Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> aparaty cyfrowe << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni




aparaty cyfrowe - 02/09/2005 16:59
no to tak: mam zamiar kupić sobie aparcik, ale za bardzo się nie orientuję w tym temacie, więc parę pytań:
1. Może ktoś coś doradzić odnośnie Canon Powershot A95? i czy to dobrze, że (akurat w tym modelu) "monitorek jest wysuwany", a nie na wierzchu? patrząc na to z logiki mogą być + (ekranik się nie zarysuje) ale i - (można urwać tą część). Jak jest naprawdę?
2. Jakie parametry powinien mieć dobry aparacik?
3. Gdzie jest duży wybór (oprócz MediaMarkt)?
Wiem tylko, że koszt powinien się zamknąć w kwocie 1000-1400zł (wraz z dodtakową pamięcią 256MB, ładowarką itp). Proszę nie wklejać linków, gdzie aparatów będzie w chuj, bo się pogubię oraz nie rozmywać tematu, bo zależy mi na szybkim zakupie.
Tak, więc jak ktoś się dobrze zna lub posiada jakiś sprawdzony sprzęt to niech zapoda tu info.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7274 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 17:17
jak dla mnie to teraz za 600zl juz mozna dobry aparat kupic + karta pamieci dodatkowa. ja jakos pol roku temu albo jeszcze dawniej kupilem sobie sony dscp72 z 3,2mln pixeli i jestem z niego zadowolony bardzo. jezeli nie robisz jakichs zajebiscie profesjonalnych zdjec to nie ma sensu np 5mln brac bo i tak w takiej rozdzialce zdjec nie bedziesz robil bo to beda kobyly straszne i malo wejdzie na karte pamieci. ja robie caly czas w 2mln i to chyba jest 1200x800 albo cos kolo tego. i zdjecia dobre wychodza i duzo na 256mb karte ich sie miesci bo cos kolo 250 (a jak robisz zdjecia vga 640x480 to ponad 1000 wchodzi). a taki ekranik chowany jak piszesz to dobra rzecz bo to rozne sytuacje sie zdazaja i mozna zarysowac albo peknie niechcacy i wtedy kupa. a co do zlamania go to mi sie wydaje ze sa takie modele ze sie wyjmuje ekranik, obkreca i odwrocony na miejsce wklada

aha zapomnialem dodac: nie ma sensu wydawac kupe kasy na jakies nowe cudo bo ono i tak za pol roku juz stare bedzie:) moj kosztowal cos kolo 1000 zl + za karte 200 chyba a teraz tak ceny polecialy ze moze jest wart polowe tego. takze radze Ci kupic cos takiego za rozsądna cene:) a i w mediamarktcie czesto promocje sa i mozna fajny aparacik za nieduze pieniadze dostac.

jak cos to podbijaj na gg. jak bede to moge Ci doradzic jeszcze:)

Ostatnio edytowany przez: tribu, 2 września 2005, 17:29 [1 raz(y)]


100% PD
Arek87
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7677 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 17:48
To wszystko zalezy jakie ma byc przeznaczenie aparatu. Czy chcesz wykonywac duzo fotek w ruchu, czy chcesz miec mozliwosc tworzenia filmikow, czy bedzie Ci potrzebny duzy zoom i takie tam. Mysle ze lepiej doplacic 200zl i kupic porzadny aparat niz pozniej zalowac, ze nie moge zrobic tego i tego.

