Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Kredyty hipoteczne << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
YAKIN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7023 dni




Kredyty hipoteczne - 01/02/2013 15:19
Jako się rzekło zakładam temat. Piszcie o wszystkim co ma związek z kupnem własnego M. Dzielcie się doświadczeniami na pewno wielu na tym skorzysta.

Myślę, że pierwsza dość cenna rada. Jeżeli znajdziesz coś godnego uwagi to działaj szybko. Ja mam dość ograniczone środki (czyt.zdolność kredytową) to też znalezienie odpowiedniej nieruchomości do łatwych nie należy. Ostatnio jednak znaleźliśmy dość ciekawą ofertę (lokalizacja, metraż , cena), obejrzeliśmy i zapadła decyzja BIERZEMY! Następnego dnia pośredniczka miała w naszym imieniu złożyć ofertę, podpisać mieliśmy wstępną umowę i zacząć procedurę kredytową. I tu niespodzianka, mimo słownej umowy ze sprzedającym, że mamy pierwszeństwo w kupnie niestety nic z tego nie wyszło gdyż pojawił się nagle ktoś trzeci, kto wyłożył żywą gotówkę. I tak oto szukamy dalej.


POGOŃ 100% SZCZECIN
Zieny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7336 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 01/02/2013 15:40
Jak ktos nie ma dużo kasy na opłaty, prowizje itd. to ja swoją prowizje dla posrednika dołożyłem do ceny mieszkania i od tej co kupywałem to ona zapłacila za mnie dla biura nieruchomości, oczywiście wcześniej nalezy spisać odrebna umowe


Łobez zawsze z Pogonią
Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5304 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 03/02/2013 14:58

  Zieny napisał:  
Jak ktos nie ma dużo kasy na opłaty, prowizje itd. to ja swoją prowizje dla posrednika dołożyłem do ceny mieszkania i od tej co kupywałem to ona zapłacila za mnie dla biura nieruchomości, oczywiście wcześniej nalezy spisać odrebna umowe



Ale jak to? Kupowałeś przez biuro tak? I na jakiej to zasadzie działa? Bo z tego co się orientuje to przed oglądnięciem mieszkania podpisujesz jakąś umowę z biurem, że będziesz kupował przez nich, więc jak to obejść?

W ogóle wkurwiające jest to że masa ludzi sprzedaje głównie przez pośredników. Weź sobie wyskocz z kilku tysi, tylko za to że Ci mieszkanie pokażą... to jest chore.


Zieny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7336 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 03/02/2013 15:23
Po prostu dogadałem się, ze prowizje biura zapłaci sprzedajacy, swoja i moja, a cene meszkania zawyżylismy o ta prowizje dla biura.


Łobez zawsze z Pogonią
chrisxx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7995 dni

***




Odp: Kredyty hipoteczne - 03/02/2013 21:34

  Lemon napisał:  
[cytat=Zieny]

W ogóle wkurwiające jest to że masa ludzi sprzedaje głównie przez pośredników. Weź sobie wyskocz z kilku tysi, tylko za to że Ci mieszkanie pokażą... to jest chore.



Postaw się w roli sprzedającego. Sprzedając przez biuro ogłoszenie trafia do bazy dostępnej dla innych agencji, dzięki czemu jest widoczne w wielu miejscach i jest większa szansa na sprzedaż. Do tego nie każdy zna się na zasadach, dokumentach itp, a tego pośrednik też pilnuje.
Co do samych kredytów polecam udanie się do pośrednika typu Idea Expert czy Expander. Dadzą wam ofertę kilku banków i z tym już udajemy się do samej placówk bankui, z zapytaniem, czy uda się coś utargować (niższa prowizja itp). Jeśli nie, wracamy do pośrednika i podpisujemy z nim umowę (za free). Duże firmy jak te wcześniej wymienione, uzyskują kredyty szybciej niż "Kowalski" i pilnują, wszystkich formalności.
Małą porada odnośnie Expandera, starali się mi wcisnąć ubezpieczenie od utraty pracy, które w Idea Expert okazało się nieobowiązkowe...


YAKIN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7023 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 10/02/2013 10:16
Jak to jest z tym zadatkiem dla sprzedającego, który wpłacamy przy podpisywaniu umowy przedwstępnej u notariusza? Rozumiem to że sprzedający chce się zabezpieczyć gdyby nagle nam się odwidziało kupno i wtedy zadatek przepada na jego rzecz. Tu pojawia się pytanie o moje zabezpieczenie. Co się dzieje z zadatkiem gdy nie kupię nieruchomości z powodu odmowy przyznania kredytu?

Ostatnio edytowany przez: YAKIN, 10 lutego 2013, 12:17 [1 raz(y)]


POGOŃ 100% SZCZECIN
lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6975 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 10/02/2013 21:19
Ja miałem w takiej umowie przedstepnej wyraznie zaznaczone, ze zadatek przepada, jesli dojdzie do zerwania umowy tylko i wylacznie z powodu mojego wycofania sie. Takze jesli dobrze sporzadzisz umowe, to nie grozi Ci utrata zadatku z powodu nie udzielenia kredytu przez bank.


TYLKO POGOŃ!
Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5304 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 17/03/2013 10:45
Jak dzisiaj budują deweloperzy: Polnord na Ku Słońcu


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7669 dni

**




Odp: Kredyty hipoteczne - 18/03/2013 00:03
Banki to złodzieje.
Przy wyborze oferty oprócz marży, prowizji udzielenia kredytu, ubezpieczenie niskiego wkładu, ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenie z tytułu utraty pracy patrzcie jakie mają opłaty poboczne, czyli czy potrzebne jest konto osobiste lub jakieś inne produkty i przez ile lat, jaka jest na nim prowizja, co daje wam ubezpieczenie z tytułu utraty pracy (najczęściej nic, chyba że zwolnią Was z powodu winy pracodawcy), jakie są stawki za te ubezpieczenia, ile trwają, kiedy i w jakiej wysokości są płatne. Jaka jest hipoteka? jedna czy dwie. Jakie jest ubezpieczenie zanim zostanie ustanowiona hipoteka, kiedy jest płatna i ile kosztuje, jeśli jest to kwota jednorazowa, czy zwracają cześć kasy jeśli hipoteka została ustanowiona szybko. Jakie koszta są zapisane w regulaminie np wystawienie papierka dla US ile z raty to odsetki, kapitał, ubezpieczenie, koszt wyceny nieruchomości, przypomnienie o racie. Czy są wakacje kredytowe? Jeśli tak to ile, czy od całości raty czy od odsetek. Jak długo Bank daje sobie czasu na wypłatę kredytu i czy może nagle wydać decyzję odmowną po podpisaniu umowy przedwstępnej...


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
Miś
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7410 dni

***




Odp: Kredyty hipoteczne - 26/08/2013 10:14
Którego z pośredników polecacie? Idea Expert, Open Finance, Expander? Czy może jeszcze innego?


Mati.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7529 dni




Odp: Kredyty hipoteczne - 26/08/2013 10:32

  Miś napisał:  
Którego z pośredników polecacie? Idea Expert, Open Finance, Expander? Czy może jeszcze innego?



Osobiście wziąłem kredyt przez Open Finanse, aczkolwiek radze także przejść się do Expandera i porównać ofertę. Pod żadnym pozorem nie daj się namówić na programy inwestycyjne typu dzięsięciokrotka itp. bo w żaden sposób nie jest to korzystne.


Jedno brzmienie tysiąca serc - Pogoń Szczecin MKS
Miś
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7410 dni

***




Odp: Kredyty hipoteczne - 26/08/2013 15:20
Dzieki :)


 - 1  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005