Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7166 dni

***




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 00:06
Szymen- na noc chodzilo Ci zapewne o twarog chudy w ilosci 100 g, a nie o serek wiejski;), bo serek wiejski na noc niedokonca dobra opcja, za to chudy twarog jak najbardziej:). Tak, carbo po treningu wliczasz do ogolnego bilansu.

Hasor, z takim stazem, dodatkowo nieregularnym, odpusc sobie odzywki, domyslam sie ze zastojow jakis wielkich nie masz ;)?, odzywki mozesz wlaczyc po wakacjach, zeby na jesien/zime troche dodatkowej masy zlapac. Po treningu banany wlacz, niby malo wazna rzecz a uzupelnia straty glikogenu w miesniach.


www.sectorshop.net
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 19:33

  Czarny napisał:  
Szymen- na noc chodzilo Ci zapewne o twarog chudy w ilosci 100 g, a nie o serek wiejski;), bo serek wiejski na noc niedokonca dobra opcja, za to chudy twarog jak najbardziej:). Tak, carbo po treningu wliczasz do ogolnego bilansu.

Hasor, z takim stazem, dodatkowo nieregularnym, odpusc sobie odzywki, domyslam sie ze zastojow jakis wielkich nie masz ;)?, odzywki mozesz wlaczyc po wakacjach, zeby na jesien/zime troche dodatkowej masy zlapac. Po treningu banany wlacz, niby malo wazna rzecz a uzupelnia straty glikogenu w miesniach.



Niby tak niby nie. Jeśli ktoś liczy każdy gram tłuszczu to ma to wpływ, ale jednak nie można zapomnieć o jednej ważnej rzeczy. Tłuszcz spowalnia wchłanianie kazeiny, co daje nam szanse powstrzymać katabolizm na jeszcze dłużej(niektórzy, jak nie stać ich na wolno wchłanialne białka, kupują zwykłe WPC i na noc przykładowo 10g oleju lnianego i dopiero WPC, z tym że wiadomo przy redukcji jest to aż 90kcal, czyli lepiej sobie odpuścić) Poza tym jest smaczniejszy niż przetworzony chudy ser :). Można jeszcze pomyśleć o jakimś serku wiejskim light to wtedy tego tłuszczu jest tam 1-2g.

Co do odpuszczenia sobie odżywek, to Hasor nie możesz myśleć o tym jako o czymś co się "zażywa", lub o czymś co jest jakoś niesamowicie szkodliwe. Zapewniam cię, że Bcaa+glutamina ŻADNEJ szkody ci nie zrobią, a pomóc mogą:). Także ja jestem jak najbardziej za, jako rozpoczęciu suplementacji właśnie tymi odżywkami. Do tego pamiętaj o carbo(węglowodanach)[może to być banan jak wyżej wspomniał Czarny]. Napisz za jakiś czas, czy masz jakieś efekty, lub też czy zacząłeś suplementować:).

@Kostek nie ma potwierdzonego faktu że glutamina nie działa, tym samym nie ma potwierdzonego, że działa. W każdym bądź razie jest to jeden z głównych aminokwasów tworzących nasze mięśnie także warto go uzupełniać. To raz, a dwa. Myślę, że właśnie najlepiej zacząć od antykatabolików, do tego gainery czy białko, a kreatynę zostawić sobie jak pozna się swój własny organizm.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5371 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 22:48
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Na razie pierwszy cykl spróbuje na sucho, wpierw muszę sobie udoskonalić dietę. Poza tym pierwszy raz mam zamiar zarzucić sobie takie duże obciążenia i stosowanie diety (no i w ogóle plany planami, a niekoniecznie może mi się udać dokończyć cykl czy coś, wiadomo jak to w życiu bywa), więc szczerze mówiąc nie wiem jeszcze jak organizm na to zareaguje - faktycznie na dodatki na razie chyba za wcześnie. Oczywiście w odpowiednim czasie pochwalę się rezultatami :P

Jeszcze jedno małe pytanko - chodzi o ... mleko :) uwielbiam pić mleko i piję w dość dużych ilościach, czy w tym przypadku działa powiedzenie "pij mleko, będziesz wielki" ?