Mozesz sprawic sobie aparat Konica Minolta Dimage Z20, ktory bardzo chwali sobie moj kumpel.

link

Dodatkowo serwis e-cyfrowe.pl oferuje ZESTAW KOMFORT za 1338zl, w ktore sklad wchodza:

Minolta Dimage Z20
SD 256MB Pretec High Speed 60x
Ładowarka X4 Energy + 4szt 2600mAh
Hähnel AA 2350mAh 4szt
Statyw stołowy WTO 20
Zestaw do czyszczenia optyki

Pokrowiec

[MODERATOR: link skrocony bo strone rozjezdzal]


Obrazek jpg wstawiony na forum
galerro87
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6827 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 18:23
ja posiadam:
Samasung A400
4 mln pixel
zoom cyfrowy x4
Rozdzielczosc obrazu:
2272x1704 , 2048x1536 , 1600x1200 , 1024x768, 640x480

ekranik 2 cale LCD
wbudowana pamiec 16 MB

ponadto mozna robic na nim filmiki z glosem ( sredniej jakosci ale sa)
kosztuje ok 500-600 zl
jestem z niego bardzo zadowolony i jezeli nie potrzebujesz robic profesjonalnych zdjec to tak iw zupelnosci Ci wystarczy :)



qbajag
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni

**




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 19:10
Ja mam Olympus D-535
3.2 Megapixel 3xoptical zoom 12xdigital zoom

Rozdzielczość 480x640 1200x1600 1536x2048

Filmiki robie bez głosu...

Aparacik nawet fajny ale planuje sobie kupić coś lepszego bo to w zasadzie mojej matki jest(choć tylko Ja go używam).

Jeśli masz zamiar robić zdjęcia "papierowe" to nie schodź poniżej rozdzielczości 1200x1600 jeśli chcesz mieć przyzwoitej jakości "pocztówki"


Czarna e(L)ka w kółeczku się mieni!!!
Visca el Barca!!!
chase
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7159 dni

**




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 19:25

  Cytat:  
1. Może ktoś coś doradzić odnośnie Canon Powershot A95? i czy to dobrze, że (akurat w tym modelu) "monitorek jest wysuwany", a nie na wierzchu? patrząc na to z logiki mogą być + (ekranik się nie zarysuje) ale i - (można urwać tą część). Jak jest naprawdę?


A95 to dobry aparat w tej klasie. "Wysuwany monitorek" - wysuwasz wtedy kiedy potrzebujesz (np stoisz w tlumie kibicow ustawiasz sobie monitorek i podnosisz aparat do gory i pstrykasz i widzisz co robisz - nie powinno sie nic urwac).


  Cytat:  
2. Jakie parametry powinien mieć dobry aparacik?


A95 ma wszystko co trzeba (w tej klasie cenowej).


  Cytat:  
3. Gdzie jest duży wybór (oprócz MediaMarkt)?


Generalnie kupowanie w MM nie jest zalecane.

Polecam zakup tutaj: http://www.fotoraj.pl W chwili obecnej do 10 wrzesnia maja przerwe urlopowa. Gosciu jest sprawdzony. Ceny niezle.


Jey - M
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6908 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 20:13
ja mam i polecam Kodaka Easy Share LS633- 3.1 mega pixela, dalem za neigo w czerwcu 699zl no i karta 99 (256), aparacik robi dobre fotki i go polecam :)


...Wiele Serc, Jedno Bicie, Pogoń Szczecin Ponad Życie...
Arek87
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7677 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 20:41

  galerro87 napisał:  
ja posiadam:
Samasung A400
4 mln pixel
zoom cyfrowy x4
Rozdzielczosc obrazu:
2272x1704 , 2048x1536 , 1600x1200 , 1024x768, 640x480

ekranik 2 cale LCD
wbudowana pamiec 16 MB

ponadto mozna robic na nim filmiki z glosem ( sredniej jakosci ale sa)
kosztuje ok 500-600 zl
jestem z niego bardzo zadowolony i jezeli nie potrzebujesz robic profesjonalnych zdjec to tak iw zupelnosci Ci wystarczy :)




Tez mam ten aparat i wcale nie jestem zadowolony. Zdjecia w ruchu kompletnie nie wychodza, nie ma szans zeby dobrze je wykonac. Poza tym brakuje wizjera optycznego i aparat jest zbyt automatyczny (nie mozna samemu ustawic czasu otwarcia migawki, a takze przeslony i ostrosci). Ten aparat jest teraz bardzo popularny, bo jest na niego mnostwo promocji we wszystkich sklepach i rzeczywiscie za taka cene to jest dobry interes. Ale lepiej dorzucic te kilkaset zlotych niz kupowac Samsunga A400.


