Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> ciekawe linki << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: ciekawe linki - 25/01/2011 23:56

  Hasor napisał:  

  Kasztaniak napisał:  
http://www.stop-sedina.szczecin.pl/



Ciekawa strona. Swoją drogą Szczecin jako miasto chyba nie ma jako takiej koncepcji identyfikowania się czy to z niemiecką historią czy polską, do tej pory wszystkie tego typu działania były raczej chaotyczne.
Jest to według mnie błędne, powinniśmy jak najbardziej scalić Szczecin z Polską i przesiąknąć Szczecin polskością (oczywiście z poszanowaniem 200 letniej niemieckiej historii, ale bez przesady), pamiętajmy, że od wojny minęło ledwie 70 lat, a przyszłość jest mglista.

Taka ciekawostka, w latach 40, a potem jeszcze za Chruszczowa w latach 50 ruscy zastanawiali się czy nie oddać szwabom Szczecina, a nam oddać w zamian Królewiec.



Problem identyfikowania się ludzi z miastem wziął się z przesiedleń, gdzie trafiali do Szczecina mieszkańcy kresów wschodnich. Do Wrocławia zwieziona została bardzo duża grupa polaków z Lwowa i oni utożsamiają się z tym Wrocławiem. U nas tego jakoś nie widać, chociaż jak pokazał Grudzień '70 i Sierpień '80 okazywanie polskości nie było tutaj rzadkością. Nie za bardzo rozumiem sens blokowania odbudowania pomnika, który nomen omen jest częścią historii miasta Szczecin. Idąc takim tokiem, że to niemieckie, to powinniśmy w pizdu rozwalić Bramę Portową, Królewską, Wały Chrobrego, Jasne Błonia, Park Kasprowicza, układ ulic i inne niemieckie pozostałości.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5868 dni

**




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 09:02

  Ambasador napisał:  

  Hasor napisał:  

  Kasztaniak napisał:  
http://www.stop-sedina.szczecin.pl/



Ciekawa strona. Swoją drogą Szczecin jako miasto chyba nie ma jako takiej koncepcji identyfikowania się czy to z niemiecką historią czy polską, do tej pory wszystkie tego typu działania były raczej chaotyczne.
Jest to według mnie błędne, powinniśmy jak najbardziej scalić Szczecin z Polską i przesiąknąć Szczecin polskością (oczywiście z poszanowaniem 200 letniej niemieckiej historii, ale bez przesady), pamiętajmy, że od wojny minęło ledwie 70 lat, a przyszłość jest mglista.

Taka ciekawostka, w latach 40, a potem jeszcze za Chruszczowa w latach 50 ruscy zastanawiali się czy nie oddać szwabom Szczecina, a nam oddać w zamian Królewiec.



Problem identyfikowania się ludzi z miastem wziął się z przesiedleń, gdzie trafiali do Szczecina mieszkańcy kresów wschodnich. Do Wrocławia zwieziona została bardzo duża grupa polaków z Lwowa i oni utożsamiają się z tym Wrocławiem. U nas tego jakoś nie widać, chociaż jak pokazał Grudzień '70 i Sierpień '80 okazywanie polskości nie było tutaj rzadkością. Nie za bardzo rozumiem sens blokowania odbudowania pomnika, który nomen omen jest częścią historii miasta Szczecin. Idąc takim tokiem, że to niemieckie, to powinniśmy w pizdu rozwalić Bramę Portową, Królewską, Wały Chrobrego, Jasne Błonia, Park Kasprowicza, układ ulic i inne niemieckie pozostałości.



