Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5864 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 06/03/2011 21:33

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Dzieki za odpowiedz! W takim razie co warto jesc po treningu? Nie zalezy mi na jakims wielkim przyroscie masy, w zasadzie w ogole mi na nim nie zalezy. :)
Pytanie rowniez mam co do stosowania carbo po treningu. Wiadomo, ze trzeba uzupelniac glikogen, dotychczas robilem to bananem-dwoma. Przeczytalem, ze carbo moze powodowac obrastanie tluszczem. :) Ile w tym jest prawdy?



Jeżeli będziesz szamał carbo tylko po treningu to na bank nie przytyjesz, dla udowodnienia tezy, sam jem carbo chociaż jestem na redukcji(efekty są). Po treningu musisz dostarczyć kompleks aminokwasów, albo chociaż BCAA(najlepiej z glutaminą)(również pisałem o tym wcześniej, 30 tabsów kosztuje 10zł, starczy ci to na 10 treningów[3 tabsy po treningu]) i zapić carbo. Na swoim przykładzie podam jeszcze ciekawostkę, że dłuuuugo jadłem BCAA+glutamina i jakoś nie zauważałem większej różnicy, jednak dopiero z carbo ta regeneracja przebiega szybko, jest naprawdę odczuwalne. Żeby nie było to nie jest żadna chemia, albo cudowna tabletka, aminokwasy to aminokwasy i tyle:). Btw, 1kg carbo +/- 20zł także warto zainwestować.


Dzieki za odpowiedz. Jem BCAA, w tym momencie Treca, akurat oni zalecaja zarzucenie ich 45 minut przed treningiem.



Też mam z Treca i jestem mega zadowolony, wbrew pozorom ich koszt jest wysoki, ale są niebywale ekonomiczne. Jeżeli fundusze cie pozwalają to jedz i po i przed treningiem. Ja obecnie jem tylko potreningowo. No i zakup carbo:)
powodzenia!


To ostatnie pytanie. Ktore carbo? :) Olimp? Activlab?



Mam z Olimpu, smak rewelacja:). 22zł w ninjy
@Bulin jogurt naturalny zawiera kazeine(białko wolno wchłanialne) oraz inne białka, a nam cały czas chodzi o potreningowe aminokwasy:).


TakiTam
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5450 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 14:23
Od tej soboty idę na siłownie chciałem w około 3 miesiące zwiększyć masę mięśniową tylko w górnych częściach ciała (klata biceps), doradźcie mi czy warto brać kreatynę ( ćwiczyłem trochę mniej niż pół roku na siłowni i mam już trochę naturalnej masy mięśniowej bez żadnych suplementów wszystko zrobione), czy już mogę ją brać. Może ktoś ma jakiś fajny program treningowy, 3 razy w tygodniu sama klata i biceps. Może jeszcze ktoś kumaty powie jaka dieta była by dobra do tego, oczywiście dużo białka (twaróg itd) ale co jeszcze polecacie. Waże 75 kg i mam 188 wzrostu jak coś. Czekam na odpowiedź, z góry dzięki;)


Liberta' Per Gli Ultras
BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7221 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 14:49

  Ozi. napisał:  
Od tej soboty idę na siłownie chciałem w około 3 miesiące zwiększyć masę mięśniową tylko w górnych częściach ciała (klata biceps), doradźcie mi czy warto brać kreatynę ( ćwiczyłem trochę mniej niż pół roku na siłowni i mam już trochę naturalnej masy mięśniowej bez żadnych suplementów wszystko zrobione), czy już mogę ją brać. Może ktoś ma jakiś fajny program treningowy, 3 razy w tygodniu sama klata i biceps. Może jeszcze ktoś kumaty powie jaka dieta była by dobra do tego, oczywiście dużo białka (twaróg itd) ale co jeszcze polecacie. Waże 75 kg i mam 188 wzrostu jak coś. Czekam na odpowiedź, z góry dzięki;)


sezon letni się zaczyna, heh

z takim podejściem to zacznij grać w siatkówkę/szachy, a odżywki/suplementy został na przyszłośc, jak trochę dorośniesz/zmądrzejesz