Obrazek jpg wstawiony na forum
Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8294 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 02/09/2005 20:55
z cala odpowiedzialnoscia, po wlasnych doswiadczeniach nie polecam aparatu Konica Minolta Dimage Z20


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7163 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 03/09/2005 11:56
Tak sie sklada ze jestem posiadaczem P.S.A95 takze mimo iz nabylem go niedawno(kupiony pod koniec maja) to o jakies uwagi moge sie pokusic.
ad.1 obracany panel;ogolnie dobra i bardzo praktyczna opcja np.gdy chcemy cyknac sobie fote na tle jakiegos obiektu samemu ewentualnie z "fruzia",ztym ze w pewnych sytuacjach gdy chcemy objac wiekszy krajobraz naokolo to niestety ale pomoc osob trzecich jest niezbedna,mimo wszystko duzy + a co do urwania tej czesci to robiac fotki najczesciej obracam go o 180 stopni i wciskam spowrotem,moim zdaniem szanse na "znokautoanie" wyswietlacza sa raczej znikome.
ad.2 jesli chodzi o parametry dobrego aparatu to mysle ze PS A95 go spelnia,oczywiscie w tym przedziale cenowym,dalbym tutaj malego - za filmiki;w 640x480 tylko do 30 sekund a w 320x240 do 3 minut ale to tylko aparat :P
ad.3 oprocz media(takze sporo osob odradzalo mi kupno tam aparatu)spory wybor jest np. w "fotojokerze"(carrefour na Boh.Warszawy),ja swoj sprzecik zakupilem w"sferisie"("tesco"),taki maly punkt ze sprzetem komputerowym,lcdki i wlasnie aparaty.
Kupujac go w maju dalem za niego 1169 plnow,pamiec 256mb 79 plnow,ladowarka z bateriami(sztuk 4) 99 plnow takze zamknalem sie w kwocie 1350 plnow,teraz bedzie napewno tanszy bo sprzet caly czas tanieje. Podsumowujac krotko; po zrobieniu ponad 300 fotek jestem bardzo zadowolony i moge smialo polecic to cudo. Gdybys chcial pare fotek zrobionych tym aparatem to moge podeslac meilem,ewentualnie wkleic na forum. Zycze udanego zakupu :)


BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 06/09/2005 19:06
no w końcu zdecydowałem się na tego Canona i właśnie rozkminiam go. Dzięki dla doradzających!


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7163 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 06/09/2005 21:35

  BzM napisał:  
no w końcu zdecydowałem się na tego Canona i właśnie rozkminiam go. Dzięki dla doradzających!



brawa


s_portowiec
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni

*




Odp: aparaty cyfrowe - 03/10/2005 11:31
Zamierzam kupić aparat SONY DSC T-3. Niezłe parametry, bardzo fajny wygląd, małe gabaryty, cena w sklepie internetowym ok.Pln 1000.
Ma ktoś może taki aparacik i może coś o nim powiedzieć?
Czy może lepiej kupić DSC T-1 (droższy)?
Słabo się znam na aparatach tak więc będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdro


Kocham Szczecin=kocham Pogoń
Mateusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6732 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 28/12/2005 14:09
Ja posiadam :
Olimpicus ( nie wiem jak to sie pisze ale chyba wiadomo o co chodzi ) C-765
Aparat rewelacja ! cena ok. 1100zł


Obrazek gif wstawiony na forum
BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni




Odp: aparaty cyfrowe - 28/08/2010 20:21
jaki format będzie najlepszy by dać zdjęcia cyfrowe do standardowego wywołania?
gdzie są obecnie jakieś promocję (przy ilości ok 100 sztuk) w sprawdzonych miejscach ?


 - 1  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005