Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6405 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 11/01/2009 13:51

  malcoolm napisał:  
Od 1. stycznia powstała nowa spółka Tramwaje Szczecińskie. Czy ktoś wie jaki jest adres internetowy nowego "tworu" ? Jakoś google nic nie wyświetliło :|



puki co jeszcze nie ma zmian na oficjalnej stronie.

http://www.mzk.szczecin.pl/

nadal jest to samo tyle ze pod innym szyledem i inny typ działania co wpłynie na lepsza kondycje finannsową spółki.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Lucek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5773 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 11/01/2009 17:11

  Bebzon napisał:  
Clik

A propos gondoli,chyba na Głebszym zrobil juz koncowy :D




Z tego co wiem to jest to specjalistyczny system dotleniania...


E.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6111 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 11:29
CIEKAWIE SIĘ DZIEJE:

  Cytat:  
Od jutra w naszym mieście będzie można kupić bilet na komunikację miejską przez telefon komórkowy. Podobna usługa działa tylko w Poznaniu.
Szczegóły przedstawi jutro Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Dowiedzieliśmy się, że usługa zostanie wprowadzona już jutro rano.


Dzięki specjalnej aplikacji, którą trzeba będzie ściągnąć na telefon komórkowy będzie można kupić bilet jednorazowy–czasowy oraz bilet dobowy komunikacji miejskiej.
Administratorem usługi jest przedsiębiorstwo Projekt & Parking Serwis Polska z Poznania.

- Szczecin będzie drugim miastem w Polsce, w którym wprowadzimy tę aplikację – informuje Andrzej Arendt, kierownik projektu moBiLET z Projekt & Parking Serwis Polska. - W Poznaniu chwalą tę rozwiązanie. Spadlą znacząco liczba skarg na brak miejsc, w których można kupić bilet.

Jej przedstawiciele zaprezentują jutro system moBiLET w Szczecinie i przedstawią czynności jakie należy wykonać, aby zakupić i skasować bilet za pomocą telefonu komórkowego.

- Żeby kupić bilet trzeba wybrać linie pospieszną, bądź zwykłą, czas przejazdu a następnie pobrać z Internetu bilet trzyczęściowy. Podczas kontroli zamiast papierowego biletu pokażemy po prostu ekran telefonu - wyjaśnia Andrzej Arendt.

Aplikacja działa we wszystkich sieciach, zarówno w abonamencie jak i na kartę. Wcześniej trzeba będzie jednak zasilić swoje osobiste konto przelewem. Jak zapowiada Andrzej Arendt, wkrótce będzie można zasilić konto również sms-em i kartą kredytową.

- Nowy system ma na celu zwiększenie dostępności do biletów komunikacji miejskiej w dowolnym miejscu i o każdej porze – podkreśla Paweł Tarczyński dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.


moBILET-artykul

Ostatnio edytowany przez: E., 14 stycznia 2009, 12:48 [1 raz(y)]


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6776 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 12:16
czyli co, wysyłamy sobie esa w momencie jak sie kontrola zaczyna i mamy bilecik? hehe czy jak to ma być


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7456 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 12:18
BRAWO!

A dziś oddałem ukończoną inżynierkę traktującą właśnie o komunikacji miejskiej. ;)

http://www.mpk.poznan.pl/mobilet.html


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7328 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 12:32
W końcu ktoś w tym mieście pomyślał. Ciekawe jak będzie z wykonaniem :P Znając pomysłowość mieszkańców miasta, funkcja ta bardzo się przyda :D


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7764 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 21:32

