Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Muzyka << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7020 dni




Odp: Muzyka - 27/10/2007 14:09
Dwa nowe tracki Kontextu. Chłopaki zaliczyli spory progres. Sprawdźcie.

Kontext - Nasza Energia(prod. Esz)

Kontext - Nowa Hierarchia(prod. Seven)

http://hip-hop.pl/news/projector.php?id=1193432405


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7594 dni




Odp: Muzyka - 27/10/2007 14:20
Jesli ktos wrzucilby kawalek The Rootsman - Beyond The Hills bylbym na maxa wdzieczny.
Z gory dzieki.


Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7742 dni

*




Odp: Muzyka - 27/10/2007 15:53

  malcoolm napisał:  
Jak wrazenia?



Wydaje mi się że płytka Vabang była ciut lepsza i było w niej więcej pozytywu, ale indabisu również daje radę :) Ogólnie chłopaki trzymają poziom.


Babilon Team
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7507 dni




Odp: Muzyka - 27/10/2007 16:23
a Indiosi sa juz w media markt do kupienia? bo album wyszedl w piatek, ale wiadomo jak to jest w Szn...

Łona Absurd i Nonsens pojawil sie z opoznieniem...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Marco
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6262 dni




Odp: Muzyka - 27/10/2007 21:26
Głównie stary hh PaktoFoniKa, Kaliber 44, 3 X Klan, 52 Dębiec... lubie jeszcze rock imetal

a polecam
3X Klan - Ohtam Zemadar
3X Klan - Dlaczego mnie nie kochasz
3 X Klan - Frajer MC
PFK - Nowiny
PFK - Proirytety
PFK - Jestem Bogiem
(Wogóle wszystko PFK)
K44 - + i -
K44 - Film
Molesta - Wolne Myśli
Quo Vadis - Pogoń Szczecin

PS. Album 3x Klan możecie znaleźć na moim forum www.marcodownload.fora.pl reszte wżuce też


www.marcodownload.fora.pl
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7594 dni




Odp: Muzyka - 27/10/2007 21:38

  Marco napisał:  
Głównie stary hh PaktoFoniKa, Kaliber 44, 3 X Klan, 52 Dębiec... lubie jeszcze rock imetal

a polecam
3X Klan - Ohtam Zemadar
3X Klan - Dlaczego mnie nie kochasz
3 X Klan - Frajer MC
PFK - Nowiny
PFK - Proirytety
PFK - Jestem Bogiem
(Wogóle wszystko PFK)
K44 - + i -
K44 - Film
Molesta - Wolne Myśli
Quo Vadis - Pogoń Szczecin

PS. Album 3x Klan możecie znaleźć na moim forum www.marcodownload.fora.pl reszte wżuce też


W polskim rapie znajdziesz wiele lepszych numerow niz te, ktore wymieniles.
Sam zaczynalem sluchac rapu od Paktofoniki, przez pewien czas bylem fanatykiem, ehehe, ale dzisiaj patrzac obiektywnie stwierdzam, ze plyty PFK nie byly jakies... bardzo dobre. Wg mnie Paktofonike wypromowalo Jestem Bogiem oraz smierc Magika, wszystko odbywalo sie w czasie boomu na rap stad taka liczba milosnikow tego zespolu.


NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8313 dni

**




Odp: Muzyka - 28/10/2007 03:13

  Marcin_ napisał:  

W polskim rapie znajdziesz wiele lepszych numerow niz te, ktore wymieniles.
Sam zaczynalem sluchac rapu od Paktofoniki, przez pewien czas bylem fanatykiem, ehehe, ale dzisiaj patrzac obiektywnie stwierdzam, ze plyty PFK nie byly jakies... bardzo dobre. Wg mnie Paktofonike wypromowalo Jestem Bogiem oraz smierc Magika, wszystko odbywalo sie w czasie boomu na rap stad taka liczba milosnikow tego zespolu.