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6727 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:09
klatka + biceps = zestaw dyskotekowy lol


TakiTam
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5450 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:14
Nie chodzi o to, Trenuje też sport walki 3 razy w tygodniu, za 3 miesiące opuszczam kraj na 3 miesiące i mam tylko 3 dni w tygodniu na siłownie wolne, na treningi, regeneracja 48 godzin więc raz na 2 dni. Tylko te części ciała bo chce uzyskać dość szybko efekt, po powrocie na pewno będę trenował całe ciało, nie jest to zestaw dyskotekowy i tego tak nie postrzegam.
Po prostu zależy mi na zestawie treningowym na te części ciała.
Nie nie idę na siłownie żeby super fajnie wyglądać na wakacje(nie skorzystam z nich w tym roku ale to najmniej ważne) i "Szpanować", lecz robie to dla siebie i chce osiągnąć w miarę fajny efekt, pytam konkretnie a już szydera w moją stronę.

Jeżeli moderator może to proszę usunąć całą dyskusję, ponieważ zadałem konkretne pytanie, chciałem jedynie uzyskać odpowiedzi od osoby która zna się na tych sprawach, a wyszło coś innego, co rozmazuje temat, z góry dziękuje.

Ostatnio edytowany przez: TakiTam, 9 marca 2011, 15:29 [2 raz(y)]


Liberta' Per Gli Ultras
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5372 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:15

  eM napisał:  
klatka + biceps = zestaw dyskotekowy lol



raczej "zestaw plażowicza" ;)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Kaczmar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5416 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:32

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Dzieki za odpowiedz! W takim razie co warto jesc po treningu? Nie zalezy mi na jakims wielkim przyroscie masy, w zasadzie w ogole mi na nim nie zalezy. :)
Pytanie rowniez mam co do stosowania carbo po treningu. Wiadomo, ze trzeba uzupelniac glikogen, dotychczas robilem to bananem-dwoma. Przeczytalem, ze carbo moze powodowac obrastanie tluszczem. :) Ile w tym jest prawdy?



Jeżeli będziesz szamał carbo tylko po treningu to na bank nie przytyjesz, dla udowodnienia tezy, sam jem carbo chociaż jestem na redukcji(efekty są). Po treningu musisz dostarczyć kompleks aminokwasów, albo chociaż BCAA(najlepiej z glutaminą)(również pisałem o tym wcześniej, 30 tabsów kosztuje 10zł, starczy ci to na 10 treningów[3 tabsy po treningu]) i zapić carbo. Na swoim przykładzie podam jeszcze ciekawostkę, że dłuuuugo jadłem BCAA+glutamina i jakoś nie zauważałem większej różnicy, jednak dopiero z carbo ta regeneracja przebiega szybko, jest naprawdę odczuwalne. Żeby nie było to nie jest żadna chemia, albo cudowna tabletka, aminokwasy to aminokwasy i tyle:). Btw, 1kg carbo +/- 20zł także warto zainwestować.


Dzieki za odpowiedz. Jem BCAA, w tym momencie Treca, akurat oni zalecaja zarzucenie ich 45 minut przed treningiem.



Też mam z Treca i jestem mega zadowolony, wbrew pozorom ich koszt jest wysoki, ale są niebywale ekonomiczne. Jeżeli fundusze cie pozwalają to jedz i po i przed treningiem. Ja obecnie jem tylko potreningowo. No i zakup carbo:)
powodzenia!


To ostatnie pytanie. Ktore carbo? :) Olimp? Activlab?



Mam z Olimpu, smak rewelacja:). 22zł w ninjy
@Bulin jogurt naturalny zawiera kazeine(białko wolno wchłanialne) oraz inne białka, a nam cały czas chodzi o potreningowe aminokwasy:).



