Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Wybory na prezesa PZPN << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6126 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 09/12/2004 14:49
To że Listkiewicz nie ma kontrkandydatów świadczy bardzo źle o naszej piłce...


Obrazek gif wstawiony na forum
Marlena
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5450 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 11/12/2004 09:21
Przed Walnym Zgromadzeniem PZPN

W sobotę w Warszawie z udziałem 211 delegatów i ponad 30 zaproszonych gości odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Głównym punktem obrad będzie wybór władz związku na najbliższą czteroletnią kadencję.

Ostatni wyborczy zjazd największego polskiego związku sportowego odbył się 28 czerwca 1999 roku. Wówczas prezesem został wybrany Michał Listkiewicz, który w finałowej rundzie pokonał (99:57) poprzedniego szefa związku, nieżyjącego już Mariana Dziurowicza.

Kadencja obecnych władz związku trwała 5,5 roku, a nie, jak zazwyczaj, cztery. "Wynika to tylko i wyłącznie ze względów prawnych - wyjaśnił Listkiewicz. - Istniała bowiem konieczność zrównania kadencyjności wojewódzkich związków piłki nożnej z centralą. Takie były wymogi prawno-statutowe i zostało to uregulowane".

Program sobotniego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN, który odbędzie się w hotelu "Sheraton", składa się z dwóch zasadniczych części - wyboru władz związku na kolejną kadencję oraz dokonania zmian w statucie.

obradach weźmie udział 211 delegatów. 96 z nich zostało wybranych na zjazdach wojewódzkich ZPN, 28 reprezentować będzie kluby I ligi, 18 - kluby drugoligowe, po pięciu przedstawicieli delegowało środowisko trenerów i sędziów, trzech - Klub Wybitnego Reprezentanta, a po dwóch - futsalu i futbolu kobiecego. Mandat delegata posiadają także członkowie ustępującego zarządu (35 osób) oraz Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej.

"Będzie także około 70 członków honorowych związku, ponad 30 gości i akredytowani dziennikarze" - poinformował sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina.

Obradom przewodniczyć będzie prezydium. W gremium tym zasiądą honorowy prezes związku - Kazimierz Górski, obecny prezes, sekretarz generalny, a kandydatami są Kazimierz Greń (ma prowadzić obrady), Zbigniew Koźmiński reprezentujący Piłkarską Ligę Polską i kluby oraz przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, mecenas Eugeniusz Stanek.

Do tej pory jedynym oficjalnym kandydatem, który zadeklarował start w wyborach na prezesa związku, jest jego obecny sternik - Michał Listkiewicz. Prawdopodobnie będzie on jedynym kandydatem, choć osobiście nie wyklucza, że w ostatniej chwili pojawi się jakiś rywal.

"Na pewno musi się on wywodzić z grona delegatów, a jest tam wiele znamienitych nazwisk. Słyszałem głosy, że sędziowie już się narządzili i teraz pora na trenerów, więc być może z tego grona wyłoni się ewentualny kontrkandydat" - przyznał Listkiewicz.

"Jeśli chodzi o wybór prezesa, to wszystko jest jasne. Kandydat jest jeden i w głosowaniu delegaci ustosunkują się do jego osoby" - powiedział dyrektor sportowy Polonii Warszawa, były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel, który jest delegatem na zjazd.

"Wielkich zmian personalnych nie należy się spodziewać, ale ja jako delegat Warszawskiego Związku Piłki Nożnej i przedstawiciel środowiska trenerów, będę się opowiadał za wprowadzeniem do władz związku większej liczby profesjonalistów" - dodał Engel.

"Na ile głosów liczę? Oczywiście marzeniem byłoby 211, co oznaczałoby poparcie wszystkich delegatów. Aby zostać prezesem, potrzebuję 50 procent plus jeden głos, czyli 107. Przyznam jednak, że liczę na około 140 głosów" - stwierdził Listkiewicz.

Po wyborze prezesa, odbędzie się wybór 35-osobowego zarządu (prezes plus 34 członków). Wybrany prezes będzie mógł wskazać pięć osób do nowego zarządu. "Jeżeli ja zostanę prezesem, to na pewno skorzystam z tej możliwości" - przyznał Listkiewicz.

