Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Przystanek PRACA << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7416 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 24/04/2014 20:12
Pracuje w pewnej firmie od ok. 10 miesięcy. Chcę złożyć wypowiedzenie.

1) Według księgowej/kadrowej wypowiedzenie takie muszę złożyć z początkiem nowego miesiąca i trwa ono miesiąc - co do długości jestem przekonany, że ma rację, a ten pierwszy punkt - że jedynie z początkiem miesiąca to prawda? Nie można w normalnym, innym terminie?

2) Od początku umowy (umowa o pracę) naliczał mi się urlop w wysokości ~1.6 dnia wolnego za przepracowany miesiąc - w zeszłym roku nie wykorzystałem ani jednego dnia z tego czy te dni przechodzą również na nowy rok?

Czy od nowego roku obowiązują mnie już te 20-parę dni, które obowiązują przy umowie o pracę czy wciąż mam za mały przepracowany staż?

3) Czy w ramach tego miesięcznego wypowiedzenia mogę ubiegać się o ten wspomniany wyżej urlop - np. że ostatnie 2 tygodnie wypowiedzenia potraktuje w ramach urlopu? Jeśli tak czy musi się na to zgodzić szef/kierownik, który udzieli tego urlopu czy on jest mi należny i mogę go sobie wykorzystać jeśli chcę? Szef przy pierwszej rozmowie wspomniał mi, że woleliby żebym przepracował całość a za urlop zostanie mi zapłacony ekwiwalent.

4) Czy istnieje jakiś specjalny wzór wypowiedzenia czy należy indywidualnie dowiadywać się tego u swoich kadrowych/księgowych?

5) Czy dodatkowo wykorzystując wypowiedzenie muszę złożyć jakieś inne dokumenty/pamiętać o czymś innym?


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6822 dni




Odp: Przystanek PRACA - 24/04/2014 20:45
eF
1. Jeżeli pracujesz 10 miesięcy to okres wypowiedzenia trwa 1 miesiąc. Liczy się on od końca miesiąca w którym złożysz wypowiedzenie.
Jeżeli złożysz dzisiaj to zacznie się liczyć od końca kwietnia czyli będziesz "wolny" z końcem maja. Jeżeli złożysz dokumenty np. 2 maja to zacznie się ono liczyć z końcem maja czyli "wolny" będziesz z końcem czerwca.
2. Urlop przechodzi na kolejny rok. Nie wiem ile masz lat pracy (praca+ np. studia) ,i ale z tego co piszesz poniżej 10 lat. Jeżeli tak to masz 1,6 dnia za każdy przepracowany miesiąc. Liczysz miesiące od kiedy do kiedy pracujesz mnożysz razy 1,6 i tyle należy ci się urlopu.Za każdy rozpoczęty miesiąc należy się 1,6 dnia (nawet gdybyś w tym miesiącu pracował 1 dzień).
3. Możesz wnioskować, ale nie muszą się zgodzisz. Mogą dać ci urlop lub wypłacić ci ekwiwalent. Jest też możliwość, że urlop 'przejdzie" ci na nowego pracodawcę.
4. Wzór znajdziesz w necie, nie ma jakiś indywidualnych wzorów dla danej firmy (nawet jak są to nie musisz ich stosować)
5. Musisz pamiętać, żeby podpisali ci twoją kopię wypowiedzenia. Możesz mieć też przed samym odejściem do podpisania rozliczenia, obiegówki itp. (w zależności od firmy)

Później się człowiek z takimi męczy;)


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7416 dni

*




Odp: Przystanek PRACA - 24/04/2014 20:51
Urlop na nowego pracodawcę mi nie przejdzie o czym już z nim rozmawiałem, nie ma takiej opcji.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6765 dni

****




Odp: Przystanek PRACA - 25/04/2014 11:36
za poprzedni rok musisz wykorzystać urlok do września, ale u obecnego pracodawcy. jak tego nie zrobisz MUSI ci wypłacić ekwiwalent, może natomiast sam cię wysłać na urlop. w praktyce pewnie będzie tak, że dadzą ci urlop na okres wypowiedzenia.


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
mlostaaa0
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4244 dni




Odp: Przystanek PRACA - 11/05/2014 11:45
Szukam pracy na wakacje, jakby ktoś coś wiedział na ten temat, to proszę o kontakt na [email protected]
najlepiej praca w Szczecinie lub okolicy.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7445 dni




Odp: Przystanek PRACA - 03/10/2014 21:18
Jest przyjemna praca dorywcza dla osób posiadających dużo znajomych (uczelnie, duże zakłady pracy - KLIK!


