Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kapsiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4274 dni




Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 20/05/2013 11:35
Hej , panowie i panie piszę prace magisterską i muszę się ostro wziąć z garść i działać , temat jak widać wyżej .
I miałabym prośbę do Was , Jeśli ktoś ma jakieś książki a jak nie książki to ich tytuły, jakieś artykuły w gazetach cokolwiek związane z profilaktyką chuligaństwa stadionowego ...o specyfice grup, o przestępczości nieletnich.

Byłabym wdzięczna :D


Tasior
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5963 dni

*




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 20/05/2013 20:29

  kapsiii napisał:  
Hej , panowie i panie piszę prace magisterską i muszę się ostro wziąć z garść i działać , temat jak widać wyżej .
I miałabym prośbę do Was , Jeśli ktoś ma jakieś książki a jak nie książki to ich tytuły, jakieś artykuły w gazetach cokolwiek związane z profilaktyką chuligaństwa stadionowego ...o specyfice grup, o przestępczości nieletnich.

Byłabym wdzięczna :D



Z książek pierwsze co przychodzi do głowy to na pewno:
"Liga Chuliganów"
i ostatnio głośna "Jestem kibolem"

Mnóstwo tekstów o kibolach (głównie z GóWna) znajdziesz na pewno na tym forum, w temacie media o kibolach:
http://forum.legionisci.com/


1948 MKS POGOŃ SZCZECIN
FC STARGARD
Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6799 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 20/05/2013 23:54
Ja z ciekawości zapytam na jakim kierunku jesteś, skoro taka tematyka pracy?


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
jmk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4261 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 21/05/2013 10:46
http://www.ochronaimprezmasowych.pl/index.php/czytelnia/artykuly/128-sposoby-przeciwdzialania-zjawiskom-chuliganstwa-w-subkulturze-kibicow-pilkarskich-czesc-i

Zobacz tutaj na dole masz bibliografię.

Był też taki artykuł Przemysława Piotrowskiego - "Media a chuligaństwo na stadionach"

No oprócz tego co podano przede mną to jeszcze "Pamiętnik kibica" Zielińskiego.


kapsiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4274 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 21/05/2013 11:01

  Bronek napisał:  
Ja z ciekawości zapytam na jakim kierunku jesteś, skoro taka tematyka pracy?



Prewencja Patologii i Zagrożeń Społecznych :)


Mam już kilka książek, także Jestem Kibolem , niedługo będzie u mnie Pamiętnik Kibica . proszę o jeszcze więcej :)

Ostatnio edytowany przez: kapsiii, 21 maja 2013, 11:18 [1 raz(y)]


Kostek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5323 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 21/05/2013 11:23
Jerzy Dudała - Fani chuligani


Dopóki walczysz jesteś zwycięzca.
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7260 dni

***




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 21/05/2013 14:22

  kapsiii napisał:  
Hej , panowie i panie piszę prace magisterską i muszę się ostro wziąć z garść i działać , temat jak widać wyżej .
I miałabym prośbę do Was , Jeśli ktoś ma jakieś książki a jak nie książki to ich tytuły, jakieś artykuły w gazetach cokolwiek związane z profilaktyką chuligaństwa stadionowego ...o specyfice grup, o przestępczości nieletnich.

Byłabym wdzięczna :D



Marsz do książnicy pomorskiej ;D
Piotrowski - Chuligani a kultura futbolu w Polsce
Milcarz - Rycerze w szalikach
Matusewicz - Widowisko sportowe: analiza psychospołeczna
Kowalski - Potomkowie Hooligana
Chlebowicz - Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne
Babik - Szkoła wobec subkultury pseudokibiców.
Te pozycje dostępne są w książnicy - generalnie warto przeszukaj jej katalog w kontekście subkultur młodzieżowych, bo tam trafiają się wątki przynależności do grup kibicowskich.

Plus artykuł: Sahaj T - Kibice i pseudokibice – analiza zjawiska chuligaństwa stadionowego, „Sport Wyczynowy” - pdf do sciągnięcia na necie.

Nie wiem czy znajdzie się coś konkretnego nt. profilaktyki, ale może... ;D


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4887 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 21/05/2013 17:39
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5049 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 24/05/2013 14:20

  kubełek napisał:  
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.



Jak możesz podeślij mi na email Fani Chuligani [email protected] z góry dzięki


Tylko Pogoń !
kapsiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4274 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 24/05/2013 15:19

  kubełek napisał:  
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.



jasne że potrzebowałabym wszystkiego co mi się przyda do pisania , zgadajmy się ma maila [email protected]


everton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 14/06/2013 12:05
Nie wiem czy nie za późno, ale wrzucam moją bibliografię, bo też pisałem pracę o kibicach.

