Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Fryzjer Zwolaka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4507 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 09:07
Korcik dno ? wchodzi chłopak na parę minut ,pięknie trafia z woleja ratując nam dupę ,honor i jeden punkt i dno ? Wszedł żeby zmienić losy tego słabego meczu i zrobił to czego wymaga się od napastnika . Co miał jeszcze zrobić ?


cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6815 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 11:25
Też uważam że Kort zrobił świetna robotę, jako jedyny w końcówce szukał gry, dużo biegał, a że reszta była wypompowana to nie miał z kim grać. Szkoda że nie wszedł za Drygasa, bo Adam w masce bardzo słabo, a bez pokazał nic. Żeby nie było to więcej wczoraj było zawodników co znikali na kilka dobrych minut. Mecz z gatunku męczarni. Dobrze, że choć punkt udało się wykręcić.


Pazur
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7339 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 11:34
Wniosek po tym meczu jest taki, że kolejny raz jak na stadion przyszło trochę ludzi to nasi piłkarze zagrali taką padlinę, że zniechęcą ludzi do przyjścia na następny mecz :)


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3890 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 12:40
Co do Drygasa :

"- Myślę, że do zerwania nie doszło. Jednak aby mieć 100% pewności musimy zrobić prześwietlenie i dodatkowe badania. Na ten moment myslę jednak, że w ciągu tych dwóch tygodni spowodowanych przerwą reprezentacyjną uda się postawić Kamila na nogi. Pewność będziemy mieli jednak dopiero po weekendzie - ocenił doktor Paprota."

Po raz pierwszy od dawna się cieszę, że jest ta przerwa. W idealnym momencie się pojawiła.


paula22szczecinpogoniara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5016 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 13:59

  eF^ napisał:  

  Cytat:  
(...) nie mówię tu o Korciku (...)

Z tym, że Kort oprócz bramki to wczoraj nie zagrał absolutnie nic specjalnego. Masa podań do tyłu, zero pomysłu na rozegranie, zagubiony. Gdyby nie bramka to zmianę potraktowałbym również w kategorii rozczarowań.

Prawda jest taka, że Cracovia z drużyn, z którymi graliśmy w tym sezonie ma najlepszy skład na papierze i gra całkiem niezłą piłkę, a na pewno lepszą od Piasta Gliwice i Termalici. Wczoraj zemścił się na nich minimalizm i bronienie wyniku przez praktycznie całą drugą połowę (komiczne holowanie piłki do rogu w okolicach 90 minuty).
Fajnie, że graliśmy ambitnie do końca.
Niefajnie, że przez większość meczu biegaliśmy jak dzieci we mgle. Do tego masa niedokładności (wyprowadzenie piłki z obrony to był wczoraj jakiś kryminał) i chaosu.
Słabszy mecz m.in. Matrasa, Deleva. Absolutnie niewidoczny Kitano.

Kudła - niestety stawiając na niego mamy 50/50 szans, że stracimy jakiegoś farfocla z jego winy. Wczoraj akurat się nie udało bo miał kupę szczęścia (przy akcji ze słupkiem i drugiej, gdzie kładł się jak paralityk zanim jeszcze ktoś uderzył piłkę). Przy stałych fragmentach gry jest beznadziejny (lotnik, słabe piąstkowanie), katastrofalnie rozpoczyna grę - wszystko niecelnie, wszystko balony takie, że większość drużyny przeciwnika zdąży się ustawić.

Nunes - tragedia. Nie wiem jak można notować tak różne mecze. Czasem zadziwia podłączeniem do akcji ofensywnych i dość pewnymi zagraniami z tyłu. Wczoraj katastrofalnie w jednym i drugim, gdyby nie Rudol to według mnie Nunes powinien dostać wędkę w połowie.
Fojut, Czerwiński - poprawnie, chociaż ten drugi wczoraj jedyne podania celne jakie notował to w bok i do tyłu, rozpoczęcie akcji tragiczne. W pierwszej połowie chyba trema w związku z oglądaniem przez kluby z Bundesligi bo popełniał błędy, których dawno u niego nie widzieliśmy.
Rudol - poprawnie, chociaż jego podania do tyłu są irytujące. Z przodu bezproduktywny do granic możliwości. Głupia kartka plus pajacowanie Cracovii pod koniec 1 połowy i trzeba było go ściągać bo sędziemu już czerwona świergotała w kieszeni.