Nie możemy zniszczyć miasta i nie możemy popadać w skrajności, ale możemy zadbać o to, żeby takie pomniki nie wracały do Szczecina, może zamiast tego postawimy pomnik dla Żołnierzy Wyklętych? Skoro nie widzisz nic złego w sedinie to pewnie nie będziesz nic widział w tym pomniku:

Obrazek jpg wstawiony na forum

Nie wiem czy na stronce przeciwko sedinie ktoś wspomniał o tym, że cena nowej sediny będzie wynosić około 4mln zł


KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7366 dni

****




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 10:09
każdy swoje zdanie może mieć, aczkolwiek ja osobiście uważam że historię miasta trzeba tworzyć cały czas.
Z jednej strony popierany jest pomnik który tak naprawdę nic nie znaczy a jego głównymi zaletami jest to że jest może i ładny oraz to że kiedyś tu taki stał. Z drugiej - przychodzą obchody 11 listopada które odbywają się przy nie dużym popiersiu schowanym w krzakach przy jednym z większych rond w Szczecinie. Popiersie człowieka który jest swego rodzaju symbolem naszej ojczyzny.
Nikt nie zamierza walczyć z tym że Szczecin był niemieckim miastem. Pozostałości po tym jest przecież pół Szczecina i nikt nie będzie tego zmieniał bo była by to głupota polegająca na zburzeniu . Jako podsumowanie moich wywodów wkleje cytat kolegi który wypowiedział się kilka postów wcześniej:

  Cytat:  
Jest to według mnie błędne, powinniśmy jak najbardziej scalić Szczecin z Polską i przesiąknąć Szczecin polskością (oczywiście z poszanowaniem 200 letniej niemieckiej historii, ale bez przesady), pamiętajmy, że od wojny minęło ledwie 70 lat, a przyszłość jest mglista.




... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5376 dni




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 11:12
Będzie piwo na stadionach podczas EURO 2012


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5089 dni




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 15:16
Pewnie będzie ale w cenie 10 zł :) http://www.youtube.com/watch?v=_Tc6ywqoL6o&feature=aso Już wiadomo dlaczego brakuje ryb w afryce .

Ostatnio edytowany przez: Servant, 26 stycznia 2011, 15:28 [1 raz(y)]


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5319 dni




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 19:25
święte święto


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: ciekawe linki - 26/01/2011 19:50

  Szymen napisał:  

  Ambasador napisał:  

  Hasor napisał:  

  Kasztaniak napisał:  
http://www.stop-sedina.szczecin.pl/



Ciekawa strona. Swoją drogą Szczecin jako miasto chyba nie ma jako takiej koncepcji identyfikowania się czy to z niemiecką historią czy polską, do tej pory wszystkie tego typu działania były raczej chaotyczne.
Jest to według mnie błędne, powinniśmy jak najbardziej scalić Szczecin z Polską i przesiąknąć Szczecin polskością (oczywiście z poszanowaniem 200 letniej niemieckiej historii, ale bez przesady), pamiętajmy, że od wojny minęło ledwie 70 lat, a przyszłość jest mglista.

Taka ciekawostka, w latach 40, a potem jeszcze za Chruszczowa w latach 50 ruscy zastanawiali się czy nie oddać szwabom Szczecina, a nam oddać w zamian Królewiec.



Problem identyfikowania się ludzi z miastem wziął się z przesiedleń, gdzie trafiali do Szczecina mieszkańcy kresów wschodnich. Do Wrocławia zwieziona została bardzo duża grupa polaków z Lwowa i oni utożsamiają się z tym Wrocławiem. U nas tego jakoś nie widać, chociaż jak pokazał Grudzień '70 i Sierpień '80 okazywanie polskości nie było tutaj rzadkością. Nie za bardzo rozumiem sens blokowania odbudowania pomnika, który nomen omen jest częścią historii miasta Szczecin. Idąc takim tokiem, że to niemieckie, to powinniśmy w pizdu rozwalić Bramę Portową, Królewską, Wały Chrobrego, Jasne Błonia, Park Kasprowicza, układ ulic i inne niemieckie pozostałości.