Szymen jakie proporcje dajesz ? ile łyżek na ile ml. wody ? . Biore jak jest napisane ale taki dziwny smak ma ( truskawka )


Obrazek gif wstawiony na forum
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5864 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:34

  Ozi. napisał:  
Nie chodzi o to, Trenuje też sport walki 3 razy w tygodniu, za 3 miesiące opuszczam kraj na 3 miesiące i mam tylko 3 dni w tygodniu na siłownie wolne, na treningi, regeneracja 48 godzin więc raz na 2 dni. Tylko te części ciała bo chce uzyskać dość szybko efekt, po powrocie na pewno będę trenował całe ciało, nie jest to zestaw dyskotekowy i tego tak nie postrzegam.
Po prostu zależy mi na zestawie treningowym na te części ciała.
Nie nie idę na siłownie żeby super fajnie wyglądać na wakacje(nie skorzystam z nich w tym roku ale to najmniej ważne) i "Szpanować", lecz robie to dla siebie i chce osiągnąć w miarę fajny efekt, pytam konkretnie a już szydera w moją stronę.



Jakie pytanie takie odpowiedzi. Twoje pytanie jest z serii: chce schudnąć, ale nie mogę trzymać diety... Musisz rozwijać wszystkie partie mięśni. Skoro wcześniej chodziłeś na siłownie to wiesz jakie są ćwiczenia na klatke/biceps, jednak zastanów się czy dasz radę robić te partie mięśni 3x/tydzień, bo jeśli tak to twoje treningi są nic nie warte. W necie jest pełno planów treningowych, dobierz coś dla siebie, zmodyfikuj tak, aby pasował do sprzętu na twojej siłce i jazda. Takie coś ci wystarczy na początek:
I dzień:klata, biceps
II dzień: plecy, kaptury, triceps
III dzień: barki, biceps+triceps

Ja powyższym "planem" jechałem dość długo cały czas widząc przyrosty:). A co do kreatyny to spokojnie.

@Kaczmar: 30g carbo+bcaa, zalewam pozostałościami wody z siłowni, ciężko mi określić ile to jest. Z 200-300mll.


BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7221 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:38

  Ozi. napisał:  
...pytam konkretnie a już szydera w moją stronę.



pytasz konretnie głupio więc dostajesz takie odpowiedzi, ale w dodatku swoim wyjaśnianiem pogrążasz się dalej

jak masz trenować to musisz cwiczyć wszystkie partie (może być z nastawieniem na wybrane partie), ale w trzy miesiące to dużo nie osiągniesz bez wspomagaczy, a wspomagacze są Ci teraz niewskazane skoro długo nie ćwiczysz.
no chyba że jesteś totalnie zdesperowany to pomoga Ci jakieś sterydy, z tym ze one nie dzialaja tylko na klate i biceps lecz na cale cialo :D


TakiTam
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5450 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 15:53
Dziękuje Szymen i BzM za odpowiedź, oczekiwałem własnie na taką odpowiedź która mnie skieruje na właściwy tor. Teraz wiem, że za mało czasu na jakieś znaczne przyrosty, że mało ma sensu ćwiczenie tylko tych 2 partii ciała ciągle i dziękuje za zestawienie, jak można ćwiczyć 3 razy w tygodniu górne części ciała. Można powiedzieć że jestem lajkiem w tej dyscyplinie więc mogę gadać głupio bo się nie znam na tym w takim stopniu jak osoba która regularnie trenuje i może coś doradzić, dziękuje za podpowiedź, pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez: TakiTam, 9 marca 2011, 16:01 [2 raz(y)]


Liberta' Per Gli Ultras
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7494 dni

*****




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 18:18
Cwicz ogolnorozwojowo, tzw FBW.W 3 miechy masy nie zrobisz, ale na pewno nie zaszkodzi i pomoze przygotowac cialo do pozniejszych wysilkow.


Sami przeciw wszystkim!!!
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5372 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 20:01
Ja bym na Twoim miejscu mimo wszystko nie zaniedbywał też nóg. Zresztą tak jak P. pisze będzie chyba najlepiej, sam również przed "ruszeniem z kopyta" zrobiłem sobie 2 miechy rozgrzewki :)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7167 dni

***




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/03/2011 23:01

  Kaczmar napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  

  Szymen napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Dzieki za odpowiedz! W takim razie co warto jesc po treningu? Nie zalezy mi na jakims wielkim przyroscie masy, w zasadzie w ogole mi na nim nie zalezy. :)
Pytanie rowniez mam co do stosowania carbo po treningu. Wiadomo, ze trzeba uzupelniac glikogen, dotychczas robilem to bananem-dwoma. Przeczytalem, ze carbo moze powodowac obrastanie tluszczem. :) Ile w tym jest prawdy?



