Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Jakimi samochodami jeździcie?? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ekil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7481 dni




Odp: Jakimi samochodami jeździcie?? - 02/05/2010 12:41

  AM napisał:  

  BFC napisał:  

  AM napisał:  
Może któryś z was drodzy forumowicze mi pomoże. Mam Renault Megane Coupe 2000r. I menda często gaśnie - może nie często ale żeby zapalić trzeba dodać gazu, a i w jeździe zdarza jej się wyłączyć co prawda już rzadko ale jednak. Wymieniona zostala przepustnica bo była pęknieta i trzymała się tylko na plastiku od silnika ale dalej ciągnie gdzieś lewe powietrze do silnika i gaśnie. Przeczyściłem też silniczek krokowy ale też niewiele to dało. Może ktoś miał znajomego z podobnym problemem w Megance i mniej więcej jest w stanie podpowiedzieć - bo mechanika mam, jedynie potrzebuję podpowiedzi co to może być - resztą się zajmę ;)



podpytalem znajomego: bym stawiał na czujnik położenia wału, ale najlepiej pojechać na diagnostykę komputerową przed wymianą czegokolwiek



komputer nic nie pokazuje, jedynie odrzut z przepustnicy na poziomie 28% co jest nienormalne bo powinno być od 0-2%... ale dzięki za pomoc będę walczyć dalej ;)




Miałem podobny problem w Renault 19 tylko jak mi zgasło to już nie odpaliło ;),

1 )jak dasz rade to zobacz elektryczny(elektroniczny) wtrysk paliwa czy kable nie są zaśmiedziale , wymieniłem kabelki i autko śmiga do tej pory

2) Obejrzyj czujnik położenia przepustnicy

3)ogólnie popatrz elektrykę czy nie ma nigdzie kabli do wymiany

4)I tak jak pisał BFC to sugeruję wymienić czujnik położenia wału. Kosztuje niecałą stówę, a pada w meganach nagminnie.Wg. książki serwisowej ma mieć 250Ω, jeśli inaczej będzie to problem: kable,sterownik


"fachowcem" nie jestem ale mam nadzieje ze pomogłem

Ostatnio edytowany przez: ekil, 2 maja 2010, 12:47 [1 raz(y)]



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7289 dni




Odp: Jakimi samochodami jeździcie?? - 15/05/2010 11:23
Ma ktoś Astrę Classic albo coś podobnego ? Gdzie znajdę w Szczecinie listwy boczne ? (całość po co całej długości, najlepiej komplet czyli obie strony), nie muszą być firmowe (np: z napisami), byle nie kawałki PCV jak gdzieś na necie :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7139 dni

***




Odp: Jakimi samochodami jeździcie?? - 15/05/2010 13:17

  śmielaq89 napisał:  
Ma ktoś Astrę Classic albo coś podobnego ? Gdzie znajdę w Szczecinie listwy boczne ? (całość po co całej długości, najlepiej komplet czyli obie strony), nie muszą być firmowe (np: z napisami), byle nie kawałki PCV jak gdzieś na necie :P



Do Opli polecam dwa szroty w Stobnie, jeden to Xedos a drugiego nazwa wyleciala mi z glowy, zajmuja sie rowniez demontazem pojazdow, wiec czesci, elementy maja w roznym stanie :)


www.sectorshop.net
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.03 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005