Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5889 dni

**




Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 25/07/2011 22:13
Obrazek jpg wstawiony na forum

Kolejna osoba potrzebuje naszej pomocy! Po jakże udanej akcji ze zbieraniem kapsli(ponad 500kg robi wrażenie) będziemy zbierać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki, zakrętki, wieczka i kapsle. Tym razem pomagać będziemy Adrianowi Nowakowskiemu, który w 2000 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu.

Sprawa z pomocą jest o tyle prosta, że nikt nie wymaga abyśmy wrzucali do puszki jakieś drobniaki, czy też mobilizowali się i robili przelewy. W każdym domu codziennie wypija się ileś tam butelek wody a zakrętki od nich zazwyczaj idą do śmieci. Wystarczy, aby każdy taką zakręteczke wrzucił do pojemnika, a z czasem uzbierają się setki kilogramów! Do tego dochodzi przekazywanie informacji dalej i nie robiąc nic robimy na prawdę wiele!

Kolejnym argumentem do pomocy jest to zdjęcie:
Obrazek jpg wstawiony na forum

Oraz ten film:

KLIK!!!!


Także reasumując zamiast korki do śmietnika to pudełka!

Dopiero rozpocząłem rozmowę mailową z rodzicami Adriana, na dniach przekaże gdzie będzie można oddawać zebrane nakrętki(sam dowiedziałem się o tym z ulotki, która znajduję się w piekarni na os. słonczenmy(koło "zółtka"). Także na pewno ileś takich punktów w Szczecinie jest, a jak będzie potrzeba to zorganizujemy zbiórkę.

Na blogu(link podany niżej) Adriana jest więcej informacji na temat jego choroby i opcji pomocy!

O akcjach z korkami słyszy się dość często, jednak teraz mamy okazję pomóc kibicowi Pogoni Szczecin.

Apel rodziców Adriana


  Cytat:  
SZANOWNI PAŃSTWO


Zwracamy się z prośbą o pomoc finansowa na leczenie i rehabilitacje naszego syna Adriana.
Adrian mając 8 lat uległ wypadkowi i doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem cztero-kończynowym spastycznym, po wypadku lekarze nie dawali mu żadnych szans na powrót do normalnego życia. Syn miał nie widzieć, nie mówić, nie chodzić, ale dzięki rehabilitacji już dziś mówi, ma kontakt z otoczeniem, widzi, zdaje sobie sprawę z tego, co się z nim stało.
W grudniu 2005r przeszedł zabieg wszczepienia pompy baklofenowej, która ma za zadanie zmniejszenie spastyczności, ale nadal jest potrzebna bardzo intensywna rehabilitacja.
Adrian uczestniczy w specjalnym programie leczniczo-rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacyjnym „ZABAJKA”i „ZABAJKA 2” w Złotowie, gdzie koszt turnusu dwutygodniowego wynosi 3700zł, co przekracza nasze możliwości finansowe a zalecany jest pobyt 5-6 razy w roku. Oprócz wyjazdu Adrian potrzebuje leków i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.
Obecnie staramy się o zakup urządzenia do samodzielnego chodzenia „NF-WALKER” którego koszt wynosi 9.000 euro.
Bardzo prosimy o przychylenie się Państwa do naszej prośby

Za wszystkie datki serdecznie dziękujemy
Dorota Ireneusz Nowakowscy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
SBL ZŁOTÓW
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Leczenie i rehabilitacja ADRIANA NOWAKOWSKIEGO


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Nowakowski Adrian

Wpłacając symboliczną złotówkę dołączają się państwo do poprawy zdrowia Adriana. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy i zarazem informujemy, że wszelkie wpłaty można odliczyć od podatku dochodowego.





Tutaj oficjalny blog Adriana

Tutaj link do strony z aukcjami charytawtynmi na allegro


Okażmy kibolskie serce i po raz kolejny pokażmy, że nasza jedność jest nie do rozbicia!


__________________________________________________________________________________________________

O co w ogóle chodzi?!
Akcja "Zbieramy nakrętki" ma na celu uzbieranie JAK NAJWIĘKSZEJ ilości plastikowych zakrętek po napojach, środkach chemicznych itd. , które zostaną wysłane do firmy recyklingowej, a ta przekaże pieniądze rodzinie Adriana Nowakowskiego.

