Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Arti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5856 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 17:30
Dla opozycjonistów - może ktoś zna tych którzy jeszcze z tego nie skorzystali.

Akcja "Masz prawo"

Celem wspólnej akcji „Masz prawo" Instytutu Pamięci Narodowej i Naczelnej Rady Adwokackiej jest uświadomienie represjonowanym przez władze komunistyczne, jakie przysługują im prawa i udzielenie konkretnej pomocy – podkreślił prezes IPN dr Łukasz Kamiński.


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6964 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 11/06/2014 23:16

  maxpio napisał:  


Powiedz mi na jakiej podstawie mieli go zdegradować?
W Polsce nie masz prawa do zdegradowania stopnia wojskowego. Stopnie wojskowe są dożywotnie. Jedyną możliwością jest postawienie aktu oskarżenia i skazanie wyrokiem prawomocnym. Wtedy może mu zostać odebrany stopień wojskowy.
Jak wiemy z powodu stanu zdrowia Jaruzelskiego, do skazania nie doszło.



Bingo! Masz prawo do zdegradowania wojskowego. Chociażby poprzez postawienie go w stan oskarżenia. Pytanie brzmi, dlaczego z tego prawa nie skorzystano. Bo chyba nie powiesz mi, że ze względu na stan zdrowia tego szmaciarza. Czasu było mało? No proszę Cię.

  lukas86 napisał:  

Nie ma absolutnie ani JEDNEGO argumentu, na usprawiedliwienie tego sowieckiego pachołka. Nawet pośmiertnie nasze władze powinny zdegradować go do stopnia szeregowca.



  maxpio napisał:  
Odnośnie stopnia napisałem wyżej. Co do argumentów.

Proszę postaw się w sytuacji Jaruzelskiego w latach 80-tych. Co Ty byś zrobił stojąc na czele Polski?

Tylko proszę porozmawiajmy na chłodno i bez emocji. Bo miło by było zacząć taka dyskusję. Ja staram się pisać bez emocji i na chłodno oceniać sytuację w tym okresie. Jakie miał możliwości lub co innego mogła zrobić władza ówcześnie. Fajnie i łatwo jest napisać pachołek bo takim był bez wątpienia, tylko co mógł zrobić? Czy miał możliwość się postawienia? Co zrobili by sowieci w przypadku wybuchu powstania wolnościowego w Polsce?




Nie cierpię takich powiedzonek w stylu: postaw się na jego/jej miejscu. Co Ty byś zrobił itp. Nie wiem co bym zrobił, bo niby skąd mam to wiedzieć, skoro nigdy nie byłem i nie będę w takiej sytuacji. Wiem natomiast, że on był i zrobił najgorzej jak mógł. Nie ma ani jednego gorszego scenariusza do wyboru. Co niby mogli zrobić sowieci? Zaatakować Nas? Hehe. dobre sobie. Człowieku, są na to dokumenty, że oni ODMÓWILI jakiejkolwiek reakcji. Czemu nie zaatakowali Niemców, Rumunów, Czechów itp? Przecież tam też się postawiono sowietom. A teraz powrócę do mojej tezy na temat tej czerwonej świni. Podasz mi choć jeden argument, który by go usprawiedliwiał jako człowieka? Czy dalej będziesz zadawał głupie pytania w stylu: co Ty byś zrobił, jakie miał inne wyjście, czemu nie ocenisz go na chłodno, bez złośliwości itp.


TYLKO POGOŃ!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5922 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 11/06/2014 23:44
To, ze musial decydowac bylo konsekwencja latwiejszego wyboru lata wczesniej. Nie zwalnia go to z zadnej odpowiedzialnosci. Przykre jest, ze umarl w spokoju, zamiast zdychac w celi...zreszta tyle lat sie utrzymal na ziemskim padole, bo nawet w piekle go nie chceili.


 - 1  - 2  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.04 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005