Drygas - do momentu zmiany (bardzo) dobrze, niestety kontuzja, zejście i posypała się nam cała gra. Widać ile znaczy dla zespołu.
Gyurcso - dobrze, tym niemniej czasem irytuje jego brak powrotów do defensywy albo człapanie w środku pola, kiedy przeciwnik napiera na bramkę. Czasem mógłby też zagrać bardziej po koleżeńsku i co najważniejsze szybciej (z podaniem).
Delev - w pierwszej połowie parę akcji (szczególnie na początku) im dalej w las tym gasł mocniej. Druga połowa do zapomnienia, dobra zmiana.
Matras, Murawski - słabiej niż przyzwyczaili, sporo niecelnych podań, miejscami brak pomysłu na konkretniejsze rozegranie.

Kitano - absolutnie niewidoczny, mecz do zapomnienia. Odbijał się od stoperów Cracovii jak od skał.

Zmiany: KATASTROFA - Zwoliński, beznadzieja. Frączczak - snuł się po boisku jak zjawa (szczególnie w pierwszych momentach po wejściu). Kort - poza bramką dno.
Nie mamy wartościowych zmienników i trzeba to otwarcie przyznać.

Niestety, kiedy przyjeżdża do nas drużyna, która mocniej przyciśnie pressingiem to się niesamowicie gubimy i wszystkie założenia przedmeczowe biorą w łeb. Wczoraj tak było i po raz kolejny. Do tego wypadnięcie ze składu kluczowego ogniwa (Drygas) i przy beznadziejnej ławce niestety jesteśmy w dupie.
Mieliśmy wczoraj kupę szczęścia przy tym remisie, między Bogiem a prawdą to nie zasłużyliśmy według mnie nawet na punkt z taką grą, a gdyby Cracovia miała więcej szczęścia to mogła spokojnie wygrać 2,3:0.


Kort poza bramką dno? w życiu nie słyszałam / czytałam większej głupoty dotyczącej tego meczu.....


Tylko Pogoń, Ukochana Pogoń! Cały Szczecin czeka na zwycięstwo Twe! 💙❤
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7416 dni

*




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 15:03

  Cytat:  
Korcik dno ? wchodzi chłopak na parę minut ,pięknie trafia z woleja ratując nam dupę ,honor i jeden punkt i dno ? Wszedł żeby zmienić losy tego słabego meczu i zrobił to czego wymaga się od napastnika . Co miał jeszcze zrobić?

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że oprócz bramki. Nie odbieram mu tego, że strzelił piękną bramkę dającą zwycięstwo.
Poza tym według mnie zagrał słabo, wszystkie zagrania albo w bok/do tyłu albo niecelne. Zero otwierających podań, których wymaga się od takiego zawodnika.
Bardziej od niego trener wymagał raczej spokojnego rozegrania i rozkręcenia akcji niż gola tak naprawdę po przypadkowej akcji (przebitce w polu karnym).
Oceniam jego grę, nie występ przez pryzmat bramki, gdzie tak czy siak zrobił więcej niż Kitano i Zwoliński przez cały mecz, czego mu absolutnie nie ujmuję ;)


polanski93
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3932 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 15:17
Taka ciekawostka w 3 z 4 ostatnich spotkań z Cracovią była identyczna frekwencja: 8100


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6400 dni

*




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 16:03

  eF^ napisał:  

  Cytat:  
Korcik dno ? wchodzi chłopak na parę minut ,pięknie trafia z woleja ratując nam dupę ,honor i jeden punkt i dno ? Wszedł żeby zmienić losy tego słabego meczu i zrobił to czego wymaga się od napastnika . Co miał jeszcze zrobić?

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że oprócz bramki. Nie odbieram mu tego, że strzelił piękną bramkę dającą zwycięstwo.
Poza tym według mnie zagrał słabo, wszystkie zagrania albo w bok/do tyłu albo niecelne. Zero otwierających podań, których wymaga się od takiego zawodnika.
Bardziej od niego trener wymagał raczej spokojnego rozegrania i rozkręcenia akcji niż gola tak naprawdę po przypadkowej akcji (przebitce w polu karnym).
Oceniam jego grę, nie występ przez pryzmat bramki, gdzie tak czy siak zrobił więcej niż Kitano i Zwoliński przez cały mecz, czego mu absolutnie nie ujmuję ;)