  Cytat:  
8 nowych przegubowych, klimatyzowanych autobusów wyjedzie na ulice Szczecina. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie rozstrzygnęło właśnie przetarg na dostawę pojazdów.
Autobusy trafią do Szczecina na przełomie stycznia i lutego 2009. Będą to przegubowe (18 metrowe), niskopodłogowe Solarisy. Wszystkie będą miały monitoring wewnętrzny oraz monitoring przodu pojazdu, tak by było widać to, co dzieje się na drodze i klimatyzację.
Pojazdy będą spełniały najwyższą normę spalin EEV porównywalną z emisją spalin pojazdów napędzanych gazem.
Autobusy zostaną kupione w leasingu 7 letnim. Koszt zakupu to ok. 13 mln zł.
To kolejne zakupy w spółkach autobusowych. Od wiosny w SPA Dąbie jeżdżą 4 krótkie autobusy Solaris, a od kilku tygodni po ulicach Szczecina jeżdżą 4 przegubowe, niskopodłogowe wozy zakupione przez SPA Klonowica. Spółka ta ogłosiła też przetarg na zakup kolejnych 10 autobusów, które trafią do miasta w 2009 roku.
Szczecin zgodnie z zapowiedziami prezydenta Piotra Krzystka konsekwentnie inwestuje w nowe autobusy. W ostatnim czasie po raz kolejny podniesiono kapitał zakładowy spółek autobusowych, co pozwoliło na zakup nowych pojazdów.
Zgodnie z programem inwestowania w tabor, miasto do 2010 roku zamierza wymienić 25% autobusów.
Po Szczecinie kursuje obecnie około 200 pojazdów.


Atu zdjęcie Soloar


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7543 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 22:05
Znowu Solarisy...


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7456 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 22:20
I dobrze :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6738 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 23:00

  Marcin_ napisał:  
Znowu Solarisy...



Takie same autobusy jeżdżą w całej Polsce, a nawet w Dubaju, Atenach czy w wiekszosci krajów europy.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6738 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 23:12

  Eds napisał:  
CIEKAWIE SIĘ DZIEJE:

  Cytat:  
Od jutra w naszym mieście będzie można kupić bilet na komunikację miejską przez telefon komórkowy. Podobna usługa działa tylko w Poznaniu.
Szczegóły przedstawi jutro Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Dowiedzieliśmy się, że usługa zostanie wprowadzona już jutro rano.


Dzięki specjalnej aplikacji, którą trzeba będzie ściągnąć na telefon komórkowy będzie można kupić bilet jednorazowy–czasowy oraz bilet dobowy komunikacji miejskiej.
Administratorem usługi jest przedsiębiorstwo Projekt & Parking Serwis Polska z Poznania.

- Szczecin będzie drugim miastem w Polsce, w którym wprowadzimy tę aplikację – informuje Andrzej Arendt, kierownik projektu moBiLET z Projekt & Parking Serwis Polska. - W Poznaniu chwalą tę rozwiązanie. Spadlą znacząco liczba skarg na brak miejsc, w których można kupić bilet.

Jej przedstawiciele zaprezentują jutro system moBiLET w Szczecinie i przedstawią czynności jakie należy wykonać, aby zakupić i skasować bilet za pomocą telefonu komórkowego.

- Żeby kupić bilet trzeba wybrać linie pospieszną, bądź zwykłą, czas przejazdu a następnie pobrać z Internetu bilet trzyczęściowy. Podczas kontroli zamiast papierowego biletu pokażemy po prostu ekran telefonu - wyjaśnia Andrzej Arendt.

Aplikacja działa we wszystkich sieciach, zarówno w abonamencie jak i na kartę. Wcześniej trzeba będzie jednak zasilić swoje osobiste konto przelewem. Jak zapowiada Andrzej Arendt, wkrótce będzie można zasilić konto również sms-em i kartą kredytową.