No jak wedlug Ciebie Paktofonike wypromowalo Jestem Bogiem to widze, ze czerpales wiedze na ich temat z Vivy, MTV i innych Bravopodobnych mediow, PFK to jak dla mnie klasyka gatunku (Mechaniczna Pomarancza, Ja to Ja, Powierzchnie Tnace, Chwile Ulotne, Nowiny). A smierc Magika to zupelnie inna sprawa, wiadomo ze przez to o PFK mowilo sie wiecej ale jezeli ktos rozkminial PFK przez smierc Magika to chyba nie chodzilo mu o muzyke a raczej o sensacje.


za plecami psów myśliwskich cała masa
Marco
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6262 dni




Odp: Muzyka - 28/10/2007 08:57
Zgadzam się w 100% z przed mówcą PFK jest to klasyk hip-hop'u. Według mnie nie te czasy nie znajdziez lepszego zespołu. A teraz to już jest hiphop żeby był. Jak najwięcej przeklinania to juz nie hh dł. poczekamy na taki zespół jak PaktoFoniKa. Nawet PoKaHontaZ z Rahem i Fokusem o już nie to samo.


www.marcodownload.fora.pl
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7594 dni




Odp: Muzyka - 28/10/2007 17:10

  NLx napisał:  

  Marcin_ napisał:  

W polskim rapie znajdziesz wiele lepszych numerow niz te, ktore wymieniles.
Sam zaczynalem sluchac rapu od Paktofoniki, przez pewien czas bylem fanatykiem, ehehe, ale dzisiaj patrzac obiektywnie stwierdzam, ze plyty PFK nie byly jakies... bardzo dobre. Wg mnie Paktofonike wypromowalo Jestem Bogiem oraz smierc Magika, wszystko odbywalo sie w czasie boomu na rap stad taka liczba milosnikow tego zespolu.



No jak wedlug Ciebie Paktofonike wypromowalo Jestem Bogiem to widze, ze czerpales wiedze na ich temat z Vivy, MTV i innych Bravopodobnych mediow, PFK to jak dla mnie klasyka gatunku (Mechaniczna Pomarancza, Ja to Ja, Powierzchnie Tnace, Chwile Ulotne, Nowiny). A smierc Magika to zupelnie inna sprawa, wiadomo ze przez to o PFK mowilo sie wiecej ale jezeli ktos rozkminial PFK przez smierc Magika to chyba nie chodzilo mu o muzyke a raczej o sensacje.


Nie mam zamiaru umniejszac dorobku Paktofoniki, chodzi mi o zupelnie cos innego. Moje zdanie jest takie: gdyby nie to, ze w 2000 roku, w ktorym to wydano Kinematografie nie rozpoczal sie boom na polski rap oraz gdyby nie to, ze Jestem Bogiem bylo dosc chwytliwym (co nie znaczy, ze nie bylo dobrym numerem) singlem, Paktofonika nie mialaby takiego grona wielbicieli jak dzis. Kto nie zna Jestem Bogiem? Ten singiel popychal ludzi do sprawdzenia dalszej zawartosci plyty.
Wiekszosc osob, ktore sa fanatykami Magika lub Paktofoniki to uczniowie gimnazjum (bez obrazania kogokolwiek). Widziales film z ostatniego koncertu PFK? Gdy kamery pokazuja publicznosc wiekszosc osob ma z 15 lat (na oko).
Bardzo szanuje cala dyskografie Paktofoniki ale nie moge powiedziec, ze ich plyty byly najlepsze w Polsce, ani nie moge powiedziec tego, ze Magik zawsze bedzie najlepszym polskim raperem. Dzisiaj stwierdzam, ze lepsza plyta 2000 roku byly Swiatla Miasta Grammatika.


Marco
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6262 dni




Odp: Muzyka - 29/10/2007 19:39
No oki Ty masz takie zdanie. Ale musisz przyznać że wł Ciebie Mag nie był najlepszym MC był jednym z lepszym MC choć tak to ujmijmy to na dzień dzisiejszy 29.10.07 nie ma już jakiegoś super dobrego POLSKIEGO hiphop'u wszystko teraz jest z jak najwiekszą ilośćią przekleństw. Np. Liroy z szacunkiem dla fanów ale on ośmiesza Polską scene hiphopową. Teraz mamy hiphop dla kasy gówniane kawałki sorry ale to moje zdanie. Z paroma wyjątkami oczywa...