1. Budzyński W., Zarządzanie wizerunkiem firmy, OW SGH, Warszawa 2002.
2. Burski J., Kibice – plemiona naszych czasów, „Arterie” nr 1/ 2011.
3. Davis A., Public Relations, PWE, Warszawa 2007.
4. Dudała J., Fani-Chuligani, rzecz o polskich kibolach, ŻAK Wydawnictwo Akademickie, Warszawa 2004.
5. Dudała J., Fenomen kibicowania u progu XXI wieku. Przejawy tolerancji wśród kibiców, „Tolerancja” T.6, 1999.
6. Łączyński M., Gackowski T., Metody badania wizerunku w mediach, Wydawnictwo CeDeWu, Warszawa 2009.
7. Pęczak M., Mały słownik subkultur młodzieżowych, SEMPER, Warszawa 1992.
8. Pikor B., Kodeks zachowań polskich kibiców piłki nożnej (na podstawie kibiców drużyny „Hetman Zamość” – sondaż diagnostyczny), [w:] „Zamojskie Studia i Materiały” R. 7, 1/2005.
9. Piotrowski P., Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2000.
10. Prejs B., Subkultury młodzieżowe. Bunt nie przemija, Wydawnictwo Kos, Katowice 2005.
11. Skuza P., Młodzi mężczyźni kibicujący lokalnym klubom piłkarskim w dyskursie prasy niszowej (na przykładzie wybranych felietonów magazynu „To My Kibice”, [w:] „Teraźniejszość, Człowiek, Edukacja” 2/2006.
12. Słownik terminologii medialnej, pod red. W. Pisarek, Universitas, Kraków 2006.
13. Słownik wyrazów obcych PWN, pod red. M. Bańko, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2011.
14. Sokołowski M., W lustrze mediów, Adam Marszałek, Toruń 2012.
15. Zieliński R., Liga Chuliganów, Wydawnictwo Croma, Wrocław 1996.

pozdro:)


NSNO
kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4887 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 14/06/2013 21:47

  sebeq1948 napisał:  

  kubełek napisał:  
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.



Jak możesz podeślij mi na email Fani Chuligani [email protected] z góry dzięki



Chciałem wysłać, ale Wasze poczty nie przyjmują tak dużych załączników (50mb), książka jest skanowana i niestety dlatego tyle zajmuje... jak macie pocztę na wp albo jakiś inny pomysł to chętnie Wam tą książkę podeślę.

Ostatnio edytowany przez: kubełek, 14 czerwca 2013, 21:54 [1 raz(y)]


NaPełnej
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4527 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 15/06/2013 11:38

  kubełek napisał:  

  sebeq1948 napisał:  

  kubełek napisał:  
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.



Jak możesz podeślij mi na email Fani Chuligani [email protected] z góry dzięki



Chciałem wysłać, ale Wasze poczty nie przyjmują tak dużych załączników (50mb), książka jest skanowana i niestety dlatego tyle zajmuje... jak macie pocztę na wp albo jakiś inny pomysł to chętnie Wam tą książkę podeślę.



wrzuć plik na http://www.speedyshare.com/ i wtedy bez problemu ściągnie.


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5049 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 15/06/2013 11:50

  NaPełnej napisał:  

  kubełek napisał:  

  sebeq1948 napisał:  

  kubełek napisał:  
Jak coś to mam w pdf.
Liga Chuliganów,
Rycerze w szalikach,
Fani Chuligani,

Kilka art. też by się znalazło w związku z tym, że sam pisałem o kibicach, gdybyś czegoś potrzebowała to podbij do mnie.



Jak możesz podeślij mi na email Fani Chuligani [email protected] z góry dzięki



Chciałem wysłać, ale Wasze poczty nie przyjmują tak dużych załączników (50mb), książka jest skanowana i niestety dlatego tyle zajmuje... jak macie pocztę na wp albo jakiś inny pomysł to chętnie Wam tą książkę podeślę.



wrzuć plik na http://www.speedyshare.com/ i wtedy bez problemu ściągnie.



O właśnie dobry pomysł :)


Tylko Pogoń !
kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4887 dni




Odp: Praca magisterska - Profilaktyka chuligaństawa stadionowego - - 15/06/2013 17:02
Link

Powinno śmigać


 - 1  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.03 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005