Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4878 dni




Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 01:22

  Cytat:  
NASZA DROGA DO WOLNOŚCI

Wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem „Konie i Natura" już po raz siódmy prezentuje dokumenty i pamiątki związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Eksponaty pochodzą ze zbiorów szczecińskich organizacji kombatanckich oraz wystawców indywidualnych. Wśród obiektów znajdują się m.in. wycinki z prasy, korespondencja wojenna i prywatna, medale, fotografie, militaria oraz przedmioty codziennego użytku.



Będąc dzisiaj przypadkiem pod Zamkiem, gdzie odbywała się zacytowana wystawa , spotkałem i zaczepiłem 85-letniego kombatanta, w mundurze, w stopniu kapitana. Po dość luznej rozmowie , zapytałem wprost:
- Proszę Pana, według Pana Jaruzelski to zbrodniarz czy nie?
-Zdecydowanie TAK - odpowiedział
W dalszej części rozmowy mówił:
-Mógł wcześniej się wycofać...... Nie chodzi już o tych zabitych w kopalni, ale o tych wszystkich rannych za Jego rządów, którzy w wyniku tych obrażeń zmarli. O tym się nie mówiło, nie było tego w żadnych statystykach, a było Ich setki......
Wiem że ten człowiek utwierdził mnie w moich przekonaniach.

Znam osoby które mówią "Szacunek Panie Generale".....
Pytam dlaczego?
W odpowiedzi słyszę że była stocznia, była praca dla każdego........

Jakie jest Wasze zdanie?


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
MTS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5928 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 03:48
nie ma o czym gadać - sługus sowiecki


Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5736 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 11:50
Hehe czekałem aż ktoś nie wytrzyma i pojawi się nowy temat lub wątek w temacie o polityce :)
Dla mnie mimo że nie żyłem w tamtych czasach sprawa na dzień dzisiejszy jest prosta generał po osiągnięciu władzy stał się dyktatorem utrzymywal pozycję przez całe lata 80 a i w nowej Polsce umiał się ustawić zdecydowanie postać negatywna choć szacunek można mieć za jego osiągnięcia wojenne w 2ws i w sumie tylko za to. Lechia nie raz podsumowywala jego osiągnięcia szczegolnie oprawa za naród sprzedany piekło cię pochłonie zapadła mi w pamięci. Co by nie mówić nie wiemy wszystkiego historia go oceni ale tego możemy niedoczekac. Napewno postać która miała istotny wpływ na powstanie okrągłego stołu i odpowiedzialna za jego konsekwencje które oceniam źle komuchy dalej w mediach biznesie służbach i chociażby za to a nie stan wojenny hańba


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
maxpio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4253 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 12:13
Jaruzelski jest bardzo trudną osobą do weryfikacji.
Bo należy mu się szacunek ale zbrodniarzem też był.

Trzeba oddać 2 rzeczy Jaruzelskiemu.
Po pierwsze stan wojenny. Przy przewrotach jakie miały miejsce w Polsce. Wprowadzenie SW było tak na prawdę jedynym rozwiązaniem, które uchroniło nas przed Ruskimi. Zresztą oni już czekali, aby nas uspokoić. Przecież w '81 planowali ewakuację Katowickiego PZPR za granicę na czas trwania interwencji zbrojnej mającej na celu uspokojenie niepokojów społecznych. Pamiętajcie, że dla Rosji byliśmy jednym z ważniejszych strategicznie krajów. Całe wojsko szło przez nasz kraj, wszystkie transporty do NRD. W końcu 400 tys. armia czerwona siedziała sobie u nas, gotowa do przewrotu. Wtedy uwalili by Jaruzelskiego i posadzili Żabińskiego. I dopiero by się zaczęło. Więc SW to była tak naprawdę jedyna decyzja jaką mógł podjąć aby ochronić nas i zresztą także siebie przed rzezią.