Pozdro


www.marcodownload.fora.pl
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7594 dni




Odp: Muzyka - 29/10/2007 22:04

  Marco napisał:  
No oki Ty masz takie zdanie. Ale musisz przyznać że wł Ciebie Mag nie był najlepszym MC był jednym z lepszym MC choć tak to ujmijmy to na dzień dzisiejszy 29.10.07 nie ma już jakiegoś super dobrego POLSKIEGO hiphop'u wszystko teraz jest z jak najwiekszą ilośćią przekleństw. Np. Liroy z szacunkiem dla fanów ale on ośmiesza Polską scene hiphopową. Teraz mamy hiphop dla kasy gówniane kawałki sorry ale to moje zdanie. Z paroma wyjątkami oczywa...

Pozdro


A wedlug mnie z polskim rapem jest coraz lepiej. Liroya robi to co chce robic, ma jakies tam swoje grono wielbicieli i specjalnie sie nie wychyla obecnie.
W kawalkach Tego Typa Mesa znajdziemy historie rodem z powiesci Bukowskiego. Wszystko na dobrych bitach plus bardzo duze umiejetnosci tego rapera.
Przedostatnia plyta Eldo zostal bardzo wysoce oceniona przed recenzentow, ktorzy nacodzien nie maja nic wspolnego z rapem. Na plycie Czlowiek Ktory Chcil Ukrasc Alfabet slychac bardzo duzo inspiracji jazzowych, co niektorym moze sie nie podobac, mi akurat odpowiada. Eternia Eldoki jest jedna z najlepszych polskim rap plyt, duzo wyzej ja oceniam od Kinematografii, polecam sprawdzenie.
Lona w barwny i humorystyczny sposob umie przedstawic wiele historii, nawet opowiada o swoim Trabancie.
Plyty Pezeta z Noonem pelne sa roznych refleksji, nie tylko typu "na podworku jest chujowo i chuj".
Wg mnie za bardzo uogolniasz. Polecam sprawdzenie co sie aktualnie dzieje w polskim rapie.
Pozdro.


borsuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8382 dni

**




Odp: Muzyka - 29/10/2007 23:06
50 Cent wystąpi w Polsce!

8 grudnia w Polsce wystąpi po raz pierwszy jeden z najsłynniejszych obecnie raperów na świecie, 50 Cent. Koncert odbędzie się w Warszawie.Występ 50 Centa odbędzie się 8 grudnia na warszawskim Torwarze i będzie częścią europejskiej trasy rapera, która rozpocznie się 4 listopada w Irlandii, a zakończy 17 grudnia w Paryżu. Bilety na koncert będą w sprzedaży od 23 października, w cenie od 144 zł. Pod adresem www.50-cent.pl znajduje się polska strona poświęcona amerykańskiemu gwiazdorowi rapu. Tam też można znaleźć wszelkie informacje na temat występu w Polsce.

Ostatnią płytą w dorobku 50 Centa jest "Curtis", która ukazała się 17 września. To wydawnictwo artysta będzie promował w trakcie tournée. Na krążku znalazło się 17 utworów. W nagraniach Fiddy'ego wspierali gościnnie m.in.: Justin Timberlake, Akon, Mary J. Blige, Robin Thicke i Nicole Scherzinger z The Pussycat Dolls. Wśród producentów znaleźli się m.in. Dr. Dre, Timbaland i Eminem.

Mozna mowic o nim wiele...ale tego ze wystapi w Polsce to sie bym w zyciu nie spodziewal....


"Badz uprzejmy miec watpliwosc"
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7020 dni




Odp: Muzyka - 30/10/2007 11:27

  Marcin_ napisał:  

  Marco napisał:  
No oki Ty masz takie zdanie. Ale musisz przyznać że wł Ciebie Mag nie był najlepszym MC był jednym z lepszym MC choć tak to ujmijmy to na dzień dzisiejszy 29.10.07 nie ma już jakiegoś super dobrego POLSKIEGO hiphop'u wszystko teraz jest z jak najwiekszą ilośćią przekleństw. Np. Liroy z szacunkiem dla fanów ale on ośmiesza Polską scene hiphopową. Teraz mamy hiphop dla kasy gówniane kawałki sorry ale to moje zdanie. Z paroma wyjątkami oczywa...