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Przystanek PRACA - 03/10/2014 21:25
Szukam pracy w charakterze kierowcy (nie kurierka) lub w innej branży. Kat. prawa jazdy ABCDE (kwalifikacja, badania, elektroniczna karta kierowcy, wyjazdy za granice odpadają.
W razie jakiś namiarów proszę kontaktować się ze mną w tym temacie bądź e-mail: [email protected]

Ostatnio edytowany przez: db1948, 4 października 2014, 12:26 [1 raz(y)]



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7317 dni




Odp: Przystanek PRACA - 23/02/2015 10:33
Poleci ktoś jakiś serwis, stronę agencję itd. z pewnymi i sprawdzonymi ofertami pracy w Niemczech ?


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6727 dni

**




Odp: Przystanek PRACA - 24/02/2015 22:04

  AŚ napisał:  
Poleci ktoś jakiś serwis, stronę agencję itd. z pewnymi i sprawdzonymi ofertami pracy w Niemczech ?




http://www.gpjc.eu/pl/

http://www.wup.zgora.pl/PL/oferta_pracy/46/


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5428 dni




Odp: Przystanek PRACA - 25/02/2015 15:29
Kojarzy ktoś może w Szczecinie jakieś media/portal/pismo, gdzie płacą za teksty. Chodzi mi o coś mniej znanego niż Radio,TVP, czy Kurier i Głos.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8070 dni




Odp: Przystanek PRACA - 26/02/2015 01:24
Prezydent przeznaczy 300 milionów zł na wspieranie małych ukraińskich firm.

- Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią - powiedział prezydencki minister w rozmowie z RMF24. Bank Gospodarstwa Krajowego razem z prywatnym bankiem PKO BP i innymi instytucjami założy specjalny fundusz.
- Koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości - powiedział Olgierd Dziekoński. Podkreślił, że bank PKO BP, który będzie uczestniczył w tym przedsięwzięciu, ma doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju funduszy, a co więcej, prowadzi działalność na Ukrainie jako Kredobank.

- Chcemy wykorzystać te pieniądze jako lewarowanie czy też wzmocnienie kapitałowe tych firm małej przedsiębiorczości, które są obiecujące i które chciałyby się rozwijać. Potem te firmy mogłyby wejść na warszawską giełdę, gdzie już notowanych jest kilkanaście ukraińskich spółek - dodał. Minister wyjaśnił, że analitycy wybiorą od 30 do 50 firm, w które przez pierwsze trzy lata zostanie zainwestowanych około 300 milionów złotych. - Przewidujemy, że to przyniesie dobry zwrot na kapitale dla nas i wprowadzi zasady przejrzystego, uczciwego zarządzania firmami. Dzięki temu zabezpieczymy polskie firmy przed ryzykiem korupcji, która na Ukrainie wciąż jest obecna - powiedział.

Dziekoński zadeklarował, że konkretne branże nie będą premiowane, liczyć się będą natomiast tylko małe firmy - zatrudniające od 30 do 250 osób i takie, które posiadają przy tym zdolność technologiczną do zaistnienia na rynku europejskim. Fundusz miałby zacząć działać jeszcze w tym roku.

- Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią. To jest coś, co jest poza tą zmonopolizowaną strukturą gospodarki, będącą w tej chwili w rękach oligarchów. Po drugie, chcemy pokazać tym firmom i tym ludziom, którzy tam pracują, że można w przyzwoity, uczciwy i rzetelny sposób zrobić dobrą międzynarodową karierę finansową. Po trzecie, wreszcie chcemy budować lepsze relacje między polskim rynkiem kapitałowym, polskimi przedsiębiorstwami a firmami ukraińskimi - tłumaczył minister.


Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni




Odp: Przystanek PRACA - 26/02/2015 07:26
Nie ma ktoś kogoś kto potrzebuje osoby na weekendy do pracy? A w maju już z opcją codziennie.

[email protected]


cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6815 dni




Odp: Przystanek PRACA - 26/02/2015 14:40

  Gryfsz napisał:  
Prezydent przeznaczy 300 milionów zł na wspieranie małych ukraińskich firm.

- Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią - powiedział prezydencki minister w rozmowie z RMF24. Bank Gospodarstwa Krajowego razem z prywatnym bankiem PKO BP i innymi instytucjami założy specjalny fundusz.
- Koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości - powiedział Olgierd Dziekoński. Podkreślił, że bank PKO BP, który będzie uczestniczył w tym przedsięwzięciu, ma doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju funduszy, a co więcej, prowadzi działalność na Ukrainie jako Kredobank.

- Chcemy wykorzystać te pieniądze jako lewarowanie czy też wzmocnienie kapitałowe tych firm małej przedsiębiorczości, które są obiecujące i które chciałyby się rozwijać. Potem te firmy mogłyby wejść na warszawską giełdę, gdzie już notowanych jest kilkanaście ukraińskich spółek - dodał. Minister wyjaśnił, że analitycy wybiorą od 30 do 50 firm, w które przez pierwsze trzy lata zostanie zainwestowanych około 300 milionów złotych. - Przewidujemy, że to przyniesie dobry zwrot na kapitale dla nas i wprowadzi zasady przejrzystego, uczciwego zarządzania firmami. Dzięki temu zabezpieczymy polskie firmy przed ryzykiem korupcji, która na Ukrainie wciąż jest obecna - powiedział.

Dziekoński zadeklarował, że konkretne branże nie będą premiowane, liczyć się będą natomiast tylko małe firmy - zatrudniające od 30 do 250 osób i takie, które posiadają przy tym zdolność technologiczną do zaistnienia na rynku europejskim. Fundusz miałby zacząć działać jeszcze w tym roku.

- Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią. To jest coś, co jest poza tą zmonopolizowaną strukturą gospodarki, będącą w tej chwili w rękach oligarchów. Po drugie, chcemy pokazać tym firmom i tym ludziom, którzy tam pracują, że można w przyzwoity, uczciwy i rzetelny sposób zrobić dobrą międzynarodową karierę finansową. Po trzecie, wreszcie chcemy budować lepsze relacje między polskim rynkiem kapitałowym, polskimi przedsiębiorstwami a firmami ukraińskimi - tłumaczył minister.



nie potrafie ulozyc kulturalnego zdania na temat obecnej wladzy w Polsce. Ktos potrafi racjonalnie wytlumaczyc tego typu kroki? Argumenty podane przez tego czlowieka, Dziekonskiego, nie zasluguja nawet na komentarz. Ja pierdole...


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6765 dni

****




Odp: Przystanek PRACA - 27/03/2015 12:21
poszukiwany pracownik do magazynu w Szczecinie na prawobrzeżu, wymagane uprawnienia na wózek widłowy (wymagany papier, ogarnąć to można szybko, a nauczyć się można na miejscu). praca po bożemu od poniedziałku do piątku, ktoś chętny?


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4503 dni




Odp: Przystanek PRACA - 27/03/2015 15:03
Jak dasz wskazówki jak można szybko ogarnąć taki papier to od 1 kwietnia jestem gotowy.


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6765 dni

****




Odp: Przystanek PRACA - 27/03/2015 17:55

  Porcja Piwa napisał:  
Jak dasz wskazówki jak można szybko ogarnąć taki papier to od 1 kwietnia jestem gotowy.



wskazówek dać ci nie mogę (pdk), podklep do mnie na gg w poniedziałek to pogadamy chwilę.


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4503 dni




Odp: Przystanek PRACA - 27/03/2015 20:47
odezwe sie!


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8070 dni




Odp: Przystanek PRACA - 13/05/2015 20:49
Po Warszawie 'lata' Komorowski ze swoja swita i oferuje wszystkim chetnym swoja pomoc. Media trabia ze wszelkie sprawy zalatwia od reki. Jedna schorowana pania nawet zaprosil do placu prezydenckiego. Warto wiec poprosic go o praca tylko trzeba sie spieszyc bo zostaly mu jeszcze niecale 2 tygodnie.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5908 dni




Odp: Przystanek PRACA - 14/05/2015 00:00
Pewnie zaproponuje etat w jednym z urzedow, z wliczona premia za jedyny sluszny oddany glos w kazdych wyborach :)


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6092 dni




Odp: Przystanek PRACA - 14/05/2015 00:43
Patrząc na jaką rzeźnie wystawili Komora, jaką reklamę sam Olechowski mu zrobił (osoba ściśle związana z Grupą Bilderberg i Komisją Trójstronną) to sądzę, że WSI już krzyżyk na nim postawiło.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.27 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005