Druga sprawa to Okrągły stół
Dajcie mi przykład. Który inny przywódca radziecki zgodził by się na powstanie okrągłego stołu i odsunięcie się od władzy?
Jaruzelski zdawał sobie sprawę, że Związek Radziecki już długo nie pociągnie, dlatego wbrew Rosji zgodził się na rozmowy odnośnie przemian, co ostatecznie doprowadziło do 1 wolnych wyborów w Polsce.

Dla mnie Jaruzelski to jest typowa postać tragiczna naszej historii. Zrobił rzeczy złe, za które powinien zostać osądzony. Jednak mogło być u nas znacznie gorzej jak np. w Czechosłowacji czy Rumunii.
Dlatego uważam, że ze względu na rzeczy jakie się dopuścił, szacunek mu się należy.

A już szczególnie na pogrzebie. Proszę odpowiedzcie mi , co tak na prawdę zrobiła jego rodzina, ze musiała słuchać takich rzeczy na pogrzebie. Mi było najzwyczajniej w świecie żal tej córki, która płakała na pogrzebie Ojca, a za plecami tłum go wyzywał.


Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5736 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 13:04

  maxpio napisał:  
Jaruzelski jest bardzo trudną osobą do weryfikacji.
Bo należy mu się szacunek ale zbrodniarzem też był.



Druga sprawa to Okrągły stół
Dajcie mi przykład. Który inny przywódca radziecki zgodził by się na powstanie okrągłego stołu i odsunięcie się od władzy?
Jaruzelski zdawał sobie sprawę, że Związek Radziecki już długo nie pociągnie, dlatego wbrew Rosji zgodził się na rozmowy odnośnie przemian, co ostatecznie doprowadziło do 1 wolnych wyborów w Polsce



No właśnie nie do końca wolne to raz a dwa że niewiadomo co by było gdyby ZSRR jednak nie upadł.

Pewne jest to że okrągły stół miał wpływ na to kto co teraz robi jaką ma pozycję. Można powiedzieć że było to pewnego rodzaju nowe rozdanie tyle ze na starej znaczonej talii kart.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni

****




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 14:47

  maxpio napisał:  
Jaruzelski jest bardzo trudną osobą do weryfikacji.
Bo należy mu się szacunek ale zbrodniarzem też był.

Trzeba oddać 2 rzeczy Jaruzelskiemu.
Po pierwsze stan wojenny. Przy przewrotach jakie miały miejsce w Polsce. Wprowadzenie SW było tak na prawdę jedynym rozwiązaniem, które uchroniło nas przed Ruskimi. (..)



A kolega oglądał film "Towarzysz generał idzie na wojnę"???

Dla mnie nie może być znaku równości przy stwierdzeniach szacunek;zbrodniarz.

Wstyd dla Nas, że przez 25 lat żadna partia nie potrafiła go chociażby zdegradować - odpowiedzcie sobie dlaczego.

Niech się smaży w piekle kurwa jedna.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6963 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 21:23
Nie ma absolutnie ani JEDNEGO argumentu, na usprawiedliwienie tego sowieckiego pachołka. Nawet pośmiertnie nasze władze powinny zdegradować go do stopnia szeregowca.


TYLKO POGOŃ!
MTS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5928 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 21:40
jestem przerażony postem maxpio. Sługus i zdrajca -jak wszyscy rządzący w PRL.nie ma o czym dyskutować. A rodzina to jest winna, ze wymyśliła sobie pogrzeb właśnie tam.


Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5877 dni

**




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 07/06/2014 22:57
Smutnym jest, że taki temat pojawia się na forum kibicowskim.... wyrok jest jeden, a ci co mówią szacunek to Czerwone skurwysyny .


maxpio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4253 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 00:17

  Woro napisał:  

No właśnie nie do końca wolne to raz a dwa że niewiadomo co by było gdyby ZSRR jednak nie upadł.

Pewne jest to że okrągły stół miał wpływ na to kto co teraz robi jaką ma pozycję. Można powiedzieć że było to pewnego rodzaju nowe rozdanie tyle ze na starej znaczonej talii kart.



Ale musisz przyznać, że doprowadziło to do zmian w Europie. Myślisz, że Solidarność by powstała jakby Jaruzelski dalej był katem narodu?