- Nowy system ma na celu zwiększenie dostępności do biletów komunikacji miejskiej w dowolnym miejscu i o każdej porze – podkreśla Paweł Tarczyński dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.


moBILET-artykul



I to jest dobra wiadomość. Teraz władze miasta powinny wprowadzić jeszcze karty RFID na doładowanie zamiast sieciówek tylko że aby to zrealizowac powinni uruchomić jeszcze szybką kolej miejską aby te karty można było wykorzystywać również w tym środku lokomocji. Na wzór Warszawy powinni zrobić komunikacje metropolitarną gdzie kupowalibyśmy takie same bilety na komunikacje w Szczecinie czy też Stargardzie, a nawet w Świnoujściu. Po zrealizowaniu tego i konkretnych inwestycjach w tabor bedzie mozna dopiero powiedzieć że faktycznie coś zaczyna się dziać.


Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7017 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/01/2009 23:43

  IS napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Znowu Solarisy...



Takie same autobusy jeżdżą w całej Polsce, a nawet w Dubaju, Atenach czy w wiekszosci krajów europy.



Co wcale nie znaczy, że są one takie super


Against modern wszystko!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7197 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 00:01

  IS napisał:  

  Eds napisał:  
CIEKAWIE SIĘ DZIEJE:

  Cytat:  
Od jutra w naszym mieście będzie można kupić bilet na komunikację miejską przez telefon komórkowy. Podobna usługa działa tylko w Poznaniu.
Szczegóły przedstawi jutro Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Dowiedzieliśmy się, że usługa zostanie wprowadzona już jutro rano.


Dzięki specjalnej aplikacji, którą trzeba będzie ściągnąć na telefon komórkowy będzie można kupić bilet jednorazowy–czasowy oraz bilet dobowy komunikacji miejskiej.
Administratorem usługi jest przedsiębiorstwo Projekt & Parking Serwis Polska z Poznania.

- Szczecin będzie drugim miastem w Polsce, w którym wprowadzimy tę aplikację – informuje Andrzej Arendt, kierownik projektu moBiLET z Projekt & Parking Serwis Polska. - W Poznaniu chwalą tę rozwiązanie. Spadlą znacząco liczba skarg na brak miejsc, w których można kupić bilet.

Jej przedstawiciele zaprezentują jutro system moBiLET w Szczecinie i przedstawią czynności jakie należy wykonać, aby zakupić i skasować bilet za pomocą telefonu komórkowego.

- Żeby kupić bilet trzeba wybrać linie pospieszną, bądź zwykłą, czas przejazdu a następnie pobrać z Internetu bilet trzyczęściowy. Podczas kontroli zamiast papierowego biletu pokażemy po prostu ekran telefonu - wyjaśnia Andrzej Arendt.

Aplikacja działa we wszystkich sieciach, zarówno w abonamencie jak i na kartę. Wcześniej trzeba będzie jednak zasilić swoje osobiste konto przelewem. Jak zapowiada Andrzej Arendt, wkrótce będzie można zasilić konto również sms-em i kartą kredytową.

- Nowy system ma na celu zwiększenie dostępności do biletów komunikacji miejskiej w dowolnym miejscu i o każdej porze – podkreśla Paweł Tarczyński dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.


moBILET-artykul



I to jest dobra wiadomość. Teraz władze miasta powinny wprowadzić jeszcze karty RFID na doładowanie zamiast sieciówek tylko że aby to zrealizowac powinni uruchomić jeszcze szybką kolej miejską aby te karty można było wykorzystywać również w tym środku lokomocji. Na wzór Warszawy powinni zrobić komunikacje metropolitarną gdzie kupowalibyśmy takie same bilety na komunikacje w Szczecinie czy też Stargardzie, a nawet w Świnoujściu. Po zrealizowaniu tego i konkretnych inwestycjach w tabor bedzie mozna dopiero powiedzieć że faktycznie coś zaczyna się dziać.