29 kandydatów do zarządu wskaże Komisja Wyborcza, a stawkę uzupełnią "kandydaci z sali".

Oprócz prezesa i zarządu, wybrana zostanie Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński. Ostatnim punktem obrad będzie dokonanie zmian w statucie organizacji.

PAP


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5447 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 11/12/2004 15:57
Zjazd PZPN: Michał Listkiewicz prezesem

Michał Listkiewicz ponownie został wybrany prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyboru dokonało 197 delegatów spośród 203 obecnych w Warszawie na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym.

Listkiewicz, pełniący funkcję szefa związku od 1999 roku, kiedy w wyborach pokonał Mariana Dziurowicza, był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa. W pierwszej turze głosowania poparło go 192 delegatów, trzech było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Listkiewicz urodził się 20 maja 1953 w Warszawie. Ukończył filologię węgierską na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów był kierownikiem drużyny koszykarzy Polonii Warszawa i sekretarzem sekcji piłki nożnej w tym klubie.

W latach 1977-89 pracował jako dziennikarz "Sportu" oraz tygodnika "Tak i Nie".

W 1973 roku został sędzią piłkarskim, a 12 lat później arbitrem międzynarodowym (uprawnienia FIFA od 1986). Sędziował w finałach mistrzostw świata w 1990 i 1994 roku, w finałach mistrzostw Europy w 1988 roku i turnieju olimpijskim w Seulu w 1988 roku.

W 1989 r. został zastępcą sekretarza generalnego PZPN. Dwa lata później wszedł w skład prezydium PZPN jako wiceprezes ds. zagranicznych. W latach 1995-98 pełnił funkcję sekretarza generalnego (zrezygnował z niej w listopadzie 1998 roku), a jako członek prezydium był odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

Od 28 czerwca 1999 roku pełni funkcję prezesa PZPN. Zastąpił na tym stanowisku Mariana Dziurowicza. Jest 23. w historii szefem największego związku sportowego w Polsce.

Listkiewicz aktywnie działa na forum międzynarodowym. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Pucharów Europejskich UEFA oraz obserwatorem UEFA.


Pampers 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5639 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 11/12/2004 16:04
Ze Listkiewicz zostal prezesem to chyba nikogo nie zdziwilo, ale moim zdaniem Roman Kosecki mogl by byc:)


Hej POGOŃ Jesteśmy Z Tobą...Nie Opuścimy Cię...Nigdy Cię Nie Zdradzimy Bo My KOCHAMY CIĘ...
eo
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 6413 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 11/12/2004 20:14
Wybory Wybory i po wyborach. Delegaci wyspali sie najedli a teraz pewnie na bankiecie napiją za pieniadze PZPN, a LIstkiewicz znów bedzie "rzadził"przez 4 lata


Do you have a moment? Check online casino + Online Slot Reviews
A. Strzelba
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5528 dni

***
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 11/12/2004 21:41

  Zoe napisał:  
Wybory Wybory i po wyborach. Delegaci wyspali sie najedli a teraz pewnie na bankiecie napiją za pieniadze PZPN, a LIstkiewicz znów bedzie "rzadził"przez 4 latatzn. ze polonia przez najblizsze 4 lata napewno nie spadnie :)


Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4674 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 26/09/2008 08:33

  Cytat:  
Na armię piłkarskich działaczy w terenie mówicie, że to jest "beton". I bardzo dobrze! Bo z czego buduje się fundamenty solidnego gmachu? Z betonu! Bez tych ludzi nie będzie istniał PZPN, nie będzie polskiej piłki nożnej. Fundamenty nowej federacji muszą być betonowe. Utożsamiam się z tymi ludźmi, jestem z nimi i liczę na ich współpracę


słowa jednego z wielkich klasyków polskiej piłki Grzegorz Lato

To pokazuje jak będzie po wyborach. Nic się nie zmieni, tylko nazwisko na drzwiach gabinetu prezesa. Widać, że działacze PZPN są niezatapialni, a wybierając najgłupszego z plemienia spokojnie dojadą do emeryturek. I chyba w tym całym cyrku o to chodzi, to jest skandal.
Prezesem powinien być ktoś, kto zna się na zarządzaniu wielkimi korporacjami. Nie wiem czy on ogóle zna jakiś język obcy albo, chociaż prowadził jakąś firmę? Ja, o czym takim nie słyszałem.