  Ambasador napisał:  
A kolega oglądał film "Towarzysz generał idzie na wojnę"???



Nie oglądałem i raczej nie będę oglądał. Wolę coś przeczytać niż obejrzeć papkę podawaną mi przed ekranem.

  Ambasador napisał:  


Dla mnie nie może być znaku równości przy stwierdzeniach szacunek;zbrodniarz.



Czy ja napisałem o postawieniu znaku równości? Zresztą jak Ty to wyczytałeś z mojej wypowiedzi?


  Ambasador napisał:  

Wstyd dla Nas, że przez 25 lat żadna partia nie potrafiła go chociażby zdegradować - odpowiedzcie sobie dlaczego.

Niech się smaży w piekle kurwa jedna.



Powiedz mi na jakiej podstawie mieli go zdegradować?
W Polsce nie masz prawa do zdegradowania stopnia wojskowego. Stopnie wojskowe są dożywotnie. Jedyną możliwością jest postawienie aktu oskarżenia i skazanie wyrokiem prawomocnym. Wtedy może mu zostać odebrany stopień wojskowy.
Jak wiemy z powodu stanu zdrowia Jaruzelskiego, do skazania nie doszło.

  lukas86 napisał:  

Nie ma absolutnie ani JEDNEGO argumentu, na usprawiedliwienie tego sowieckiego pachołka. Nawet pośmiertnie nasze władze powinny zdegradować go do stopnia szeregowca.


Odnośnie stopnia napisałem wyżej. Co do argumentów.

Proszę postaw się w sytuacji Jaruzelskiego w latach 80-tych. Co Ty byś zrobił stojąc na czele Polski?

Tylko proszę porozmawiajmy na chłodno i bez emocji. Bo miło by było zacząć taka dyskusję. Ja staram się pisać bez emocji i na chłodno oceniać sytuację w tym okresie. Jakie miał możliwości lub co innego mogła zrobić władza ówcześnie. Fajnie i łatwo jest napisać pachołek bo takim był bez wątpienia, tylko co mógł zrobić? Czy miał możliwość się postawienia? Co zrobili by sowieci w przypadku wybuchu powstania wolnościowego w Polsce?

MTS nie bądź przerażony ;) bo w żadnym razie nie chcę być adwokatem diabła. Chciałbym tylko zacząć merytoryczną dyskusję. Na pewno jest tu wielu starych kibiców, którzy walczyli w SW i pewnie nie raz dostali pałą po plecach. Mnie wtedy jeszcze na świecie nie było. I jak każdy ciekawy chciałbym się dowiedzieć trochę więcej :)
Może poznać jakieś nowe spojrzenie. :)


MTS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5928 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 01:21
skończ już pierdolić bo tu nie ma miejsca na merytoryczną dyskusję. sam piszesz że był pachołkiem - a kto mu kazał, stał na czele komunalistycznych rządów - kto mu kazał. Zresztą poniżej masz wyjaśnione

Ostatnio edytowany przez: MTS., 9 czerwca 2014, 10:39 [3 raz(y)]


tomek77
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6026 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 06:20
Na początku lat 80. nie mógł wybierać. Wybrał w latach 40. Gdy inni szli do Andersa, on poszedł do Stalina. Wszystko, co zrobił później było efektem tego wyboru. Nie ma o czym dyskutować. Jaruzel był zdrajcą i kropka.

Cała prawda o Jaruzelskim


"MY PORTOWCY, MY PORTOWCY NASZ CHARAKTER SIŁĄ JEST!!!"
Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7170 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 16:26
MARIO KONDONIE PRZEPADNIJ ! jARUZEL MORDERCA I ZDRAJCA NARODU ! Nie wiem jak i w ogóle po co rozpoczynać tak zjebaną dyskusję na tym forum. Chorągiewko jak nie wiesz co myśleć, to czytaj przyjaciółkę.


