, nie tak wyobrażali sobie swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Wielu ma dość władzy mającej na celu nie służenie ogółowi ale tylko partykularne, partyjne interesy, skorumpowanych, chciwych, głupich itp. (i nie mam tu na myśli tylko PO ale również wszystkie poprzednie rządy SLD, PIS-u itd).
Ale przecież nie świętujemy dla władzy ale dziękujemy za wolną Ojczyznę, za to, że możemy bez obawy myśleć i mówić co chcemy, że po latach niewoli obcych i zniewolenia komunizmem jest jest to o co walczyło wiele pokoleń-wolna Polska. Nieważne, że nie do końca taka jaką może sobie wyobrażaliśmy ale teraz tylko od nas zależy, jak ją sami sobie urządzimy. I z tego należy się cieszyć.
Trochę patetyczny ton ale w taki dzień naszły mnie te refleksje oglądając tylko gdzie niegdzie wiszące nasze symbole narodowe. Smutne.



W Szczecinie i tak flag jest sporo... w Policach niestety flaga wywieszona przez prywatną osobę to rzadkość. Nawet gospodarze bloków wywieszają już tylko jedną flagę na cały blok, zamiast jak kiedyś nawet po dwie na klatkę. Niestety tendencja do nie wywieszania flag jest przykra i liczyłem na więcej... cóż społeczny marazm się szerzy.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
dziki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7908 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:49
Bo prawda jest taka ze wiekszosc teraz uwaza sie za europejczykow..wielka unia europejska gej parady tolerancja itp gowno..coraz wiecej ludzi zapomina ze sa Polakami ze przodkowie gineli za to zeby teraz jeden z drugim wyżelowany pajac mogl sluchac discmana cpac i miec w dupie ze jest polakiem.. ale mam nadzieje ze jest jeszcze wielu co poczuwa sie ze swieto niepodleglosci jest najwazniejszym naszym swietem..takie moja zdanie.. aha gwoli scislosci u mnie zawsze flaga wisi


DLA ZIOMÓW BRAT..DLA FRAJERNI KONFIDENT
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:49
Na klatkach flagi nie są wieszane. Dlaczego? Prosty powód: bo kradli...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni

**




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 15:58

  s_portowiec napisał:  
Nieważne, że nie do końca taka jaką może sobie wyobrażaliśmy ale teraz tylko od nas zależy, jak ją sami sobie urządzimy. I z tego należy się cieszyć.



Obawiam się że po wejsciu w zycie Traktatu Lizbońskiego nie będzie już zależało to od Nas a od Brukseli,


  s_portowiec napisał:  
Trochę patetyczny ton ale w taki dzień naszły mnie te refleksje oglądając tylko gdzie niegdzie wiszące nasze symbole narodowe. Smutne.



Oby nasze symbole narodowe nie były zabronione i zebyśmy nie doczekali się zamiast biało-czerwonej flagi , flagi UE.

Tak czy inaczej dzisiejsza rocznica Niepodległości jest wyjątkowa , bowiem niewiadomo jak długo tą "wolnością" przyjdzie nam się cieszyć.


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5436 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 11/11/2009 22:48
póki my żyjemy... gdzieniegdzie mnie to rozjebało, że hymnu nie nauczyli


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7350 dni

****




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 12/11/2009 21:03
Byliśmy pod pomnikiem Kombatantów i oprócz naszego wieńca praktycznie nic same liscie wypalone znicze i padniete kwiaty ... Smutne to ale prawdziwe...


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7244 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 12/11/2009 21:33

  PSMKS napisał:  
Byliśmy pod pomnikiem Kombatantów i oprócz naszego wieńca praktycznie nic same liscie wypalone znicze i padniete kwiaty ... Smutne to ale prawdziwe...



Na obchodach również lipa jak sam widziałeś ;) Ludzi mało, większość typowo przypadkowo.


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5436 dni




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 13/11/2009 15:37
Żyjąc w obecnych czasach i wolnym państwie ?! Polacy zapominają o swojej historii. Młodzież ma w d.... historię Polski to jest bardzo przykre.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7370 dni

****




Odp: Dumni ze swojej historii... - 11 LISTOPADA - 13/11/2009 17:50
nie uogólniaj


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.04 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005