Nie możemy zniszczyć miasta i nie możemy popadać w skrajności, ale możemy zadbać o to, żeby takie pomniki nie wracały do Szczecina, może zamiast tego postawimy pomnik dla Żołnierzy Wyklętych? Skoro nie widzisz nic złego w sedinie to pewnie nie będziesz nic widział w tym pomniku:


Nie wiem czy na stronce przeciwko sedinie ktoś wspomniał o tym, że cena nowej sediny będzie wynosić około 4mln zł



Widzisz, ja ten pomnik traktuję jako symbol morskości i hanzeatyckich tradycji Naszego Miasta, a nie hołdowania niemcom czy Bóg wie komu.Tak więc niezrozumiałe jest dla mnie sugerowanie, bym rzekomo nie miał nic przeciwko pomnikowi wdzięczności dla ruskich. Z tego co się orientuję to pomysł odbudowania pomnika, to nie jest pomysł władz miasta, a inicjatywa oddolna, w którą zaangażował się społeczny komitet pod patronatem Kupców z pl. Tobruckiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy my, kibice pod patronatem własnym czy SKPS we współpracy z fundacją "Pamiętamy" zaczęli zabiegać o pomnik upamiętniający "Żołnierzy Wyklętych" czy bardziej okazałe popiersie Marszałka. Sam wiesz, że "władze" same na to nie wpadną (niestety) i trzeba dosłownie zabiegać o wszystko samemu.

Pozdrawiam

Ps. Cena ta obejmuje sam pomnik jak i remont Placu Tobruckiego.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6826 dni




Odp: ciekawe linki - 27/01/2011 02:47
Szczecin ma taką historię jaką ma i nic tego nie zmieni. Tak samo smutne jest wciskanie przez Niemieckich historyków germańskiego pochodzenia miasta jak i przez Polskich tłumaczenie o tysiącletnich związkach tego terenu z Polską.
W czasie wędrówek ludów przez tereny przetaczało się pewnie wiele plemion niektóre z nich później zawędrowały do Francji a inne np. nad morze Czarne. Które ma pierwszeństwo pewnie nikt nie roztrzygnie i po co to robić.
Jak już formowały się pierwsze formy państwowości na tych terenach to na pewno tworzyli je słowianie choć nie Polacy. Tak było najdłużej przez kilkaset lat. Pod Grunwaldem np. jeden książe Pomorski walczył po stronie Polskiej, a drugi po Krzyżackiej. Nasze biskupstwo nie podlegało, ani pod Gniezno , ani pod Magdeburg czyli przez papieży uznawani bilismy za samodzielne państwo.
Zresztą wtedu czegoś takiego jak świadomość narodowa nie było i np. Łużyczan wycinał tak samo Mieszko jak i Niemcy. Jak Czarnecki "gonił" Szwedów to też nie patrzył tylko wycianał Słowian na tym terenie bo oni głównie mieszkali na wsiach (w miastach byli już głownie Niemcy).
W międzyczasie byli Szwedzi, Duńczycy, Francuzi i kto tam jeszcze miał nas po drodze.
150 lat przed wojną to już tu byli Niemcy (choć Polacy również, były co tygodniowe msze po Polsku przy Bogurodzicy).Po wojnie Polacy.
Tak już jest 70 lat i szkoda, że szczególnie tych naszych Polskich wydarzeń w historii Szczecina nie obchodzimy z wielką pompą. 1946, 1970, 1980, 1981,1988 naprawdę mało miast w Polsce po wojnie ma taka bogatą historię.
Co do pominików to moim zdaniem w pierwszej kolejności powinien być pomnik Gryfa (przy okazji wkurza mnie zawłaszczanie tego symbolu prze Gdańsk- co oni maja z nim wspólnego). Pownien być też Trzygław, Wyszak, porządny pomnik Piłsudskiego, Krzywoustego, Sobieskiego (ktoś mu w końcu kase na Wiedeń pożyczył), i w tej kolekcji powinna być i Sedina.
Nie chodzi jednak o zrobienie czegoś dla sztuki (jak Piłsudski, czy Anioł). To moją być i ładne i ładnie wyeksponowane pomniki.
Generalnie czego bym chciał to nie zburzenia Wałów Chrobrego, a super ich odnowienia, ale wybudowania czegoś Polskiego i jeszcze ładniejszego. Tak, żeby można było powiedzieć to "ładne" zbudowali Niemcy, a to "ładniejsze" to już nasz pomysł i nasza praca.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: ciekawe linki - 28/01/2011 00:26
nie wiem czemu przeszkadza niektórym odbudowa tej Sediny-przez tyle lat stała na postumencie kotwica która nic nie symbolizowała, i nikomu to nie przeszkadzało. ba nawet niektórzy zaczęli dorabiać ideologie że niejako stała sie symbolem zahamowania rozwoju Szczecina. Uważam, że odbudowa Sediny, o ile to nie bedzie jakas fuszerka ma sens, a krytykanctwo niektórych ludzi zwanych profesorami którym nic nie pasuje zwyczajnie jest żenująca (przez tyle lat nie zaproponowali nic w zamian). Mniemam, ba jestem przekonany że po ewentualnej odbudowie będzie to miejsce spotkań i punktem zaczepienia mieszkańców. I co najważniejsze-jednym z rozpoznawalnych i najpiękniejszych miejsc w naszym mieście.