Marecky
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4777 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 26/09/2008 11:49

  Rudi87Sz-n napisał:  

  Cytat:  
Na armię piłkarskich działaczy w terenie mówicie, że to jest "beton". I bardzo dobrze! Bo z czego buduje się fundamenty solidnego gmachu? Z betonu! Bez tych ludzi nie będzie istniał PZPN, nie będzie polskiej piłki nożnej. Fundamenty nowej federacji muszą być betonowe. Utożsamiam się z tymi ludźmi, jestem z nimi i liczę na ich współpracę


słowa jednego z wielkich klasyków polskiej piłki Grzegorz Lato

To pokazuje jak będzie po wyborach. Nic się nie zmieni, tylko nazwisko na drzwiach gabinetu prezesa. Widać, że działacze PZPN są niezatapialni, a wybierając najgłupszego z plemienia spokojnie dojadą do emeryturek. I chyba w tym całym cyrku o to chodzi, to jest skandal.
Prezesem powinien być ktoś, kto zna się na zarządzaniu wielkimi korporacjami. Nie wiem czy on ogóle zna jakiś język obcy albo, chociaż prowadził jakąś firmę? Ja, o czym takim nie słyszałem.Dokładnie jak piszesz, banda działaczy którzy za nic nie chcą oddać swoich posadek. Lato ciągle mówi o tym, że w centrali będzie wiele miejsca dla ludzi którzy się znają na piłce, przesada, wiadomo dla takich ludzi też powinno się znaleźć jakieś stanowiska, ale teraz potrzebnie są konkretne osoby znające sie na zarządzaniu bo co by nie było to ważne stanowisko i poważna 'firma' ten nas PZPN , a nie ktoś kto i tak będzię marionetką tej całej bandy która w dalszym ciągu będzie pociągała za sznureczki....... A to określnie "beton" jet jak bardziej na miejscu i to w moim przekonaniu jest taki konkretnie toporny BETON. Cóż zobaczymy jak bedzie ................


" Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre "
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4443 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 02/08/2010 21:15
Najbliżej tego tematu : Za rok 100lecie PZPN? Okazja do melanżu zawsze się znajdzie;p


cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5166 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 29/10/2016 16:14
Rzucilem okiem na ostatnie wypowiedzi Majdana i jako, ze nie ogladam telewizji od ponad dekady, po za wybranymi meczami, to mam pytanie: Czy on ma w tej glowie taki burdel kazdego dzien czy tylko przy okazji ?

Kandydatura Wojciechowskiego byla absurdem bez wzgledu co Stanowski czy inny powiedzial...


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5537 dni

****
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 30/10/2016 18:51

  cfan napisał:  
Rzucilem okiem na ostatnie wypowiedzi Majdana i jako, ze nie ogladam telewizji od ponad dekady, po za wybranymi meczami, to mam pytanie: Czy on ma w tej glowie taki burdel kazdego dzien czy tylko przy okazji ?

Kandydatura Wojciechowskiego byla absurdem bez wzgledu co Stanowski czy inny powiedzial...Dziś w radiu mówili, że chcą nakręcić reality show z jego małżeństwa z tą nową...

Wcześniej była lista który klub poparł kandydaturę JW - cieszę się, że nie było tam Pogoni.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Obrazek jpg wstawiony na forum
pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2858 dni
Odp: Wybory na prezesa PZPN - 31/10/2016 13:23
Boniek mówił, że Majdan pracuje u JW.

Wcześniej, Radek reklamował mieszkania JW. Jest tam więc powiązanie finansowe i to w zasadzie wyjaśnia wszystko.


 - 1  - 2  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005