Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Patriotyczna Pogoń Szczecin << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 16/12/2016 07:47
Opcja dla spóźnialskich.

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent dla najbliższych? Zapraszamy do zaprzyjaźnionych pubów po nasz kalendarz!
Nie czekaj na ostatnią chwilę, zostały ostatnie sztuki!


Obrazek jpg wstawiony na forum


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 17/12/2016 08:51
Czarny Czwartek - 17 grudnia 1970 r.

Najbardziej gwałtowne walki uliczne miały miejsce w Szczecinie, gdzie płonęły komitety i gdzie władza autentycznie się przestraszyła, gdzie przejściowo straciła panowanie na ulicach. 17 grudnia jest jednym z najbardziej znaczących przykładów sprzeciwu wobec rządów totalitarnych w Europie Środkowej. 17 grudnia 1970 roku tłum składający się z 20 000 strajkujących stoczniowców oraz zwykłych Szczecinian pokazał swoje niezadowolenie z powodu rosnących cen żywności i wcześniejszej masakry robotników w Gdyni, poprzez spalenie głównej siedziby PZPR. Iskrą zapalną protestów była podwyżka cen mięsa oraz innych artykułów żywnościowych ogłoszona 12 grudnia 1970 roku.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Zamieszki w Szczecinie 17 grudnia 1970 roku, rozpoczęły się w stoczni około godziny 9:30 rano. Stoczniowcy domagali się wyjaśnienia przyczyny podwyżek cen oraz dalszych wyjaśnień dotyczących masakry w Gdyni. Około 600 osób maszerowało w kierunku rządowych budynków do miejsca, gdzie zostali zatrzymani przez milicję, która użyła gazu łzawiącego i gumowych pałek. Godzinę później liczba demonstrantów wzrosła do około 2 tysięcy i milicja nie była już zdolna do zatrzymania tłumu. Rozwścieczony tłum składający się teraz z 20 tysięcy Szczecinian zebrał się przez siedzibą główną PZPR (obecnie siedzibą Sądu Rejonowego ). Tłum zaczął następnie plądrować budynek, wyrzucać dokumenty, archiwum oraz sprzęt na zewnątrz budynku a następnie podpalać wyrzucone rzeczy. Około godziny trzeciej po południu 17 grudnia 1970, demonstranci zaatakowali kwaterę główna milicji. Pomiędzy godziną piąta a szóstą po południu została oddana seria strzałów w kierunku protestantów , raniąc śmiertelnie 11 uczestników protestu.
Rozruchy trwały aż do późnego wieczoru. Zaatakowane zostały również budynki prokuratury, więzienie i budynki wojskowe, wojsko w odwecie użyło ostrej amunicji, co doprowadziło do dalszych ofiar. Do końca dnia życie straciło w sumie 14 osób.
Od 18 do 22 grudnia w Szczecinie trwał strajk. W nadbałtyckich miastach została wprowadzona godzina policyjna i stan wyjątkowy
Po dwudniowych walkach zginęło 16 osób, a rannych było 212, w tym 117 demonstrantów.

Przypominamy o dzisiejszej pikiecie z okazji wydarzeń Grudnia 70'. Plac Grunwaldzki, godzina 16:00. Pamiętajmy!


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 28/12/2016 10:09
Pogoń Szczecin obecna w dniu wczorajszym w Poznaniu na obchodach Powstania Wielkopolskiego!!

Obrazek jpg wstawiony na forum


Ponadto zachęcamy do polubienia nowego profilu. Z przyczyn technicznych stary będzie wygaszany. Tak jak dotychczas, będziecie mogli znaleźć tutaj wszystkie informacje nt. rocznic, wydarzeń, manifestacji, marszów oraz wszelkich działań prowadzonych przez nas ku chwale ojczyzny!

Zapraszamy do "lajkowania" profilu oraz udostępniania linku na swoich tablicach! link do profilu:

Patriotyczna Pogoń Szczecin


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Roman Pigwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5576 dni

*




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 02/01/2017 09:36

  Lokalni Patrioci napisał:  
Pogoń Szczecin obecna w dniu wczorajszym w Poznaniu na obchodach Powstania Wielkopolskiego ...



Całkiem przypadkiem fcwk w 6 osób bierze udział w tym wydarzeniu na starym rynku.


https://www.facebook.com/ekipakryzys/ Grupa turystyczna mocno powiązana z FCWK - POGOŃ SZCZECIN
NIEBUSZEWO
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 07/01/2017 11:30
Kalendarz mozna jeszcze gdzies dostac?


AB INCUNABULIS POGOŃ SZCZECIN!!!
Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7504 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 08/01/2017 09:48
Mam jeszcze dwie sztuki. Jak chcesz możemy się w poniedziałek złapać


NIEBUSZEWO
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 08/01/2017 11:41

  Bartas napisał:  
Mam jeszcze dwie sztuki. Jak chcesz możemy się w poniedziałek złapać



Pewnie miedzy 16 a 17 albo pozniej jak ci pasuje gdzie podjechac?