a teraz boś drastycznego apropo tematu, bo temat troche ugrzęzł przy tym nieszczęsnym pomniku ...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: ciekawe linki - 28/01/2011 00:48
i jeszcze cos ponad to z bardziej humorystycznym akcentem akrobaci
:D


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Sz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5875 dni

*




Odp: ciekawe linki - 28/01/2011 13:49
http://teczowatrybuna2012.pl/node/161


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5376 dni




Odp: ciekawe linki - 28/01/2011 14:37

  Pirotechnik Amator napisał:  
http://teczowatrybuna2012.pl/node/161




  Cytat:  
Tak jak i Wy każdego dnia jesteśmy szykanowani, poniżani oraz marginalizowani przez lokalnego rywala - kiboli Legii Warszawa



ojejku!


  Cytat:  
Na szczęście z uwagi na naszą dobrą współprace z różnymi służbami czujemy się co raz bezpieczniej i rośniemy w siłę



Kupa śmiechu


  Cytat:  
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na najbliższy mecz na naszym stadionie z Górnikiem Zabrze. Który odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę 26 lutego. Na swój debiut przy ulicy Konwiktorskiej 6 polecamy Wam trybunę „Główną”, która zapewnia wysoki komfort oglądania meczu oraz pełne bezpieczeństwo.



Niech idą wpizdu i zrobią sobie tęczowy stadion, w sumie to towarzystwo do siebie pasuje Kręci oczyma


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6922 dni




Odp: ciekawe linki - 30/01/2011 14:28
http://gobarbra.com/hit/2bc286494b6342b83b67357e344224ef


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5432 dni

*




Odp: ciekawe linki - 30/01/2011 14:47
happening Naszości: "Anodina to Donalda jest dziewczyna!"

1 miejsce


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6912 dni




Odp: ciekawe linki - 30/01/2011 18:15
http://www.joemonster.org/filmy/26297/I_m_from_polish


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7219 dni

**




Odp: ciekawe linki - 31/01/2011 12:06
http://experience.mtvnhd.com/ - każdy może zostać gwiazdą MTV :D


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
misiek6824
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5089 dni




Odp: ciekawe linki - 31/01/2011 15:41
http://gobarbra.com/hit/e2d098592e4a66f66e10931ac24d693d

raca


www.PomocKredytowa.com.pl - Kredyty bez BIK, BIG, KRD
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5089 dni




Odp: ciekawe linki - 31/01/2011 21:29
Jak zabić pralkę | wystarczy cegła Akcja zaczyna się w 50 s .


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6912 dni




Odp: ciekawe linki - 01/02/2011 19:15
Jak tu nie być antysemitą
Nic tylko spalić...


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Wiedeń
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6734 dni




Odp: ciekawe linki - 02/02/2011 18:16
http://www.youtube.com/watch?v=tfuNJpWCxvQ&feature=player_embedded


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.25 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005