Pozdro i jeszcze raz dzięki :)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7235 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 22:51

  Hasor napisał:  
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Na razie pierwszy cykl spróbuje na sucho, wpierw muszę sobie udoskonalić dietę. Poza tym pierwszy raz mam zamiar zarzucić sobie takie duże obciążenia i stosowanie diety (no i w ogóle plany planami, a niekoniecznie może mi się udać dokończyć cykl czy coś, wiadomo jak to w życiu bywa), więc szczerze mówiąc nie wiem jeszcze jak organizm na to zareaguje - faktycznie na dodatki na razie chyba za wcześnie. Oczywiście w odpowiednim czasie pochwalę się rezultatami :P

Jeszcze jedno małe pytanko - chodzi o ... mleko :) uwielbiam pić mleko i piję w dość dużych ilościach, czy w tym przypadku działa powiedzenie "pij mleko, będziesz wielki" ?

Pozdro i jeszcze raz dzięki :)



Mleko na pewno ma wpływ na rzeźbienie mięśni (utrudnia to bo zawiera serwatkę), osobiście pije dużo mleka i produktów mlecznych ale ja rzeźby na poważnie nigdy nie robię więc się nie znam jak stali eksperci tego tematu ;)


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6726 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 23:10
Etyl Ester Kreatyny - próbował ktoś? Warto kupić czy raczej nie zawracać sobie głowy i sięgnać po jabłko lub jakiegoś stacka?

Nie zależy mi na w tym momencie na czymś mocniejszym , chodzi mi o coś za co można się zabrac po monochydracie ;)


Kostek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5297 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/01/2011 23:37

  eM napisał:  
Etyl Ester Kreatyny - próbował ktoś? Warto kupić czy raczej nie zawracać sobie głowy i sięgnać po jabłko lub jakiegoś stacka?

Nie zależy mi na w tym momencie na czymś mocniejszym , chodzi mi o coś za co można się zabrac po monochydracie ;)



Jak brałeś już monohydrat to radziłbym Ci nie brać od razu stacka tylko właśnie ten ester albo jabłczan ewentualnie chelat magnezowy kreatyny.


Dopóki walczysz jesteś zwycięzca.
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 12/01/2011 08:55

  Kostek napisał:  

  eM napisał:  
Etyl Ester Kreatyny - próbował ktoś? Warto kupić czy raczej nie zawracać sobie głowy i sięgnać po jabłko lub jakiegoś stacka?

Nie zależy mi na w tym momencie na czymś mocniejszym , chodzi mi o coś za co można się zabrac po monochydracie ;)



Jak brałeś już monohydrat to radziłbym Ci nie brać od razu stacka tylko właśnie ten ester albo jabłczan ewentualnie chelat magnezowy kreatyny.



Zależy jaki stack. Aby nie było w nim mono już, bo dobrze by było co by organizm trochę odpoczął. Nie zmienia to faktu, że w/w formy też będą dobre.

@Hasor w twoim przypadku mleko będzie świetny produktem do budowania mięśni!


M_
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7393 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/01/2011 19:06
Witam pytanie do znawców z czym najlepiej połączyć HMB by uzyskać rzeźbę , może jakieś inne odżywki , chce spalić jeszcze trochę tłuszczu 185 cm waga 93 kg , Zbiłem z 115 kg do 93kg bez żadnych odżywek ( treningi ( Dużo Sportu) bez specjalnej diety po prostu mniej żarłem ), i waga od 2 miesięcy stanęła na 93 kg i nie chce iść w dół . Z góry Dziękuje za rady .

Ostatnio edytowany przez: M_, 30 stycznia 2011, 19:19 [1 raz(y)]


Podnieś kamień, poczuj strzał adrenaliny,
Nalej farby do gaśnicy i rozpierdolą nią witryny...
Kostek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5297 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/01/2011 20:27

  PSFzG napisał:  
Witam pytanie do znawców z czym najlepiej połączyć HMB by uzyskać rzeźbę , może jakieś inne odżywki , chce spalić jeszcze trochę tłuszczu 185 cm waga 93 kg , Zbiłem z 115 kg do 93kg bez żadnych odżywek ( treningi ( Dużo Sportu) bez specjalnej diety po prostu mniej żarłem ), i waga od 2 miesięcy stanęła na 93 kg i nie chce iść w dół . Z góry Dziękuje za rady .



Lepiej zainwestuj w jakąś sensowną dietę zamiast jeść hmb, poza tym hmb działa dopiero po 2-3 miesiącach. Jeśli chcesz już coś kupić to lepszym wyborem będzie jakiś spalacz tłuszczu.