W Warszawie od pewnego czasu jest już "bilet komórkowy" dlatego nie wiem czemu piszą, że Szczecin to drugie miasto po Poznaniu(może chodzi im o dokładnie ten system?) w Wawie tylko w Plusie można korzystać z tego(inni operatorzy podobno rozmawiają z warszawskim ZTM'em)

Jeśli chodzi o kart RFID to Warszawie(odkąd tu sie przeprowadziłem - ponad 3,5 roku temu) to z nich korzystam i jestem baaardzo zadowolony
1) wygląda jak zwykła karta płatnicza,a z tego co pamiętam szczecińska sieciówka jest w takich plastikowych ramkach i nieźle mi portfel wypychała;p
2)sprawdzanie biletów długookresowych przy użyciu tych kart to po prostu bajka, chodzi koleś z "czytnikiem", każdy nadstawia portfel, plecak bądź torbę i pyka czy jest ważny, dwa razy pyknie - znaczy, że bilet ulgowy i ewentualnie prosi o legitkę. Ostatnio jak byłem w Szczecinie, skasowałem bilet pięciodniowy i szczerze mówiąc nie wiedziałem od kiedy jest ważny i do kiedy dzięki tym kasownikom, do tego jak jechałem tramwajem wszedł Kanar i zanim sprawdził(tzn. wziął do ręki bilet, spróbował go odszyfrować) i doszedł do mnie to spokojnie mogłem wysiąść na przystankach, które mineliśmy DWA !!! ( w tramwaju było mało ludzi, wszystkie miejsca siedzące były zajęte i nikt nie stał) . Jednym słowem tragedia
3) łatwość w doładowaniu, praktycznie co drugi kiosk doładowywuje taką kartę i można ją aktywować kiedy się chce(wsiadasz do pojazdu komunikacji miejskiej, podstawiasz kartę pod kasownik i Ci aktywuje, kasownik łapie do 10 cm kartę tak więc można to zrobić przez plecak itp)
4) dzięki tej karcie można się poruszać wszystkim po całej Warszawie(autobus, tramwaj, metro, Szybka Kolej Miejska, Pociągi Kolei Mazowieckich, składy WKD - obowiązuje wspólny bilet ZTM-KM-WKD i tym wszystkim można się poruszać po Warszawie przy użyciu jednej karty)
5) Warszawa poszła jeszcze dalej, studenci państwowych uczelni dostali legitymację z chipami i ta legitymacją służy też jako karta miejska(doładowywuje się ją jak zwykłą kartę miejską i w takim wypadku nie nosimy zbędnego plastiku w portfelu)


  Lrd napisał:  

  IS napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Znowu Solarisy...



Takie same autobusy jeżdżą w całej Polsce, a nawet w Dubaju, Atenach czy w wiekszosci krajów europy.



Co wcale nie znaczy, że są one takie super



Zgadzam się z kolegą .Tak jak kiedyś pisałem, autobusy te dla mnie są niewygodne, do dupy rozkład siedzisk i brak klimy nastawia mnie negatywnie do tego zakupu :)

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 15 stycznia 2009, 00:10 [1 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7764 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 05:34

  Lrd napisał:  

  IS napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Znowu Solarisy...



Takie same autobusy jeżdżą w całej Polsce, a nawet w Dubaju, Atenach czy w wiekszosci krajów europy.



Co wcale nie znaczy, że są one takie super



Zgadzam się z kolegą .Tak jak kiedyś pisałem, autobusy te dla mnie są niewygodne, do dupy rozkład siedzisk i brak klimy nastawia mnie negatywnie do tego zakupu :)[/cytat]

W tych Solarisach juz bedzie klima i tym beda sie roznic od Klonowickich. Rowniez popieram kolege ze one takie super nie sa z jak juz PogońFaN napisal rozklad siedlisk ma wiele do zyczenia, a osoby powyze 170 cm wzrostu to z nogami nie maja co zrobic. Sam kiedys w takim jednym Solarisie sie zaklinowalem wiec rowniez jakos to mnie nie napaj optymizmem. Mogliby kupic chociaż raz jakiego nowego nie smiganego Mana lecz zaraz tu sie pojawia komentarze ze ich na to nie stac.


