Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Euro 2016 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6057 dni




Odp: Euro 2016 - 10/07/2016 19:41

  Porto napisał:  

  Janek80 napisał:  

  Gryfita_Szczeciński napisał:  
Dzisiaj wygrywa Walia , jutro Francja , a w finale Walia .
Tak mi się to widzi. Portugalia ślizga się od samego początku i nie zasługują na finał. Niemcy to największy wróg od 1410r. Francja jest faworytem jako gospodarz , wiadomka ,ale bardzo było by miło gdyby wygrała Walia.



Jednak faktycznie ściany (sędzia) wystarczająco mocno pomogły gospodarzom. W finale w razie potrzeby pewnie będzie tak samo. Szykuje się powtórka z 1998r. i zwycięstwo Francuzów w mistrzostwach u siebie.



Ja tam nie widziałem żeby żabojadom sędzia pomógł, chyba za bardzo nasłuchałeś się Janka w studiu takie pierdoły pociskał że głowa mała. Karny był ewidentny, Schwiensigetajger i "prawdziwy niemiec" Boateng grali chyba w siatkówkę. Szwaby niby mieli przewagę w klepaniu ale sytuacji bramkowych mało. Już w ćwierćfinale powinni odpaść tylko włosi karne strzelali jak patałachy.



W meczu z Włochami Niemcy byli dużo lepsi z przebiegu gry. Chociaż w karnych faktycznie mogli wygrać Włosi, ale strzelali jeszcze gorzej od Niemców i wygrana Niemców była jak najbardziej zasłużona. Karny Boatenga ewidentny, ale ten z meczu z Francją ja nie jestem do końca przekonany czy tam było dotknięcie ręką. Trochę się pewnie zasugerowałem co mówił cyt. "Sędzia najlepszym piłkarzem Francji" :) No i znowu powtarza się sytuacja z 1998r. Gdzie Diego Maradona mówił przed mistrzostwami, że wszystko jest ustawione pod gospodarzy i na pewno wygra Francja złoto. Teraz wygląda mi podobnie ;)


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7388 dni

*




Odp: Euro 2016 - 11/07/2016 09:20
No i nie wygrała. Można to uznać za jedną z najbardziej frajerskich porażek roku.
Kontuzja Ronaldo jakkolwiek dramatyczne było to wydarzenie była dla Francuzów zbawieniem, wszak 110 mln euro zniknęło z boiska i tak naprawdę połowa siły rażenia reprezentacji przeciwnika. Portugalia przez długi okres po zejściu Cristiano grała jakby w 10-tkę. Francuzi ospale, bez pomysłu, z przeświadczeniem, że przeciwnik się przed nimi położy i mecz wyrga się sam.
Niestety dla Francji z takim nastawieniem spotkań się nie wygrywa.
Portugalia w dogrywce zwietrzyła szanse i w obu połowach była zdecydowanie lepsza od gospodarzy.
Czy Portugalii należał się tytuł z przebiegu całego turnieju? Mało kto stwierdzi, że tak - awans z grupy psim swędem plus większość meczów zremisowanych, mało widowiskowy styl gry nastawiony głównie na defensywę i grę z kontry.

Turniej sam w sobie według mnie mocno rozczarowujący. 3/4 spotkań rozgrywanych jak o pietruszkę. Mecze, które były naprawdę dobre i godne zapamiętania można policzyć na palcach jednej ręki. Gdyby nie Polacy to turniej praktycznie do zapomnienia.


Porto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6776 dni




Odp: Euro 2016 - 11/07/2016 16:26
Po kontuzji Crystyny byłem dziwnie pewny że Portugalia wygra, nawet powiedziałem do kumpla: znając życie to wygrają a bramkę strzeli Quaresma. On akurat nie strzelił bo trafił Czarny Rasiak :D
Na wygraną zasłużyli bo im bliżej karnych tym lepiej grali a żabojady nic konkretnego. Jakby ta kontuzja na wpłynęła na ich psychikę że teraz pójdzie z górki i rozniesiemy ich... a tu klops.

Tak jak napisał mój przedmówca turniej kiepski sam pomysł na rozszerzenie totalnie z dupy co pokazał wczorajszy triumf Portugalii która w całym turnieju w 90min. wygrała tylko 1 mecz resztę remisując: Czesław na selekcjonera. Najlepsze w tym jest to że łysy Infantinio chce powiększyć ilość drużyn na Mundialu.... :


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6057 dni




Odp: Euro 2016 - 11/07/2016 23:01

  Porto napisał:  
Po kontuzji Crystyny byłem dziwnie pewny że Portugalia wygra, nawet powiedziałem do kumpla: znając życie to wygrają a bramkę strzeli Quaresma. On akurat nie strzelił bo trafił Czarny Rasiak :D
Na wygraną zasłużyli bo im bliżej karnych tym lepiej grali a żabojady nic konkretnego. Jakby ta kontuzja na wpłynęła na ich psychikę że teraz pójdzie z górki i rozniesiemy ich... a tu klops.