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

*




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 21:44
Sam fakt ze taki temat powstal na forum kibicowskim jest dla mnie szokiem i to jeszcze wiekszym ze powstal na naszym forum. To tylko kolejny dowod na kompletne zatracanie podstawowych wartosci i instynktow w spoleczenstwie, zupelnie jak dzikie zwierze ktore po oswojeniu traci swoj naturalny instynkt i nie ma szans w starciu z innymi. Gloryfikacja zboczen, przesladowanie patriotyzmu a teraz w naszym gronie dochodzi do takich dyskusji, WSTYD KURWA WSTYD. Brakuje jeszcze zeby Janek zaczal zbiorke na wieniec dla generala.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5037 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 09/06/2014 23:32
Admin usuń ten temat bo jeszcze inni pomyślą że mamy problem z określeniem kim był jaruzelski... ŻENADA !


Tylko Pogoń !
maxpio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4253 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 00:56

  MTS. napisał:  
skończ już pierdolić bo tu nie ma miejsca na merytoryczną dyskusję.(...)



Dobra rozumiem. Widać musi jeszcze sporo wody w Odrze upłynąć aż ludzie będą w stanie rozmawiać bez emocji i prowadzić merytoryczną dyskusję. A ja głupi się łudziłem , że można tutaj rozmawiać mądrze na tematy nie tylko związane z Pogonią.



  Safe napisał:  
MARIO KONDONIE PRZEPADNIJ ! jARUZEL MORDERCA I ZDRAJCA NARODU ! Nie wiem jak i w ogóle po co rozpoczynać tak zjebaną dyskusję na tym forum. Chorągiewko jak nie wiesz co myśleć, to czytaj przyjaciółkę.



Weź sobie jakąś pigułkę na uspokojenie bo Ci żyłka pęknie. Jak się zwracasz do kogoś to przeczytaj nick i napisz go bez błędów.
Druga sprawa. To ja nikogo nie wyzywałem i nie jechałem, ba nawet nikogo nie obraziłem. Widać nie każdy jest w stanie przeczytać i zrozumieć.

A Po trzecie to się pisze kondom, może Ci się przydać w życiu taka rada co by nie mówić z błędem.

Dobra ja kończę się tutaj wypowiadać bo to widzę nie ma sensu. Niech ten temat sam sobie zleci w odmęty tego forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez: maxpio, 10 czerwca 2014, 01:05 [1 raz(y)]


Arti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5855 dni




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 11:25
Jeszcze jedno przekłamanie, czy też brak wiedzy do jasnego sprostowania. Sowieci nie interweniowaliby w naszym kraju (mimo, że może i niektórzy chcieliby), więc o jakimkolwiek dylemacie w tym temacie nie ma co mówić. Zostało to wykazane przez naukowców i przyznane przez same władze sowieckie. Powód: problemy wewnętrzne i konsekwencje z tym związane.


PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7355 dni

****




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 11:25
Temat do kasacji, zdrajca był jest i będzie, nikt nie powinien mieć wątpliwosci ( pomordowani, wywiezieni, prześladowani to nie sa małe liczby, był katem tysiecy polaków). Solidarność jest tylko wykorzystaniem mas do transformacjii komuny w folwark czerwonych ...


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6740 dni

**




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 11:55
Trzeba być skończonym kretynem aby posiadać jakiekolwiek wątpliwości co do postaci jaruzelskiego. Zdrajca,sowiecki pachołek,zbrodniarz,notoryczny kłamca- tak po krótce można określić tego pętaka.

maxpio debilu:
Po 1. kacapy nie mieli zamiaru interweniować w Polsce!!! To jaruzel prosił ruskich o "pomoc",bo bał się,że sam nie poradzi sobie z Solidarnością.Potwierdzają to zapiski gen. Wiktora Anoszkina, adiutanta marszałka Wiktora Kulikowa, dowódcy wojsk państw Układu Warszawskiego,z których wynika,że Armia Czerwona nie wkroczyłaby do Polski nawet wówczas, gdyby ze zdławieniem "kontrrewolucji" nie radziło sobie Ludowe Wojsko Polskie. Kreml wielokrotnie dawał do zrozumienia wojciechowi , że musi sam rozprawić się z Solidarnością. Inna sprawa,że ruscy byli świeżo po przegranej wojnie w Afganistanie,która sporo ich kosztowała i nie zamierzali pakować sie w nastepną bijatykę.

