Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Nowe Stroje << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6058 dni




Odp: Nowe Stroje - 15/04/2014 11:15

  Ka. napisał:  
Jak to wygląda - na przyszły sezon znów te same koszulki, umowa dalej ważna?



Temat strojów wałkowany był... Nowy zestaw będzie
Obrazek jpg wstawiony na forum


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
j.badlewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3700 dni




Odp: Nowe Stroje - 15/04/2014 20:54
Uważam, że te stroje są niezłe. Kończy się umowa z Nike, która była zawierana jeszcze za czasów pierwszo-ligowych (jeśli się nie mylę). Teraz mamy mocniejsze argumenty, więcej spotkań w prime-time, więc i zwiększają się nasze szanse na pasiak w najbliższych sezonach (jeśli zostaniemy przy nike, a także jeśli zdecydujemy się na innego sponsora technicznego). Czuję jednak, że zostaniemy przy Nike, bo ich jakość jest rzeczywiście bardzo dobra (używam koszulek nike, nawet ten sam model i świetnie się sprawują).

Przy okazji, mała uwaga jeśli chodzi o kolejność kolorów - myślę, że przenoszenie na ten grunt zasad czytania flag (kolejność barw etc.) to już lekka przesada. Odpowiedni odcień - w porządku, rozumiem, jest to kluczowa sprawa. Ale kolejność? nie słyszałem, żeby gdziekolwiek indziej wymyślono i stosowano takie zasady w odniesieniu do strojów sportowych. Ale szanuję zdanie odmienne.


Crisp
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5784 dni




Odp: Nowe Stroje - 15/04/2014 21:25

  j.badlewski napisał:  
Przy okazji, mała uwaga jeśli chodzi o kolejność kolorów - myślę, że przenoszenie na ten grunt zasad czytania flag (kolejność barw etc.) to już lekka przesada. Odpowiedni odcień - w porządku, rozumiem, jest to kluczowa sprawa. Ale kolejność? nie słyszałem, żeby gdziekolwiek indziej wymyślono i stosowano takie zasady w odniesieniu do strojów sportowych. Ale szanuję zdanie odmienne.



To złe masz zdanie! kolejność jest k*rwa podstawą !


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6782 dni

**




Odp: Nowe Stroje - 15/04/2014 22:34

  j.badlewski napisał:  
Przy okazji, mała uwaga jeśli chodzi o kolejność kolorów - myślę, że przenoszenie na ten grunt zasad czytania flag (kolejność barw etc.) to już lekka przesada. Odpowiedni odcień - w porządku, rozumiem, jest to kluczowa sprawa. Ale kolejność? nie słyszałem, żeby gdziekolwiek indziej wymyślono i stosowano takie zasady w odniesieniu do strojów sportowych. Ale szanuję zdanie odmienne.


j.badlewski czy b.jadlewski? Widzisz różnicę? Bez spiny, pozdrawiam :)


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
kęsik
*uciszony
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni




Odp: Nowe Stroje - 16/04/2014 12:54
Haha. Na poprzedniej stronie prowadziłem z kimś pewną wymianę zdań na temat nowych strojów i tego, że to jest strój z katalogu 14/15 a nie żaden specjalnie dla nas zrobiony wzór jak to wciskała nam oficjalka. Wtedy nie było jeszcze pełnego katalogu ale teraz już jest. No i miałem rację. Tak jak się wtedy spodziewałem, nowy model Nike Victory II. Katalog



  j.badlewski napisał:  
Uważam, że te stroje są niezłe. Kończy się umowa z Nike, która była zawierana jeszcze za czasów pierwszo-ligowych (jeśli się nie mylę). Teraz mamy mocniejsze argumenty, więcej spotkań w prime-time, więc i zwiększają się nasze szanse na pasiak w najbliższych sezonach (jeśli zostaniemy przy nike, a także jeśli zdecydujemy się na innego sponsora technicznego). Czuję jednak, że zostaniemy przy Nike, bo ich jakość jest rzeczywiście bardzo dobra (używam koszulek nike, nawet ten sam model i świetnie się sprawują).



Umowa za czasów I ligi nie była zawierana z Nike tylko z berlińską firmą sprzątającą która nam dostarczała stroje. Po awansie do Ekstraklasy Grzegorz S. podobno coś podpisywał z Nike ale tak naprawdę to pewnie gówno podpisał. Naszym sponsorem technicznym nie jest wcale Nike tylko Amber. Szanse na pasiaki ciągle są takie same jak były czyli zerowe bo po prostu nie ma pasiaków w odpowiednich barwach w katalogu a nas nie stać, żeby zlecić Nike zrobienie dedykowanego kompletu strojów.