Tak jak napisał mój przedmówca turniej kiepski sam pomysł na rozszerzenie totalnie z dupy co pokazał wczorajszy triumf Portugalii która w całym turnieju w 90min. wygrała tylko 1 mecz resztę remisując: Czesław na selekcjonera. Najlepsze w tym jest to że łysy Infantinio chce powiększyć ilość drużyn na Mundialu.... :



Ja bym się z tą tezą nie zgadzał, że to źle, że więcej drużyn grało.Takie reprezentacje jak nasze dzięki temu mają większe szanse na udział w turnieju. Gdzie wiadomo, że poziom zainteresowania i emocji jest duży lepszy jak ma się swoją drużynę. Ja wolę jak są takie drużyny, które dodały kolorytu typu Walia, Islandia, Polska niż jakby miały wałkować tylko te najlepsze 16 drużyn w finałach. Według mnie dzięki temu było ciekawiej i więcej niespodzianek. Mocno pewnie pomogło to nam też wreszcie wyjść z grupy na turnieju mistrzowskim piłkarskim. Po raz ostatni mogliśmy się z tego cieszyć w 1986r. podczas mistrzostw świata w Meksyku.
Wcześniej też się zdarzało, że drużyny grające początkowo mało efektownie, zapewne także oszczędzające siły w początkowej fazie turnieju na późniejsze fazy wygrywały. Jak dla mnie Portugalia to już taka doświadczona drużyna turniejowa. Fakt, że teraz mogła dzięki większej ilości drużyn i temu, że w początkowej fazie odpada tylko 8 drużyn, ślizgnąć się taka Portugalia samymi remisami, ale nikt innym drużynom nie broni tak robić skoro jest to skuteczne.


Porto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6776 dni




Odp: Euro 2016 - 13/07/2016 15:40

  Janek80 napisał:  
Ja bym się z tą tezą nie zgadzał, że to źle, że więcej drużyn grało.Takie reprezentacje jak nasze dzięki temu mają większe szanse na udział w turnieju. Gdzie wiadomo, że poziom zainteresowania i emocji jest duży lepszy jak ma się swoją drużynę. Ja wolę jak są takie drużyny, które dodały kolorytu typu Walia, Islandia, Polska niż jakby miały wałkować tylko te najlepsze 16 drużyn w finałach. Według mnie dzięki temu było ciekawiej i więcej niespodzianek. Mocno pewnie pomogło to nam też wreszcie wyjść z grupy na turnieju mistrzowskim piłkarskim. Po raz ostatni mogliśmy się z tego cieszyć w 1986r. podczas mistrzostw świata w Meksyku.
Wcześniej też się zdarzało, że drużyny grające początkowo mało efektownie, zapewne także oszczędzające siły w początkowej fazie turnieju na późniejsze fazy wygrywały. Jak dla mnie Portugalia to już taka doświadczona drużyna turniejowa. Fakt, że teraz mogła dzięki większej ilości drużyn i temu, że w początkowej fazie odpada tylko 8 drużyn, ślizgnąć się taka Portugalia samymi remisami, ale nikt innym drużynom nie broni tak robić skoro jest to skuteczne.



Tyle że wymienione przez ciebie 3 drużyny w starym systemie(2 najlepsze wychodzą) grałyby dalej, Walia swoją grupę wygrała a my i Islandia 2 miejsce nie tak jak Portugalia z 3 miejsca....
Ale turniej się skończył niema co lamentować, jedynym plusem tego Euro jest to że na długie lata zapamiętane będzie:
* Doping Islandczyków te ich klaskanie i ten ich okrzyk,
* Irole z północy z swoim Will Griggs On Fire tutaj wersja 10 minutowa na początku nierówno później jest zdecydowanie lepiej. No i dla mnie osobiście najlepsze Sweet Caroline w ich wykonaniu :P


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6057 dni




Odp: Euro 2016 - 14/07/2016 21:23

  Porto napisał:  

  Janek80 napisał:  
Ja bym się z tą tezą nie zgadzał, że to źle, że więcej drużyn grało.Takie reprezentacje jak nasze dzięki temu mają większe szanse na udział w turnieju. Gdzie wiadomo, że poziom zainteresowania i emocji jest duży lepszy jak ma się swoją drużynę. Ja wolę jak są takie drużyny, które dodały kolorytu typu Walia, Islandia, Polska niż jakby miały wałkować tylko te najlepsze 16 drużyn w finałach. Według mnie dzięki temu było ciekawiej i więcej niespodzianek. Mocno pewnie pomogło to nam też wreszcie wyjść z grupy na turnieju mistrzowskim piłkarskim. Po raz ostatni mogliśmy się z tego cieszyć w 1986r. podczas mistrzostw świata w Meksyku.
Wcześniej też się zdarzało, że drużyny grające początkowo mało efektownie, zapewne także oszczędzające siły w początkowej fazie turnieju na późniejsze fazy wygrywały. Jak dla mnie Portugalia to już taka doświadczona drużyna turniejowa. Fakt, że teraz mogła dzięki większej ilości drużyn i temu, że w początkowej fazie odpada tylko 8 drużyn, ślizgnąć się taka Portugalia samymi remisami, ale nikt innym drużynom nie broni tak robić skoro jest to skuteczne.



Tyle że wymienione przez ciebie 3 drużyny w starym systemie(2 najlepsze wychodzą) grałyby dalej, Walia swoją grupę wygrała a my i Islandia 2 miejsce nie tak jak Portugalia z 3 miejsca....
Ale turniej się skończył niema co lamentować, jedynym plusem tego Euro jest to że na długie lata zapamiętane będzie:
* Doping Islandczyków te ich klaskanie i ten ich okrzyk,
* Irole z północy z swoim Will Griggs On Fire tutaj wersja 10 minutowa na początku nierówno później jest zdecydowanie lepiej. No i dla mnie osobiście najlepsze Sweet Caroline w ich wykonaniu :P



Źle mnie zrozumiałeś. Takie drużyny w starym systemie nie mogły dostać się na Mistrzostwa Europy. Walia i Islandia, a także Irlandia Północna o której kibicach piszesz, grały po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy piłki nożnej, pewnie głównie dzięki temu że wchodziło więcej drużyn. Polacy wcześniej tylko raz do ME w 2008r. przeszli skutecznie eliminacje.
Dzięki takim drużynom turniej był ciekawszy. Wiadomo, że dla nas głównie dzięki występowi Polaków.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.03 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005