Dopóki walczysz jesteś zwycięzca.
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/01/2011 21:28

  PSFzG napisał:  
Witam pytanie do znawców z czym najlepiej połączyć HMB by uzyskać rzeźbę , może jakieś inne odżywki , chce spalić jeszcze trochę tłuszczu 185 cm waga 93 kg , Zbiłem z 115 kg do 93kg bez żadnych odżywek ( treningi ( Dużo Sportu) bez specjalnej diety po prostu mniej żarłem ), i waga od 2 miesięcy stanęła na 93 kg i nie chce iść w dół . Z góry Dziękuje za rady .



BCAA+carbo po treningu, żeby zabezpieczyć mięśnie przed katabolizmem, a w okresie rzeźbienia/redukcji są jeszcze mocniej narażone na to nie korzystne zjawisko. Pokombinuj delikatnie z dietą, zacznij od niej(zradykalizuj jakieś elementy skoro mówisz, że specjalnie nie prowadziłeś), i to będzie musiało pomóc. Spalacze powinno się włączać dopiero przy tym jak stoimy w miejscu z wagą i nie mamy jak zradykalizować diety.


Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7166 dni

***




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 31/01/2011 14:21
HMB stosuje sie przez dluuuugi czas żeby były efekty (mało ekonomiczny środek), dlatego lepiej zastosuj sie do porady Szymena.


www.sectorshop.net
Kostek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5297 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 07/02/2011 00:49
W dniach 8-14 lipca odbędzie się po raz kolejny ekstremalna gra terenowa - SELEKCJA. Impreza rozpoczyna się etapem wstępnym tzw. preselekcją 8 lipca na terenach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie gdzie ziarna zostaną oddzielone od plew. Kozacy którzy przejdą preske wezmą udział w dalszym etapie głównym SELEKCJI najprawdopodobniej na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Wybiera się ktoś??

SELEKCJA


Dopóki walczysz jesteś zwycięzca.
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7300 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 10/02/2011 22:35
mial ktos z was/waszych rodzin robiona artroskopie kolana? Jesli tak to kilka pytan:z jakim ortopeda najlepiej skonsultowac sie w sprawie zabiegu,gdzie go w Szczecinie zobic,jak to wyglada z powrotem do sprawnosci(rehabilitacja,skutki uboczne,powiklania itp).z gory dzieki:)


100% PD
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5314 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 10/02/2011 22:52
Ja miałem artroskopie, miałem ją robioną na unii lubelskiej i nie polecam, nie polecam korzystać z usług dr Larysza czy jakoś tak - on miał przeprowadzać zabieg (tylko w tym celu złożyłem mu kilka wizyt w prywatnym gabinecie) zapewniał, że tak będzie na koniec zlecił zabieg jakiemuś młodemu doktorkowi, który wyjebał błonę śluzową która miała być badana do śmietnika - więc w sumie niepotrzebnie mi otwierali kolano
Polecano mi wtedy doktora Bohatyrowicza ponoć bardzo dobry.
Po zabiegu ważne jest żebyś ćwiczył nogę, przede wszystkim zginanie i wyprost żebyś nie miał przykurczu bo to przejebana sprawa jest, a także praca nad mięśniami bo ja np oszczędzałem nogę po zabiegu i miałem zanik mięśni i ten przykurcz.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7220 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/02/2011 16:14
zasadnicze pytanie- pod jakim kątem będziesz miał robioną artroskopie- więzadła naciągnięte/zerwane, łękotka itp.

mój przykład- zerwane więzadła stawu kolanowego prawego. artroskopię robioną miałem w Zdunowie w czerwcu poprzedniego roku. Podobno w tym szpitalu dobrze znają się na tym temacie. na termin czekałem ponad 2 miesiące, z tym że nawet jak wyznaczą termin to może okazać się, że datę przesuną o ileś dni (mi przesunęli o ponad tydzień).
Jako ciekawostkę- po tym zabiegu kazali mi czekać ponad 6 miesięcy na rekonstrukcję więzadeł. No to czekałem, aż pewnego dnia zadzwonili z informacją, że mogę wpaść do szpitala JUTRO. No to jak wpadłem na oddział to wyczekałem na czczo do 21godz, żeby dowiedzieć się, że nie zdążą w ten dzień wykonać operacji i żebym przyjechał za 3 dni (wtedy już zrobili). Także trzeba być przygotowanym psychicznie na takie opóźnienia.