pinki15
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6820 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 19:44
Wiecie że już są dostępne bilety autobusowe przez komórkę:)u nas:)


"I kneel only to God and I don't see him here"<--Prion Break S02E04
Krzaku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6030 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 20:21

  pinki15 napisał:  
Wiecie że już są dostępne bilety autobusowe przez komórkę:)u nas:)



A wiemy, wiemy ;)


PS !
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7017 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 20:31

  Krzaku napisał:  

  pinki15 napisał:  
Wiecie że już są dostępne bilety autobusowe przez komórkę:)u nas:)



A wiemy, wiemy ;)



Fajnie by było, jakby nie trzeba było przelewać hajsu, tylko opłatę za bilet potrącałoby z rachunku za telefon. Ale pewnie to niewykonalne, więc mogę sobie tylko tak gdybać ;) Aczkolwiek inicjatywa godna pochwały, fajnie, że mamy wreszcie coś nowego, co jest jednocześnie przydatne ;)


Against modern wszystko!
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7543 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 21:05
Jak juz zostalo wspomniane, Solarisy dla wysokich osob sa po prostu niewygodne. Wg mnie najwygodniejsze z najlepiej rozmieszczonymi siedzeniami i generalnie najbardziej komfortowe sa Volvo, ktore znajduja sie w posiadaniu SPA Dabie.


E.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6111 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 21:09

  Lrd napisał:  
Fajnie by było, jakby nie trzeba było przelewać hajsu, tylko opłatę za bilet potrącałoby z rachunku za telefon. Ale pewnie to niewykonalne, więc mogę sobie tylko tak gdybać ;) Aczkolwiek inicjatywa godna pochwały, fajnie, że mamy wreszcie coś nowego, co jest jednocześnie przydatne ;)

Będą mieli to wprowadzić, tylko nie wiem kiedy :]

  Cytat:  
Aplikacja działa we wszystkich sieciach, zarówno w abonamencie jak i na kartę. Wcześniej trzeba będzie jednak zasilić swoje osobiste konto przelewem. Jak zapowiada Andrzej Arendt, wkrótce będzie można zasilić konto również sms-em i kartą kredytową.



Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7017 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 15/01/2009 21:17

  Eds napisał:  

  Lrd napisał:  
Fajnie by było, jakby nie trzeba było przelewać hajsu, tylko opłatę za bilet potrącałoby z rachunku za telefon. Ale pewnie to niewykonalne, więc mogę sobie tylko tak gdybać ;) Aczkolwiek inicjatywa godna pochwały, fajnie, że mamy wreszcie coś nowego, co jest jednocześnie przydatne ;)

Będą mieli to wprowadzić, tylko nie wiem kiedy :]

  Cytat:  
Aplikacja działa we wszystkich sieciach, zarówno w abonamencie jak i na kartę. Wcześniej trzeba będzie jednak zasilić swoje osobiste konto przelewem. Jak zapowiada Andrzej Arendt, wkrótce będzie można zasilić konto również sms-em i kartą kredytową.




No tak, ale jeżeli dobrze zrozumiałem cytowany przez Ciebie fragment, najpierw będę musiał wysłać smsa za powiedzmy 10 zł do tego moBILETU, a dopiero potem będę miał te 10 zł do wykorzystania na kilka biletów. A ja widziałbym to tak, że kupuję bilet za 2.20zł, to te 2.20zł dodaje mi do rachunku za telefon. Wydaje mi się, że ta opcja raczej nie ma możliwości zaistnienia, ponieważ trzeba by było dogadywać się ze wszystkimi operatorami komórkowymi. Oczywiście mogę się mylić i taka właśnie opcja będzie wprowadzona, jednak po ponownej lekturze przeczytanego przez Ciebie fragmentu wydaje mi się, że chyba jednak chodzi o to co tu opisałem :)


Against modern wszystko!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005