Pozdro


A wedlug mnie z polskim rapem jest coraz lepiej. Liroya robi to co chce robic, ma jakies tam swoje grono wielbicieli i specjalnie sie nie wychyla obecnie.
W kawalkach Tego Typa Mesa znajdziemy historie rodem z powiesci Bukowskiego. Wszystko na dobrych bitach plus bardzo duze umiejetnosci tego rapera.
Przedostatnia plyta Eldo zostal bardzo wysoce oceniona przed recenzentow, ktorzy nacodzien nie maja nic wspolnego z rapem. Na plycie Czlowiek Ktory Chcil Ukrasc Alfabet slychac bardzo duzo inspiracji jazzowych, co niektorym moze sie nie podobac, mi akurat odpowiada. Eternia Eldoki jest jedna z najlepszych polskim rap plyt, duzo wyzej ja oceniam od Kinematografii, polecam sprawdzenie.
Lona w barwny i humorystyczny sposob umie przedstawic wiele historii, nawet opowiada o swoim Trabancie.
Plyty Pezeta z Noonem pelne sa roznych refleksji, nie tylko typu "na podworku jest chujowo i chuj".
Wg mnie za bardzo uogolniasz. Polecam sprawdzenie co sie aktualnie dzieje w polskim rapie.
Pozdro.



Posłuchaj Marcina i sprawdź produkcję, które wymienił.
Pisząc o Liroyu, pokazujesz jak małe masz pojęcie o naszy mrapie. Nic się na Paktofonice nie skończyło. Rozumiem, że się tym jarasz - dobrze:) Ale bądź otwarty. Moim zdaniem Eldo jest dużo lepszy od ŚP. Magika(choć polski Rap był w innym miejscu, ciężko ocenić). Eldo, Mes, Dwie poprzednie płyty Pezeta, Cały Grammatik.. sporo słuchania przed Toba.

Ostatnio edytowany przez: TymoN, 30 października 2007, 13:53 [2 raz(y)]


Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6900 dni

****




Odp: Muzyka - 30/10/2007 11:51
do Marcina ..czy wazne jest jaka srednia wieku jest na koncertach hip hopowych??to chyba nie jest wykladnia do oceniania takich klasykow jak chociazby PFK, slucham hh od jego polskich poczatkow i mimo ze Liroy jest gamoniem..to nalezy pamietac ze tak naprawde od niego to sie zaczelo...boom na hip hop zaczynal sie juz kilka lat wczesniej niz 2000 rok...byly aAtaki Spawaczy, Peja, Ciemna strona Rapu- Molesty...fakt niektore teksty PFK bardziej sie wybily ale dla mnie do tej pory nr 1 jest utwór nagrany wspólnie przez PFK i Bunkerwelt..jezeli wiesz o czym mowie....koncerty hiphopowe to obecnie zbioroiwisko gowniarzy i rzadko kiedy mozna na nich zobaczyc ludzi ktorzy chodzili na nie kilka lat temu..Eldo troche sie opanowal,ale jego pojawienie sie i skrytykowanie wszystkich dookola do tej pory trzyma mnie w dystansie do niego...plyty ktore wymieniles nistety sa sredniej klasy(no poza Pezetem chcociaz Małolat daje ciekawiej)...jezeli wymieniasz takie produkcje to wymien takze Snuz(eSnuzet)...przesluchalem ok 90% plyt ktore wyszly na legalach i tez troche takich ktore nigdy oficjalnie nie wyszly..i nie wyjda bo byly nie za dobre,raperom skonczyly sie p-omysly na teksty itd., wiec mysle ze potrafie obiektywnie ocenic PFK...czy śmierć Magika miala wplyw...raczej nie na wypromowanie plyty ale na przyjrzenie sie srodowisku hip hopowemu przez spoleczenstwo i na proby znalezienia powodow dla ktorych w tekstach jest tyle bluzgow,pokazywania zycia w zlym swietle...wystarczy spytac sie tych hip hopowcow ktorzy od niedawna sluchaja rapu kim byl Magik?? mysle ze wielu nie odpowie Ci na to pytanie...pozdro


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8011 dni

**




Odp: Muzyka - 30/10/2007 17:27

  Ekipant napisał:  
koncerty hiphopowe to obecnie zbioroiwisko gowniarzy i rzadko kiedy mozna na nich zobaczyc ludzi ktorzy chodzili na nie kilka lat temu..



niestety to juz domena nie tylko koncertow hh (na zadnym co prawda nigdy nie bylem i nie bede ale sie domyslam) - duzo mlodziezy ktora pospadala z ksiezyca + wynalazki