Ostatnio edytowany przez: kęsik, 16 kwietnia 2014, 13:22 [2 raz(y)]


Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3705 dni




Odp: Nowe Stroje - 16/04/2014 13:27
Zarowno Amber jak i Nike sa wyszczegolnione jako "Partnerzy" na stronie Pogoni.
Ostatnio pojawil sie tez nowy partner - amerykanska firma nitron (nawozy itp., wiec moze sa jakos powiazani z Azotami).


Oddajcie mi moj stary login...
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5495 dni




Odp: Nowe Stroje - 16/04/2014 17:50

  kęsik napisał:  
...Umowa za czasów I ligi nie była zawierana z Nike tylko z berlińską firmą sprzątającą która nam dostarczała stroje. Po awansie do Ekstraklasy Grzegorz S. podobno coś podpisywał z Nike ale tak naprawdę to pewnie gówno podpisał. Naszym sponsorem technicznym nie jest wcale Nike tylko Amber...



A wiadomo do kiedy podpisana jest ta umowa?


Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni

**




Odp: Nowe Stroje - 22/04/2014 16:37

  j.badlewski napisał:  
Uważam, że te stroje są niezłe. Kończy się umowa z Nike, która była zawierana jeszcze za czasów pierwszo-ligowych (jeśli się nie mylę). Teraz mamy mocniejsze argumenty, więcej spotkań w prime-time, więc i zwiększają się nasze szanse na pasiak w najbliższych sezonach (jeśli zostaniemy przy nike, a także jeśli zdecydujemy się na innego sponsora technicznego). Czuję jednak, że zostaniemy przy Nike, bo ich jakość jest rzeczywiście bardzo dobra (używam koszulek nike, nawet ten sam model i świetnie się sprawują).

Przy okazji, mała uwaga jeśli chodzi o kolejność kolorów - myślę, że przenoszenie na ten grunt zasad czytania flag (kolejność barw etc.) to już lekka przesada. Odpowiedni odcień - w porządku, rozumiem, jest to kluczowa sprawa. Ale kolejność? nie słyszałem, żeby gdziekolwiek indziej wymyślono i stosowano takie zasady w odniesieniu do strojów sportowych. Ale szanuję zdanie odmienne.



To wyobraź sobie kibiców ŁkS i Widzewa, jeśli kolejność barw nie ma znaczenia.


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
j.badlewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3700 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:07
Barwy Widzewa: czerwone (czerwono-biało-czerwone wg wikipedii). Stroje domowe w obecnym sezonie: czerwone, niemal jednolite z niewielkimi białymi wstawkami. I... koszulka zaczyna się właśnie od koloru białego (wstawka na rękawie)!

Shivan, Powyższy przykład (który sam podałeś) moim zdaniem dobrze obrazuje to, co mam na myśli, a mianowicie: najważniejsze jest zachowanie właściwego odcienia barw.
W odbiorze wizualnym stroje Widzewa są czerwone, ale w praktyce pierwszy pojawia się kolor biały, więc stosując podejście rygorystyczne, są w niewłaściwych barwach (poniżej podaję link do oficjalnego sklepu, gdzie można sobie sprawdzić jak to wygląda ).
W naszych nowych koszulkach dominującym kolorem będzie granatowy (czyli pierwszy), ale góra i rękawy będą w kolorze bordowym.

To, który z dwóch WŁAŚCIWYCH kolorów pojawia się na rękawie (bo w tym przypadku chyba do tego sprowadza się problem...) moim zdaniem nie ma kluczowego znaczenia (a już na pewno nie na tyle, żeby bojkotować nowe stroje z tego powodu).

Nie chcę rozpętywać gównoburzy. Przedstawiłem swój punkt widzenia, szanuję odmienne poglądy.

Pozdrawiam

koszulka Widzewa


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6813 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:27

  j.badlewski napisał:  

Nie chcę rozpętywać gównoburzy. Przedstawiłem swój punkt widzenia, szanuję odmienne poglądy.

Za to ja i mam nadzieję że również spora część kibiców, nie szanuję żadnych odmiennych poglądów w kwestii NASZYCH barw. ;)


P. S.
pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4511 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:28

  j.badlewski napisał:  
Barwy Widzewa: czerwone (czerwono-biało-czerwone wg wikipedii). Stroje domowe w obecnym sezonie: czerwone, niemal jednolite z niewielkimi białymi wstawkami. I... koszulka zaczyna się właśnie od koloru białego (wstawka na rękawie)!

Shivan, Powyższy przykład (który sam podałeś) moim zdaniem dobrze obrazuje to, co mam na myśli, a mianowicie: najważniejsze jest zachowanie właściwego odcienia barw.
W odbiorze wizualnym stroje Widzewa są czerwone, ale w praktyce pierwszy pojawia się kolor biały, więc stosując podejście rygorystyczne, są w niewłaściwych barwach (poniżej podaję link do oficjalnego sklepu, gdzie można sobie sprawdzić jak to wygląda ).
W naszych nowych koszulkach dominującym kolorem będzie granatowy (czyli pierwszy), ale góra i rękawy będą w kolorze bordowym.