Kim jest Adrian?
Adrian Nowakowski jest przede wszystkim kibicem Dumy Pomorza. W wieku 8 lat uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Miał nie mówić, nie chodzić, nie słyszeć i nie widzieć. Jednak determinacja jego rodziny w ciągłej rehabilitacji sprawiła, że już dziś mówi, ma kontakt z otoczeniem, widzi, ma świadomość co się z nim stało.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze pozyskane z zakrętek?
Aktualnie Adrian potrzebuje wózek elektryczny. Jego rodzina jest narażona na ogromne wydatki związane z ciągła rehabilitacją, turnusami rehabilitacyjnymi, lekami itd. Jednak teraz aktualnym priorytetem jest wyżej wymieniony wózek.

Ile potrzebujemy tych nakrętek i do kiedy je zbieramy?
DUŻO! Albo jeszcze więcej... Parę przeliczników:
1kg=0.8zł
a co za tym idzie:
1000kg=800zł
i dalej
Wózek elektryczny- koszt=?? wysoki...

Także dokładnej ilości nie podam, bo sam nie wiem ile ton miało by to być. W każdym bądź razie sami widzicie, że ilość potrzebujemy jest naprawdę ogromna.

Czas mamy raczej nieograniczony. Póki co zbieramy do hasła "UZBIERALIŚMY NA WÓZEK", a dalej się zobaczy :)!

Gdzie oddajemy nakrętki?
Tutaj pojawia się problem. Mam nadzieję, że od następnego meczu, korki będą zbierane przy wejściach na stadion. Jednak konkretne info pojawi się jeszcze bezpośrednio przed meczem.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma lokal (sklep, pub, nieważne co), w którym mógłby prowadzić takową zbiórkę niech da znać na:

gg:10665540
mail: [email protected]


Spokojnie, nie będziecie musieli wozić tych korków nigdzie. Wystarczy, że u was będą oddawane i chwilowo przetrzymywane. Następnie odzywacie się do mnie, a ja organizuje transport! Liczę na waszą pomoc, dodatkowo lista wszystkich punktów będzie podana tutaj na forum.

Póki co:
Głównym punktem jest skup złomu na ul. Żołędziowej 27 w Zdrojach, punkt otwarty jest 9.30-17.00.

Jak jeszcze możemy pomóc?

Przekazując przedmioty na aukcje do biura SKPS.
Lub wpłacając symboliczną złotówkę:


  Cytat:  

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
SBL ZŁOTÓW
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Leczenie i rehabilitacja ADRIANA NOWAKOWSKIEGO


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Nowakowski Adrian

Wpłacając symboliczną złotówkę dołączają się państwo do poprawy zdrowia Adriana. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy i zarazem informujemy, że wszelkie wpłaty można odliczyć od podatku dochodowego



CAŁA POGOŃ ZAWSZE RAZEM!


Obrazek jpg wstawiony na forum


Obrazek jpg wstawiony na forum





Oraz w wersji pdf

KLIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


__________________________________________________________________________________________________

PUNKTY GDZIE MOŻNA ODDAWAĆ NAKRĘTKI!!!


Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Sp. z o.o(Wejście od Deptaku Bogusława).
Szczecin, al. Wojska Polskiego 29/12
tel.91 484 46 04

____________________________________________
Skup złomu
ul. Żołędziowa 27
punkt otwarty jest 9.30-17.00.

____________________________________________
Sklep obok szpitala w Zdrojach(obok portierni i wjazdu do szpitala)
ul. Mączna 4


____________________________________________
Quality Shop
ul. Łubinowa 75(dom handlowy Neo)
Pon-Pt 10-18
Sob 10-15


Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK"
Stargard Szczeciński ul. Wyszyńskiego 6 (Budynek Berti- II piętro)
sekretariat czynny: poniedziałek-piątek 9:00-17:00, sobota 9:00-14:00,
tel. kontaktowy 91 397 37 13


TEB Edukacja- szkoły policealne Szczecin.

ul. Wojska Polskiego 128

do tego ZS 6 i ZS 4
70-491 Szczecin

Ostatnio edytowany przez: Szymen, 14 listopada 2011, 15:53 [6 raz(y)]


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5045 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 25/07/2011 22:50
PomagaMY ! potrafilismy zebrac sobie kapsle na sektorowke to i zbierzemy dla chorego chlopaka ktory jest jednym z NAS i potrzebuje pomocy !


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5049 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 25/07/2011 23:01
Za poinformowanie o tej akcji powinieneś dostać 1000 gwiazdek ZBIERAMY POMAGAMY !! WIELKIE BRAWA SZYMEN !!


Tylko Pogoń !
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5045 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 25/07/2011 23:51
Mody Podklejcie temat zeby nie polecial za daleko


Sz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5896 dni

*




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 00:05
Świetnie! Zbieram już z przyzwyczajenia, a ostatnio zastanawiałem się, co z tym zrobić, bo nie miałem gdzie oddać.
Na pewno pomogę :)


Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8346 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 00:05
Podklejone!