Szlugi, wóda, gołe baby !
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7594 dni




Odp: Muzyka - 30/10/2007 17:53
Ekipant, obie plyty Paktofoniki mam na oryginalach, plyte Esenuzeta takze wiec wiem o czym mowisz.
Poruszony byl temat wielkiej ilosci bluzgow w obecnym rapie, lecz wymieniles np. Nagly Atak Spawacza ktorego teksty (oczywiscie uogolniajac) skladaly sie w znacznej czesci z bluzgow.
Nie mam zamiary wyklucac sie o kazdego wykonawce czy jest warty sluchania czy tez nie, lecz o to, ze dalej w Polskim rapie jest pare osob, ktorych muzyka stoi na wysokim poziomie. Jest w Polsce paru wykonawcow, ktorych plyty kupuje w ciemno ze swiadomoscia, ze beda dobre.

Co nie zmienia faktu, ze w duzej czesci slucham amerykanskiego rapu i uwazam, ze to on powinien byc obowiazkowa pozycja w playlistach ludzi lubiacych rap (ale to juz oddzielny temat).
Pozdro


Marco
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6262 dni




Odp: Muzyka - 30/10/2007 19:14
Niestety ale mam szerokie pojęcie o rapie Polskim i nie tylko. Liroy był małym jednym przykładem. I niestety ale nie jestem zwolennikiem jego muzyki. Ale do tematu. Każdy ma swój gust i znam wiele osób która uważa że Kinematografia jest najlepszą płytą do jak narazie dnia 30.10.2007. A krytycy?? Nie bądźmy śmieszni oni gadaja byle co żeby zgrnąć kase. A pieprzenie wciąż że jest cięszko źle i chujowo to robi się nudne. PaktoFoniKa przez wielu niedoceniana nie ma 16 utworów na jeden i ten sam temat. A co do małolatów na koncertach to oni nie przychodzili tylko na PFK, czy PKHZ... Przychodzą wszędzie i nikomu to nie robi...


www.marcodownload.fora.pl
Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6900 dni

****




Odp: Muzyka - 30/10/2007 20:05
do Marcina: to fakt...mozna by na temat kazdej plyty duzo mowic i tez w zaleznosci od gustu (de gustibus non disputandum) sprzeczac sie ktora jest lepsza...jedni wola spokojny rap, inni mocny..co do Nagłego Ataku...hehe-oni byli i raczej z usmiechem wspominam czasy gdy sluchajac ich plyt wyrazalo sie mlodzienczy bunt,a tak naprawde nic nie wnosily do zycia..oczywiscie oprocz tekstow smiesznych :D
ja osobiscie uznaje polski rap za podstawe,mimo ze wiem iz nie wywodzi sie z Polski
do Marco: jezeli ma sie o czyms szerokie pojecie to dlaczego niestety?? no Liroy nie byl tu zbyt dobrym przykladem bo gdyby mial male grono wielbicieli to by sie nie dorobil takiego hajsu...zreszta tworzyl duet jako jedyny poldski raper z Icem T a to juz cos...nie uwazam ze Kinematografia jest najlepsza,ale sa ludzie ktorzy tak uwazaja i wcale im sie nie dziwie bo plyta byla,jest i pozostanie juz naprawde dobra...w rapie mozna wyroznic wiele kierunkow....jedni lubia spokojny rap , a inni psychorap(K44- :D )... oceniajac plyty w tym momencie tez mozna powiedziec ze jestem krytykiem i nie biore za to hajsu.... a wcale nie powiedzialem ze malolaci przychodza tylko na PFK, mysle ze jak przeczytasz poprzednia wypowiedz to zrozumiesz o co mi chodzilo w tej kwestii....


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7742 dni

*




Odp: Muzyka - 05/11/2007 19:17
Jak ktoś ma płytke Tego Typa Messa-Alkopoligamia i mógłby wrzucić na jakiś serwer byłbym wdzięczny :)


Babilon Team
dewu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6828 dni




Odp: Muzyka - 05/11/2007 19:46

  Orło napisał:  
Jak ktoś ma płytke Tego Typa Messa-Alkopoligamia i mógłby wrzucić na jakiś serwer byłbym wdzięczny :)



link1

link2


W oczach społeczeństwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji dla pedalstwa i kurestwa!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005