To, który z dwóch WŁAŚCIWYCH kolorów pojawia się na rękawie (bo w tym przypadku chyba do tego sprowadza się problem...) moim zdaniem nie ma kluczowego znaczenia (a już na pewno nie na tyle, żeby bojkotować nowe stroje z tego powodu).

Nie chcę rozpętywać gównoburzy. Przedstawiłem swój punkt widzenia, szanuję odmienne poglądy.

Pozdrawiam

koszulka Widzewa



Kolejność kolorów jest istotna, często odróżniająca od innych klubów czy państw. Wyobrażasz sobie zaprezentowany model koszulki nikew kolejności czerwony i biały dla reprezentacji ?


forza!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5629 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:29
Jakieś dziwne masz argumenty ;)
Barwy to barwy i powinno się je szanować i ich przestrzegać, tymczasem będziemy mieli pozmienianą kolejność i stroje wyjazdowe w barwach Lecha. Zajebiście wręcz...


JLB !
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6058 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:38

  forza! napisał:  
Jakieś dziwne masz argumenty ;)
Barwy to barwy i powinno się je szanować i ich przestrzegać, tymczasem będziemy mieli pozmienianą kolejność i stroje wyjazdowe w barwach Lecha. Zajebiście wręcz...



Bo w tych koszulkach co będą najważniejsza jest łyżwa Diabeł


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
j.badlewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3700 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 12:56

  forza! napisał:  
Jakieś dziwne masz argumenty ;)
Barwy to barwy i powinno się je szanować i ich przestrzegać, tymczasem będziemy mieli pozmienianą kolejność i stroje wyjazdowe w barwach Lecha. Zajebiście wręcz...



Akurat w nowych wyjazdowych jest kolor granatowy i w mojej ocenie jest on wyraźnie różny od barw Lecha. Każdy, kto wie jaka jest różnica między granatowym, a niebieskim, od razu zauważy różnicę.

Jeśli chodzi o stroje wyjazdowe... to znowu ciekawym przykładem jest Widzew, który w tym sezonie jeździ w oczojebnych-żółtych strojach, które nijak się mają do barw klubu.

Chodzi mi tylko o to, że koszulka nie jest tym samym, czym jest herb klubu czy flaga państwa. Ma przede wszystkim cechy użytkowe i ma na celu odróżnić zawodników obu drużyn. Nie widzę podstawy do przenoszenia na grunt koszulek wszystkich zasad dotyczących herbów i flag.

Jeżeli rygorystyczne stanowisko dotyczące tego, jaka Barwa ma być na rękawie (bo do tego w tym przypadku sprowadza się problem) wynika z czegoś konkretnego, to dajcie znać (bez ironii, chętnie wzbogacę wiedzę).

Tylko nie piszcie, że to kwestia tradycji i uświęcony zwyczaj, bo wiele drużyn gra w różnych konfiguracjach barw (żeby nie było - mówię tylko o kolejności i ułożeniu - a nie o odcieniu), co dotyczy nie tylko e-klasy, ale i lig zagranicznych.
Jak się prześledzi jak wyglądały nasze stroje na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, to też zdarzały się stroje baaardzo egzotyczne.

Mi to wygląda na to, że kilka osób nagle postawiło znak równości między flagą a koszulką, a wiele innych osób to od kilku lat powtarza, nie do końca wiedząc z czego by to miało wynikać (zaczęło się chyba od roku 2009/2010 i koszulek z kołnierzykiem, gdzie był zły odcień bordowego, ale kilka osób skupiało się właśnie na kolejności).

Nie nakręcam już tematu.


pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4511 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 13:12

  j.badlewski napisał:  

  forza! napisał:  
Jakieś dziwne masz argumenty ;)
Barwy to barwy i powinno się je szanować i ich przestrzegać, tymczasem będziemy mieli pozmienianą kolejność i stroje wyjazdowe w barwach Lecha. Zajebiście wręcz...



Akurat w nowych wyjazdowych jest kolor granatowy i w mojej ocenie jest on wyraźnie różny od barw Lecha. Każdy, kto wie jaka jest różnica między granatowym, a niebieskim, od razu zauważy różnicę.

Jeśli chodzi o stroje wyjazdowe... to znowu ciekawym przykładem jest Widzew, który w tym sezonie jeździ w oczojebnych-żółtych strojach, które nijak się mają do barw klubu.

Chodzi mi tylko o to, że koszulka nie jest tym samym, czym jest herb klubu czy flaga państwa. Ma przede wszystkim cechy użytkowe i ma na celu odróżnić zawodników obu drużyn. Nie widzę podstawy do przenoszenia na grunt koszulek wszystkich zasad dotyczących herbów i flag.