Zbieramy, pomagamy!!!!! Zajebiscie fajna akcja, ktora nic nie kosztuje kazdego z nas.

Panowie ogarniajacy, ogarnijcie to ;)


Keb.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5046 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 00:07
Fajna Akcja, Zbieramy !


Pogoń Szczecin.
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7387 dni

****




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 00:15
Akcja na plus. Trzeba dużo pomagać.

W organizacji całej akcji pomocy dla chłopaka jest dużo pracy więc śledźcie informację od Szymena bo pomoc i zaangażowanie będzie potrzebne.


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
Jaro07
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5399 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 17:50
Można by zorganizować kartony na zakrętki podczas spotkań Pogoni, tak jak miało to miejsce w przypadku zbiórki kapsli ;)

[120x: będą.]


Obrazek jpg wstawiony na forum
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5889 dni

**




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 26/07/2011 19:48
Kibolski wózek Adriana:
Obrazek jpg wstawiony na forum

Akcja powoli się rozkręca, o wszystkim będę informować na bieżąco. Pojawiły się też pytania czy można by przeznaczyć jakieś przedmioty na aukcje. Jakby ktoś posiadał takowe proszę o kontakt na gg: 10665540


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5791 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 27/07/2011 09:56
w Berlinie tez sie zbiera !!


abstrakcja!
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7387 dni

****




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 27/07/2011 14:44
Na aukcję będzie przeznaczona na pewno jedna koszulka rozmiaru L drugiej edycji lokalnych patriotów.
Więc do kogoś spóźnialskiego uśmiechnie się szczęścia i przy okazji pomoże.


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7470 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 28/07/2011 18:36

  Cytat:  
Dopiero rozpocząłem rozmowę mailową z rodzicami Adriana, na dniach przekaże gdzie będzie można oddawać zebrane nakrętki(sam dowiedziałem się o tym z ulotki, która znajduję się w piekarni na os. słonczenmy(koło "zółtka"). Także na pewno ileś takich punktów w Szczecinie jest, a jak będzie potrzeba to zorganizujemy zbiórkę.


Daj znać, odpowiednio nagłośnię sprawę!


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5042 dni

*




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 02/08/2011 16:14
Dawać i nie gadać musi być więcej niż 690 kg !!!!


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5889 dni

**




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 02/08/2011 20:03

  mefisto1969 napisał:  
Dawać i nie gadać musi być więcej niż 690 kg !!!!



hola hola!

Mierzymy w kilka TON, a nie 700kg!!!!


mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5042 dni

*




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 02/08/2011 20:55

  Szymen napisał:  

  mefisto1969 napisał:  
Dawać i nie gadać musi być więcej niż 690 kg !!!!



hola hola!

Mierzymy w kilka TON, a nie 700kg!!!!



DAMY rade :)


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
rdr
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni

**




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 02/08/2011 21:22
odpowiednio sprecyzowac co gdzie do kiedy itd/to fc pewnie nie zawioda ;)


FCh'92
harD
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5051 dni




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 03/08/2011 08:01
Super, Już mam około 5kg nakrętek, teraz będzie większa mobilizacja, jeżeli ktoś posiada w pracy duże ilości wody to postawcie gdzieś kartonik niech nie wyrzucają inni pracownicy.


..Prawa Strona Miasta..
Prw
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

*




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 03/08/2011 13:06
Można też przejść się do osiedlowych pubów/kawiarni itp. Zużywają w cholerę butelek, można przedstawić całą akcję, zostawić im jakiś karton po butach czy coś i poprosić, żeby wrzucali...

Sam dzisiaj/jutro ogarnę Słonko i Majowe...


To nie są leszcze Stefan...
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5889 dni

**




Odp: Zbieramy zakrętki-POMAGAMY! - 03/08/2011 19:31

  Prw napisał:  
Można też przejść się do osiedlowych pubów/kawiarni itp. Zużywają w cholerę butelek, można przedstawić całą akcję, zostawić im jakiś karton po butach czy coś i poprosić, żeby wrzucali...

Sam dzisiaj/jutro ogarnę Słonko i Majowe...


Na dniach pojawi się plakat to będzie można z nim uderzać. Jak ktoś się zaniesie gdzieś plakat i dany lokal się zgodzi na prowadzenie takiej akcji to niech wrzuci tutaj jego adres.

jeszcze ogłoszenie troszkę poza tematem:
Jest na forum grafik, który podejmie się wykonania kilku projektów? uderzać na gg

Ostatnio edytowany przez: Szymen, 3 sierpnia 2011, 19:39 [1 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005