Racja, nie był to udany mecz Korta. Bramka bramką, ale grając na pozycji nr 10 wymagać trzeba więcej. Jedno dobre otwierające podanie do Frączczaka (który źle opanował piłkę w polu karnym) to za mało. Starał się jak zwykle pokazywać do gry, ale jak już tę piłkę otrzymywał to zagrywał do tyłu lub w poprzek. Nie dziwi to, że Moskal sadza go na ławce.
Z kolei Kitano mogliśmy zobaczyć na nowej pozycji przez długi okres czasu. Po zejściu Drygasa to on najpierw grał za plecami Deleva a później Zwolaka. Nie wyglądało to dobrze, zwłaszcza w ustawieniu bez piłki. Nie bardzo wiedział którą strefę ma kryć, do jakiego zawodnika doskoczyć. Często inni zawodnicy musieli mu to pokazywać. Jednak w ofensywie aż tak źle nie było - zwłaszcza ostatnie 10-15 minut był dość aktywny, kilka dobrych zagrań do przodu, kilka wywalczonych stałych fragmentów. Atak to dla niego lepsza pozycja, może wtedy zejść do środka z mniej zwrotnym stoperem na plecach, pokazać się w wolnej strefie. Rywalizowanie z bardziej dynamicznymi środkowymi pomocnikami już tak dobrze nie wygląda. No i nie widać braków w defensywie.

Zespół nie funkcjonował jak wcześniej. Brak Drygasa był widoczny, ale również Murawski i Matras mieli mnóstwo strat. Mecz trudny, pogoda pewnie też zrobiła swoje. Mogliśmy go spokojnie przegrać kilkoma bramkami, więc brawa za to, że udało się dopisać jeden punkt.

Ostatnio edytowany przez: kiko, 28 sierpnia 2016, 16:09 [1 raz(y)]


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3688 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 21:11
eF: " Nie odbieram mu tego, że strzelił piękną bramkę dającą zwycięstwo."

Szkoda, że jednak nie bo tylko remis.
Moskal powinien jak najszybciej przećwiczyć wariant "awaryjny" na dziś z Kortem w środku w sytuacji gdy zabraknie Murawskiego/Drygasa/Matrasa. W sobotę (jak i w pierwszych grach) było widać jak na dłoni, że słabo to wygląda i zespół nie wie co ma grać.


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7648 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 28/08/2016 21:31
Jeszcze bardziej zespół nie wiedział jak grać z powodu wejścia Frączczaka i Zwolaka (z całym szacunkiem dla tych piłkarzy).


Pogoń Szczecin MKS!
Marudnicki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3971 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 04:30
Dziwne to - Moskal wpuszcza zawodnika, który strzela gola i zamiast pochwalić go że miał nosa i wprowadził go skutecznie w odpowiednim momencie to się go biczuje że nie zrobił tego wcześniej. :) Skąd ta pewność, że gol jest efektem tej zmiany a nie faktu, że np. jednak ciągle Zwolak dostaje łatkę od przeciwników i po prostu jest więcej miejsca dla innych? Myślenie zerojedynkowe jest bez sensu, bo nie jesteśmy w stanie zweryfikować co by było gdyby.

Ja również jestem zdania, że nie ma powodów aby rozpływać się nad grą Korta. Bardzo mnie ucieszył jego gol, potrafi się chłopak w tego typu sytuacjach dobrze ustawić aby oddawać takie strzały, ale to nie może jednak przesłonić braków taktycznych. Bardzo mało było grania przez niego, nie wychodził na pozycje żeby można było poklepać i szybciej rozprowadzić akcje, dosyć szybko też przeszedł na człapanie co mnie drażni zawsze u zawodników wchodzących z ławki. Mam nadzieję, że przy Murawskim i Drygasie się rozwinie pod tym kątem, aczkolwiek potrafię zrozumieć dlaczego jednak ostatnim czasie usiadł na ławce i nie jest pierwszym wyborem przy roszadach. I liczę na więcej od niego, bo wiem że go stać. Chciałbym aby miał więcej z Murasia (zasuwanie) niż z Akahoshiego (stojanow błogosławiący każde rozegranie).

Zwoliński od razu rzucał mi się w oczy swoją posturą - oj podpakował, fajnie byłoby gdyby był bardziej zwrotny bo raczej nasz styl cierpi na tym gdy w polu karnym stoi egzekutor, który nie wychodzi do rozegrania.

Podobał mi się manewr ze schodzącym do tyłu Kitano i podchodzacymi ze skrzydeł pod środkowych obrońców Gyurcso z Delevem, widać że ciekawe pomysły dopasowane do przeciwnika rodzą się w głowie trenera - szkoda że przez kontuzję Drygasa nie udało się spokojnie grać swojego.