ale wracając do artroskopii- wpadasz do szpitala, robią w ten lub następny dzień operację i w kolejny dzień rano wypis. Kule przy boku chyba przez 2 tygodnie. Kontrola po kilku tygodniach i wtedy otrzymuje się skierowanie na rehabilitację. Przez ten okres TRZEBA samemu ćwiczyć, żeby nie było lipy. Ważna tu jest systematyczność, żeby nie było opierdalania się. Zwolnienie z roboty miałem na 5 tygodni. Po tym okresie normalnie chodziłem, chyba lekko próbowałem biegać. Siłownie lekko robiłem już po tygodniu (co było chyba błędem). Do pełnej sprawności nie wiem kiedy doszedłbym bo po dwóch miesiącach znowu kroili mi kolano.

od osoby zajmująca się tematyką fizjoterapii dostałem takie wykaz ćwiczeń:

"1. siad prosty, napinanie izometryczne (wciskanie kolana w podłogę) mięśnia czworogłowego, wytrzymać 5 sek,rozluźnić i tak 15-20x

2. siad jw, pod piętą mały woreczek, napinać jw.

3. leżenie tyłem, napięcie jw, uniesienie nogi 10-15 cm nad podłożem,wytrzymać 5 sek, opuścić, rozluźnić i tak 15-20x,

4.siad jw lub leżenie jw, wałek (nie duży) pod kolanem, napięcia jw z oderwaniem pięty od podłoża, wytrzymać .

5. leżenie tyłem wałeczek lub woreczek pod piętą i tak leżeć ok 15-20 min (rozciągasz mm tylne)

6.leżenie tyłem noga wyprostowana czynne ruchy stopy (góra dół, kółeczka… ) 15-20x

7.. leżenie przodem i próby zgięcia nogi do oporu.

8. leżenie na boku, unoszenie prostej nogi,

9. leżenie tyłem, nogi wyprostowane uniesione do góry(prostopadle do podłogi) i wykonywanie tzw nożyc, powoli

10.stanie przy krześle wspięcia na palce, wykonuj bardzo powoli (lepsza praca mięśni)

11. jak możesz w miarę zginać kolano to jazda na rowerze ale na razie bez obciażenia

Jeżeli jakieś ćwiczenie sprawia ból to przerwij nie rób na siłe!!!

Przy każdej możliwej okoliczności (np. przy oglądaniu telewizji) trzymać nogę zawsze wyżej, obrzęk z kolana szybciej zejdzie. Do tego często masować kolano, przykładać lód lub okład (są przydatne takie żele, które wkłada się do zamrażalnika i utrzymają długo zimno na nodze)"


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5314 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/02/2011 16:51
polecam ten okład żelowy, to dobra sprawa jest


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7300 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/02/2011 17:30
no wlasnie okazuje sie, ze chyba to nie bedzie konieczne, bylem dzis u ortopedy prywatnie, sciagnal mi 70ml krwistego czegos z kolana, wiezadla niby cale, mialem miec robione usg pod katem lekotki ale przez opuchlizne malo bylo widac, dopiero za tydzien bede mial robiona. ale noga mniej wiecej sprawna jest, nie boli takze pewnie wszystko tam w porzadku jest. niby czlowiek jezdzi na rowerze, chodzi na silke ale miesnie nie trzymaja dobrze tego kolana. trzeba w koncu w stabilizator zainwestowac do grania. a cwiczenia sie przydadza jak juz bede mogl w miare noga operowac:) dzieki


100% PD
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/02/2011 17:36
ja miałem usuniętą łękotkę (noga zgieła się wpół i została w takiej pozycji a kolano miałem wielkie jak głowa) w zdunowie w 1999 roku jeszcze stara metodą czyli nie atroskopią a normalnym otwarciem kolana itp ale jestem zadowolony od tamtej pory jak narazie nie mam problemów z tym kolanem i oby juz tak zostało.więc również polecam zdunowo jak najbardziej.


Better dead than red!
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/02/2011 19:19
Sławomir Zacha- polecam tego gościa, zna się po prostu(pamiętam, że swego czasu składał jakiegoś szczecińskiego siatkarza, gościu miał nie chodzić już, a ten lekarz jakoś umiejętnie sprawił, że gra do dzisiaj:)) Niestety miałem okazje 2 razy być u niego operowany, i ZAWSZE było tak jak mówił np. mówił, że noga opuchnie to spuchła, mówił że nie powinna to nic się nie działo.
Jednak u niego tylko prywatnie, z tym, że tutaj gościu jest wart swojej ceny.


MKS Pogoń
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5023 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 14/02/2011 15:29
Witam polecicie mi jakiś dobry sklep z odżywkami oprócz fali


My Fani Pogoni Granatowo Bordowi Za Pogoń Za Mks Pójdziemy Aż Po Życia Kres!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005