Jeżeli rygorystyczne stanowisko dotyczące tego, jaka Barwa ma być na rękawie (bo do tego w tym przypadku sprowadza się problem) wynika z czegoś konkretnego, to dajcie znać (bez ironii, chętnie wzbogacę wiedzę).

Tylko nie piszcie, że to kwestia tradycji i uświęcony zwyczaj, bo wiele drużyn gra w różnych konfiguracjach barw (żeby nie było - mówię tylko o kolejności i ułożeniu - a nie o odcieniu), co dotyczy nie tylko e-klasy, ale i lig zagranicznych.
Jak się prześledzi jak wyglądały nasze stroje na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, to też zdarzały się stroje baaardzo egzotyczne.

Mi to wygląda na to, że kilka osób nagle postawiło znak równości między flagą a koszulką, a wiele innych osób to od kilku lat powtarza, nie do końca wiedząc z czego by to miało wynikać (zaczęło się chyba od roku 2009/2010 i koszulek z kołnierzykiem, gdzie był zły odcień bordowego, ale kilka osób skupiało się właśnie na kolejności).

Nie nakręcam już tematu.



Ale to że Widzew i inne drużyny mają takie a nie inne koszulki, to ich sprawa. Dlaczego mamy się oglądać na innych? Można pogrzebać i oczywiście znajdziesz koszulki, które nie odpowiadały naszym barwom, ale to nie jest argument ku temu by zarzucać pomysł granatowo-bordowy. Nie wiem jak długo będzie jeszcze trwać przygoda z nike (czyt. amberem), ale zarząd powinnien się zastanowić nad czymś innym. Szkoda, że nie ma z nami Lotto, bo ich pasiaki były wporzo.


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6058 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 13:31
Obrazek jpeg wstawiony na forum
Najlepsze jakie były :)


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5912 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 13:35
Klub ostatnio idzie do przodu na wielu frontach, w tym marketingu. Moze w koncu dojda i do tego, ze wole kibicow mozna spelnic w dosc latwy sposob, bo nikt nie oczekuje umow z adidasem czy nikem a prostych strojow w pasiaki, ktore rozchodziliyby sie jak swieze buleczki co widac po koszulkach wydawanych przez kibicow.
Jest lepiej niz bylo, ale pod tym wzgledem daleko do idealu. I jak patrze na ta koszulke to mam wrazenie, ze Zaglebie gra w niemal identycznym tylko ze inne barwy. To juz lepiej podpisac umowe z JOMA czy innym VIGO ale miec wlasna serie, za pewnie mniejsze pieniadze.

Zapewne sprawa wyglada tak, ze jakies umowy zostaly podpisane wczesniej, klub chcac nie chcac (niestety pewnie chcac) musi wybierac te stroje. Taki byl katalog, takie dali do wyboru, a barwy byly oczywiste.

Chcac grac u siebie w naszych barwach (granatowo-bordowych) wyjazdowa musiala byc bialo-granatowa z dominujaca biela, inaczej nie mialoby to sensu. Ciezko tu upatrywac teorii jakobysmy mieli grac w barwach Azotow, a nawet jesli to taki uklad kolorow jest ok, na pewno lepszy niz cale biale, tak jak sie zdarzalo. Kiedys pamietam gralismy w zlotych, to dopiero byla abstrakcja.

Ostatnio edytowany przez: Przema, 26 kwietnia 2014, 13:42 [1 raz(y)]


spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7508 dni

*




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 14:23
A mi sie wydaje ze barwy i ogolnie wzor koszulki zostaly zrobione pod Grupe Azoty,zeby jak najbardziej przypominaly sponsora. Pasiaki czy inny wzor nie bylby zapewne problemm dla klubu :)


,,Vi är överallt,,- POGON
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6058 dni




Odp: Nowe Stroje - 26/04/2014 14:31
Chyba tak będzie, że chodzi i Azoty, w Policach co zrobili z Chemikiem. Zmiana barw także. Co do firm to można wymieniać te, którę robią stroje indywidualne. Niestety stroje zaklepane i takie będą :/


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
kęsik
*uciszony
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni




Odp: Nowe Stroje - 07/05/2014 11:32

  spagetti napisał:  
A mi sie wydaje ze barwy i ogolnie wzor koszulki zostaly zrobione pod Grupe Azoty,zeby jak najbardziej przypominaly sponsora. Pasiaki czy inny wzor nie bylby zapewne problemm dla klubu :)



No już bez przesady. Stroje są po prostu z katalogu Nike a jako, że barwy jako tako się zgadzały to wzięli. Akurat Azoty nie mają nic do tego. No chyba, ze Azoty mają taką władzę, że decydują co Nike ma w swoich katalogach :)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.2 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005