Jest ok, nie ma póki co panikować - pracę widać i do końca było widać że jednak coś z naszych akcji może się urodzić, a nie tylko liczyć na farta że coś wpadnie.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4233 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 08:23
Problem Korta jest brak umiejętności wygrania pojedynku jeden na jeden.Mało kto zauważył że sam o tym wspomniał podczas występu w "turbo kozaku" że kiwać nie potrafi.Na pozycji rozgrywającego zgubienie kryjacego,minięcie zawodnika zwodem i potem prostopadła piłka do napastnika lub strzał z 20 metra to elementarz.
W naszej lidze takich graczy ma np. Legia (Guilerme) Lechia (Krasic) Jagielonia (Vasiliew) czy nawet Cracovia (Budziński).Był moment gdzie na tej pozycji grał Frączczak który potrafi czasem minąć przeciwnika ale on niestety ma problemy z podaniem czy przyjeciem piłki.
Dlatego system grania z klasycznym rozgrywającym na dzisiaj u nas raczej nie wypali.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Picknick.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2927 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 10:13

  EPSON napisał:  

Dlatego system grania z klasycznym rozgrywającym na dzisiaj u nas raczej nie wypali.



My po prostu w chwili obecnej nie mamy typowej 10 na dobrym poziomie. Kort niestety mimo przebłysków gra za nerwowo, ma problemy z przyjęciem piłki dlatego gra Drygas który gra spokojniej i nie robi tylu strat.

Chociaż warto Korcika ogrywać bo jeśli trochę doświadczenia zdobędzie to może być z niego więcej pożytku.

Poza tym większym problemem jest brak napastnika z prawdziwego zdarzenia.


... "Grajcie tak, żeby na trybunach znowu było 20 tysięcy"...
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7648 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 11:29

  Marudnicki napisał:  
Dziwne to - Moskal wpuszcza zawodnika, który strzela gola i zamiast pochwalić go że miał nosa i wprowadził go skutecznie w odpowiednim momencie to się go biczuje że nie zrobił tego wcześniej. :)



Dla mnie błędem była zmiana ustawienia, wpuszczenie najpierw Frączczaka potem Zwolińskiego. Powstał chaos, przez co nie mieliśmy sytuacji i strzałów tak jak w poprzednim meczu. Naturalna powinna być zmiana: za Drygasa od razu wchodzi Kort i gramy swoim sprawdzonym systemem gdzie liczba strzałów oscyluje w liczbie 16-20. Kort powinien wejść nie dla tego, że już wiemy, że strzelił bramkę, ale dlatego, że taka powinna być naturalna zmiana w 22min. meczu.


Pogoń Szczecin MKS!
Marudnicki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3971 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 12:38

  ArP napisał:  
Dla mnie błędem była zmiana ustawienia, wpuszczenie najpierw Frączczaka potem Zwolińskiego. Powstał chaos, przez co nie mieliśmy sytuacji i strzałów tak jak w poprzednim meczu. Naturalna powinna być zmiana: za Drygasa od razu wchodzi Kort i gramy swoim sprawdzonym systemem gdzie liczba strzałów oscyluje w liczbie 16-20. Kort powinien wejść nie dla tego, że już wiemy, że strzelił bramkę, ale dlatego, że taka powinna być naturalna zmiana w 22min. meczu.



Rzecz w tym, że Kitano lepiej gra pod presją, lepiej potrafi się zasłonić i kiwnąć niż Kort - na to pewnie liczył trener, przesuwając go na rozegranie. Teoretycznie nadal graliśmy tym samym ustawieniem (skrzydłowi Gyurcso i Frączczak schodzący na atak, ofensywny pomocnik Kitano, cofający się napastnik Delev), lecz wykonawcy nie potrafili się do roszady przystosować. Później już goniliśmy wynik, stąd wejście kolejnego napastnika. Myślę, że gdyby Kort nie strzelił gola to byśmy się zastanawiali czemu Moskal nie wpuścił walecznego Frączczaka i dlaczego nie próbuje nowych rzeczy a Dawida niektórzy wysyłaliby na kolejne wypożyczenie. :)


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7648 dni




Odp: POGOŃ - Cracovia 27/08/2016 - godz. 15:30 - 29/08/2016 14:07
Moim zdaniem im mniej będzie kombinacji tym lepiej to nam wyjdzie. Pierwszy skład już się praktycznie wykrystalizował. Są kłopoty z bramkarzem. No i wiadomo oprócz Kitano przydałaby się jakaś maszynka do strzelania goli, ale nie wiadomo na ile to realne.


Pogoń Szczecin MKS!
 - 1  - 2  - 3  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005