Jeżeli będziesz szamał carbo tylko po treningu to na bank nie przytyjesz, dla udowodnienia tezy, sam jem carbo chociaż jestem na redukcji(efekty są). Po treningu musisz dostarczyć kompleks aminokwasów, albo chociaż BCAA(najlepiej z glutaminą)(również pisałem o tym wcześniej, 30 tabsów kosztuje 10zł, starczy ci to na 10 treningów[3 tabsy po treningu]) i zapić carbo. Na swoim przykładzie podam jeszcze ciekawostkę, że dłuuuugo jadłem BCAA+glutamina i jakoś nie zauważałem większej różnicy, jednak dopiero z carbo ta regeneracja przebiega szybko, jest naprawdę odczuwalne. Żeby nie było to nie jest żadna chemia, albo cudowna tabletka, aminokwasy to aminokwasy i tyle:). Btw, 1kg carbo +/- 20zł także warto zainwestować.


Dzieki za odpowiedz. Jem BCAA, w tym momencie Treca, akurat oni zalecaja zarzucenie ich 45 minut przed treningiem.



Też mam z Treca i jestem mega zadowolony, wbrew pozorom ich koszt jest wysoki, ale są niebywale ekonomiczne. Jeżeli fundusze cie pozwalają to jedz i po i przed treningiem. Ja obecnie jem tylko potreningowo. No i zakup carbo:)
powodzenia!


To ostatnie pytanie. Ktore carbo? :) Olimp? Activlab?



Mam z Olimpu, smak rewelacja:). 22zł w ninjy
@Bulin jogurt naturalny zawiera kazeine(białko wolno wchłanialne) oraz inne białka, a nam cały czas chodzi o potreningowe aminokwasy:).



Szymen jakie proporcje dajesz ? ile łyżek na ile ml. wody ? . Biore jak jest napisane ale taki dziwny smak ma ( truskawka )



Ilość Carbo jaką wypijasz po treningu nie jest stała, zależy od Twojego zapotrzebowania oraz wagi, oraz od tego jak cięzki i długi był trening (choć to wiadomo ciężko "zmierzyć"). A Carbo to Carbo, bierz te które ma mix czasu wchłanialności, np Olimp CarboNox.
Ozi tak jak koledzy wyżej napisali, ćwicz wszystkie partie, nie zapominając o nogach :) 3 treningi w tygodniu wystarczą na wszystkie partie.


www.sectorshop.net
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6421 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 10/03/2011 23:49

  eM napisał:  
klatka + biceps = zestaw dyskotekowy lol



biceps + triceps = zestaw dyskotekowy lol

A tak do tematu nogi w treningu są bardzo ważne, bo jak będziesz robić samą klatkę i biceps bez nóg nie będzie takich efektów. W nogach jest sporo mięśni, które w momencie, gdy są trenowane powodują ogromny efekt anaboliczny, przez co przyspieszają w sposób naturalny przyrost Twojego "bicepsa". Najlepsze na początek (jak ja ćwiczyłem) były dla mnie przysiady, wiec przemyśl to, ale to jaki trening sobie ułożysz zależy już tylko od Ciebie. Do tego robiąc przysiady i oddychając równo wyrabiasz sobie lepszy oddech podczas wysiłku, początki : jedna seria - oddech jak po szybkim bieganiu:)


manisz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6975 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/03/2011 00:01