AB INCUNABULIS POGOŃ SZCZECIN!!!
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7981 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 08/01/2017 13:17

  Lokalni Patrioci napisał:  
Pogoń Szczecin obecna w dniu wczorajszym w Poznaniu na obchodach Powstania Wielkopolskiego!!Patriotyczna Pogoń



Pozostaje jeszcze tylko odwiedzić Śląsk
14 sierpnia - I Powstanie śląskie
pozostać do 20 sierpnia - II Powstanie śląskie
ze Śląska prosto do Sejn aby zdążyć na 22 sierpnia - Powstanie sejneńskie
no i jeszcze 2 maja - III Powstanie Śląskie (ale data zbieżna ze Świętem Flagi więc może się źle kojarzyć)


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7504 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 08/01/2017 14:12

  NIEBUSZEWO napisał:  

  Bartas napisał:  
Mam jeszcze dwie sztuki. Jak chcesz możemy się w poniedziałek złapać



Pewnie miedzy 16 a 17 albo pozniej jak ci pasuje gdzie podjechac?



podbij na messengerze Waldemar Bartas to się ustawimy


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6771 dni

**




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 09/01/2017 13:12

  kingaps napisał:  

  Lokalni Patrioci napisał:  
Pogoń Szczecin obecna w dniu wczorajszym w Poznaniu na obchodach Powstania Wielkopolskiego!!Patriotyczna Pogoń



Pozostaje jeszcze tylko odwiedzić Śląsk
14 sierpnia - I Powstanie śląskie
pozostać do 20 sierpnia - II Powstanie śląskie
ze Śląska prosto do Sejn aby zdążyć na 22 sierpnia - Powstanie sejneńskie
no i jeszcze 2 maja - III Powstanie Śląskie (ale data zbieżna ze Świętem Flagi więc może się źle kojarzyć)


Rozwiń proszę swój wpis, bo niewiele z niego wynika.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 13/01/2017 11:45
Przypominamy o głosowaniu na Szczeciński Budżet Obywatelski 2017. Głosowanie trwa do 18 stycznia.

SBO 2017

Pamiętajcie, że patriotyzm to także czynny udział w życiu lokalnym.


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 27/01/2017 11:48
UWAGA KIBOLE!!!

na naszym FB jest konkurs, gdzie można zgarnąć ostatnie sztuki naszego kozackiego kalendarza na 2017r! zachęcamy do uczestnictwa, to ostatnie egzemplarze i już nigdzie ich nie dostaniecie :)!

Obrazek jpg wstawiony na forum

https://www.facebook.com/1056562141133876/photos/a.1059897040800386.1073741828.1056562141133876/1087235224733234/?type=3&theater


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 08/02/2017 08:32
Zaczynamy zapisy na długo wyczekiwane patriotyczne koszulki polo! -> Informację w temacie Patriotyczne koszulki polo

Obrazek jpg wstawiony na forum


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Lokalni Patrioci
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4857 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 26/04/2017 11:27
„JEDYNYM ICH GROBEM JEST NASZA PAMIĘĆ”

Pomimo, iż tegoroczne obchody wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck stały pod znakiem dużego oporu ze strony niemieckiej, pamiętaliśmy i po raz drugi czynnie w nich uczestniczyliśmy.

Pierwsze problemy sprawiła niemiecka policja - zatrzymując na autostradzie polskie autokary i legitymując wszystkich podróżujących, skutecznie uniemożliwiła dotarcie im na czas na oficjalne rozpoczęcie. Później było już tylko gorzej - organizatorom została zwrócona uwaga, iż na terenie obozu znajduje się za dużo polskich flag, z którymi nie należy się tak mocno obnosić. Szkoda, że osobom zarządzającym obozem równie mocno nie przeszkadza ogródek piwny znajdujący się na jego terenie...

Nie rozpieszczała nas również pogoda, która uniemożliwiła przeprowadzenie Mszy świętej na zewnątrz, w miejscu gdzie w latach funkcjonowania obozu umiejscowiona była komora gazowa. Po Mszy, która ostatecznie odbyła się w sali konferencyjnej, udaliśmy się nad brzeg jeziora, by symbolicznie wraz ze zgromadzonymi wrzucić do wody czerwone róże.

Na koniec pozostało nam zwiedzenie terenu obozu, gdyż miejsca pamięci usytuowane w byłych celach, ze względu na rzekomy remont nie były dostępne.

Żywimy ogromną nadzieję, iż za rok spotkamy się tam w jeszcze liczniejszym gronie i damy świadectwo, że echo Ich głosów nigdy nie umilknie.


https://www.facebook.com/1056562141133876/photos/a.1059897040800386.1073741828.1056562141133876/1176694809120608/?type=3&theater

Obrazek jpg wstawiony na forum


Patriotyczna Pogoń Szczecin
fb: PatriotycznaPogon.pl
@: [email protected]
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3883 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 25/03/2018 17:03
Przejeżdżałem dzisiaj sobie w okolicach Dubois i z tego co widziałem, znów ktoś zabrał się za graffiti "Żołnierze Wyklęci" i pod tymi słowami napisał wielkimi literami pewne obelżywe słowo...

[Ambasador: dzięki za informację]


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3883 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 25/10/2020 15:22

  Icar napisał:  
Przejeżdżałem dzisiaj sobie w okolicach Dubois i z tego co widziałem, znów ktoś zabrał się za graffiti "Żołnierze Wyklęci" i pod tymi słowami napisał wielkimi literami pewne obelżywe słowo...

[Ambasador: dzięki za informację]



Ponownie go skurwysyny jakieś zniszczyły i to mocno ....


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6758 dni

****




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 26/10/2020 08:40

  Icar napisał:  

  Icar napisał:  
Przejeżdżałem dzisiaj sobie w okolicach Dubois i z tego co widziałem, znów ktoś zabrał się za graffiti "Żołnierze Wyklęci" i pod tymi słowami napisał wielkimi literami pewne obelżywe słowo...

[Ambasador: dzięki za informację]



Ponownie go skurwysyny jakieś zniszczyły i to mocno ....



Naprawiony jeszcze tego samego dnia. Szczury z antify tylko w kanałach sie poruszaja..


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3883 dni




Odp: Patriotyczna Pogoń Szczecin - 27/10/2020 20:13
Dzięki za naprawę. Lubię ten mural.

Ostatnio edytowany przez: Icar, 27 października 2020, 20:20 [1 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.21 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005