Po 2 cymbale:
Jeśłi uważasz jaruzela, za mega taktyka, który przeczuł upadek komunizmu i dlatego zorganizował Okrągły stół to jesteś naprawdę głupszy niż myślałem....On miał przy tym gówno do gadania.Przecież po zarządzeniu przez Michaiła Gorbaczowa "pierestrojki" i odwołaniu militarnej doktryny Breżniewa upadek komunizmu w całym bloku wschodnim był nieodwołalny i doskonale wiedzieli o tym w ZSRR.Dlatego woleli się ułożyć z "opozycją" i uniknąć kary zamiast czekać aż wszystko samo padnie i skończyć jak Ceausescu z małżonką.O Okrągłym stole decydowała Moskwa. Jaruzelski z Kiszczakiem wykonywali jedynie zadania swoich sowieckich nadzorców. Wynikiem okrągłostołowych ustaleń była bezkarność zbrodniarzy PRL,brak dekomunizacji , brak lustracji i rabunkowa prywatyzacja. O tych "przemianach" piszesz? To rzeczywiście wiele się zmieniło... Gdyby ten śmieć miał chociaż ciut honoru to poddałby się procedurze karnej,dostałby kule w łeb i byłoby po sprawie a tak w wyniku układu a nie "wolnych" wyborów został prezydentem...

Po 3 głąbie:
Chuj mnie obchodzi jego córeczka pseudocelebrytka. Czy ona współczuła rodzinom ofiar swojego starego? ks. Jerzy Popiełuszko, 120 osób zamordowanych podczas stanu wojennego , stoczniowcy, górnicy z kopalni Wujek, tysiące internowanych,ludzie bici na komisariatach, porywani, rozstrzeliwani, wrzucani do rzek.

Żołnierze niepodległościowego podziemia chowani byli na "Łączce",opozycjoniści żyją dziś w skrajnej biedzie za groszowe emerytury a ona gwiazdorzy u wojewódzkiego i ma wszytko w dupie.Teraz nagle jak tatuś zdechł, to jest płacz i lament,bo ludzie go "nie lubią" a on przecież taki fajny...


„ Powinieneś być chowany w pierwszym lepszym dole. Ty pier…y zdrajco, sowiecki pachole!”

Ostatnio edytowany przez: eM, 10 czerwca 2014, 13:16 [6 raz(y)]


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni

****




Odp: Jedni mówią Szacunek , drudzy Zbrodniarz. Czyli? Mowa o zmarłym Gen.Jaruzelskim - 10/06/2014 12:38
masakra!
już abstrahując od stanu wojennego, jego jakichś tam rzekomych słusznych przesłanek (ja tam żadnych nie widze, przecież tu jest wszystko czarne na białym). KURWA! jaruzel to nie tylko stan wojenny! kutafon dorobił się GENERAŁA jeszcze za czasów STALINIZMU! jak myslisz, za co tam się nimi zostawało? bo chyba nie za nadzwyczajne zdolności taktyczne, tylko kurwa za perfekcyjne wykonywanie woli pana (tak, tego chuja z wąsem). więc o czym my tu kurwa w ogóle mówimy??

a tak jeszcze na marginesie, raczej jako ciekawostka. nie pamiętam, gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach to było, ale jakaś starsza babcia kiedyś opowiadała, że znała rodzinę jaruzelskich przed wojną. że byli to bardzo prawi ludzie, patrioci i chrześcijanie. wojtek podobno był bardzo inteligentnym chłopczykiem. sęk tylko w tym, że ponoć za młodu, jeszcze przed wojną stracił palec.. pozniej przyszła wojna i gdzieś tam ich wywieźli. i podobno już nigdy stamtąd nie wrócili.


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
 - 1  - 2  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.19 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005