  Szymon* napisał:  

  eM napisał:  
klatka + biceps = zestaw dyskotekowy lol



biceps + triceps = zestaw dyskotekowy lol

A tak do tematu nogi w treningu są bardzo ważne, bo jak będziesz robić samą klatkę i biceps bez nóg nie będzie takich efektów. W nogach jest sporo mięśni, które w momencie, gdy są trenowane powodują ogromny efekt anaboliczny, przez co przyspieszają w sposób naturalny przyrost Twojego "bicepsa". Najlepsze na początek (jak ja ćwiczyłem) były dla mnie przysiady, wiec przemyśl to, ale to jaki trening sobie ułożysz zależy już tylko od Ciebie. Do tego robiąc przysiady i oddychając równo wyrabiasz sobie lepszy oddech podczas wysiłku, początki : jedna seria - oddech jak po szybkim bieganiu:)



I przy okazji tak upragniony brzuch przy nogach bardzo ładnie pracuje ;-)


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/03/2011 20:55
Poleci ktoś jakieś skuteczne środki hamujące apetyt? Jestem na diecie stosuje fat burnera przed treningami, ale poszukuje jakiegoś nie koniecznie chemicznego środka redukującego apetyt. Grzebałem w internecie ale wszędzie zdania są podzielone jedni mówią chrom pomaga, inni mówią, że nic nie daje. Tak więc czekam na Wasze opinie.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6421 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/04/2011 01:42

  ManeS napisał:  
Poleci ktoś jakieś skuteczne środki hamujące apetyt? Jestem na diecie stosuje fat burnera przed treningami, ale poszukuje jakiegoś nie koniecznie chemicznego środka redukującego apetyt. Grzebałem w internecie ale wszędzie zdania są podzielone jedni mówią chrom pomaga, inni mówią, że nic nie daje. Tak więc czekam na Wasze opinie.



Ja osobiście słyszałem o takim czymś jak "Zelixa" , ale to środek na receptę i kosztuje około 70 zł, chemiczny, ale podobno musisz się zmuszać do jedzenia, bo apetytu nie ma w ogóle - działa to mniej więcej jak "Meridie"(polecany przy wysiłku fizycznym jak i psychoterapii :) )

Najlepszym jak pisałeś jest chrom na zahamowanie łaknienia i podjadanie miedzy posiłkami. Najlepsze środki na pohamowanie łaknienia to takie, które zawierają kofeinę, efedrynę, teofilinę. Jak robisz zrzut to dobrze przyjmować błonnik , około 30-45 g popijać dużą ilością wody. Wypełnia i oczyszcza układ pokarmowy, o ile stosujesz nisko kaloryczna dietę , a przy spalaniu na pewno tak jest :)

Napisz później jak Fat Burner dał rade ;) Bo jest aktualnie kilka bardziej skutecznych specyfików wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej ;)


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/04/2011 15:34
Zelixa Meridia i inne środki tego typu są już niedostępne - przynajmniej około pół roku temu babka w aptece mówiła, że zostały wycofane z obiegu ze względu na szkodliwe działanie, chyba że się coś zmieniło albo jakby ktoś miał to chętnie odkupię paczkę ;)
Jadam tylko przed treningiem tego fat burnera i widzę, że więcej wypacam niż bez. A jakie środki bardziej skuteczne masz na myśli?


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6421 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/04/2011 17:15
Bardzo dużo tego typu specyfików jest w internecie do kupienia ;)
Najmocniejsze i uważane przez wielu za najskuteczniejsze spalacze na rynku to KiloSports- HyperDrine , Scorch.
Osobiście brałem Venoma 3.0+ i w 25 dni przy ścisłej diecie, bieganiu codziennie (1-2 po 6-9km) wynik = 8,5 w dół ;)
Minusem wszystkich jest to ,że korba jest jak po... a w szczególności po KiloSports ;P

A ten Fat Burnner to lepiej brać regularnie czyli rano po śniadaniu , przed treningiem czy obiadem, same składniku które w nim są pohamują trochę łaknienie :) No i biorąc regularnie lepsze efekty! Ale powiedzmy sobie szczerze, spalanie to przede wszystkim areoby i dieta :)


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/04/2011 18:07
a wiesz może czy zmieniło się coś z tymi zelixami? ;)
Ja akurat używam RIPPED FREAK HYBRID FAT BURNER :P ale czytałem też o Venomie i chyba wypróbuje jak skończy mi się ten ;)


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005